Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Juba mõlgutasin mõtet et äkki panekski kuhugi ette, aga siis jõudsin kuulamisega punkti kus ta soovitas valida võimalikult lahja arvuti, aga mitte RBII, et jooksutada "bitperfect programms for network bridge", ning see mõte kadus kus see ja teine .
    Ei pane ma seda MQA evangelisti kedagi õpetama.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

      Vaatasin ka seda videot ja ei leidnud mitte kordagi kuskilt MQA-d, isegi mitte teisest "Network bridges" videost.

      Comment


        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

        ...Kes ütles et selles või teises videos ta seda nimetama pidi? Ta pidas MQA reklaamiloenguid selle aasta alguses päris mitmes kohas, messidel ja Limburgi audioklubis. Tema meelest pole meil vaja pingutada ei 20kHz kõrgemate sageduste, samplerate ega bitrate'ga, MQA garanteerib stuudiokvaliteedi jne. ühesõnaga - CD forever!

        moi, audiomaailm on avaram kui paar videot ja see foorum siin.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

          Ei jõua mina kõigi Youtuberite tegemistega kursis olla, hea kui vahest mõne siia lingitud video üle vaatan.
          Hans just arvab, et 192 kHz on alles piisav.
          Mis sellel CD-l siis nii väga viga on või MQA-l?

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Hans just arvab, et 192 kHz on alles piisav.
            Mis sellel CD-l siis nii väga viga on või MQA-l?
            Kaks lauset, kaks mõttekohta tekib.

            Esiteks - kas moi peab siis onu Hans'u lolliks? Sest kui ta tõsiselt peaks teesist et "192kHz on alles piisav" - siis miks krt ta seda MQA'd promob? On ju lausa ära mõõdetud et MQA ei anna reaalselt 96kHz kasulikku helisignaali ega rohkem kui 17 bitti resolutsiooni. Või siis ta ei ole loll, aga teadlikult esitab oma loengutes andmeid selliselt et tema kohta ei saa öelda muud kui "müüdav".

            Teiseks, kas ma peaks hakkama siin teemas jälle nämmutama kõike seda mida me oleme juba teinud vähemalt paaris teises teemas, kui oponendid ei pea isegi sellest mida justkui onu Hans piisavaks peab, ja lisaks mõni põhimõtteliselt ei leia kahte takistit ja kondensaatorit, et arutlus teooriast ka kuidagi praktikasse kanduks?

            Ei, moi. Loe teemad uuesti üle, kui on küsimusi, küsi seal. See teema siin olgu pealkirja kohaselt kasutatud.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              See pidev MQA kummardamine/kuulutamine/levitamine häirib mind ka. Need on tal arvatavasti makstud videod.

              See viimane video tundus asjalik nagu ka mõned teised mis tal on. Aga on ka selliseid millega ei saa nõustuda ja kus ta minu kommentaare korduvalt kustutas.

              @OSX, mis on RBII? Kui mõtled rPi2 siis seda ta tõesti eriti ei salli. Või mõtlesid, et võimalikult lahja arvuti ei sobi muusika jaoks, et on vaja mingit kõva gameri masinat?

              Comment


                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                RBII jah rPi2 või mis tahes, nagunii pole minu kompetents . Mitte tingimata gameri masinat, aga mingi elementaarne jõudlus mälu ja prose osas peab siiski olema, ei piisa lihtsalt brauseri jooksutamise ja faili spdif'i/võrgu kaudu väljastamise võimest. Kui tahta oversamplingut parimal kombel, peab arvuti seda jaksama, ka DSD formaatides. Niisugusesse kategooriasse mr. mqa evangelist ei põika, talle piisab üsna vähesest.

                See et lahja arvuti genereerib sellevõrra vähem häireid, on lollus kuubis. Pigem on vastupidi. Nad on odavamalt toodetud, taktsagedused on madalamal, filtrid kehvemad jne.

                See on omas mõttes lausa fenomen - mingeid debiilikuks treenivaid mänge ollaks nõus mängima, hangitakse selleks hetkel parim turult saadaolev, aga korrektse audio jaoks peab mingi sajandialguse käkk piisav olema - et, kui juba CD playeris 10$ arendus suudab nirvaanasse viia, siis arvuti ei peaks paremat suutma... ?
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Vaatasin ka selle Hansu teisi videosid. Natuke nagu saan tema lahja arvuti poindist aru. Mida väiksema võimsusega prose, seda potentsiaalselt väiksema voolu ja müraga toide. Samas ta ei toonita, et peab olema odav, vaid peab olema väikse müraga. Ühtegi konkreetset tüüpi ta ka välja ei anna aga seda küll ütleb, et rPi2 ei kõlba kohe mitte.
                  Hans pole loll aga ilmselt ikka usub, et MQA annab vähemalt 96kHz sagedusriba ja 20 biti resolutsiooni ekvivalendi välja nii nagu Meridiani mehed on lubanud. Rohkem kui lai sagedusriba meeldib talle MQA juures ilusaks timmitud impulskarakteristik.
                  Enamus youtubereid on "kinni makstud", kas otsese reklaami rahaga või oma edevusega, selles mõttes tuleb neisse kõigisse väikse skepsisega suhtuda.
                  Minu CD küsimus oli rohkem retootriline, pole mul õnnestunud näha Hansu kuskil väitmas, et CD on piisav formaat ja sellest paremat pole.

