Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    PCM jaoks on piisavalt läbipaistev näiteks tasuta VLC pea iga OS jaoks. Kuid toodud testi ju vaarika puhul soft mõjutas seal olnud jutu järgi...
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #92
      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Huvitav kumb nüüd jama ajab Raspberry Pi usb audio teemal?

      Kas see onu siin: https://www.youtube.com/watch?v=uwSNUgqtOwI või eelnev video siin: https://www.youtube.com/watch?v=sD4Pnpd-nlc
      Küsides selgitust, kustutati küsimus suht kiirelt. Alles jäävad ainult videot kiitvad postitused.

      Või see onu siin: https://archimago.blogspot.com.ee/20...-3-as-usb.html


      Ma ütleks, et USB async kõlab oluliselt paremini kui rPi digi+ spdif samasse DAC'i.

      Comment


        #93
        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
        Ma ütleks, et USB async kõlab oluliselt paremini kui rPi digi+ spdif samasse DAC'i.
        Alg hinnaklassi süsteemis pole neil mingit vahet, keskmises async USB on parem, kõrgemasse nad ei sobi kumbki. USB-ga võib palju vaeva näha, igasugused signaali puhastajad, regen-id, spets arvutid super toitega, linuxid mac-d jne. Aga see pigem jääb puhtaks hobiks ja raha raiskamiseks. Super tulemusteni 99% juhtudel ikka ei jõua. Olen igasuguseid lahendusi proovinud. Rahuldava tulemuse sain kätte aga puhas CD kõlab ikkagi paremini. Ja see teadmine ei anna rahu. Asjad mida võiks veel proovida on võrgumängijad. Kas microrendu usb väljundiga või puhas võrgumängija SPDIF (eelistatud muidugi AES/EBU). Neid puhtaid (ilma DAC-ta) võrgumängijäid on ainult üksikud, ka need prakt kõik hiinakad.

        Comment


          #94
          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Signaali puhastaja on galvaaniline eraldamine arvuti toitest, mis on normaalsel usb dac-il juba sisse ehitatud. Microrendu on ju tavaline <100€ väärne SBC ja SQ sõltub suuresti toiteplokist. Mis on võrgumängija? Võrgumängija on tavaline arvuti või sbc kus jookseb mingi versioon linuxi mpd-st tavaliselt. Kahjuks on kõik masstootmises olevad võrgumängijad väga kohutava UI ja UX-ga. Samuti on toetatud AINULT upnp/dlna 99,9% mängijatest. Just selleks otsustasin ise SBC + linux kasuks.

          Async USB on ju ikkagi kõige parem ja kaasaegsem ühendusviis failide mängija ja dac-i ühendamiseks. >30a vana spdif vajab ikka väga head kella, et suudaks hästi mängida, aga piiranguks jääb ikka 24/192, DSD-st võid ainult unistada.

          Comment


            #95
            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Tegelikult ei tea keegi kuidas kellegi lauale tassitud jubinad koos töötavad, olgu neid siis kasvõi ka selline rida nagu Novembre üles luges. Ainuüksi selles väites on juba sisseehitatud probleem - "aga puhas CD kõlab ikkagi paremini". Selle probleemi korral võrgumängija ei too lahendust kahjuks.
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #96
              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
              Signaali puhastaja on galvaaniline eraldamine arvuti toitest, mis on normaalsel usb dac-il juba sisse ehitatud. Microrendu on ju tavaline <100€ väärne SBC ja SQ sõltub suuresti toiteplokist. Mis on võrgumängija? Võrgumängija on tavaline arvuti või sbc kus jookseb mingi versioon linuxi mpd-st tavaliselt. Kahjuks on kõik masstootmises olevad võrgumängijad väga kohutava UI ja UX-ga. Samuti on toetatud AINULT upnp/dlna 99,9% mängijatest. Just selleks otsustasin ise SBC + linux kasuks.

              Async USB on ju ikkagi kõige parem ja kaasaegsem ühendusviis failide mängija ja dac-i ühendamiseks. >30a vana spdif vajab ikka väga head kella, et suudaks hästi mängida, aga piiranguks jääb ikka 24/192, DSD-st võid ainult unistada.
              Näita mulle sellist DAC-i. Kõik need sisse ehitatud USB-d on pigem selleks, et midagi oleks. Paljud tõdevad seda fakti, et korralikult ehitatud välis USB/SPDIF converter ühendatud sama DAC-i kõlab paremini. Ja USB ühendus ei ole ainult toide vaid ka data. Microrendu ei ole päris tavaline SBC. Tavalises arvutis, ka SBC, genereerib müra absoluutselt kõik selle osad. Ja korralik toide ei päästa, sest kõik need ahelad jäävad ikka arvuti sisse edasi oma musta tööd tegema. Rendul on aga kõik see mitte vajalik staff arä jaetud + korralikult genereeritud puhas USB väljund + korralik soft. Jah tundub, et hind on ulme, sellise pisikarbi eest, aga paremat usb allikat pole olemas.

