Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Õhtust!

    Ja teine uudis on see, et nüüd kolib kõik mu muusika Mac Mini serverisse. Ei jõua seda suurt läpakat kogu aeg lahti ja kinni lapata. Heli läheb USB kaudu eelvõimu ja HDMI telekasse. Juhtima hakkan tahvliga. Olin kahe vahel kas Bluesound või Mac Mini. BS Node 2 maksab ~550.- mis on ainult streemer, kuid tahan kuulata ka faile. Selleks oleks tarvis olnud Vault 2, mis maksab ~1200.- njaaaa ei ahvatle teps mitte ja kõige parem lahendus on Mac Mini. Saan kasutada kõiki striimereid ning kuulata FLAC'e ja vaadata filme. Ei ostnud uut vaid tegu 2011 mudeliga mille sain alla 300.- kätte.

    viimati muutis kasutaja OSX; 06 12 2016, 21:31.
    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

    #2
    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Saad ka flaci kuulata vai? mis programmiga siis,
    Ühe tuttava juures just oli kunagi see häda et pidi ikkagi über aiff faili saama.

    Comment


      #3
      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Esmalt postitatud MK poolt
      Saad ka flaci kuulata vai? mis programmiga siis,
      Ühe tuttava juures just oli kunagi see häda et pidi ikkagi über aiff faili saama.
      Mac'is saad kasvõi tasuta VLC playeriga FLACi mängitud. Igasuguseid muid progesid on ka kuhjas, võta ja vali vaid. https://www.quora.com/What-is-the-be...layer-on-a-Mac

      Mac saab väga edukalt ka DSD mängimisega hakkama, eeldab muidugi et USB otsas istuks vastava toega seade. Audirvana on see player mida ma sel puhul kasutan. https://audirvana.com/
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #4
        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud OSX poolt
        Mac'is saad kasvõi tasuta VLC playeriga FLACi mängitud. Igasuguseid muid progesid on ka kuhjas, võta ja vali vaid. https://www.quora.com/What-is-the-be...layer-on-a-Mac

        Mac saab väga edukalt ka DSD mängimisega hakkama, eeldab muidugi et USB otsas istuks vastava toega seade. Audirvana on see player mida ma sel puhul kasutan. https://audirvana.com/
        Ega jahh tundub et iTunes FLAC'i otse ei söö ja peab leidma alternatiivse mängija. Erinevaid playereid on palju ja kõiki ei jõua läbi proovida. Rotel RC1590 eelvõim suudab DSD mängida ja kiirelt uurides tundub, et Audirvana on see mida vajan. Oskad sa veel midagi soovitada?
        viimati muutis kasutaja OSX; 06 12 2016, 21:32.
        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          #5
          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Ikka, http://www.signalyst.com/ kuid Jussi näputöö on natuke kohmaka GUI'ga, seda peab ütlema. Samas, maailmas arvatakse et momendil paremat DSD heli ei suuda ükski muu soft välja võluda. Kuidas ta sobib Rotelis oleva AK4497 käitumisega, saab katsetades teada, selleks on programmis vastavaid modulaatoreid mitmeid valida. Ta on küll optimeerinud softi DSD512 väljundis kasutamiseks (Amanero ja DSC1 kooslust arvestades), kuid saab ka DSD64/DSD128 korral hakkama (Rotel vist üle DSD128 ei tunne konkreetse USB interfeissi tõttu?). Muidugi saab ka PCMi või FLACi otse edukalt mängitud.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #6
            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
            Ega jahh tundub et iTunes FLAC'i otse ei söö ja peab leidma alternatiivse mängija. Erinevaid playereid on palju ja kõiki ei jõua läbi proovida. Rotel RC1590 eelvõim suudab DSD mängida ja kiirelt uurides tundub, et Audirvana on see mida vajan. Oskad sa veel midagi soovitada?
            Miks sa selle mäkiga üldse jamad? Kasuta pc masinat või üldse Raspberry Pi-d. Ma kasutan põhiliselt viimast ja olen suht hämmingus mida see miniarvuti suudab hinna/kvali suhtelt.
            viimati muutis kasutaja OSX; 06 12 2016, 21:32.

            Comment


              #7
              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
              Kasuta pc masinat või üldse Raspberry Pi-d. Ma kasutan põhiliselt viimast ja olen suht hämmingus mida see miniarvuti suudab hinna/kvali suhtelt.
              Kas ta üle USB DSD-d oskab mängitada?

