Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Siit saab tulla jälle kord selle küsimuse juurde: miks sa arvad, et PCM on põhimõtteliselt kehvem kui DSD ja et tegu pole lihtsalt kehva realisatsiooniga?
    Et saada jälle kord sama vastus...? Igasugune täiendav signaali moonutamine on liigne, milleks seda teha? Milleks on vaja vuntse igale poole juurde susserdada? See et saab, ei tähenda et peab.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

      DSD on äge asi aga päeva lõpuks jääb ikka küsimus, et mitu albumit muusikat kellelgil DSD formaadis on?
      Minu muusika tuleb 80% ulatuses Tidalist ja CD kvaliteedina. Spotify otsingu loogika ja soovitused on oluliselt paremad ja seda kasutan uute muusikate leidmiseks. Kui Spotify pakuks paremat kvaliteeti kui mp3, siis Tidali unustaks ära.

      Teine küsimus on see, et kui paljudest on olemas konkreetne kuulamis ruum, kus saaks seda kõike nautida? Need kõik peenhäälestused muutuvad mõtetuks, kui pole ruumi kust seda maha mängida saaks
      viimati muutis kasutaja riksx; 19 m 2017, 14:40.
      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

      Comment


        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

        Kui kasutada sobivat arvutit ja softi, võivad kõik su albumid ja striimid olla DSD's. Nagu enne kirjutasin, DSD töötlus juhul kui sisendiks on PCM, on ideeliselt sama mis teeb sul CP-800 sees reaalajas FPGA. Kahjuks aga Classe ignoreerib DSD'd kui sellist formaadina. Nii et tähendaks ikka teise DAC'i kasutamist.

        Mis soft võimaldaks konkreetselt Spotify striimingut ja samas ka DSD oversamplingut, ma ei tea. Mul on Audirvana, mis tunneb Tidalit, Qobus ja HiRezAudio VirtualVault teenuseid ja saab reaalajas upsämplingut teha.
        viimati muutis kasutaja OSX; 19 m 2017, 15:00.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
          Et saada jälle kord sama vastus...? Igasugune täiendav signaali moonutamine on liigne, milleks seda teha? Milleks on vaja vuntse igale poole juurde susserdada? See et saab, ei tähenda et peab.
          Kui signaali moonutamine tähendab mürade lisandumist kuskil -100dB tasemel, miks sa seda vuntside juurde susserdamiseks nimetad?

          Lisaks tuleks rääkida ka DSD süsteemi rahalisest poolest. Praegu näiteks on mu PCM DAC ja PCM DSP hinnaga suurusjärgus 1000 EUR, kui see sama asi puhtalt DSD-s teha, tuleb hind suurusjärku 10 000 EUR. See 10 kordne hinnavahe pole ilmselt saavutatud paremusega proportsioonis.
          viimati muutis kasutaja moi; 19 m 2017, 15:10.

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Kui signaali moonutamine tähendab mürade lisandumist kuskil -100dB tasemel, miks sa seda vuntside juurde susserdamiseks nimetad?

            Lisaks tuleks rääkida ka DSD süsteemi rahalisest poolest. Praegu näiteks on mu PCM DAC ja PCM DSP hinnaga suurusjärgus 1000 EUR, kui see sama asi puhtalt DSD-s teha, tuleb hind suurusjärku 10 000 EUR. See 10 kordne hinnavahe pole ilmselt saavutatud paremusega proportsioonis.
            Kui sa loodad et ainult mürad muutuvad, siis oled vist libedal kukkunud .

            Hinnad. Kas moi oskab näitata puhast PCM toodet kus hinnatõus 1000 pealt 10 000 peale on toonud kaasa "proportsioonis" paremuse kasvu? Deem, see tähendaks et oled ikka mitu korda järjest libedal kukkunud .
            viimati muutis kasutaja OSX; 19 m 2017, 15:34. Põhjus: typo
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Kui kasutada sobivat arvutit ja softi, võivad kõik su albumid ja striimid olla DSD's. Nagu enne kirjutasin, DSD töötlus juhul kui sisendiks on PCM, on ideeliselt sama mis teeb sul CP-800 sees reaalajas FPGA. Kahjuks aga Classe ignoreerib DSD'd kui sellist formaadina. Nii et tähendaks ikka teise DAC'i kasutamist.

              Mis soft võimaldaks konkreetselt Spotify striimingut ja samas ka DSD oversamplingut, ma ei tea. Mul on Audirvana, mis tunneb Tidalit, Qobus ja HiRezAudio VirtualVault teenuseid ja saab reaalajas upsämplingut teha.
              Oot, kas sa räägiksid sellest natuke lähemalt?
              Mis softid seda teevad ja mis tingimustele see peaks vastama, et kvalifitseeruda?

              Viskan õhku veel ühe teema, mida ei ole siin foorumis seni väga arutatud. Digital direct võimendid. Minul on üks STA326 kiviga säästuvõimendi mõnda aega kasutusel ja sellest peale mul puudub igasugune soov tegeleda DAC-idega ja võimenditega kui eraldiseisva nähtusega. Digivõimud on selles suhtes puhas näide, et multibit signaalist tehakse ka otse delta-sigma. Kas sa oled uurinud, mis kvaliteediga töötluseni sellistes kivides on jõutud? Kõlab see asi igal juhul täiesti erinevalt keskmisest PCM DAC + võim kooslusest ja mulle selles kõlas meeldib mõnigi aspekt rohkem. Isegi sellises kasinas hommikuimaises teostuses, nagu see minu eksemplar on.
              Toidan trolle!