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Tegelikult ei tea keegi kuidas kellegi lauale tassitud jubinad koos töötavad, olgu neid siis kasvõi ka selline rida nagu Novembre üles luges. Ainuüksi selles väites on juba sisseehitatud probleem - "aga puhas CD kõlab ikkagi paremini". Selle probleemi korral võrgumängija ei too lahendust kahjuks.
              Seda võib ainult oletada, sest mina näiteks ei tea milleks DAC võimeline on kui sisse lasta see õige signaal. Ja mina ka ei tea milleks on USB/SPDIF converter võimeline, kui sinna sisse lasta puhas USB. Selle pärast ka valisin kaks suunda, mille peale mõelda. Muu võimalus muidugi oleks osta mitte maastoodangu võrgumängija/dac-i. Midagi Linn toodangust, mille peale raha jätkub.

              Comment


                #97
                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Linn paraku ei paku midagi sellist mis kõrvu liigutama paneks. Ilusa visuaaliga, ka trükkplaat on nagu kunstiteos, aga kui DAC on ikka sama WM8741 või isegi vaid WM8740, siis ei päästa ka väljundtrafo seal lõpus pärast opakat päeva (Lundahl oli viimasel Klimax'il).
                See tralli ja traalivaali käib niikaua kuni signaali algse olemuseni jõuate - enne seda aga jätkub pulli kauemaks . Kunagi prooviti leida lahendust, mis sisaldas nii FPGA kui PCM1702 kasutamist, aga tänaseks on see jäänud nendele kes ei viitsi palju süveneda asjade olemusse. Tootjatele see aga meeldib väga .

                Mis mind aga eraldi huvitab - on see "puhas ilma DACita võrgumängija". Väga huvitaks mis lahendus see oleks - isegi kui ainult hiinakas seda teeb...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  #98
                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                  Näita mulle sellist DAC-i. Kõik need sisse ehitatud USB-d on pigem selleks, et midagi oleks. Paljud tõdevad seda fakti, et korralikult ehitatud välis USB/SPDIF converter ühendatud sama DAC-i kõlab paremini. Ja USB ühendus ei ole ainult toide vaid ka data.
                  Kui tuleb mürane data, siis ei suuda dac normaalselt mängida, krõpsud/krapsud.

                  Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                  Microrendu ei ole päris tavaline SBC. Tavalises arvutis, ka SBC, genereerib müra absoluutselt kõik selle osad. Ja korralik toide ei päästa, sest kõik need ahelad jäävad ikka arvuti sisse edasi oma musta tööd tegema. Rendul on aga kõik see mitte vajalik staff arä jaetud + korralikult genereeritud puhas USB väljund + korralik soft. Jah tundub, et hind on ulme, sellise pisikarbi eest, aga paremat usb allikat pole olemas.
                  Ehk siis igast arvutist tuleb mittepuhas usb data, ainult microrendust tuleb õige data?

                  Palun tutvu: http://www.audiosciencereview.com/fo...wn-review.770/

                  Comment


                    #99
                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                    Linn paraku ei paku midagi sellist mis kõrvu liigutama paneks. Ilusa visuaaliga, ka trükkplaat on nagu kunstiteos, aga kui DAC on ikka sama WM8741 või isegi vaid WM8740, siis ei päästa ka väljundtrafo seal lõpus pärast opakat päeva (Lundahl oli viimasel Klimax'il).
                    See tralli ja traalivaali käib niikaua kuni signaali algse olemuseni jõuate - enne seda aga jätkub pulli kauemaks . Kunagi prooviti leida lahendust, mis sisaldas nii FPGA kui PCM1702 kasutamist, aga tänaseks on see jäänud nendele kes ei viitsi palju süveneda asjade olemusse. Tootjatele see aga meeldib väga .

                    Mis mind aga eraldi huvitab - on see "puhas ilma DACita võrgumängija". Väga huvitaks mis lahendus see oleks - isegi kui ainult hiinakas seda teeb...
                    Palju Linni mudeleid olete oma kõrvaga kuulanud? Ja valgustage mis asi on "signaali algne olemus". Puhtad võrgumängijad näiteks D100 Pro: http://www.6moons.com/audioreviews2/soundaware2/1.html , Simaudio 180 Mind http://www.simaudio.com/en/product/61-streamer.html . Või siis Auralic aries. Aga millegi pärast mõtlen, et ka need CD vastu ei saa. Ja oleme seisus, et 2017 aastal pole lahendust nõudlikumale kasutajale, kuulamiseks muusikad arvuti, võrgu kaudu.