              Comment


                #8
                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Nende säästuarvutitega peab ettevaatlik olema. Ajasin tuttava jaoks käima Odroid-C2 peal nii Volumio kui Runeaudio. Volumio peal ei aidanud puhvri suuruse maksimumi seadmine, ega ka puhvri eeltäitmise maksimumi seadmine. Probleemiks olid iga natukese aja tagant tekkivad krõpsud helis. Runeaudio puhul puhvri suuruse muutmine aitas, kuid tunni jooksul paar krõpsu ikka tekkis. Volumio puhver oli siis 12mb ja abi polnud ning Runeaudio oma oli 8mb. Kui Runeaudio omat veel suurendada, siis ehk saab paremakski veel, aga kuidagi naljakas on nii suur puhver. Enda süsteemis proovisin mõlemat tarkvara E-MU 0404 helikaardiga ja polnud tulemusega rahul. Foorumites on soovitatud säästuarvutite puhul ÜSB pessa ühendada ainult DAC, sest protsessoril on ainult üks siin, mida plaadil jagatakse HUB-iga. Rasberry Pi-l pidi selle ühe USB siini peal istuma ka võrgukaart. Üleüldiselt soovitatakse muusikat kuulata ainult võrgukettalt nende säästuarvutitega.

                Runeaudio(ArchLinux) ja Volumio(Debian) kernelid on kindlasti erineva konfiga, ArchLinuxi oma tundus parema konfiga olema Odroid-C2 jaoks. Üks võimalike häire põhjustaja võib olla ka vilets plaadi disain, toitehäired on seal kus neid olema ei peaks. Rasberry Pi-d pole proovinud, taheti Odroidi, kuna tollel oli korralik jahutusradiaator ja rohkem operatiivmälu.

                Eelnimetatud probleeme pole ma PC-ga kohanud, ArchLinuxt kasutades on mul PC-l puhver keeratud 512kb peale ja 192kHz/24bit failidega pole mitte mingit probleemi E-MU 0404 helikaardiga. Seda nii uue kui ka 12 aastat vana masina peal. Plaadid parema disainiga ja korralikumad kivid?

                Kuigi ma ise Mac-i arvutite austaja ei ole olen ma siiski kindel, et seal on protsessor piisavalt võimekas ja plaat piisavalt hästi disainitud, et ilma suurema võimlemiseta saada krõpsuvaba taasesitus. ja eriti veel siis kui soovitakse kuulata suurema andmemahuga faile.

                Viga võis ka kuskil mujal mul olla, aga head muljet mulle see 45$ maksev jublakas ei jätnud. Mõni PC emaplaat on sama odav, aga ilmselt paneb asja paika see, et neid säästuarvuteid ei toodeta sellistes kogustes nagu emaplaate.

                LISA: Volumio peaks oskama DSD-d üle USB saata, praktikas see aga ei toiminud, Runeaudio sai asjaga hakkama, kui seadete menüüs oli DSD lubatud.
                viimati muutis kasutaja OSX; 06 12 2016, 21:45.

                Comment


                  #9
                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Mul on hi-fi kuulamiseks: DIY lineaarne toide (pi-le ja spdif kaardile erinevad väljundid) -> rPi2 @moode player -> i2s -> spdif digi+ -> 75ohm coax -> marantz sacd pearl lite dac. Mängib 24/7 ja uptime vabalt kuu, aga no ikka vaja ju vahepeal midagi tjuunida.


                  Sellise komboga null probleemi üle gigabit võrgu synost. Helikvaliteet on sama nagu SACD, vähemalt kõrvaga ma ei erista Flac HD/DSD kuulates. Plaan DAC välja vahetada kuna ei toeta usb-st üle 24/96.

                  Olen kõik need pi "muusikamängijad" ära proovind ja järjestaks nii: 1. Moode 2. Rune 3. Volumio 4. teised.

                  USB-st DSD mängimise vastuse jään hetkel võlgu, kuna pole kuhugi seda lasta (mul hetkel DoP), aga äkki jõuluvana toob uue DAC-i, siis annan märku.

                  Ahjaa, nett on täis hala, et rPi ei sobi hi-fi playeriks kuna source clock vale (19,2MHz ei jagu 44,1kHz), aga digi+ kaardiga (jitter <50ps) seda muret pole kuna see on master ja pi slave.


                  Järgmisena mõtlen pi zero proovida kuna võimsamat pole tegelikult vaja.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Esmalt postitatud stosoorok poolt
                    Helikvaliteet on sama nagu SACD, vähemalt kõrvaga ma ei erista Flac HD/DSD kuulates. Plaan DAC välja vahetada kuna ei toeta usb-st üle 24/96.

                    USB-st DSD mängimise vastuse jään hetkel võlgu, kuna pole kuhugi seda lasta (mul hetkel DoP)
                    Siinkohal pean nentima et selle komboga sa küll pole kuulnud kuidas SACD kõlab. CS4398 on hea kivi DSD jaoks, kui ainult tal poleks sinu massinas jalad 1; 2; ja 28 otse GND'sse lastud. Need pinnid on nimelt selle kivi DSD sisend... Sinu Pearl resämplib SACD alla PCM kujule, mis on Marantzil tavaline võte kui ta proseks paneb MTK1398EE. DSD'st tehakse tavaline 24Bit/176,4kHz PCM. Ime siis pole et PCM kõlab nagu ikka PCM . Üldiselt on see ikkagi kõvasti kuulatavam kui sama prosega odavad Pioneerid/Onkyod/Yamahad, kus tehakse 24Bit/88,2kHz ja mõne firmwarega isegi ainult 24/44.

