Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
    Ma ei saa nüüd aru: kui "silence" bitti ei ole, siis mille leiab spdif sisendkivi?
    s/pdif leiab vaikuse kui heli data on 000000 mingi aja jooksul. Kasutan cs8416 ja selle datasheet kirjutab: Digital Silence was detected: at least 2047 consecutive constant samples of the same 24-bitaudio data on both channels.
    Vaikuse korral ei muutu data voos midagi muud kui et audio baidid on nullid, mis tähendabki vaikust. Minu s/pdif sisend näitab kõike mis toimub ja clockiga ei ole muutuseid.
    Arvan et see analüsaator kasutab fft analüüsi tehes ditherit et suurendada analüüsitava signaali täpsust, kahjuks kõrvalprodukt on väga nõrga signaali kuva. Või data 16bit to 24bit konverdil lisab midagi. Või siis konverdib 24bit data 32bitiseks, ka see pole võimatu. 1sõnaga üritab teha parimat, välja tuli nagu ikka.

    Cd plaadi mahus kunagi öeldi et 30% infost on veaparanduseks. Ei tea kas seda kõik mängijad kasutavad, samas kui sellest ei jätku siis kompenseeritakse vigu kadudega, heli läheb tuhmimaks. See on selgelt kuuldav vahe.

    Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
    Muide suurtes stuudiotes ulatuvad need kaablite pikkused kilomeetritesse, kas ikka peaks kodus sellepärast muret tundma?
    Stuudio pikk s/pdif kaabel ei mõjuta midagi sest seal tekkiv jitter ei ole seotud ad da seadmetega ja ainult ad da maailma jõudev heli tekitab häireid. Kui s/pdif sisendist (AD-st) läheb salvestajasse siis kettale kirjutades see jitter ei muuda salvestatavat data voogu ja mitte mingeid probleeme pole, see kaabel ei lisa mingit müra. Mahamängides on nati teine probleem sest DA saab selle clocki mille annab ette s/pdif signaal ja seal on jitter sees kaabli tõttu.
    viimati muutis kasutaja Scott; 13 m 2019, 00:58. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)

    Comment


      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

      Esmalt postitatud urmas78 poolt
      Stuudio pikk s/pdif kaabel ei mõjuta midagi sest seal tekkiv jitter ei ole seotud ad da seadmetega ja ainult ad da maailma jõudev heli tekitab häireid. ...
      Miks nemad siis kodus eraldi clocki ei kasuta. Mina olen näinud ainult Esotericul sellist võimalust. Äkki on äriidee, GPSi baasil teha, tuleb vist odavam kui mõni kaabel maksab.
      viimati muutis kasutaja Scott; 13 m 2019, 00:59. Põhjus: eelnevat ei pea täielikult tsiteerima
      Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

      Comment


        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
        Üle poole cd-l sisaldavast infost on veaparandus kood, kuidagi juhtus nii, et veaparandus töötab väga suvaliselt, sacd-l on väidetavalt veaparandus preoriteedid paika pandud. Kõige suuremal määral mõjutab kvaliteeti veaparanduse ebaadekvaatne sekkumine, kõik muud tegurid ei ole nii olulised. Tänapäeval muidugi tundub see väga veider, aga ei tea ju mis neil tollal peas mõlkus.
        Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
        Cd plaadi mahus kunagi öeldi et 30% infost on veaparanduseks. ..
        ... ja veaparandus on selline, et (vana 10 aasta taguse posti kopi):
        Kaevasin välja venelaste tehtud raamatu (ilmselt sell punase raamatu lühikokkuvõte), kus üsna detailselt kirjas, mis ja kuidas CD mahamängimisel tehakse. Kõik EFM ning CIRC C1(P) ja C2(Q) puust ja punaselt kirjas.
        Sealt ka näiteks selline info, et ilma veaparanduseta pidi keskmise kavaliteediga CD mahamängimine olema selline, et vale 16 bitise arvu lugemise tõenäosus on 0,001 (kui täis tõenäosus on 1) aga koos CIRC veaparanduse vana versiooniga 10E-17. Uuema versiooniga veel parem. Versioonide erinevus seisneb põhiliselt arvutusvõimsuse kasutuses. 80-aastatel polnud teda piisavalt palju käes, et kogu teoreetilist CIRC veaparandse potensiaali odavamates mängijates ära kasutada.