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Palju ei ole kuulnud, kuid pool nädalat on kodus olnud Linn Akurate DS, mis pole küll päris Klimax, aga DAC chip on täpselt sama, erineb soundi mõttes ainult väljundtrafo mudeli poolest. Sama lahendus peaks olema ka Majik sees, aga näinud ei ole.
                      Sain võrrelda ka oma WM8741 lahendusega ja me koos omanikuga eriti midagi olulist vahet ei leidnud, basside osas nagu midagi oli natuke kuid me ei suutnud seda nii selgelt defineerida (omanik on inglane ja minu kodukeel see just ei ole). Kõrgete ja keskmiste osas oli samuti vahe, kuid minu ilma trafota variandi poole paremuses, atmosfäär ümber instrumendi oli nagu ehedam ja trafoga tundus nagu faas olema natuke laiali, mingid momendid tekkisid kus heliallikas oleks nagu ebaloogilises kohas olnud. Aga see oli vaid teatud helidega ja isegi mitte muusika vaid hoopis filmiheliga. Kuna tegemist oli siiski külalistega, siis mõõtmisi ei teinud, väga võimalik et oleks midagi vast müratasemes või milleski avastanud. Minu lahendus on gramm vaiksem, sest kasutan direct-out väljundit, kus ei ole ei trafosid ega jopakaid opakaid.

                      Mis nüüd "puhtasse võrgumängijasse" puutub, siis ma ei näe siin kvalitatiivset eelist kui võrrelda toodud linkide masinaid mingi sellisega kus DAC on samas kestas sees - aga kasutatakse digiväljundit. Kui source on mp3 või ka CD kvaliteedis Tidal, siis vahe tekkimiseks peab mingi võrreldav masin olema lihtsalt katki.

                      Signaali algsest olemusest oleme jahunud siin foorumis pikalt, lihtsalt mõni märksõna: ADC toimub täna eranditult DSD formaadis, millest alles hakatakse nillima PCMi mida kas editeerida või transportida. Kui suruda maha soov kõike mp3'ks käkkida, on kuuldeliselt parem püsida DSD formaadis, pealegi kui praktiliselt kõik PCM DAC konverterid selle sinna keeravad viimases etapis enne viimasele astmele saatmist (hmm, isegi mp3'e kuulates ). DS ehk Delta-Sigma konversioon nimetatakse...
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        ADC toimub täna eranditult DSD formaadis....
                        ehk siis 1 bit sõnad ja diskreetimis sagedus 5,6 MHz?

                        missugune küll seline on: http://www.akm.com/akm/en/product/detail/0019/
                        viimati muutis kasutaja olavsu1; 11 m 2017, 09:43. Põhjus: täht

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Mälulahtisuse raviks panen siis taas pildi... oh jah.
                          Click image for larger version

Name:	Screen shot 2017-04-11 at 9.20.15 AM.png
Views:	1
Size:	22,0 KB
ID:	869971
                          Need kes oskavad lugeda, suudavad ehk tabada et sisendis (vasakul pool) esimene blokk on Delta-Sigma Modulator, jah? Kui nii, siis see ongi koht kus sisendsignaal on muudetud SDM/DSD signaaliks. Ei olegi nii tähtis kas on täpselt 1-bit või on neid mõni rohkem, ka sagedus saab sõltuda valitud resolutsioonist. Konkreetne pilt on mul valitud seepärast sellest kivist et seal on selgelt kirjutatud mis kuskil on. Täna pole seda kivi enam tootmiseski, kuid see on tõesti täpselt selline nagu vusserdaja soovis: 1Bit ja 5,6MHz kui väljundiks soovitakse 192kHz signaali (mitte GHz nagu vusserdaja unistab, niisugses sagedusgrupis pole olemas mitte ühtegi AD muundurit). Kuid jätab meelde, vusserdaja - eranditult kõik Delta-Sigma muundurid töötavad sama põhimõttega: kõigepealt tehakse DS muundus, siis tehakse sellest detsimeerimise protsessis PCM. Kui vusserdaja näitab meile milline on tänapäeval kasutatav AD muundur mis ei sisalda DS muundamist ja on sama levinud stuudiotes kui DS muundurid, oleme kõik tänulikud. "Täna" defineerin tänasest tagasi kuni eelmise sajandi 1987 aastani - ilus ümmargune 30 aastat!

