Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Robot - muruniiduk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Robot - muruniiduk

    Kui palju siis konkreetselt sul seda muru on,mille niitmine sul üle jõu paistab käivat?
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      Vs: Robot - muruniiduk

      Esmalt postitatud Ints poolt
      Kui palju siis konkreetselt sul seda muru on,mille niitmine sul üle jõu paistab käivat?
      Niidetavat ala on umbes hektari jagu. Loomulikult olen ma selliste tööde suhtes ka hästi laisk aga niiduki lükkamine on jube nüri tegevus mu arust.

      Comment


        Vs: Robot - muruniiduk

        Ka minul on niidetavat pinda ca hektar.Täpsemalt isegi pisut rohkem.Pisikese käsiniidukiga on seda platsi loomulikult nõme niita.Selleks tarbeks on aga olemas murutraktorid.Mina ostsin omale "raider" tüüpi traktori (niiduki) ning kogu platsi niitmine võtab aega ca 2 tundi + mõned õlled.Kui naine niidab,siis õlut ei kulu.
        Minu soovitus on muretseda murutraktor ja unustada see mõttetu fantaasia selle robot-niiduki teemal.
        Vana helitehnika remont Pärnus

        Comment


          Vs: Robot - muruniiduk

          Virx, pane niiduki ajamiks igiliikur ja paari koogi-õllega tee talle selgeks, mida, mis kell ja kust tuleb niita. Kaoks igasugune progemine ja mootori otsimine ära ja saad Karule pikalt vakki näidata!!

          Teema pealkiri siis: Igiliikur-muruniiduk.
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            Vs: Robot - muruniiduk

            Kuna teemapüstitus - hektar maad, kraavid/põõsad, ebatasasused, tavaline muruniiduk+amatööri kontrollsüsteem - on piisavalt ebareaalne siis ei tee paha ka järgmised soovitused. Masin võiks vabast ajast ka valmis õunu ja värsket posti ukse ette tuua ning koerapabulad kaugemasse aianurka viia. Mitte et ma paha pärast....
            -

            Comment


              Vs: Robot - muruniiduk

              Masin võiks vabast ajast ka valmis õunu ja ...
              Ikka õunaveini.....
              Vana helitehnika remont Pärnus

              Comment


                Vs: Robot - muruniiduk

                Rõõm näha, et see teema inimestele meelelahutust pakub. Siiski, kui ei suuda või ei taha teemaga seotult midagi asjalikku öelda või häid ideid, lahendusi probleemidele välja pakkuda, siis pole vaja foorumit risustada. Esialgu ületamatuna tunduvate probleemide esile kerkimine ei tähenda, et neile lahendust ei leidu või veel vähem, et projektile rohkem mõtelda ei tohiks. Kui enamik inimesi ei viitsi oma kallist aega "mõttetu" asja peale raisata, ei tähenda, et mina seda teha ei võiks Teema põhiküsimus ei ole mitte, kas MINA suudaksin valmis ehitada muruniitva roboti, vaid KUIDAS seda teha. Et mina teema algatasin, ei tähenda, et ainult MINA võin sellega tegeleda. Lihtsalt tekkis huvi, äkki keegi on sellega juba tegelenud. Paistab et ei ole. Kui arvad, et see on mõttetu teema, siis võid vabalt negatiivsed kommentaarid endale hoida ja säästa serveri kettaruumi. Kes ei usu projekti võimalikkusesse, ei pea raiskama oma aega minu veenmiseks, aga loomulikult võiks välja tuua konkreetsed põhjused, miks nad nii arvavad.

                Comment


                  Vs: Robot - muruniiduk

                  No kaua võib.. õpi inglise keel selgeks, loe mõni raamat läbi, pane mõni AVR tööle ja tee vilkuvad tuled aga ära praali ja hoople koguaeg. Sinu jaoks, TTÜ jaoks, enamike Eesti elektroonikafirmade jaoks on tegemist ÜLETAMATULT KEERULISE PROJEKTIGA ja sellel teemal ei ole midagi rääkida - kui me räägiksime ASJAST siis sa ei saaks sellest baasi puudumise tõttu midagi aru.

                  Comment


                    Vs: Robot - muruniiduk

                    Teema põhiküsimusele vastamine nõuab mõttetööd vägagi suurel määral, loomulikult keegi foorumis seda tasuta tegema ei hakka.

                    Rehkendame, millal valmis saad. Projekt algas maikuus (peaaegu 2 kuud tagasi). Ainukene tulemus on paar korda AVR-i programmeerida. Jämedalt võttes on ülejäänud töö sellest 1000x keerulisem. Seega saad valmis 1000x2 = 2000 kuud = 166 aasta pärast valmis.

                    Tempot on vaja, tempot. Töötada 80 tundi nädalas, kui tarvis.
                    If you think education is expensive, try ignorance.

                    Comment


                      Vs: Robot - muruniiduk

                      Esmalt postitatud andreie poolt
                      Teema põhiküsimusele vastamine nõuab mõttetööd vägagi suurel määral, loomulikult keegi foorumis seda tasuta tegema ei hakka.

