Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Mis selle artikli praktiline väärtus on?
    Kui kunagi ammu sai ossiga SPDIF väljundeid vaadatud, imestasin kuidas selline asi saab üldse töötada. Eks see on veel üks probleem mis on ripakile jäetud. Kui digiheli spetsidega sai suheldud, jäi silma kaks probleemi, sünkroniseerimine ja veaparandus, no kes tänapäeval sellest räägib, juhtus see mis ikka softidega juhtub - keegi enam täpselt ei tea kuidas see töötab. Kõik jamad tegelikult saavad juba lindistamise ajal oma alguse, kunagi olid välja kujunenud praktilised tavad, nüüd on ka nendele sülitatud.
    viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2019, 06:19. Põhjus: ei pea kõike täielikult tsiteerima
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
      Kui kunagi ammu sai ossiga SPDIF väljundeid vaadatud, imestasin kuidas selline asi saab üldse töötada.
      Kui jääda vaid tehnika juurde, siis ei ole ka sellel infol mida home sai ossi SPDIF'i vahtides, mingit praktilist väärtust. Lihtsalt sellepärast et SPDIF kuju muutub isegi ühe seadme piires niivõrd palju, et imestus "kuidas see asi veel töötab" tekib igal juhul.
      Aga on ka masinaid mille SPDIF väljund on ossiga vahtides sisuliselt laitmatu (võrreldes enamikuga). Häda on ainult selles et tihtilugu pole neil maisnatel kas piisavalt poppi nime või kvaliteedi tunnuseks peetavat hinnasilti. Ja nii jõuamegi fenomeni juurde kus Pioneeri player maksis 100€ ja oli nigu oli, aga see sama Pioneer topituna Goldmundi kesta ja makstes 10 000€, on lihtsalt uskumatu õnn...
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

        Sa vist pole korraliku ostsilografi kunagi näinud.
        viimati muutis kasutaja Scott; 11 m 2019, 06:20. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima
        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

        Comment


          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

          Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
          Mis selle artikli praktiline väärtus on?
          Kui kunagi ammu sai ossiga SPDIF väljundeid vaadatud, imestasin kuidas selline asi saab üldse töötada. Eks see on veel üks probleem mis on ripakile jäetud. Kui digiheli spetsidega sai suheldud, jäi silma kaks probleemi, sünkroniseerimine ja veaparandus, no kes tänapäeval sellest räägib, juhtus see mis ikka softidega juhtub - keegi enam täpselt ei tea kuidas see töötab. Kõik jamad tegelikult saavad juba lindistamise ajal oma alguse, kunagi olid välja kujunenud praktilised tavad, nüüd on ka nendele sülitatud.
          Digimaailmas on nullid ja ühed ja seni kuni stream on bitperfect, peaks kõik traktid kõlama samamoodi. See on üldine arusaamine, mida praktilisem, võibolla ka skeptilisem ja kohati ehk isegi teaduslikku religiooni kalduv tiib toetab. Kõik ülejäänu taandatakse reeglina tajupsühholoogilisele enesepettusele (codename: ussiõli).
          Ja siis on teine äärmus, kes usaldab oma kõrvu rohkem kui naabrimehe juttu. Kes "kuulab kaableid" ja teab läbi oma kogemuse, kuidas sarnaste mõõdetavate parameetritega asjad võivad pakkuda täiesti erineva kogemuse.
          Kuna need kaks tiiba lähtuvad erinevatest eeldustest, siis näeb nende omavaheline suhtlemine rohkem tänavarahutuste kui dialoogi moodi välja. Ja mõlemal tiival on ju kohati õigus ka. Hi end audios on ka piisavalt ussiõli tooteid. Ja olles oma meeleelundite kaudu saadava kogemuse suhtes tähelepanelik ja avatud, on võimalik märgata paljutki, mida ei märka, kui puudub soov.

          Selle artikli praktiline väärtus minu jaoks on selles, et annab praktilise empiirilise selgituse, kuidas mõned nähtused, nagu meediumi valik (nt spdif vs toslink, või erinevad spdifi kaablid, või kaabli suund, või erinev cd transport) reaalselt ja mõõdetavalt mõjutavad heli. Mõõdetavalt, ning seletades, kuidas. Ja lisaks annab väikse teekaardi, millisel viisil erinev jitteri spekter heli mõjutab. Ma olen seda kõike kuulnud ja pidanud rohkem analoogdomeeni teemaks olevat, nüüd saan aru, et suur osa on tegelikult pärit digidomeenist. Ja kui millegi tekkemehhanismi mõista, on sellega võimalik ka efektiivselt tegeleda. Nii lihtne ongi.
          Toidan trolle!

