Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Kõik sõltub konkreetsest lahendusest. Kui DAC-is endas on data buffer ja toimub mingi jitteri eemaldamine, reclocking siis see mis enne toimub mõjub minimaalselt. Kui seda ei toimu, arvatavasti nagu selles denoni käkkis, siis mõju võib suur olla.

    Comment


      #77
      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Novembre teab vist asjadest kõike, need on nii lihtsalt kohe käkid.

      Neile kes ei tea mis Denoni karul kõhus on - http://www.qobuz.com/CH-fr/info/Hi-F...Japanese174996
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #78
        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
        Novembre teab vist asjadest kõike, need on nii lihtsalt kohe käkid.

        Neile kes ei tea mis Denoni karul kõhus on - http://www.qobuz.com/CH-fr/info/Hi-F...Japanese174996
        Ma lihtsalt nii vana juba, et imedesse ei usu. Ime on muidugi see, et see, kes neid usb kaableid testis üldse mingi vahe leidis. Odavama otsa apparaadid kõlavad ühtemoodi ja kaablite vahetusele ei reageeri.

        Comment


          #79
          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Pikemat aega on USB kaablitele imuunseks peetud ainult ühte asja, Phasure NOS1 DAC'i. Nüüd äkki on aga kõik odavad need mis kaabli vahetusele ei reageeri... Äkki tuleks PeterSt 'le teatada et tehku oma DAC lihtsalt odavaks, siis pole sellist vaeva vaja näha nagu ta siin on näinud - http://www.phasure.com/index.php?topic=2856.0

          Kuid ehk on olemas seletus miks kallid aparaadid reageerivad USB kaablis bitte liigutades kirjale kaablil?
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #80
            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Kas USB-s heli DAC-idele liigutamime polnud mitte põhimõtteliselt asünkroonne ja läbi puhvrite ka kõige odavamates aparaatides kuna seal mingit kella signaali ei liigu nagu SPDIF-is, või ma eksin?
            viimati muutis kasutaja moi; 04 m 2017, 09:20.

            Comment


              #81
              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Ma ütleks nii, et enam sa ei eksi . Praegu pole vist enam ühtegi vähegi USB interfeissi nime kandvat asja mis poleks asünkroon. Need mis piiratud 48kHz'ni, need jah ei kasuta puhvrit (kasutavad sünkroonühendust). Denonil on see andmetes kirjas et on asünkroon USB.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #82
                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                No natuke nagu ikka eksin vist? See tähendab, et mingit põhimõttelist piirangut ei ole USB kaudu ka sünkroonis ilma puhvriteta heli transportida nii, et kell tuleb USB heli algallikast?

                Comment


                  #83
                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  See võimalus on kuni 48kHz seadmetel ainult. Iga vähegi kõrgemale minev seade ei saa kasutada sünkrooni. See peaks olema juba USB spetsifikatsioonis fikseeritud (ei ole ise lugenud).

                  Tulin mõttele et USB interface fall-back'i saaks vist nii kontrollida et kui leiaks mõne USB 1.0 kuni 1.1 spetsiga arvuti ja pistaks sinna otsa siis näiteks Amanero, kas ta üldse võimaldaks midagi üle kanda. Ma miskipärast usun et saadab kukele... .
                  viimati muutis kasutaja OSX; 04 m 2017, 11:33.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #84
                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Tegin cat5e kaablist (cat5 peaks mahtuma +-10% usb speci sisse) korralikult varjestatud 1m usb-kaabli ja nagu oleks parem küll kui tavaline "printeri kaabel". Pimetesti pole teind.

                    Click image for larger version

Name:	usb-cable.JPG
Views:	1
Size:	83,9 KB
ID:	869857

                    Tegelt async usb dac pole vist ikkagi päris sõltumatu arvuti kellast, kuna miski peab ju dac'ile ette andma...

                    Comment


                      #85
                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Kuidas see arvuti kell siia puutub? Kell pärast interfeissi ju dikteerib kuidas DACi kivile andmeid ette antakse. Arvutist aga võetakse ports ette puhvrisse, suva mis kella alusel. Konkreetselt Amanero näiteks genereerib kella millega võtta puhvrist andmeid ja juhtida DAC kivisse. Kuid saab ka võtta väljast kella, näiteks ESS Sabre kivi jaoks on Amanero 22,xx ja 24,xx kellad liiga madalad.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #86
                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        USB 1.1 ühilduvust saab kontrollida odava USB isolaatoriga, sealt ei lähe USB 2.0 kuidagi läbi hoolimata paberil lubatust. Minul tehti arvutis kohe downsampling kui selline odav isolaator vahele sai prooviks ühendatud.

                        Comment


                          #87
                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          Kuidas see arvuti kell siia puutub? Kell pärast interfeissi ju dikteerib kuidas DACi kivile andmeid ette antakse. Arvutist aga võetakse ports ette puhvrisse, suva mis kella alusel.
                          Jah muidugi, panin villast. Ehk selgemalt öeldes async dac dikteerib mida arvuti teeb (usb2.0), adaptive mode "kuulab" arvutit ja kohandab oma mclk sellele (max 24/96 "usb1.1") ja kõige viletsam/vanem on synchronous (max 16/48 usb1.0). Ametlikud standardid on vist USB Audio Class 1 ja 2.

                          Comment


                            #88
                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Raspberry pi kuulamistest ja arvamus:
                            After hearing so much about the potential of a DIY Raspberry Pi digital media player project, I head to Simon's lovely abode to listen to his unit, and his After hearing so much about the potential of a DIY Raspberry Pi digital media player project, I head to Simon's lovely abode to listen to his unit, and his hifi system as a whole. 

                            Comment


                              #89
                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Selles loos kuulati ju ikka Wadia 321 DAC'i, mis on tegelikult rebadge from McIntoch D100 Digital Preamp'ist aastast 2013 ja mis kasutab ühte ES9016S muundurit ning on piiratud 32/192 PCM formaadiga... Hea et niigi läks, et vaarikas oli vähese mõjuga helile, ilmselt oleks parema softi jooksutamise võimaluse korral softi kaasmõju olnud olematu. Mac Mini koos Amarra'ga oleks niisuguse hinnangu saanud üsna kindlasti.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #90
                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Kas tõesti Amarra on nii palju parema heliga kui tasuta saadaval olevad mpd põhised playerid (special "audio" kernelitega moode/rune/volumio jne)? Krt ma kahtlen selles, kuidas nad saavad üldse heli mõjutada? Mul mõned mäkikärakad on, peaks proovima huvipärast.

                                Comment

                                Working...
                                X