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Minu CD küsimus oli rohkem retootriline, pole mul õnnestunud näha Hansu kuskil väitmas, et CD on piisav formaat ja sellest paremat pole.
                    Olgem täpsemad - küsimus polnud mitte retooriline vaid provotseeriv, edaspidi kirjuta nii nagu sa oma tsiteeritud lauses peale koma kirjutasid ja võimalikud vastused satuvad rohkem teemasse.
                    CD Forever on minu kokkuvõte tegelase reaalsest tegevusest, väitku ta ise mida tahab. Kui tema loengutes on CD kvaliteedis MQA suurepärane stuudiokvaliteedis HiRes, siis on ju CD Forever!
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      Mõned mõtted. Pardon, kõike fakte ei viitsi kontrollida netist üle, aga see ei muuda jutu mõtet.

                      Esiteks, ma ei saa aru neist Y videotest. Mingi 15 minsa sooja õhku, mille oleks ära saanud öelda täpselt ühe kirjutatud mõttega "keep the noise-level low" v. "hoiduge häiretest/mürast". Muidu vahi veerand tundi mingi vanamehe lõuaväristamist, mõttetuid näiteid ja emotsioone, 0 bitti kasulikke soovitusi... Kui keegi siin pakkus et võiks tõsta esilehele ja selle peaks kõigepealt läbi vaatama, siis Meh ?

                      Selles mõttes on muidugi taadil õigus, et mürasid tuleb minimiseerida, kuid olen kindel et enamik võhikuid saab endiselt mürast aru kui ventilaatorite/kõvaketaste/vilistavate kondede mürast e. mürast mida inimene kuuleb. Ka on muidugi jabur see jutt "vanast arvutist" või "aeglasest arvutist". Juba 20 aastat on keskmise laiatarbe prose voolutarve olnud ~60W TDP (aga prose on ise osanud teha idle downclocki), VCore olnud ~1,33V ja alates ~2003 sagedused 2 kuni 4GHz ning tippklassi masinatel kusagil ~100W TDP. Niiet siin pole suurt sittagi muutunud. Kasvanud on tuumade arv ja reaalne jõudlus per tuum v. per GHz. Natuke on vähenenud mälude voolutarve ja masinast on kadunud pöörlevad kettad ja optilised seadmed. Nagu teemas eespool mainutud, on ka minu hinnang see, et varem olid laiatarbemasinad kehvema toitega ja emaplaadi komponentidega, kuid see ei pruugi alati nii olla.

                      Olen siin vanade masinatega jännanud ja hinnang on see, et vanem kui 10 aastat vana desktop (alates Intel Core ajastust) enam veebisirvimiseks ja suvaliste videode jaoks ei sobi. Ka see ~i3/Phenom võiks omada palju mälu, SSD, rauakiirendusega graafikat ja hästi optimeeritud op. süsteemi. Läpakad on veel nutusemad. 15 aastat vana (P4 või AMD esimesed 64-bitised) on juba lootusetu. Muidugi muusikat mängib veel hästi. Kuidas upsamplingut teeb, pole nüüd proovinud kuid kui ise ~2003 kunagi 96kHz peale upsamplima hakkasin, polnud probleemi.

                      Oluline ongi, mis selle arvutiga teha tahetakse. Inimesi ja nende eesmärke on väga erinevaid, kuid laias laastus ma näen kahte:

                      1. Desktop/nearfield kuulamine. Selle alaliik on ka kõrvaklappidega kuulamine. Pole vahet kas desktop masin või laptop. Oluline on siin aru saada, et sama arvutiga tehakse ka muud - veeb, töö, videod ning võib-olla ka mängimine. Siin selgelt ei saa läheneda, et "mida aeglasem seda parem". Soovitused lühidalt - kvaliteetsed ja hästi läbimõeldud komponendid, toide ja jahutus ning väline helikaart või DAC. Siin saan vanamehest aru, inimeste võimalused, kasutusvaldkonnad, soovid ja rahakotid on nii erinevad, et väga raske on konkreetselt soovitada ja turul pakutav muutub iga paari kuu tagant. Lihtsustus oleks soovitada Nuc/Zotac/macMini lahendust - madal voolutarve, SSD, mitte ühtki liikuvat osa ja väline toide ning USB või optiline väljund heli jaoks. Samas saab veebis käia ja mitte väga nõudlike asju teha. Või läpakas, millel vajadusel saab mussi kuulata aku pealt.
                      Aga vähe on inimesi kel sama laua taga 2 masinat - muusika kuulamiseks ja teine kõigeks muuks. Kui nii on, siis oleks ju mõttekam muuta see teine masin DAC-iks, streameriks, mida arvatavasti lihtsam terviklahendusena osta kui ise ehitada. Siit jõuamegi:

                      2. Masin spets. muusika kuulamiseks. Suure tõenäosusega elutoas. Pluss on see, et suure tõenäosusega istud temast nii kaugel et enda müra ei kuule ja ka kui kasutada vaid muusika jaoks, siis võibki ta olla selline minimaalne - NUC/mini etc. või vana läpakas.
                      Samas, mida aeg edasi, seda mõttetumaks see muutub. Tavakasutajale piisab telekasse, ressiiverisse, AppleTV-sse ja jms. sisse ehitataud streameritest, mis oskavad nii Tidali, UPnP-d ja kõike muud. Samm edasi on App'i juhtimisega ress või meediamängija alates mõnest sajast eurost. Sama hind mis NUC ja ise ehitades ei tule parem/odavam. NUC-il saad muusika jätta samasse masinasse. Streameri puhul peab kusagil serveris/NAS-is olema. Samas ei pruugi tavakasutaja vaimustuda mõttest, et peab olema lisaks tema tavamasinale veel NAS, meediaPC ja nende juhtimiseks tahvel...
                      Entusiastile Innuos või Auralic stiilis asjad. Tõsiselt kahtlen, et ise tehes (LPS jms.) saad alla 1000€ hakkama. Lisaks on "valmistoodangul" optimeeritud opsys. ja üle veebi juhtimine valmis disainitud.
                      viimati muutis kasutaja suur13; 30 12 2018, 14:19.

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        Aastal 2020+ on praktiliselt kogu peavoolu muusikakuulamine "arvutist kuulamine". Kui jätta kõrvale üksikud alamtrendid nagu vinüül. Turutrend on, et iga häält tegev asi (järjest rohkem kõlar otse) peab olema võrgus, multiroom toega ja suutma mängida igast digiallikast juhtmevabalt. Pmst on iga seadme sees arvuti. Enamus jooksevad kohaldatud Linuxi peal (nt LinkPlay moodulid), Qualcomm Allplay kohta ei tea aga see oleks kõige loogilisem valik, Sonosel hetke turuliidrina on oma suletud süsteem mille kohta samuti palju infot pole, nishitootest rääkides ka Estelon Lynxi kõhus on linux. Ainult, et nende arvutite üle pole kasutajal kontrolli, kui just kruvikeerajat ja jootekolbi ei haara.
                        Aga muusika tuleb suure tõenäosusena striiminguteenusest, seega võiks öelda, et muusikakuulamist tabab sama trend mis muid alasid - see kolib pilve.
                        Omaette porr on muidugi standardite paljusus. Kõik ülalmainitud on ühilduvad enda ökosüsteemi sees, aga mitte üle selle piiride. Juba mõnda aega eksisteerib ka WiSA, aga paistab, et tootjad pole sellest ülemäära vaimustuses, ainult mõned, valdavalt kallima otsa tegijad mängivad nendega praegu.
                        Toidan trolle!

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Ma jagan kahe eelkõneleja seisukohti. Punktis kus protsessorite areng leidis taktsageduses lae, ei ole enam palju muutunud seoses akustiliste ja elektriliste müradega arvutites. Ainult tehete arv per watt on muutunud.
                          Ja samuti näen et võrgukõlarid asuvad teed murdma kuulamisprotsessi. Mida ma sellest arvan, on iseküsimus. Kui jätta välja teatud mugavusaspektid, siis ma neid ei poolda. Aga see oleks eraldi teema juba.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                            CD Forever on minu kokkuvõte tegelase reaalsest tegevusest, väitku ta ise mida tahab. Kui tema loengutes on CD kvaliteedis MQA suurepärane stuudiokvaliteedis HiRes, siis on ju CD Forever!
                            Ta on üsna objektiivselt sellele MQA-le lähenenud, vähemalt nendes videotes, mida ma olen näinud. Oleks ju mõistlik samamoodi sallivalt kui Furutech-i, suhtud ka teistesse heli formaatidesse. Pole DSD kõigile ainusobiv variant, mulle ka mitte. Neid takisteid ja kondekaid oleks ma pidanud leidma 3 paari nagu ka Amanerosid ja neid veel kuidagi sünkima, nivoosid ühtlustama, filtreerima ja DSP-st läbi laskma. Mul lihtsalt on kolmeribalised aktiivkõlarid millega midagi võrdelmiseks oleks mõtet kuulata.

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              ...retooriliselt, kõrvaklappe polegi, mis mees siis sina oled?
                              (sorri, ma ei võta seda teemat üles)
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                                Ja samuti näen et võrgukõlarid asuvad teed murdma kuulamisprotsessi. Mida ma sellest arvan, on iseküsimus. Kui jätta välja teatud mugavusaspektid, siis ma neid ei poolda.
                                Üldse mitte norimise pärast, aga miks? Siin ühes teises teemas käsitletud Dynaudio aktiivid ja neis TDA kividel toimuv otse PWM-i muundus tundub ju optimaalne - kogu kadusid ja moonutusi põhjustav ahel on viidud miinimumini.

                                Comment

                                Working...
                                X