Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Spetsiaalset kuulamisruumi pole, mul käib kuulamine juba ammu ainult Stax elektrostaatiliste klappidega, võimendiks on spetsiaalne OTL lampvõimendi.

    I2S olemuselt pole probleem, seda kasutavad DAC kivid nagunii, aga just DAC paigaldamine mürarikka protsessori lähedale ja veel sellisele siinile, mis eeldab väga puhast keskonda. Kuna I2S puhul soovitatakse, et juhtmed ei tohiks olla üle 5cm pikad, siis nende säästuarvutite puhul polegi ju võimalik mõistlikul moel asja lahendada. Odroidil on I2S pinnid just HDMI(videomüra) ja protsessori vahel, ühele poole jääb toide(parasiitsed toitehäired) ja teisele poole mikro-USB(toitehäired või muu sodi). USB liidese abil on võimalik DAC viia normaalsesse kaugusesse müra tekitajast, on küll kallis, kuid reaalselt Hi-Speed kiirusel töötavaid USB isolaatoreid on ka saada, mis võimaldavad DAC-i täiesti lahti sidestada, nii et ei teki seda jubedat USB ground loopi. Üldjoontes tundub USB olema kõige aksepteeritavam liides DAC-i ja arvuti vahel praegusel hetkel.

    Need häired võivad muusikat muidugi huvitavamaks teha, tuttav väitis, et Odroidiga I2S DAC-i puhul oleks nagu tekk vahelt ära tõmmatud, ainult üks kanal sahises natuke miskipärast.

    Comment


      #17
      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Ma olin paar päeva Eestist ära ja päris hea arutelu. Olgugi, et ma pooltest asjadest aru ei saa = )
      Lugedes ka teisi foorumeid, siis peamine eesmärk on audio signaal võimalikult lühikeseks saada. Kõige lühem tee selleni on andmete saatmine ilma töötlemiseta eelvõimendi DAC'i. Seda saab teha läbi USB. Ühest foorumis lugesin sellekohta nii "USB või Coaxial"

      "Ready? Here we go...
      For the digital signal to be properly converted to analog, it needs to be fed to the converter (DAC) in precisely timed intervals, which correspond to the sampling rate of the digital audio file. If the timing is off, it will manifest itself on the analog side as jitter, noise and distortions. How to avoid or at least minimize these nasty effects? The answer is... no - this time there is a straight answer: make sure that the clock used for this timing is as precise as possible. But there is one problem with that: precision is expensive...

      So how does this all affect our little dillema of choosing one digital interface over the other? As it turns out, these two ways of passing the signal differ in one quite significant detail: SPDIF passes the data already timed at the source, while USB leaves that responsibility to the receiver.

      Now those who haven't finished the drink yet should still be able to draw their own conclusion, but I'm on the second one already so I can't resist to offer my own: if your signal source has a better clock than the DAC device, then using SPDIF may indeed result in a better quality output. The problem is that more often than not, the devices we use as sources have very cheap (read: inaccurate) clocks. The onboard sound modules that most PC motherboards offer are notoriously bad, similar story with CD players where this type of connectivity is usually considered just a tick on the marketing blurb.

      On the other hand, if someone builds and sells a dedicated DAC, they do understand that the only justification of its existence is quality. Motherboards already have DACs, so if you're going to buy one it's only because what your PC offers is not good enough. So when direct comparison is not possible, I'd bet that the receiver (DAC) will do a better job timing the data stream than the sender (motherboard of your PC)."

      Peamine põhjus miks ma MAC Mini valisin on seetõttu, et ma tüdinesin ära läpaka pidevalt kokku ja lahti lappamisest. Aeg ajalt võitlesi ka perega, et kes seda kasutada saab. Ainuke väike ja esteetiline vahend on Mac Mini. Sellel on kõvaketas ja korralik soft, mis nii naljalt kokku ei jookse. PC'l oli kogu aeg äppidega mingi jama ja nad vaheldumisi töötasid ja ei töötand. Mac on kasutusel kui meediaserver, mis on HDMI'ga ühendatud telku taha. Tahan kuulan muusikat, tahan vaatan filme. Ega siin teist alternatiivi pole ja sain selle alla 300.- kätte. Ma ei saa üle ega ümber kurjast naisest, kes esimese hooga tahab kõik mu helitehnika vidinad aknast suure kaarega välja visata. Seda aga ei juhtunud Mäkiga, nii et Äss Diiil = )