                    Kus sul hetkel selles võrrandis DoP on?
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #11
                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Esmalt postitatud OSX poolt
                      Siinkohal pean nentima et selle komboga sa küll pole kuulnud kuidas SACD kõlab. ...
                      Võib-olla tõesti, pole nii peensusteni uurinud. SACD ma põhimõtteliselt üldse ei kuula kuna ei meeldi plaatide vahetamine ja heade lugude vähesus plaatidel.

                      DoP tehakse pi-s Moode poolt kust edasi -> i2s -> Wolfson WM8804G.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Esmalt postitatud stosoorok poolt
                        kuna ei meeldi plaatide vahetamine ja heade lugude vähesus plaatidel.
                        Selline suhtumine paneb tõsiselt muretsema, kuhu me küll jõudnud oleme?
                        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                        Comment


                          #13
                          Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Esmalt postitatud stosoorok poolt
                          nett on täis hala, et rPi ei sobi hi-fi playeriks kuna source clock vale (19,2MHz ei jagu 44,1kHz), aga digi+ kaardiga (jitter <50ps) seda muret pole kuna see on master ja pi slave.
                          Vaata, arvuti suhtleb Roteli USB mooduliga, kus asub muuhulgas ka kell, täpselt jaguv mõlema kellarühmaga. Soft küsib Rotelist õiget kella, mille jitter on ühekohaline, ning jätab arvuti enda kella kus see ja teine.
                          PC arvutis tuleb trikitada ehk jamada driveritega et USB suhtlus tööle saaks, mäkis on see lihtsalt plug'n'play. Nagu näha, pole vaarikas üldse ihaldusväärne keskkond. Jitter 50ps klassis on ka nagu paljuvõitu, kasvõi Juli@ kaardil on see 16ps näiteks, mida masterkellaga vähendades on tulemus tajutavalt parem.

                          Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                          Miks sa selle mäkiga üldse jamad?
                          Ma küsiks vastu: "Miks sa selle vaarikaga üldse jamad?"

                          Esmalt postitatud Sonic poolt
                          Selline suhtumine paneb tõsiselt muretsema, kuhu me küll jõudnud oleme?
                          ...Moodne on ju olla moodne...
                          viimati muutis kasutaja Scott; 07 12 2016, 05:14. Põhjus: 2 kokku
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Kui USB DAC on UAC 2, siis on Linuxi all ka Plug'n'Play. Kui pole UAC 2, siis on keerulisem. Rasberry PI peal jookseb tavaliselt kas Debian või ArchLinux. Mina nende säästuarvutite I2S liidest üldse ei kasutaks tõsiseltvõetavaks kuulamiseks, niisama ehk sobib, aga DAC panna nii lähedale mürarikkale asjale... no ei sobi hästi... I2S juhtmeid teadupärast ei saa väga pikaks ajada. Oletan, et teemaalgataja valis selle Mäki just selle eesmärgiga, et üle USB saada korralik heli.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Esmalt postitatud Sonic poolt
                              Selline suhtumine paneb tõsiselt muretsema, kuhu me küll jõudnud oleme?
                              Tehnika ajastusse + mugavus, muusika on minu jaoks mitte mina muusika jaoks. A'la tahan kuulan D.Kralli, tahan kuulan Eagles-it nupuvajutusega/näpu libistmisega mitte ei veeda aega riiulis sobrades nagu 80. aastatel. Sa peaks hoopis muretsema iFööni/bt kõlari/mp3 streami kultuse pärast, vot see paneb muretsema.

                              Esmalt postitatud OSX poolt
                              Ma küsiks vastu: "Miks sa selle vaarikaga üldse jamad?"
                              Odav + isetegemise rõõm kuna ükski valmis tükk ei paku selliseid võimalusi mida tahan.

                              Esmalt postitatud Vinyylimees poolt
                              Kui USB DAC on UAC 2, siis on Linuxi all ka Plug'n'Play. Kui pole UAC 2, siis on keerulisem. Rasberry PI peal jookseb tavaliselt kas Debian või ArchLinux. Mina nende säästuarvutite I2S liidest üldse ei kasutaks tõsiseltvõetavaks kuulamiseks, niisama ehk sobib, aga DAC panna nii lähedale mürarikkale asjale... no ei sobi hästi... I2S juhtmeid teadupärast ei saa väga pikaks ajada. Oletan, et teemaalgataja valis selle Mäki just selle eesmärgiga, et üle USB saada korralik heli.
                              Jutt jumala õige, üksteise otsa ei kannata neid panna. Mul on nad kõik eraldatud, snitti võetud Naimilt.

                              Ma nii huvipärast küsin, mis kõlarid ja võimendi sul selles tõsiseltvõetavas kuulamise süsteemis on kus säästuarvuti i2s kuuldavalt kehvaks jääb? Kindlasti on ka spetsiaalselt ehitatud kuulamisruum?

                              Comment

                              Working...
                              X