Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Seega tuleb jätkata PCM-ist viimase võtmist.

    Comment


      #62
      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      OSX ega sa oska öelda, kui suur on selle reaalajas DSD DSP hilinemine.

      Hilinemise all ma mõtlen midi klaviatuurist saadetud noodi ja reaalse heli kõlama hakkamise vahet.

      Comment


        #63
        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Ei oska öelda. Kunagi on Jussi öelnud et latency (kui seda mõtled) on väga väike. Aga mis numbriga, ei tea mina praegu. Eks küsin.

        Edit. Mõtlesin selle üle ja ma arvan et ta ei annagi mingit konkreetset numbrit vastuseks, sest tal pole HQP juures võimalust audio mootorist mingit HQP suhtes live striimi kasutada. Jah, on 3rd party front-endid, mis seda teevad, näiteks Roon. See tähendab et MIDI vms. sisendi jaoks tuleb kirjutada ise vastav front-end. Milline selle latency saaks olema, ei saaks praegu ju keegi täpselt vastata.
        viimati muutis kasutaja OSX; 20 m 2016, 14:13.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #64
          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Siit paistab äriidee, DSD põhiste profihelikaartide tootmine...

          Comment


            #65
            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Ei saanud vastusest hästi aru hetkel, hiljem mõtisklen rohkem. Softsündi jaoks on muidugi reaalset numbrit vaja.

            Jussil on ilmselt jah see DSD DSP HQP-g nii integreeritud, et seda ei saa teegina ilmselt kasutada. Njah, see pole ilmselt nii lihtne kah, et genereeri lihtsalt siinus ja katseta MIDI klaviatuuriga, kas kannatab hilinemise poolest mängida või mitte.

            Comment


              #66
              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Mis te arvate, kas heli allikal (mängijal) olgu see siis sbc/pc/mäkk on mingi vahe ka kui kasutuses async usb dac? Kõik ilmselt teavad, et norm dac on galvaaniliselt eraldatud allikast ja kuidas asünkroon usb dac toimib. Teoorias vist ei tohiks vahet olla.

              Ma tegin katse, ühendasin oma (marantzi pearl lite sacd) sünkroon (usb1 - max 24/96) dac-i usb-ga rPi külge ja heli oleks nagu parem võrreldes 24/192 spdif ühendusega.

              Selline riistapuu:

              Click image for larger version

Name:	IMG_1504.JPG
Views:	1
Size:	133,7 KB
ID:	869841 Click image for larger version

Name:	IMG_1404.JPG
Views:	1
Size:	125,7 KB
ID:	869842

              Comment


                #67
                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Võib küll olla erinevusi helis, see sõltub ilmselt DACist ja taustaks võib olla see, et USB puhul tehakse recklokingut, SPDIF puhul aga üritatakse DACi sünkroonida SPDIF signaali kella järgi. Võib ka olla et aparaat teeb veel mingit salajast resamplingut ja mõni neist formaatidest ei jõua otseselt DACi kivini oma algsel kujul. Galvaaniline lahtisidestus on seal väga teisejärguline, kui just lahtisidestuse puudumisel mingid suured mürad sisse ei tule.

                Comment


                  #68
                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Ütleks paar head lauset veel Mac Mini kohta. Katsetain sellist digi DSP nagu Dirac http://www.dirac.com/home-and-professional-audio/
                  See on siis ruumi akustika parandamise DSP ja Mac'l töötab päris hästi.

                  Siin on graafik mis on tehtud täitsa baas mõõtmisega ehk kus ka absorberit ei ole ning absorber + dirac filter.



                  Ja siin lõuend vs Dirac



                  Järgmine asi mida katsetan on Audioquesti JitterBug, mis filtreerib USB powerit http://www.audioquest.com/jitterbug/jitterbug


                  B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                  Comment


                    #69
                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Väike näpukas sul piltidel, lilla joon on mõlemal pildil sama aga tekstis nimetatud erinevalt.

                    Mis see "imevidin" maksab? Muide probleeme saab parandada ainult kui need olemas on: http://www.stereophile.com/content/a...r-measurements
                    viimati muutis kasutaja moi; 03 m 2017, 14:32.

                    Comment


                      #70
                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Mõlemal pildil on lilla dirac+lõuend koos. Erinevus on see, kas mõõdan tuba ilma lõuendita või lõuendiga.
                      Jitterbug maksab ~50.- EUR nii, et pole hullu kui ka ei tööta.

                      iFi on sama asi iSilencer 3.0 ja selle eraldi USP toitega i Defender3.0


                      ning selle idee edasiarendus iPurifier2

                      http://ifi-audio.com/portfolio-view/accessory-ipurifier2/


                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      Väike näpukas sul piltidel, lilla joon on mõlemal pildil sama aga tekstis nimetatud erinevalt.

                      Mis see "imevidin" maksab? Muide probleeme saab parandada ainult kui need olemas on.
                      viimati muutis kasutaja riksx; 03 m 2017, 14:28.
                      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                      Comment


                        #71
                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Igal korralikul seadmetootjal peaksid need 3 induktiivsust, 3 kondet ja 1 takisti olema USB sisendiltele juba installitud.

                        Comment


                          #72
                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Pakun, et see müra on oluliselt väiksem päris DAC'l, kui PC või Maci'l ja see lisa vidin võib midagi muuta. Ega see vahe nüüd mäe kõrgune ei ole, kuid samas paljud leiavad, et asi paranes
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            #73
                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                            Järgmine asi mida katsetan on Audioquesti JitterBug, mis filtreerib USB powerit http://www.audioquest.com/jitterbug/jitterbug
                            Ma panin enda oma müüki, saad pisut odavamalt katsetada.

                            Comment


                              #74
                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Sattusin huvitavale videole:



                              Eks igaüks ise otsutab/katsetab kas aetakse jama või on asjas natuke tõde ka.

                              Comment


                                #75
                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Sama lehekülje kaudu jõudsin mina huvitavale aga täitsa OT kirjatükile: http://www.audioholics.com/news/blue-jeans-strikes-back

                                Comment

                                Working...
                                X