      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

      Comment


        #18
        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud Vinyylimees poolt
        ... I2S olemuselt pole probleem, seda kasutavad DAC kivid nagunii, aga just DAC paigaldamine mürarikka protsessori lähedale ja veel sellisele siinile, mis eeldab väga puhast keskonda. Kuna I2S puhul soovitatakse, et juhtmed ei tohiks olla üle 5cm pikad, siis nende säästuarvutite puhul polegi ju võimalik mõistlikul moel asja lahendada. Odroidil on I2S pinnid just HDMI(videomüra) ja protsessori vahel, ühele poole jääb toide(parasiitsed toitehäired) ja teisele poole mikro-USB(toitehäired või muu sodi). USB liidese abil on võimalik DAC viia normaalsesse kaugusesse müra tekitajast, on küll kallis, kuid reaalselt Hi-Speed kiirusel töötavaid USB isolaatoreid on ka saada, mis võimaldavad DAC-i täiesti lahti sidestada, nii et ei teki seda jubedat USB ground loopi. Üldjoontes tundub USB olema kõige aksepteeritavam liides DAC-i ja arvuti vahel praegusel hetkel.
        I2S juhtmed toimivad 10-15cm pikkuselt ilusti. Esimeses playeris mis ehitasin kasutasin tavalist ide kaablit ja teises cat5e paare kus siis üks on gnd alati.

        Videomüraga ei ole probleemi, hdmi saab välja lülitada ja lausa natuke voolu kokku hoida. Miniarvutit saab ilma usb-ta toita otse i2c pinnidelt.


        Esmalt postitatud moi poolt
        OT: Rohkem on küsimus nagu selles, et kas tõesti on võimalik teha kõrvaga vahet kui jitter on 16 ps või näiteks 6 ps.
        Seda vahemikku võiks vabalt suurendada IMO.

        Esmalt postitatud Destiny poolt
        Peamine põhjus miks ma MAC Mini valisin on seetõttu, et ma tüdinesin ära läpaka pidevalt kokku ja lahti lappamisest. Aeg ajalt võitlesi ka perega, et kes seda kasutada saab. Ainuke väike ja esteetiline vahend on Mac Mini. Sellel on kõvaketas ja korralik soft, mis nii naljalt kokku ei jookse. PC'l oli kogu aeg äppidega mingi jama ja nad vaheldumisi töötasid ja ei töötand. Mac on kasutusel kui meediaserver, mis on HDMI'ga ühendatud telku taha. Tahan kuulan muusikat, tahan vaatan filme. Ega siin teist alternatiivi pole ja sain selle alla 300.- kätte. Ma ei saa üle ega ümber kurjast naisest, kes esimese hooga tahab kõik mu helitehnika vidinad aknast suure kaarega välja visata. Seda aga ei juhtunud Mäkiga, nii et Äss Diiil = )
        Alternatiive on pea alati. Näiteks LibreELEC pc peal. Ma olen Kodi kasutanud suhteliselt algusest peale ehk vist juba üle kümne aasta. Suuremaid probleeme/jamasid küll ei meenu. Vana i3 ITX pc peal jookseb passiivse jahutusega.

        P.S. Kas kurja naist normaalse vastu ei tasuks vahetada? Milleks närve kulutada, elu ju niigi lühike. Kusjuures see on vist mingi suurem probleem, sa pole ainuke kes kurdab. Ütle, et kui palju kobised siis hakkad ekstreemspordiga vms eluohtlikuga tegelema.

        ____________
        OT. Äkki teeks miniarvutitest ja nendega hi-fi kuulamisest eraldi teema mitte ei risustaks seda?
        viimati muutis kasutaja Scott; 07 m 2016, 05:17. Põhjus: tervet postitust ei pea tsiteerima, ainult olulist

        Comment


          #19
          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
          Äkki teeks miniarvutitest ja nendega hi-fi kuulamisest eraldi teema mitte ei risustaks seda?
          Panin siia kokku niihästi kui oskasin. Palun edasi arutleda käesolevas teemas.
          viimati muutis kasutaja OSX; 06 m 2016, 23:02.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            #20
            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            No näe, hea põhjus kohe küsida, kas Android 6 tahvlist kuidagi DSD heli ka saab välja võluda?