                          Et ma puudutasin ka kuulamise ehk DA poolt, siis ennetan vusserdaja järgmist sammu et kus on PCMi muundamine DSD'ks kui mp3'e kuulame... Märkasin nimelt oma siinse foorumi pildihalduris üht vana pilti mis just sobib.
                          Click image for larger version

Name:	Screen shot 2016-12-16 at 2.18.21 AM.png
Views:	2
Size:	89,0 KB
ID:	869974
                          See on nüüd ühest CD mängijast mis toodeti 1990 ja mis kandis põnevat kirja "1Bit Bitstream Conversion" Seal on Philipsi SAA7350 muunduriks, enne seda aga "filtriks" SM5840, mille väljundis on huvitavad signaalid, DOL ja DOR... Need L ja R lõpud võiks panna midagi helisema, vähemalt nendel kes on kunagi mõnd inglise kirjadega heliseadet ühendanud, kus sisend oli ka markeeritud värvidega valge ja punane ning lisaks tähtedega L ja R. DOL/R tähendab Digital Output Left ja Right - I2S aga selliseid nimesid ei tunne. Selles konkreetses masinas oli parameetriteks 1 Bit ja 8x oversampling ehk 352,8kHz. Nii madal sagedus seepärast et kõrgemat ei osatud veel oluliseks pidada, ja seetõttu ei ole ta täpselt tänase DSD kohane, kuid erinevus ongi ainult sageduses, ei milleski muus. Nii nagu keegi ei keela teha PCMi sagedusega 64kHz, ei keela ka DSD juures 2,8MHz suhtes madalamaid või kõrgemaid sagedusi kasutada, eriti seadmesiseselt.

                          Jääme siis ootama AD muundurit mis oleks helimaailmas kasutsel ja ei oleks DS põhimõttega. Tänane vihmale kiskuv päev võib veel huvitav tulla .
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            ahah niiet kõik tänapäevased helikaardid on võimelised by default salvestama ja mängima seda filet.



                            seega peaksin ka mina oma firewire 410 rondiga (mis on ainult PCM) saama salvestada DSD (direct stream digital) faile. ADC'i sees on kuskil DS.

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              olavsu1. Fakt et te ei saa igast kivist soovi korral olemasolevate vahenditega DSD'd kätte, ei muuda DSD'd olematuks muundusprotsessi käigus. Kas suudate sellest aru saada? Kivid projekteeriti konkreetseid rakendusi silmas pidades, mitte aga igaks juhuks kogu võimalike kombinatsioonide komplektiga. Projekteerimise hetkel ei peetud DSD'd oluliseks lõppkasutaja jaoks, ilmselt päris paljud ei teadnudki et midagi sellist toimub (ja näha on et ei tea ka praegu, 2017), siis milleks panna lisaks mingid pinnid millele tol päeval rakendust ei oleks olnud? Ja ei pandudki.

                              Nagu on võimalik näha DA jaoks pandud pildilt, oli siis lihtsam tollal nn. "filter" luua DA muundurist füüsiliselt eraldi. Täna on see ahel aga reeglina iga DAC kivi sees. Vahetus füüsiline asukoht, aga ei muutunud olematuks tema olemasolu. Ja leidub väga palju muundureid kus ei saa enam kuskilt sisse toppida DOL ega DOR signaale, ometi on need seal sees kasutusel. Ja ajalugu hakkab korduma, uuematel on see sisendivõimalus tagasi tulnud.
                              Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                              seega peaksin ka mina oma firewire 410 rondiga (mis on ainult PCM) saama salvestada DSD (direct stream digital) faile. ADC'i sees on kuskil DS.
                              Täpselt nii - kuskil seal sees ta on. AK5380 datasheet:


                              viimati muutis kasutaja OSX; 11 m 2017, 10:56.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                ESI Juli@ helikaart on PCM-only, kuid kasutab väljundis AKM AK4358VQ 8ch muundurit, mis oskab ka DSD64 formaati. http://pdf1.alldatasheet.com/datashe...KM/AK4358.html
                                Click image for larger version

Name:	Screen shot 2017-04-11 at 11.59.43 AM.png
Views:	1
Size:	41,6 KB
ID:	869977

                                Tore, aga ei mängi tegelikult DSD'd, sest tarkpead on kaardil DSD sisendi jalad lihtsalt "maasse" kinni jootnud. Tähendab, mängimiseks peab olema vastav soft ja vastav raud, mis oskab juhtida erineva põhimõttega signaalid eri sisenditesse. Vajalik on konkreetsel juhul kommutaator, mis vahetaks oma väljundit vastavalt kas DSD või PCM sisendi peale. Kuniks seda seal pole, ei mängi Juli@ tegelikult DSD'd. Sama on ka muude kaartidega - kui pole loodud võimalusi siis ei saa maha mängida ega salvestada. Nii lihtne ongi.
                                See on vastuseks vusserdajale, kes eeldab naiivse sinisilmsusega et kui DS on kasutusel, peabki oskama ka otse seda kasutada a-la "ahah niiet kõik tänapäevased helikaardid on võimelised by default salvestama ja mängima seda filet." Saate ju aru et seda ütlesite teie, mitte mina.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X