              Comment


                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Kui sa loodad et ainult mürad muutuvad, siis oled vist libedal kukkunud.
                See pole ainult lootus, see on teadmine.
                Kõik need muundused jätavad algse signaali sisuliselt puutumata, see mis lisandub on digitaalne müra, sellestki suurem osa on väljaspool Fs/2.

                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                Hinnad.
                Vähemalt minul puudub igasugune usk, et se DSD-ga teoreetiliselt kaasnev muutus seda raha väärt on.
                viimati muutis kasutaja moi; 19 m 2017, 16:22.

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Redart, see digivõimu teema on põnev muidugi. Ma sellist konkreetselt ei tea, aga on kuskil olemas ühe japsi disainitud DSD Direct võimu lahendus, kus DSD tuleb otse sisse ja näiteks helitugevust ei reguleerita mitte klassikalise VOL nupuga vaid reguleerides toiteploki väljundi maksimaalset pinget. Oleks vaid aega (ja vahendeid) kõige sellega tegeleda...

                  Audirvana Plus on see mida ma kasutan kuulamiseks, see võtab vastu enamvähem kõiki normaalseid formaate ja oskab upsämplida kuni DSD512 peale juhul kui raud seda toetab, ka MCH teeb kui saab. Teiseks on HQPlayer mis siin foorumis samuti on ära märgitud, samamoodi võimaldab reaalajas teha päris palju. Graafiliselt kahjuks mitte kõige parem lahendus. Aga töötab väga hästi.
                  Win maailmas on Foobar2000 selline mis ka saab asjad tehtud, kuid minu meelest ta päris nii hästi ei saa hakkama kui eelnimetatud. Aga ka saab DSD512'ni välja, kui raud laseb. Jriver oli algselt petukas, tegi DSD vahepeal PCMiks ja siis tagasi, ehk on seda parandatud. Pole põhjust olnud uurida rohkem.

                  Raud on katsetamise asi. DSD128 tarbeks sobib isegi mõni C2D ülemise otsa masin, i3/i5/i7 muidugi pakuvad rohkem, nagu ka mäkkide Xeon prosed. Kui failid on kohe DSD, siis annab neid lihtsalt maha mängida ilmselt päris vanade asjadega, minu Kontroni plate koos T5200 läpakaprosega vähemalt tegi seda WXP ja Foobariga täitsa kõbusalt. Konvertimiseks jäi muidugi lahjaks.
                  Kasuks tuleb ka kui Cuda võimekust leidub videokaardil, HQPlayer oskab ka seda appi võtta.

                  With Audirvāna, enjoy all your streaming and local music with the best playback sound quality from a computer.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Vähemalt minul puudub igasugune usk, et se DSD-ga teoreetiliselt kaasnev muutus seda raha väärt on.
                    Jah. Mitmes versioonis seda ka kuulud, kui nüüd sellega siis rahu saaks...
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      Leidsin ühe muusika mängimiseks disainitud miniarvuti:


                      Tellisin omale ühe prooviks.

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                        Leidsin ühe muusika mängimiseks disainitud miniarvuti:


                        Tellisin omale ühe prooviks.
                        Kriitilisemal kuulamisel (44,1/16 flac) ei suuda vahet teha rpi3(moode) vs sparky(volumio) vs na11s1(upnp). Tsipake oleks nagu teistest parem x86 miniarvuti volumio-ga. Vokaal tuleb rohkem esile, heli oleks nagu sügavam/kihilisem.

                        Plaan proovida sparky-ga veel HQplayeri NAA võimalust, kuigi seda igapäevaselt ma kasutada ei suuda, jube ebamugav UI ja ei saa mugavalt igast seadmest juhtida (tahvel/telefon/ir pult).

                        Oskab keegi mingit asjalikku võrgumängijat soovitada millel oleks OLED ekraan (artist/title jaoks), brauseriga confimine (player/playlistid), ir pult (play/pause/next jne), nfs/cifs võrgusheerilt flac/dsd mängimine, gapeless, crossfader?

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Päris nii fänsi ei ole, aga ajab asja ära ja rohkemgi veel LSBT
                          L
                          ipulaev Transporter ka veel peaaegu samadele nõudmistele vastav, ekraan muidugi teisest ajastust.
                          viimati muutis kasutaja Sully; 26 m 2017, 19:38.

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            Mulle tundub, et need Logitechi asjad ei vasta mitte ühelegi tingimusele mis mainisin.

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                              Mis asi on võrgumängija? Võrgumängija on aeglane ja lahja arvuti (a'la sbc mis on muusika mängimiseks piisav), tihti arm või x86 prosega kus jookseb peal enamasti linuxi mpd. Ma olen leidnud ainult ühe võrgumängija mis vastab mu nõuetele ja see on Bryston BDP-3.
                              Arvuti, jah. Aga igalt poolt optimiseeritud. See Bryston on tavaline arvuti, mille väljund on usb peal istuva konverteriga tehtud. Ja millel paistab, et ei ole galvaanilist isolatsiooni.

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                No päris tavaline ikka pole:
                                The BDP-3 features a high current linear power supply, custom Intel Celeron powered motherboard...
                                Kõik need mängijad on "tavalised" arvutid millel on prose ja mälu jne

                                Comment

                                Working...
                                X