Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Ma jagan kahe eelkõneleja seisukohti. Punktis kus protsessorite areng leidis taktsageduses lae, ei ole enam palju muutunud seoses akustiliste ja elektriliste müradega arvutites. Ainult tehete arv per watt on muutunud.
    Ja samuti näen et võrgukõlarid asuvad teed murdma kuulamisprotsessi. Mida ma sellest arvan, on iseküsimus. Kui jätta välja teatud mugavusaspektid, siis ma neid ei poolda. Aga see oleks eraldi teema juba.
    Hm, aga natuke intrigeerides tooks välja, et Lynxil toimub kõlaris kogu materjali konvertimine DSD-ks (mida muidugi ei tehta, kui input on DSD) ja sisuliselt väljund genereeritakse DSD striimist. Kas sinu silmis ka see on halb trend?
    Toidan trolle!

    Comment


      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

      Esmalt postitatud suur13 poolt Vaata postitust
      Esiteks, ma ei saa aru neist Y videotest. Mingi 15 minsa sooja õhku, mille oleks ära saanud öelda täpselt ühe kirjutatud mõttega "keep the noise-level low" v. "hoiduge häiretest/mürast". Muidu vahi veerand tundi mingi vanamehe lõuaväristamist, mõttetuid näiteid ja emotsioone, 0 bitti kasulikke soovitusi... Kui keegi siin pakkus et võiks tõsta esilehele ja selle peaks kõigepealt läbi vaatama, siis Meh ?
      , (Y). Kahju, et siin "laike" ei saa panna!


      Kas mitte korralikud DAC'id ei tee SPDIF (optiline või juhtmega) korral midagi sellist, et võtavad sissetuleva info kuhugi vahemällu ja siis kellavad ikka oma kellaga vms.? Et ei ole see, et "allikas dikteerib kella"? Vastasel juhul on igasugune SPDIF (eriti arvutist) muidugi küsitav.

      Ja mis USB, ETHERNET vms. puutub, siis minuteada nende kaudu edastatakse andmed ikka 100% muutusteta (CRC kontrollimine, vajadusel uuesti saatmine ja kuidas see seal käibki), niiet see osa jutust nagu puhta mööda sellel vanal seal ("USB on Rasperry is unacceptably bad...")...?
      Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
      Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

      Comment


        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

        suur13: Mul lihtsalt puudub kontroll sellise ahela üle, kus igal juhul on sees PWM aste. Nagu moi on probleemi ees et ta ei saa tehniliselt kasutada analoogsignaali otse, ilma korrakski sattumata PCM domeeni (mis tapab DSD mõtte), nii oleksin mina samuti lõhkise küna ees - sest mulle meeldib DSD naturaalsel moel, selleks ei saa olla mingit PCM-to-PWM kivi ahelas, kuitahes hästi ta ka tehtud poleks.
        Selline aktiivsüsteem ei kammitse mitte ainult tootjate osas, vaid ka signaali päritolu osas. Need moodsad trikid praktiliselt välistavad võimaluse kasutada source'na analoogi või dsd'd naturaalselt, selles on küsimus. Isegi kui mingi pilvepleiar oskab midagi teha DSD failiga, on see vahepeal korduvalt konverditud, enne kui helina valjuhääldist kõlab.
        Mulle sm. lenin ei meeldi, nii ei meeldi mulle ka tema kuulsaima lause parafraseering - "konvertida, konvertida, konvertida!" . Kogu aeg miski konverdib midagi. Heake küll, vahel tulebki konvertida, aga seda tuleb teha teadlikult ja nii vähe kui võimalik. Niisiis, minu aksepteeritud miinimumini viidud moonutusega ahel on järgmine: analoog/DSD signaal, viimasel juhul analoogfilter kandesageduse kõrvaldamiseks ja seejärel analoogvõimendi, analoogfiltriga kõlar. Ok, kõlar võib ka olla aktiivfiltriga, aga praegu vähemalt peab see olema analoog.

        See võib muutuda, kui ilmuvad reaalsed DSD võimendid, nagu kunagi tegi Sharp, nagu tegi Sony oma (mõnedes) S-Master seeria toodetes ja nagu teevad mõned entusiastid Jaapanis praegu. Mul ei ole lihtsalt sellist aega et saaks teemale keskenduda ja midagi praktiliselt ära teha. Teine probleem on selles et kiirelt kasvanud DSD sagedus eeldab selliselt võimenduselt väga spetsiifilist skeemitehnoloogiat ja vastavaid komponente - kui meil siin on keeruline isegi mõnd lihtsat kommutaatorkivi saada .

        redart, ma pusisin see aeg suurele vastamisega, aga vastuseks, ei see pole halb trend, kuid üks küsimus - kuidas Lynx'il toimub ehtsa reaalajas analoogi võimendamine...?
        viimati muutis kasutaja OSX; 30 m 2018, 15:08. Põhjus: lisaks
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust

          redart, ma pusisin see aeg suurele vastamisega, aga vastuseks, ei see pole halb trend, kuid üks küsimus - kuidas Lynx'il toimub ehtsa reaalajas analoogi võimendamine...?
          Ilmselt nagu igal digivõimul, kõigepealt AD. Kuidas see tehtud on, ma seda hetkel vastata ei oska. Loodetavasti PDM-i, aga ma ei tea.
          Toidan trolle!