        Comment


          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
          ... puust ja punaselt kirjas.
          Kuna Sina nüüd kõike tead, mis Sinu arvates oleks millega peaks CD-d kuulama? Ma ei saa kuidagi otsustada mida endale soetama peaks.
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            See et sinu whatever PC ei tundu nii hea heliga kui va Rasberry on tegelikult ju ainult (sinu) subjektiivne arvamus. Sul on kena nimekiri millest see pessukas koosneb, aga näiteks toiteplokki sa ei nimeta . Minu arvamus on et spetsiaalselt gaming oriented PC ei peagi kuidagi kõlama. Sest see röögib koguaeg - "pauer, pauer, andke mulle pauerit!!" .
            Muidugi on minu subjektiivne arvamus, kuna tema "objektiivne" jutt/tabelid ei suuda vahet näidata aga kõrv kuuleb. Archimago jutu järgi kõlavad kõik arvutid täpselt ühtemoodi ja pole vahet mis toiteplokki kasutad jne - see on ju täielik jama. Ma arvan, et sa nõustud sellega? Muidugi võib asi olla ka tema säästukas TEAC DACis mis ei suuda konkureerida paremate DACidega. Üldiselt graafikutega ei saa mõõta mis moodi erinevad veinid maitsevad/lõhnavad, samuti ei saa täpselt mõõta mis moodi erinevast tehnikast heli kõlab.

            Selles "whatever" (hea nimi, peakski nimeks panema) PC-s on väga okei toitekas Corsair CX750 (overkill tegelikult aga seinast võtab idle's ainult 55W). Emaplaat peaks olema väga korralik ka heli jaoks, vähemalt reklaam on selline. https://www.gigabyte.com/Motherboard...5-EU-rev-10#ov Ei röögi see arvuti kuskilt otsast. Video sai valitud mitme 4k monitori jaoks ja enamus ajast istub see kast idle's ja kui vaja siis on ka pauerit.

            Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
            Kuna Sina nüüd kõike tead, mis Sinu arvates oleks millega peaks CD-d kuulama? Ma ei saa kuidagi otsustada mida endale soetama peaks.
            CD-d tuleks kõik rippida SSD-le ja mängitada faile sealt. Nostalgia mõttes muidugi võib plaadimängija ka osta.

            Comment


              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
              Kuna Sina nüüd kõike tead, mis Sinu arvates oleks millega peaks CD-d kuulama? Ma ei saa kuidagi otsustada mida endale soetama peaks.
              CD-de kuulamiseks pead muretsema tasemel CD transpordi ja DAC-i, näiteks nagu minul
              Lisaks vajad ka head digikaablit, näiteks XLO Limited Edition.
              viimati muutis kasutaja Sonic; 13 m 2019, 09:44.
              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

              Comment


                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                Kuna Sina nüüd kõike tead, mis Sinu arvates oleks millega peaks CD-d kuulama? Ma ei saa kuidagi otsustada mida endale soetama peaks.
                Kui sa tõesti seda jitterit kardad, siis pead hankima ikka CD mängija kus DAC sees ja korralik selline, seal on vähemalt sisemine bittide liikumine enamasti I2S peal, mis on parem kui SPDIF. Korralik buffer ja striimi/faili mängimise võimalus võiks tal ka olla.
                Kui raha ka eriti ei piira, siis tuleks vaadata kohalikke müüjaid, kellel midagi head kohe letis on ja kes sulle aparaadi kodus proovikuulamiseks annavad. Siis võiks muidugi netist ka üle vaadata, mis potentsiaalselt välja valitud karul kõhus on ja kuidas mõõtmiste tulemused on. Peale sellist kammimist ei tohiks enam väga palju variante alles jääda ja nende vahel vali ikka kuulamise põhjal oma süsteemi küljes.
                Selline aparaat peaks vähemalt vaarikaks kvalifitseeruma nii, et sobib ka siia teemasse ilusti.
                viimati muutis kasutaja moi; 13 m 2019, 09:55.