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
            Sa vist pole korraliku ostsilografi kunagi näinud.
            Mis see TEIE asi on mida mina näinud olen? Minu kirjutatul pole sellega pistmist mitte vähimatki. Te ei oska isegi seadme nime eesti keeles kirjutada, kui iriseda tahate.

            Ma pidasin silmas siin foorumis jutuks olnud asja - http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFE...undizator.html kus muuhulgas tõdeb Lukazh et "The SP/DIF trace is THE BEST I have seen in my life. It is unbelievably square !".
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
              Nii lihtne ongi.
              Mina tahtsin endale cd transport osta, aga loobusin, kuna ei suutnud endale selgeks teha mille eest ma maksan. Mina olen väga skeptiline nende mõõtmiste suhtes, need on tehtud et saaks artiklit kirjutada, artikkel on selleks et külvata segadust, lootuses et keegi muudab meelt. Kuidagi kiputakse ainult mahamängimise poolt lahata, nägu lindistamise ajal mingit jitterit ei tekiks. Iseenesest on see olukord väga naljakas: tohutu hulk mõttetud tehnikad, väga madalal tasemel tehtud lindistused, aga kui mõni artikkel juurde panna hakkavad kõik rahulolevalt toimetama.
              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

              Comment


                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                Väike ääremärkus, enamus ajakirjanikud on lihtsalt ajakirjanikud (loe: hea mölaga) kes oskavad "pastakast" igasugu lugusid välja imeda vastavalt vajadusele.

                Archimago tekstidesse ma suhtuks ka natuke skeptiliselt. Ma olen mitmeid ta postitusi lugenud ja no krt ei tule mul lauaarvuti (i5/32GB/500GB NVMe/nVidia 1060/gaming5 m/b) usb pesast nii hea heli kui raspberry+allo spdif hat+lpsu, tee mis tahad. Kusjuures Sparky+USBridge+lpsu on ka oluliselt parema/meeldivama heliga sama DAC-i küljes.

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Niisiis, kui Archimago järgmine kord kirjutab, et punase tulega üle tee minnes on võimalus surma saada, sa suhtud skeptiliselt ja lähed ikka...?

                  See et sinu whatever PC ei tundu nii hea heliga kui va Rasberry on tegelikult ju ainult (sinu) subjektiivne arvamus. Sul on kena nimekiri millest see pessukas koosneb, aga näiteks toiteplokki sa ei nimeta . Minu arvamus on et spetsiaalselt gaming oriented PC ei peagi kuidagi kõlama. Sest see röögib koguaeg - "pauer, pauer, andke mulle pauerit!!" .
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                    Väike ääremärkus, enamus ajakirjanikud on lihtsalt ajakirjanikud
                    Aga eesmärk on saavutatud, kõik räägivad jitterist , tegelevad mõõtmise korraldamisega, määratakse suund, liidetakse, ja varsti ongi jitterit peletavad laepaneelid müügil.
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                      Aga eesmärk on saavutatud, kõik räägivad jitterist.
                      Kas pakud veel mingit tegurit mis muudab heli? et digikaabel tekitab peale jitteri veel midagi helile lisasid? Ma isiklikult ei usu seda aga oleks huvitav.

                      On suhteliselt lihtne salvestada dac-i minevat signaali ja seda kasvõi baithaaval analüüsida et erinevusi leida. Et kas siis datavoole tekib erinevus?
                      Kunagi oli lause et kõik mida saab mõõta tuleb mõõta ja kõik mida ei saa mõõta tuleb muuta mõõdetavaks ja siis mõõta. Ma jään selle juurde et kõrvaga kuuldav erinevus peab olema ka mingitmoodi mõõdetav.