            Comment


              #21
              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Ma küll konkreetset rauda ei tea, aga transpordiks saab kasutada sellist rauda mis väljundisse suudab anda 24/176 bitperfect moel. Tähendab, ka selline raud mis iseenese tarkusest ei oska midagi teha DSD'ga, toodud tingimuse täitmisel saab hakkama DSD64 DoP transpordiga.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #22
                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                No näe, hea põhjus kohe küsida, kas Android 6 tahvlist kuidagi DSD heli ka saab välja võluda?
                Mina muidugi ei tea sellest asjast midagi, aga arvan et selline asi on võimatu.
                Siin mingi ülevaade: https://docs.google.com/spreadsheets...ext=true#gid=2
                Androidi toetab ainult üks, aga kõigil on DoP tugi, kas see tähendab et väljundis on ikka PCM?
                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                Comment


                  #23
                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Raud on Qualcomm MSM8953 kiibil põhinev aga DACi võimekuse kohte ei ole midagi leidnud, ainult see, et tal on Hexagon V56 DSP ja 192kHz/24bit tugi.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Minu viidatud tingimusel mängivad DoP DSD faili maha kõik PCM softiplayerid, isegi iTunes mis ei oska FLAC'i mängida . Jutt muutub kui soovime saada puhast analoogi kätte, siis ma arvan et hetkel sellist Androidirauda vist polegi.

                    moi, aga proovi nii - ühenda oma Amanero Androidiga ja vaata kas DoP signaaliga muutub I2S peal pirin muusikaks. Kui Android videot mängib siis kõlbab testiks ka see DSD Video mis sulle kunagi andsin. Või kui sul on I2S headeris DSDOE pin'i peale leddiood panna, saad ka selliselt detektida.
                    viimati muutis kasutaja OSX; 07 m 2016, 10:46.
                    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                    Konfutsius

                    Comment


                      #25
                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Sellise mängijaga kui Neutron sain igaljuhul DSF faili mängima, otse ilma Amanerota.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Ok, kuid see jääb ju teadmata kas tegemist on native playbackiga või krimpsutab ta ümber PCM'iks. Sa saad selle ära mõõta - kui leiad FFT peal DSD iseloomuliku mürakuhja ja see pole kuidagi ebaloomulikult järsult lõigatud mõne PCM formaadi piirialas, siis on 50:50 võimalus et mängib õieti. Kui ta teeb 192kHz peale, on raske välja mõõta sest ilmselt FFT sisend ja signaaliformaat kattuvad. Mõõta tuleb analoogsisendiga ja samplingrate max ulatusega. Ja muidugi Androidi kõik heli puudutavad sätted tuleb läbi vaadata, kas seal leidub mõni vihje tegevuse kohta.

                        PS vaatasin ka softi lehelt mis seal on...
                        * DSD decoding (requires fast CPU, minimally DSD64).
                        * DOP (DSD over PCM), DXD.
                        Niisiis, kui ilma Amanerota, krimpsutab PCM'iks, sest vajab kiiret CPU'd. DoP'i tunneb, hea seegi.
                        viimati muutis kasutaja OSX; 07 m 2016, 11:48. Põhjus: lisa
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #27
                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Ega sellel konverteerimiseta mängimisel pole ka vist mingit mõtet, muud analoog väljundit kui kõrvaklappide oma aparaadil ei ole.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Kui enne seda on native DAC DSD jaoks, siis on see ka juba midagi. Kui aga pole, siis on kasulikum algne küsimus sõnastada "kas Android oskab DSD faili esitada", vastus sellele on et oskab nimetatud softiga. See on ka mõneti kasutatav lahendus, sest oletame kui muusika library on DSD kujul, siis on seda võimalik ilma manipuleerimata lihtsalt esitada, teades samas et kogu võimalikku kvaliteeti selliselt kätte ei saa. Potrtatiivsena, n.ö. "reisil olles" pole see vast ka nii esmane vajadus.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #29
                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Sellest andmebaasist leidsin HQPlayer http://www.signalyst.com/consumer.html
                              Tundub päris huvitav ja sellel on olemas digi room correction, mille filtreid saan Room EQ teha.
                              • Selectable convolution algorithm (FIR) for equalization, such as digital room correction (2 options), for PCM/DSD content
                              • For digital room correction and other equalization purposes, selectable convolution algorithms are included. Convolution engine supports RIFF (WAV) format FIR impulse responses, which can be produced with suitable software, such asAcourate, Room EQ Wizard or DRC
                              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                              Mina muidugi ei tea sellest asjast midagi, aga arvan et selline asi on võimatu.
                              Siin mingi ülevaade: https://docs.google.com/spreadsheets...ext=true#gid=2
                              Androidi toetab ainult üks, aga kõigil on DoP tugi, kas see tähendab et väljundis on ikka PCM?
                              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                              Comment


                                #30
                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                See tundub lubavat kõiki võimalikke digis heli signaali manipuleerimisi mida raudvaralistes mängijates võidakse teha ja osa (või kõik?) DSP protsessimise Nvida videokaardile üle anda.
                                Üks FIR filtreid/korrektsiooni tegev hea soft on loetelust välja jäänud: https://sourceforge.net/projects/rephase/
                                viimati muutis kasutaja moi; 08 m 2016, 10:12.

                                Comment

                                Working...
                                X