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Esmalt postitatud Mees Metsast poolt Vaata postitust
            Ja mis USB, ETHERNET vms. puutub, siis minuteada nende kaudu edastatakse andmed ikka 100% muutusteta (CRC kontrollimine, vajadusel uuesti saatmine ja kuidas see seal käibki), niiet see osa jutust nagu puhta mööda sellel vanal seal ("USB on Rasperry is unacceptably bad...")...?
            Paketeeritud datavoog on tõsi, sedasi see asi käib küll. Mis võib olla Rasberry puhul probleemiks, on tema GND's leiduvad mürad, mitte kuidas ta pakette formeerib ja saadab. Ta ilmselt genereerib läbi GND ühenduse mürasid temaga seotud seadmetele, seega teda võiks kasutada juhul kui ühendused on galvaaniliselt isoleeritud: optiline SPDIF ja varjestamata keerupaariga võrguühendus. USB paraku kui isoleeritakse, siis pärast USB kontrollerit reeglina, seega kontroller jääb mürade meelevalda ikka edasi.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              ...retooriliselt, kõrvaklappe polegi, mis mees siis sina oled?
              Su naljadest on vahest raske aru saada.
              Ma ka ei võtaks üles ei Peter Gabrieli ütlust kõrvaklappide kohta ega idanaabri ütelust erinevate kehaosade võrdlemise kohta.

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              suur13: Mul lihtsalt puudub kontroll sellise ahela üle, kus igal juhul on sees PWM aste.
              See konkreetne otse PCM-ist PWM STA3xx kivides on ka objektiivselt ilmselt suht nigel, nii vähe kui sealt mõõtmise andmeid näha on olnud.

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              See võib muutuda, kui ilmuvad reaalsed DSD võimendid, nagu kunagi tegi Sharp, nagu tegi Sony oma (mõnedes) S-Master seeria toodetes ja nagu teevad mõned entusiastid Jaapanis praegu. Mul ei ole lihtsalt sellist aega et saaks teemale keskenduda ja midagi praktiliselt ära teha. Teine probleem on selles et kiirelt kasvanud DSD sagedus eeldab selliselt võimenduselt väga spetsiifilist skeemitehnoloogiat ja vastavaid komponente - kui meil siin on keeruline isegi mõnd lihtsat kommutaatorkivi saada .
              On sul mõnda linki nendele võimudele, eriti japside omadele? Kuidas seal helitugevust reguleeritakse?
              viimati muutis kasutaja Scott; 31 m 2018, 00:57. Põhjus: järjestikpostitused kokku

              Comment


                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                Eestlastele on "mis mees siis sina oled" tüüpi naljad tuttavad Oskar Lutsu "Kevadest", ei tundu rasked olevat, aga võibolla mõnele on...

                Ei ole mul kahjuks selles arvutis neid linke, ma üks fosiilidest kel iga asja jaoks oma arvuti, see praegune siis audio kuulamiseks ja siin pole eriti midagi peale muusika. Aga Vol reguleerimine käib toitepinge reguleerimise kaudu. Peaks vist ka Lynx'is nii olema.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Sa ei saa minu naljadest ka aru.
                  Küsimus pole selles "mis mees..." vaid kõrvaklappides.

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                    RBII jah rPi2 või mis tahes, nagunii pole minu kompetents . Mitte tingimata gameri masinat, aga mingi elementaarne jõudlus mälu ja prose osas peab siiski olema, ei piisa lihtsalt brauseri jooksutamise ja faili spdif'i/võrgu kaudu väljastamise võimest. Kui tahta oversamplingut parimal kombel, peab arvuti seda jaksama, ka DSD formaatides.
                    See et lahja arvuti genereerib sellevõrra vähem häireid, on lollus kuubis. Pigem on vastupidi. Nad on odavamalt toodetud, taktsagedused on madalamal, filtrid kehvemad jne.
                    Oversamplingut oskab server teha. Ja selles on Hansul õigus. Pi network bridge + hat on väga hea lahendus. Valides Roon või LMS, pi ülesandeks on ainult valmis signaali edastamine hat-i mitte mingit töötlust. Palju sellisel juhul võimsust vaja on? Ei mäleta täpselt mis täpselt oli, aga downclockitud pi cpu koormus oli 1-2% hires mängimisel. Kui pi-l on ainult üks ülesanne ja soft on selleks optimiseeritud, ja kogu muu mitte vajalik raud on disabletud, siis on OS jitter ja usun ka raua, minimaalne. Pi valikul va võtaks viimase välja lastud mudeli, kuna raud on reeglina parem. Hat-i valikul tuleb jälgida, et oskaks ise signaali clockida ja ei kasuta pi clocki. Eraldi toite kasutamise võimalus hat-l annab ka palju juurde.