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  Selline aparaat peaks vähemalt vaarikaks kvalifitseeruma nii, et sobib ka siia teemasse ilusti.
                  Suur tänu konsultatsiooni eest. Eks minu loogika oli suht sarnane, kuulamise võimalusega meil paraku on nägu on, üht teist sai kuulamas käidud, midagi erilist silma ei torganud. Kummaline tundus see et igale poole mp3 võimalus on lisatud, kas tõesti see kes tuhandeid välja käib, hakkab seda ka kasutama. CD transport on muidugi täielik valitute värk, kui vaadata mis sees on ja palju see maksab, ise ei tahaks selles osaleda.
                  Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                  CD-de kuulamiseks pead muretsema tasemel CD transpordi ja DAC-i, näiteks nagu minul
                  Lisaks vajad ka head digikaablit, näiteks XLO Limited Edition.
                  Seda mina teha ei saa, muidu sina äkki enam polegi esimene mees külapeal.
                  Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                  CD-d tuleks kõik rippida SSD-le ja mängitada faile sealt. Nostalgia mõttes muidugi võib plaadimängija ka osta.

                  Millist softi rippimiseks kasutad?
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    Tegelikult sulle vist sobiks selline: https://www.oppodigital.com/blu-ray-...5-Support.aspx
                    Ainult ta tootmine on lõpetatud ja kasutatute või NOS hinnad on 2-4 korda kallimad kui algne hind.
                    viimati muutis kasutaja moi; 14 m 2019, 08:48.

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      Tegelikult sulle vist sobiks selline: https://www.oppodigital.com/blu-ray-...5-Support.aspx
                      See ei mängi CD-R ja DVD-R plaate?
                      viimati muutis kasutaja Scott; 14 m 2019, 23:12. Põhjus: ei pea kõike täielikult tsiteerima
                      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        SACD-R samuti mitte. Ja mis veel - "The potentially bad news: the 205’s network hardware has a hard cap at 24-bit/192kHz and doesn’t handle DSD. This means all DSD and 384kHz PCM material gets downsampled".
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                          Tegelikult sulle vist sobiks selline
                          Olen sellest aparaadist teadlik, aga oma heli poolest ta minule ei meeldinud. Tegelikult soetasin endale Yamaha BD-A1060, aga pole seda isegi kastist veel välja võtnud, kuna ehitan uut riiulit. Erilisi lootusi sellest riistapuust minul pole, sai ostetud rohkem sellepärast, et lapsed toovad sõprade käest igasugu faile, ja see peaks vist kõike mängima, ja näitama. Momendil on minu sooviks saada korralik Yamaha SDX 10000, olen korra seda kuulanud, jättis väga hea mulje, ja vaeva selle tegemisega on ka piisavalt nähtud. Aga eks mina üritan pidevalt midagi osta, ainuke vedamine on senimaani olnud Hegel P10, aga selline see elu juba on.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            Yama SDX võib hästi kõlada küll - tal nimelt pole ühtegi sidestuskondekat signaaliteel. Muidu tüüpiline PCM-56 optocoupleriga.
                            Kuid hästi hakkavad paljud asjad kõlama kui nendes lüüdid signaalist kaotada .
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                              See ei mängi CD-R ja DVD-R plaate?
                              Mängib küll:
                              Disc Types: 4K UHD Blu-ray, Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD-Video, DVD-Audio, AVCHD, SACD, CD, Kodak Picture CD, CD-R/RW, DVD±R/RW, DVD±R DL, BD-R/RE

                              SACD-R ja DSD piirangud pole ilmselt suur mure Home jaoks.

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                Ma nagu oletan et DSD faile tema majapidamises ikka leidub...
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X