Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
    Parem oleks keskenduda müüki paisatud katkise "laseriga", kuid muidu töökorras ja hea analoogosaga (parimal juhul kondensaatorivaba signaalitee ning ka balanseeritud väljundiga) mängijatele.

    Tavalisest oluliselt parem heli võib suhteliselt soodsa hinnaga kätte tulla.
    Täiesti nõus. Hetkel on teada, et saab edukalt kasutada 1541(A), 1543 kive. Aga kuhu nad teised multibitid pääsevad. Kui i2s on kasutuses siis peaks saama sinna sisse lõigata. Aga jah, hea analoog osa on võti. Hetkel mulle väga meeldib mis heli sellest otse ühendatud arcam-st tuleb.

    Comment


      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

      Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
      Hetkel mulle väga meeldib mis heli sellest otse ühendatud arcam-st tuleb.
      Opvõimendeid pesastades ja vahetades võib mulje ka paraneda.

      Edit:

      Skeemis natuke näpuga järge ajades - ka opvõimendite toiteahel paistab suhteliselt säästurealisatsiooon olema, milles mõningad "arenguvõimalused" peituvad...
      viimati muutis kasutaja madis64; 18 02 2020, 20:00.

      Comment


        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

        On mingit konkreetset soovitused? Vaatasin need teemad läbi, opakad selge. Siis soovitavad toiteplokki kõik dioodid schottky vastu vahetada 13tk. Siis veel kõik lüüdid, kokku umbes 50tk. Ei tea kui mõistlik kõike vahetada on. Visuaalselt mingit viga ei näe, kõik jaapani rubycon-id. Vanust on küll juba 25a.
        https://www.youtube.com/watch?v=it6CsynRKt4
        viimati muutis kasutaja Novembre; 19 02 2020, 21:56.

        Comment


          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

          Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
          Edasi pean mõtlema mida teha. Kas võtta cd-transport üldse välja ja vaarikas sinna asemele. Või siis buffered input (LVDS HDMI kaabliga) teha. Siis säilib cd mängija futktsionaalsus ka. Hetkel tahtsin kontrollida kas selline vaarika-otse DAC-i konseptsioon toimib või ei. Ja peamine eesmärk oli jätta vastik SPDIF vahelt ära.
          Vaarikas tahab head toidet (võiks öelda, et vahe on öö ja päev). Veel parem kui toidad LVDS-i ka eraldi (LT3045-S Ultralow-noise (0.8µVrms) LDO linear regulator, google aitab).

          Spdif ei olegi nii vastik kui head HAT-i kasutada - Allo DigiOne/Signature.

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
            Vaarikas tahab head toidet (võiks öelda, et vahe on öö ja päev). Veel parem kui toidad LVDS-i ka eraldi (LT3045-S Ultralow-noise (0.8µVrms) LDO linear regulator, google aitab).

            Spdif ei olegi nii vastik kui head HAT-i kasutada - Allo DigiOne/Signature.
            Ma olen proovinud 2 erineva lineaarse toiteplokiga vaarikat toita. Hat on kogu aeg olnud eraldi toite peal. Ja see pi2design 502 ei ole halvem asi kui see allo, vast isegi parem. Made in USA vs krt teab kus kohas tehtud. Aga asi pole selles. Pole mõtet võrrelda SPDIF vs i2s, spdif 2 clocki+data pakitakse kokku saadetakse ühe signaaliga edasi siis pakitakse lahti, i2s läheb otse ühest kivist teise muutmata. LVDS-i mul pole, on puhas i2s. Aga tundub, et digi ühenduse tüüp palju ei määra. Täna tegin võrdlus arcam+i2s vs krell aes/ebu ja vahe on väga suur teise kasuks. Nüüd ei tea enam, kas tasub selle arcamiga üldse tegeleda. Palju need paremad opakat ja parem toide juurde annavad? Kardan, et krelli tasemele ta nagu nii ei jõua.