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                      Aastal 2020+ on praktiliselt kogu peavoolu muusikakuulamine "arvutist kuulamine". Kui jätta kõrvale üksikud alamtrendid nagu vinüül.
                      Vara veel CD formaati maha kanda, ükski fail ei saa selle vastu.
                      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                        Oversamplingut oskab server teha. Ja selles on Hansul õigus. Pi network bridge + hat on väga hea lahendus. Valides Roon või LMS, pi ülesandeks on ainult valmis signaali edastamine hat-i mitte mingit töötlust. Palju sellisel juhul võimsust vaja on? Ei mäleta täpselt mis täpselt oli, aga downclockitud pi cpu koormus oli 1-2% hires mängimisel. Kui pi-l on ainult üks ülesanne ja soft on selleks optimiseeritud, ja kogu muu mitte vajalik raud on disabletud, siis on OS jitter ja usun ka raua, minimaalne. Pi valikul va võtaks viimase välja lastud mudeli, kuna raud on reeglina parem. Hat-i valikul tuleb jälgida, et oskaks ise signaali clockida ja ei kasuta pi clocki. Eraldi toite kasutamise võimalus hat-l annab ka palju juurde.
                        OS-il ei ole jitterit. See oleks sama väide nagu et salvestatud failil on jitter. Bitid on bitid. Jitter tekib siis, kui bitt kohtub reaalajaga. OS-i panus saab olla ainult buffer underrun, kui ta ei jaksa teenindada.
                        Milles võib olla OS-i panus ja millele siin kaude juba kaasvõitlejad viitavad ka, on see kui muutlikku koormust nad toitele avaldavad ja seeläbi potentsiaalselt häireid indutseerivad analoogdomeenis.
                        Ses osas on TOSLINK tore mõte, et ta seob arvuti alati galvaaniliselt lahti dac-ist. Reaalsed katsed laiatarbeseadmetega (hi endi mu igapäevases valduses pole) paraku aga näitavad, et sound kahe seadme vahel on TOSLINK-i kaudu nigelam kui S/PDIFi kaudu. Kunagi, kui selle siin teemaks võtsin, leidus ka teisi samasuguse empiirilise kogemusega, põhjuseks pakuti suuremat jitterit meedia, tegelikult küll muundamisprotsessi eripärast tingituna. See ei oleks teema, kui dac suudaks täiuslikult reclockida, aga ilmselt enamus neist ei suuda, muidu ei oleks sellist kogemust.
                        Toidan trolle!

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                          Vara veel CD formaati maha kanda, ükski fail ei saa selle vastu.
                          Isegi sellest samast CD'st maha võetud fail...?

                          CD on samamoodi fail, lihtsalt vormindatud selliselt et igasugune CD player saaks selle mängitud.
                          Kui CD ja selle faili esitus erineb oluliselt, siis on midagi halvasti emba-kumba lahenduses.
                          viimati muutis kasutaja OSX; 30 m 2018, 19:17.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                            See ei oleks teema, kui dac suudaks täiuslikult reclockida, aga ilmselt enamus neist ei suuda, muidu ei oleks sellist kogemust.
                            Tavalised DAC-id ei reclocki TOSLINKi/S/PDIFi, ainult mõned väga kallid ja seal on kindlasti siis suur kiri kuskil küljes: RECKLOCKING.

                            Samas kui sul DACi sees õnnestub üles leida I2S formaadis DAC kivile minev signaal, saab ise suht lihtsalt seda viga parandada:
                            People keep talking too much about jitter issues, but did less to make some kind of improvement. I decided trying to do something real – a working asynchronous I2S FIFO. Before I go any further, I need to make something clear in advance: 1. FIFO is widely believed as one of the final methods...

                            See, et Toslink lisab tugevat jitterit on kindlalt elektriline optiliseks ja tagasi muundusest tulenev.

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              Koaksiaalne SPDIF saab ka olla galvaaniliselt eraldatud. Piisab ühest trafost lingi otsas, ükskõik kummas, peaasi et maa on üldisest GND'st eraldi. redart, sinu Wolfsonil (mäletad?) see on näiteks nii. Ja reclockib samuti, sest ASR on vahel ja clock on inboard. Mul Juli@ helikaardid on galvaaniliselt lahus koaksiga. Praegu hakkan mõtlema et millel üldse on koaksi maa üldisega koos... võibolla mõni ress või äkki Technicsi DAC...
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                                Tavalised DAC-id ei reclocki TOSLINKi/S/PDIFi,
                                Huvitav kas sellisel kivil nagu CS8416 sees olev clock recovery on piisav mida mõeldakse? Datasheedis kirjas: Low-Jitter Clock Recovery.
                                Clocki viga suudab parandada kuni ühe biti aja ulatuses. Samas see optika ei saa rohkem viga tekitada. Et siis kas see kivi kvalifitseerub selle väga kalli DAC alla (kui kasutada seda spdif receiverit ja panna juurde DA) või on seda siiski vähe?

                                Kuna ise olen digiheli seadmeid natuke teinud siis seal olen spdif signaali maasta lahtiühendamiseks kasutanud etherneti 10-100MHz trafosid, seni toimivad edukalt. Kvaliteeti on endal raske hinnata.

                                Comment

                                Working...
                                X