                      Rehkendame, millal valmis saad. Projekt algas maikuus (peaaegu 2 kuud tagasi). Ainukene tulemus on paar korda AVR-i programmeerida. Jämedalt võttes on ülejäänud töö sellest 1000x keerulisem. Seega saad valmis 1000x2 = 2000 kuud = 166 aasta pärast valmis.

                      Tempot on vaja, tempot. Töötada 80 tundi nädalas, kui tarvis.
                      Kui veel täpsem olla, siis oli see kõigest esialgu katse AVR-i programmeerida, mis küll veidi luhtus aga mis teha. Minu töödemahukalkulaator annab tulemuseks sellise "kiire tempo" juures ja arvestades projekti keerukust,siis on ligi 1600 aastat veel jäänud selle virx5 "Robot-muruniiduk" valmimiseni aga eks me ootame ära ja loomulikult anname ka vahel häid soovitusi, selle projekti elluviimisel.

                      Comment


                        Vs: Robot - muruniiduk

                        Esmalt postitatud virx5 poolt
                        Aitäh nõuannete eest Lõplik lahendus jääb siis esialgu lahtiseks aga, kui atmeliga ledi vilkuma saan, siis mõtlen edasi.

                        See on tõeline tase!

                        Siin pole mõtet vaeva näha ja teemat arenda. Eks sellises eas käivad ju ikka põnevad mõtted on kihk teha igasuguseid põnevaid asju, pealegi kui pole viitsimist tööd teha.
                        Kahjuks teostusega on lood halvad.Tegemist on väga keerulise tootega ja seda maailma tasandil. Maksumusest pole mõtet isegi fantaseerida mitte. Ja siin ilmub välja noor mees, kellel pole õrna aimugi ei mehaanikast, ei elektroonikast ,ega programeerimisest ega ka oskustest antud probleeme liita. Rääkimata vastavast töökojast seadmetest ja vahenditest. Kindlasti on see lahenduse teostus ka probleemiks maailma juhtivatele firmadele,kes antud valdkonnas tegutsevad. Kui kõik nii lihtne oleks, siis oleks antud probleem ammu lahendatud ja selline toode müügis.Kindlasti võib öelda seda, et tahtmine pole tervisele kahjulik, ja kui mees 10 aasta jooksul midagi ära teeb siis on see väga edukas äri!
                        Momendil tundub asi lõhnavat selle järgi, et nagu jänes mäeotsas, kes pooliku ära jõi, koputab kahe käpaga rinnale ja nõuab, et kus kurat on see jahimeeste selts, kohe lähen peksan aknad sisse!

                        No mitte ei saanud vait olla!
                        Vabandust!

                        NB! Ma ei arva sugugi, et teema algatajaga oleks sellist probleemi nagu jänesel, kuid eks üks keksimise asi ole, või on tõesti probleem selles isegi algteadmiste tase on nulllähedane ja sellisel juhul on tegemist julgete mõtete valdkonnaga ja ilma reaalsuseta seda teostada.

                        Edu leiutamisel!
                        viimati muutis kasutaja humax; 10 m 2007, 11:39.

                        Comment


                          Vs: Robot - muruniiduk

                          Siiski, kui ei suuda või ei taha teemaga seotult midagi asjalikku öelda või häid ideid, lahendusi probleemidele välja pakkuda..
                          Ma juba pakkusin sulle välja lahenduse sinu probleemile:Osta MURUTRAKTOR.See on ainuke reaalne lahendus.Kõik muu on puhas fantaasia.
                          Vana helitehnika remont Pärnus

                          Comment


                            Vs: Robot - muruniiduk

                            Ma ei ole kohustatud mitte midagi ehitama ning mul pole mingit tähtaega, millal see peab valmis saama. Pole vaja muretseda minu töövahendite, tempo, teadmiste pärast. Ma ei hakka ennast kellelegi tõestama selleks, et abi saada. Keegi ei kohusta teid siia teemasse ühtegi postitust lisama, aga loomulikult võite öelda välja oma arvamuse ja ma arvestan seda. Kindlasti võtan teadmiseks kõik väljapakutud ideed, aga kõiki neid korraga pole võimalik teostada. Kui te tahate tekitada mus hirmu tehnika keerukuse ees ja "maa peale" tuua ning mu projektist loobuma panna, siis sellest varjandist olen ma täiesti teadlik, aga jätaks selle viimaseks võimaluseks.

                            Comment


                              Vs: Robot - muruniiduk

                              Mina isiklikult usun et saad hakkama, aga ma ei usu et sealt sellist riista tuleb mis teeb kõik millimeetri(või üldse (kilo)meetri) täpsusega ära ja vaevalt ta ka õunu hakkab korjama. Midagi ta kindlasti teeb, muru ka loodetavasti niidab, aga arvan et pead ikka suurema osa manuaalselt ära niitma.

                              Comment


                                Vs: Robot - muruniiduk

                                Esmalt postitatud denry12 poolt
                                ...aga arvan et pead ikka suurema osa manuaalselt ära niitma.
                                Kui see näiteks tehagi eesmärgiks, et oleks olemas meelelahutuslik üllatusmoment -- ohoo, kust niiduk jälle niitmata on jätnud! -- ja siis tahtmine seda käsitsi korvata, oleks asjal märksa enam jumet.

                                Comment

                                Working...
                                X