            Comment


              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
              On mingit konkreetset soovitused?
              Eks seal natuke müttamist oleks, kuid kõigepealt tuleks analoogväljund korda teha:

              - väljundlüüdi asemele parem kilekonde;
              - opakate toited korda teha (kanalid isoleerida, kanalitele omad reservuaarkonded);
              - kui viitsimist on, siis pingeregulaatorid paremate vastu vahetada;
              - üle vaadata digi- ja analoogtoidete radade kulgemine plaadil;
              - seejärel valid meelepärased opakad.

              Siis on - minu arvates - mõtet tegelema hakata üldtoitega, enne seda sa sealt mingit efekti tõenäoliselt ei kuule.

              Comment


                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                Ma olen proovinud 2 erineva lineaarse toiteplokiga vaarikat toita. Hat on kogu aeg olnud eraldi toite peal. Ja see pi2design 502 ei ole halvem asi kui see allo, vast isegi parem. Made in USA vs krt teab kus kohas tehtud. Aga asi pole selles. Pole mõtet võrrelda SPDIF vs i2s, spdif 2 clocki+data pakitakse kokku saadetakse ühe signaaliga edasi siis pakitakse lahti, i2s läheb otse ühest kivist teise muutmata. LVDS-i mul pole, on puhas i2s. Aga tundub, et digi ühenduse tüüp palju ei määra. Täna tegin võrdlus arcam+i2s vs krell aes/ebu ja vahe on väga suur teise kasuks. Nüüd ei tea enam, kas tasub selle arcamiga üldse tegeleda. Palju need paremad opakat ja parem toide juurde annavad? Kardan, et krelli tasemele ta nagu nii ei jõua.
                Raha sinna muidugi mõtet panustada pole, kui, siis aega. Me ju proovisime sinuga Denafrips Arese II, Chord Qutesti ja Chord Mojo DAC´e ja Krell oli neist kõigist üle, Qutest oli pea võrdväärne. Mingi toide jm. väga suurt vahet tagasi ei tee, aga seda sa tead paremini kui mina.
                Minu arusaamist mööda on olulised kõlarid, võimendi, toa akustika ja DAC, esimese kolm kokkusobivus, igasuguste kaablite, voolufiltrite jm. tähtsus on mõne protsendi piires.
                Ja siis oleks vaja korralikul tasemel salvestisi.

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Kui kellegi tekib tahtmine TDA1541 kõrval ka teine suht legendaarne DAC, Burr Browni PCM1702 käima ajada siis selline moodul mul sahtlis. Töötas ka Philipsi vanas mängijas TDA1541 asemel kunagi. Ei tea kas sellest plaadist sotti saab aga kivid on pesades ja kasutatavad.
                  Click image for larger version

Name:	PCM1702.jpg
Views:	1
Size:	291,7 KB
ID:	872502

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    madis64
                    Päris huvitav lahendus.
                    Veix7
                    Kõik oli käepärast olemas, natuke jootmist ainult. Huvitav oli järgi proovida. Jätan selle asja pooleli, kuna eriti mõtet pole. Lootsin rohkemat 1541 kivist. Aga tundub ta aeg on juba möödas. Ja häid apparaate väga vähe. Väike lootus on, et Naimi mõnest mudelist saab asja. Aga nagu need asjad käivad, hea heliga apparaadid maksavad ka vastavalt.

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                      Ma olen proovinud 2 erineva lineaarse toiteplokiga vaarikat toita. Hat on kogu aeg olnud eraldi toite peal.
                      Äkki oleks pidand 12V akut ka proovima? Räägivad, et alles siis tuleb ulme vahe. LPSU on muidugi väga üldine mõiste ja "must have" audios, aga mis näitajad peale trafot tulevad?

                      Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                      Ja see pi2design 502 ei ole halvem asi kui see allo, vast isegi parem. Made in USA vs krt teab kus kohas tehtud.
                      "Made in USA" (loe: "jänkimaa kodus põlveotsas") ei tähenda ju kohe ulmehea, vabalt võib ka saast olla. See pi2design HAT tundub nagu "muusikakeskus" kus palju kola plaadil, mitte üks ja väga hea väljund. Samas on veel ka "iancanada" nimeline tegelane kes teeb päris huvitavaid HAT-e. BTW, Allo on Prantsusmaa firma ja tootmine on neil Indias. Ma nendega suht palju suheld ja hea mulje jätnud. Samuti toimib neil garantii väga hästi erinevalt audiophonics.fr kes korra vastas ja siis edasi ingnoreerivad.

