Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Järelikult pean vist mingi raua leidma kus seda proovida. Oli ta iseseisev OS või liinuksi pakk? Kas monitori saab kasutada või peab mõne androidi lukuaugu võtma?
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

      Katseta ära.
      Iseseisev OS aga võid rahumeeli katsetada olemasoleva rauaga, see buudib üles livena, ma ise alguses nii katsetasingi läpaka peal, saab kasutada vabalt koos olemasoleva OS´ga.
      Daphile on optimeeritud töötama väga minimaalse ressursiga eesmärgiks võimalikult kvaliteetne audio esitus.
      Alguses ole tähelepanelik (monitor/TV pane järgi, hiljem ei pea enam ekraani kasutama kui ei taha), jäta meelde/pane kirja IP aadress, siis ei pea mingit IP aadressi otsijat kasutama, edasi juhid-toimetad teisest arvutist või nutiseadmest netilehitsejaga.
      Ise kasutasin Rufust Daphile´i ISO faili mälupulgale kirjutamiseks.
      Üks väike kiiks sellel on, buutiv mälupulk peab jääma külge ka peale installi, muidu järgmine kord käima ei lähe, eks tutvu ja vaata, mulle meeldib.
      Asja teebki mugavaks, see, et võtad mälupulga Daphile`ga kaasa kui vaja ja võid sõbra juures tema arvuti peal proovida tema audiosüsteemiga tutvustamise eesmärgil.

      Comment


        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

        ...Ainus kast mille saaks liivakastiks teha, on Xeon prosega, loodame et see ei ole takistus. Siis on veel üks mITX c2d prosega, aga seda masinat ma ei segaks.

        Mõnda kirjeldust lugesin, leidsin et paljud kasutavad Juli@ kaari Daphile'ga, ka tema i2s väljundit - tekkis mõte et äkki saab sealt ka DSD välja. Sedavõrd ma lugeda pole jõudnud, et leida kedagi kes proovinud on. See oleks mõneti huvitav küll, paneks Jussi DSC-1 sinna otsa.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

          Esmalt postitatud Steel poolt Vaata postitust
          Minul jookseb viimased paar aastat meediakorpusega PC peal Daphile, enda jaoks paremat süsteemi ma leidnud ei ole.
          Igasugused Volumio´d, Rune´d ei rahulda minu vajadusi, Daphile tunnistab enamusi failitüüpe sh DSD-d.
          Proovisin kunagi Rune´t ja Volumio´t, esimene asi mis tegi need kasutuskõlbmatuks oli kõvaketta väga pikaldane sisselugemine USB pesast (vähemalt 2-3 tundi), APE falidega jooksis kooma (nüüdseks olen üle läinud ainult WAV, FLAC ja DSD peale).
          Mul on vaja, et loeks USB kaudu ja võrgust mõistliku aja jooksul andmed sisse, hetkel Daphile´ga arvutil on kogu muusika sisemisele kettale ripitud, väga mugav ja kiire.
          Minu arust Rune ja Volumio ei jätnud meelde ka eelmist ketast/andmekogumit, iga kord uuesti käivitades hakkas uuesti sisse lugema, Daphile´ga sellist jama ei ole.
          Kui paned ekraani/tv ka järgi siis on võimalus mängiva laulu infot näha sh plaadiümbrise pildiga kui keegi peaks seda tahtma eeldusel, et see info on tagi´s olemas.
          Mulle veel meeldib, et saab ka kaustade järgi otsida-vaadata, Rune´l ja Volumiol seda omadust ei ole, lisaks nende poolt kuvatav info mis mulle i sobinud ...mingi kiiks mul on millist infot olen harjunud nägema.
          Mulle tundub, et sa pole neist ühtegi proovinud/kasutanud ja teed lihtsalt maha. Lühidalt on su väited kõik valed. Ma olen kõik need ära proovinud ja daphile on nendest minu arvates kõige viletsam.

