Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Oot kus see ress nüüd tuli? Ma ei kasutanud ressi dacina vaid na11s1.

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      See tuli näiteks, mitte et ma oleks teadnud mida kasutasid. Seda et Marantzi kasutasid ütlesid alles nüüd ju.

      Lisaks: ma oletan et sel Marantzil on sama haigus kallal nagu teistelgi Marantzidel, HDAM analoogväljund. Ma ühte rappisin, tõsi mitte DSD1792 kiviga aga CS4398 kiviga - võrreldes sellega mis kostab otse kivist või läbi HDAM mooduli, ma ütleks et see moodul silub kõik ühtlaseks värviliseks massiks nagu rosolje, erinevate salvestiste erinev õhustik kaotab võlu ja muutub kuidagi nagu kerge loori all olevaks. Ja kõige tipuks oli pandud jurakas Elna Silmic elektrolüüt, 25V/220uF, mis kuskil toites tunneks end palju kodusemalt. Ma usun et üldiselt on see seade suht suutlik asi, päris nii küll mitte kui mu Dual Mono DAC 2xPCM1795 baasil aga küsimus läheks kindlasti juba pimetesti valdkonda.
      Kui ma seda HDAMi nokkisin, siis leidsin end võrdluselt et otse oli helipilt nagu vertikaalis ees, kõik ilusti kuulda näha, aga läbi HDAMi helipilt nagu visuaalselt osutus kalde all olevaks, mingeid detaile märgata tahtes pidi nagu teiste tagant neid otsima (kui teadsid mida otsida).
      viimati muutis kasutaja OSX; 12 m 2017, 00:55.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Eks jällegi mis kellelegi meeldib, kellele rosolje, kellele kartulisalat, kellele ainult kartul majoneesiga. Võib-olla see värvilne mass on reaalsem kui mingi värvitu külm mass? Mingist reviewst mäletan, et kellegi arvamusel kõlas na11 sama hästi kui 10x kallim seade ja mingist teisest reviewst sama hästi kui 2x kallim. Mulle tundub, et hind tõuseb kordades aga midagi reaalselt paremaks läheb minimaalselt >1k seadmete puhul.

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Jah, võibolla küll, kuid kahjuks pole te ju kuulnud seda "värvitut külma massi" oma Marantzist, või olete? Kahtlen. Kuna hinnast räägitakse nii palju siis isegi väga kahtlen. Aga viimase lausega saan nõustuda sest tõesti, mida kõrgemaks läheb hind, seda vähem kasvab objektiivne kvaliteet (kuigi kasvab).
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            moi, on küll aprill aga las olla. Kui on PDM siis on PDM, mitte miski PCM. Aastal 1991 datasheeti kirjutamise ajal ei olnud olemas nimetust DSD. Seega ei saa seda kirjas olla. On see PDM nagu.
            Võta parem üks mängija ette ja proovi kuulata või filtreerida seda DOL/DOR signaali, või parem alusta Amanero uurimist.
            Küsimus ei ole ju DOL/DOR signaalides kuskil mingis seadmes vaid DOL/DOR väljundites SM5840 kivil.
            Et kas SM5840 annab välja ja SAA7350 suudab lugeda DSD sarnast PDM signaali?
            Või et kui 1991 polnud DSD-d, kuidas sa siis nii kindel oled, et DOL/DOR nimega SM5840 väljundites signaal kindlasti PDM/DSD on?

            Comment


              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              Kas oled juba praktiliselt tutvunud Amanero low-pass DSD filtreerimisega?

              Selle pildinäite toomine teemasse oli selleks et näidata vusserdajale et DAC toodeti juba ammu 1Bit muundurina ja see on ainumas teema mõttes oluline moment.

              Mida teeb SM kivi? Interpoleerib signaali. Miks ta seda teeb kui välja läheb ikka digital edasi ja kuskil tuleb siis uuesti interpoleerida. Kui ma vaatan tema FIR graafikuid, meenutavad need väga tänaste DAC kivide analoogväljundeid, nullide ja ühtede jaoks poleks ju filtri sweepi vaja näidata, samuti nagu poleks mõtet lisada DOL/DOR väljundisse 0,8% alaliskomponenti aga ometi "a DC offset is added to the signal before it is output. This reduces zero-crossing distortion for small input signals"......... Krt, nullid ja ühed on ju - kus see zero-crossing nüüd PCMi kollitab? See tohiks tulla mängu alles viimases astmes kui alaliskomponent tõesti päästjaks on...
              Click image for larger version

Name:	Screen shot 2017-04-12 at 2.10.23 PM.png
Views:	1
Size:	314,1 KB
ID:	869983
              Ma pole kindel mis sealt välja tuleb aga pakun et tänapäeva mõttes on tegu quasi-4bit PWM signaaliga tegelikult. Philips sai alles 1988 ehk kaks aastat varem hakkama oma esimese SAA7320 muunduriga 1Bit tehnoloogias, poleks ime kui terminoloogia pole paigas ja üheselt võetav ehk arusaadav.