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                        Kuidagi kiputakse ainult mahamängimise poolt lahata, nägu lindistamise ajal mingit jitterit ei tekiks. Iseenesest on see olukord väga naljakas: tohutu hulk mõttetud tehnikad, väga madalal tasemel tehtud lindistused
                        Aga miks siis oodata? Ostilograf on tuttav seade, teadmisi salvestuse poolelt võiks ju ka olla, niisiis ootaks teema ilmumist kuidas lõpeks väga madalal tasemel tehtud lindistused, kuidas neis vähendada/vältida jitterit ja muid puuduseid. Ja ma kirjutan seda muide üldse mitte ironiseerides, sest tihti nii ongi et muusikat ehk veel kuulaks, aga teostus on selline et lihtsalt kannatust ei jätku.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Arvutaks numbreid arusaadavamaks. jitter mõõdetakse picosekundites. 1ps = 1THz sageduse üks periood. Seega et kaablist tuleval signaalil oleks kindlalt kättesaadav front 1ps täpsusega peaks kaabel läbi laskma signaali sageduseni 1THz. Poest sellist kaablit ei leia.
                          Ei tea mina ka tranti mis suudaks 1THz sagedusega signaali probleemivabalt võmendada. Seega loota et kunagi tehakse kaabel mis suudab spdif signaali jitteri viia 1ps tasemele ei ole eriti mõtet oodata. Ainus lootus on et signaal kogutakse mällu ja taastatakse täielikult clock täielikult, da kivisse läheb signaal i2s lühikeste juhtmete kaugu. Kuid ka siin ei saa rääkida et juhtmest läheks läbi 1THz laiuse ribaga clock moonutuseta.
                          Ühesõnaga saavutada 1ps ei ole lihtne.
                          Ja ossiga ilma lisaseadmeta mõõta jitterit, vot sellist ossi pole tõesti näinud, äkki mõnel on riiulis? 1ps täpsuselt aega mõõtev oss oleks vääääga kõva sõna.

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
                            Kas pakud veel mingit tegurit mis muudab heli? et digikaabel tekitab peale jitteri veel midagi helile lisasid? Ma isiklikult ei usu seda aga oleks huvitav.

                            On suhteliselt lihtne salvestada dac-i minevat signaali ja seda kasvõi baithaaval analüüsida et erinevusi leida. Et kas siis datavoole tekib erinevus?
                            Kunagi oli lause et kõik mida saab mõõta tuleb mõõta ja kõik mida ei saa mõõta tuleb muuta mõõdetavaks ja siis mõõta. Ma jään selle juurde et kõrvaga kuuldav erinevus peab olema ka mingitmoodi mõõdetav.
                            Loomulikult kus on seadme vaheline ühendus, seal tekivad alati häired, aga muret peaks tekitama see kuidas need kompenseeritakse. Enne salvestuse sattumist lõpptarbija kätte, lastakse see n+1 korda nendest kaablitest läbi. Need väited seal artiklis tunduvad suht mõttetud, kui keegi sealt inspiratsiooni sai, palun väga. Mind rohkem huvitaksid konkreetsed lahendused, kui selline probleem peaks üldse eksisteerima. On olemas ostsillograafid millel on AES pistik küljes, väga ilusti graafiliselt näitab signaali ära, ilmselt saab ka midagi mõõta, aga peale nivoo ei huvita see kedagi. Mina nägin ainult ühel korral et see ka kuidagi ilus oli, lausa kusagilt õpikust võetud.
                            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                              Need väited seal artiklis tunduvad suht mõttetud, kui keegi sealt inspiratsiooni sai, palun väga.
                              Vabandust aga ei saanud päris täpselt aru. Et siis pakud et jitter pole oluline või et seda kompenseerides tekivad muud moonutused? Või et seda jitterit kompenseeritakse ka siis kui audio asub failis kõvakettal? AD sisendi jitter pole kahjuks kasutajale kättesaadav et mõõta seega ei saa vist seda mõõta, mitte et seda poleks olemas.
                              Ma ei kujuta seda ossi pilti sul seal ette, aga tean mis minu oss näitab. Et mis seal siis valet oli? Minu jaoks on kõik korras. Samas muidugi minu oss ei ole mingi super, lihtne kodukasutaja riist. Aga digisignaalis ei saa nagu palju valesti olla, ühel hetkel läheb bitt vahetusse ja see tekitab väga tuntava krõpsu. Väiksem muutus ei tee aga midagi.

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                Ma arvan, et see on rohkem matemaatika küsimus, ja mõõta pole siin midagi
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X