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Mida arvate sellisest all-in-one seadmest nagu Naim Superuniti? Kas taustmuusika kuulamiseks sobib?
            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

            Comment


              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
              Ma olen kõik need ära proovinud ja daphile on nendest minu arvates kõige viletsam.
              Seda siis UI või kvaliteedi mõttes?
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                Mulle tundub, et sa pole neist ühtegi proovinud/kasutanud ja teed lihtsalt maha. Lühidalt on su väited kõik valed. Ma olen kõik need ära proovinud ja daphile on nendest minu arvates kõige viletsam.
                Minu piisavalt detailne kirjeldus sellest mis mulle ei meeldinud Rune ja Volumio puhul, peaks andma selge sõnumi, et katsetasin ise piisavalt kuni kannatus katkes, katsetasin Raspberry-HiFiberry peal. Kui ikka 2T ketast jääbki sisse lugema ja teatud failitüüpidega läheb kooma, siis millest me räägime, rääkimata minu eelistuste jaoks sobimatu interface sh info/laulude näitamine.
                Minu kommentaar peaks andma selge sõnumi, et see ei sobinud mulle, kasutamine ja mugavus minu eelistuste jaoks on sobimatu. Kui mulle ei meeldi, siis see ei tähenda, et see kellelegi teisele ei võiks sobida
                Selgituseks veel: mina erinen ka arvuti kasutamisel enamustest inimestest, on see hea või halb, sellele ma vastata ei oska. Mul on teatud toodetele sh tarkvarale natuke teistsugused ootused-vajadused kui enamusel.
                Sa ei peaks minu kriitikat nimetatud süsteemide osas isiklikult võtma.

                Kui juba pead Daphile kõige viletsamaks, siis ootaks näiteid mis teeb Daphile´st kõige viletsama
                Ega Daphile ei ole ka minu jaoks ideaalseim aga see on parim mille mina endale leidsin.

                Väide, et ma teen midagi "naised-saunas -rääkisid" juttude põhjal maha, ise proovimata, on alusetu.

                Annan lõpetuseks ka ühe positiivse noodi, HiFiBerry iseeneset oli oma helikvaliteedi osas väga hea (hinna-kvaliteedi suhe), selle raha eest mis HiFiBerry maksab ilmselt raske paremat leida või isegi võimatu.

                Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                Mida arvate sellisest all-in-one seadmest nagu Naim Superuniti? Kas taustmuusika kuulamiseks sobib?
                Taustamuusika kuulamiseks enam kui piisav, eks see võib oleneda ka inimese "haiguse" tasemest nimega audiofiil
                Kui raatsiks siis ostaks ilmselt Linn Klimax´i.
                viimati muutis kasutaja Scott; 29 m 2017, 21:34. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Seda siis UI või kvaliteedi mõttes?
                  UI ja UX, aga see subjektiivne, alati tuleb kõik ise ära proovida, sama kehtib ka muude seadmetega... Kvaliteet peaks neil kõikidel suht sama olema kuna "mängija" on ju mpd. UI ainult juhib mpd-d. Ainuke mis saab mõjutada on raua kvaliteet, vähesel määral ka teenused mis taustal käivad.

                  Steel, ma ei võtnud isiklikult, aga lihtsalt tundus veider selline mahategemine kuna mul selliseid probleeme pole esinenud.

                  Mängija peaks ikka võimalikult lihtne ainult mängija olema mitte midagi muud. Näiteks rippimiseks võiks kasutada EAC ja accurate rip-i. Salvestusruum võiks olla võrgukettal või siis väidetavalt (pole ise proovinud) veel parem mälupulkadel mis on ühendatud üle võrgu serveri/mängija külge. Kindlasti ei tohiks olla mängija küljes pöörlevaid kettad, ei usb ega sata otsas. Veider on ka see, et ta ei suutnud sul faile indekseerida. Mul 12TB syno (muusikat nii palju muidugi pole) ja pole probleeme. 1TB indekseerimine on 10...15min olenevalt võrguketta koormatusest. Edaspidi uuendad ainult seda kasuta kus muutus toimus. Muidugi võid ka DB update panna ööseks cron-i jooksma. Kui lisad ühe plaadi siis seda indekseerib ~5sek. Ühegi failitüübiga pole ka kunagi probleeme olnud mis mpd poolt ametlikult toetatud. Samuti suudab nii Rune kui ka Volumio kuvada läbi HDMI telekasse/monitorisse mängijat nagu see näeb välja brauseris. Moode-l seda võimalust pole kuna on täielikult headless mängija. Selleks panin selle külge väikse OLED ekraani mis näitab esitajat ja loo nime.