                      Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                      Pole mõtet võrrelda SPDIF vs i2s, spdif 2 clocki+data pakitakse kokku saadetakse ühe signaaliga edasi siis pakitakse lahti, i2s läheb otse ühest kivist teise muutmata. LVDS-i mul pole, on puhas i2s. Aga tundub, et digi ühenduse tüüp palju ei määra. Täna tegin võrdlus arcam+i2s vs krell aes/ebu ja vahe on väga suur teise kasuks. Nüüd ei tea enam, kas tasub selle arcamiga üldse tegeleda. Palju need paremad opakat ja parem toide juurde annavad? Kardan, et krelli tasemele ta nagu nii ei jõua.
                      On ikka mõtet võrrelda, signaalid on ju erinevad ja toide mõjutab VÄGA PALJU. Iseasi kas meil on piisavalt hea tehnika, et neid vahesid ka kuulda on. Ilmselgelt on sinu 20+ aastat vana Krell tunduvalt parem (high end ja ka AES/EBU paremini integreeritud) kui see Arcam + DIY I2S. Minu PS Audio kolaga on vahe täiesti selge SPDIF vs I2S LVDS, viimase kasuks. Mitte küll öö ja päev, aga tunduvalt parem. Seega SPDIF kasutan taustamuusikaks ja kui midagi nautida tahan siis I2S LVDS. Kui sul ikka aega ja viitsimist jagub, siis ära kohe püssi põõsasse viska.

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        Proovida võib kõike, aga minu arvan pole mõtet just vaarika/arvuti puhul. Edasi on nagu nii impuls stabilisaatorid mängus. Hat ise on mul http://www.aqvox.de/usb-power_en.html taga .
                        Iancanada-l on selline huvitav asi olemas https://github.com/iancanada/Documen...aster/PCMboard . Mida võib nagu paljudes kohtades (eelkõige CD playerid) vahele panna aga kui palju parem või halvem digi signaali kvaliteet on? Nagu ma aru saan see PCMboard toimib digi filtrina? Kui näiteks võrrelda Allo kali + PCMboard vs lihtsamate DF1704, PMD100? Milleks see kogu jutt? Kui 1541-ga on väga vähe häid CD playereid, kivi ka juba vana. Aga kui mängu tuleb PCM1704, PCM63, AD186x on asi juba huvitavam. Kaasaegne võrgumängija hiend rauaga mõistliku rahaga, pole ju paha?

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Mõned aastad tagasi lubas Hifiberry et teevad oma tarkvara, nüüd paistab see valmis olevat.
                          HIFIBERRYOS, orjenteeritud helikvaliteedile. Toetab ainult Hifiberry hat'e
                          • Airplay
                          • Analoge input of the DAC+ ADC
                          • Bluetooth (not on Raspberry Pi 3B)
                          • Logitech Media Server / Squeezebox
                          • MPD (unused at the moment)
                          • Snapcast (experimental)
                          • Spotify
                          • Roon
                          • DSP SUPPORT
                            HiFiBerryOS comes with support for HiFiBerry DSP boards including a filter/crossover designer
                          viimati muutis kasutaja Sully; 26 02 2020, 16:07.

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            Kas keegi teab, kuidas on Eestis võimalik registreeruda Qobuze kasutajaks? Ametlikult on see võimalik ainult 12-es riigis: https://help.qobuz.com/hc/en-us/arti...buz-available-
                            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              opera ja vpn ameerikasse

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                                opera ja vpn ameerikasse
                                "Üks privaatvõrgu kasutamise võludest oli välismaisete voogedastusteenuste kasutamise võimalus. Paraku on Hulu, Netflix ja muud regioonipiirangutega veebiteenused õppinud võõraste riikide kasutajaid eemal hoidma."
                                viimati muutis kasutaja Sonic; 15 06 2020, 10:41.
                                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                                Comment

                                Working...
                                X