              Kui on isu seda ajalugu surkida, kinkige mulle KSS-210A laser ja ma proovin pildil olnud sisuga massina ellu äratada ja uuesti loomkatseid teha, sel juhul jätkaks ka eraldi teemas sest arvutilaadsete toodete hulka see krempel ei käi kuidagi. Või kel oleks midagi sarnast, proovigu neid DOL/DOR väljundeid dekoodida passiivfiltriga, midagi väga ilusat sealt ei teki aga proof-of-concept see oleks küll.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                Ma võin kihla vedada, et SM5840 DOL/DOR väljundeist ei saa pasiivfiltriga midagigi helilaadset kätte, kuna seal on PCM signaal.

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Võid muidugi igasugu värki teha, aga praktikas katsunud ei ole. Mina katsuks, aga pole laserit millega asi tööle saada, ainult seepärast seda ostma ma ka ei hakka et minutiks otsad külge panna. Ma ütlen ausalt, moi - mind ei huvita mis seal on, teema kontekstis see ei muuda mitte grammigi.

                  Ainult üks küsimus kripeldab - kas oled siis Amanerot low-pass filtriga koormanud?
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    Ei ole ja ei ole ka plaanis.
                    Saan rahulikult PCMis hakkama.

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      ...Mida oligi arvata. Nojah, ma rohkem ei võta sõna siis.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        Ei ole jah nii suur fänn.

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Väga hea, räägime siis arvutitest vahepeal. Kuidas saab arvuti async dac-il helikvaliteeti mõjutada või olla kehvem spdif ühendusest?

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            Aga vaata kuidas parimad USB/SPDIF converterid ehitatud on ja vaata mis on DAC-de sees. Võib nii olla, et converteri osal on rohkem mõju kui SPDIF-l, selle pärast hea converter eraldi, kõlab paremini. Mul praegu kasutuses selline http://www.diyaudio.com/forums/digit...ml#post4711132 . Ja see päris odava otsa asi. Näita mulle mingit DAC-i kus kas või ligilähedane lahendus kasutusel on.
                            Leidsin huvitava video, sry küll vene keeles, ei leindnud muud. Onud, kes jagavad millega tegu on, väidavad, et kõik transpordid kõlavad erinevalt ja annavad paar nõu kuidas asja paremaks muuta. See maandus teema ja arvutist välja mineva signaali kuju on päris huvitav. https://youtu.be/xXuzPX4pNGQ?t=13m28s

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              Onud on tõesti õppinud mehed, istuvad ilusti ja ilmselt räägivadki midagi, kolmas mees ehk see venku kes peale loeb, on ka kõva spets sest oskab isegi oma hääletu mikrofoni kinni panna kui midagi m... pole.
                              Aga proovige kuulata päris algusest, mõnedki märksõnad mis seal öeldud, on ka siin foorumis ära tulnud. Kuid üldiselt, ma usun et kui see jutuke kannaks aastanumbrit 2005, oleks mõnigi sellega ammulisui nõus. 2015 sellist juttu rääkida on lihtsal igav. Näiteks arvutid ei resämpli enam ammu omapead bitte, teevad seda vaid siis kui seda tegema pannakse, minul näiteks aastast 2004 kukkus see nende mainitud probleem ära. Ja rääkida kella distributsioonist nagu nemad oleks selle "tagurpidi" lahenduse välja mõelnud, on suisa naljakas. Kuid mida ikka tahta kui mees kes seda räägib on Sales Manager, väga tehniline persoon...
                              ---
                              140 - ma küll ei usu et puhvrit kasutades mingitki vahet saaks olla. Isegi ptüi krt DSD tuleb seal puhtalt läbi, järelikult on bit-perfect ahel. Ja USB kasutab igal juhul puhvrit.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                OSX
                                Raske on teiega. Kõik on lollid. Isegi tõlk on süüdi selles, et ta hetke vait on. Kes ja kus kohas keegi veel seda "tagurpidi" lahendust kasutab?

                                Comment

                                Working...
                                X