                  Hifiberry on hea tõesti. Sama võib ka IQ-Audio kohta öelda või Allo kohta. 100-150€/kompl eest paremat küll ei saa.

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    Selles osas jään nõusse, et mängija peaks võimalikult lihtne olema aga... lihtsusega kaasneb teatud omaduste-mugavuste puudumine, Daphile on minu soovidele kõige lähemal.
                    Daphile rippijat kasutanud ei ole, kõik oma CD-d olen rippinud dBoweramp´ga, EAC´ga olid mul kunagi probleemid, nüüd ei ole aastaid katsetanud.
                    Ma ise kahtlustan, et probleemiks oli ntfs failisüsteem, ilmselt meeldib HiFiBerry-Volumiole fat failisüsteem nagu enamustele streameritele jm sarnastele mängijatele.

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      Selle viimase lausega ma ei tahaks nõus olla. Ma pole kuulnud/lugenud, et debianil/raspbianil oleks probleeme ntfs-ga. Pigem võis mingi kala olla raspberry usb-ga (500mA max) või välise ketta toitega või usb juhtmega. Raspberry on kuulus oma viletsa usb-ga. Kuigi mul on ainult 1x olnud sellega probleem, nimelt kasutasin usb pesas gigabit adapterit ja dac-i korraga. Siis kippus heli hakkima ja kraksuma. Lan kaabel lan pesas ja dac usb-s pole kordagi ühtegi jama olnud. Ahjaa, vilets SD-kaart ja nõrk toide võivad ka anomaaliaid põhjustada. Enamus odavamad streamerid/mängijad kasutavad mingit väga lahjat custom rauda ja custom op süsteemi, sellest ka ntfs-i toe puudumine.

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        Ma olen lugenud, et ntfs-ga on probleeme, paljude toodete manuaalides on isegi kirjas, et soovitatakse fat(32) failisüsteemiga andmekandjaid. Võimalik, et see on odavamate meediamängijate probleem, kuigi mul kodus ei ole just kõige odavamad vidinad (olnud), on ikkagi fat-süsteemiga kettalt lugemine probleemivabam/kiirem.
                        Ei saa välistada, et oma rolli mängis HiFiBerry´l ka vilets USB.

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Professionaalne tehnika mis kasutab mälukaarte, kipub ka pigem FAT32 peal või millel iganes aga mitte NTFS'il töötama. Kohati nagu nõme aga nii on. Katkematu failisuuruse pärast.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            FAT32 on olnud suht universaalne failisüsteem erinevate op sys-de vahel, ilmselt sellest ka eelistus. Minu Marantzi võrgumängija ega ka sacd mängija ei saa hakkama ntfs-ga.

                            Steel, Hifiberry (HAT) on DAC või spdif converter millel ei ole usb pesasid, arvuti on Raspberry Pi millel on usb pesad ja op süsteem.

                            HAT stands for “Hardware attached on top”. It is a new hardware specification for add-one modules for the new Raspberry Pi model B+. HATs have several advantages compared to older add-on modules for the Raspberry Pi.
                            ***

                            Seletage parem kuidas saab USB kaabel arvuti ja dac-i vahel heli mõjutada?

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              FAT failisuuruse probleemi vastu on ravim juba aastast 2006 - exFAT. Muidu FAT nagu FAT ikka, aga lubab muuhulgas ka üle 4GB failisuurusi.

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                Ütle seda ka näiteks Tascami arendustiimile, kes mitmesuguseid mälukiibile salvestajaid arendavad. Neil on põhimõte et üle 2GB fail olla ei saa, splititakse mitmeks kui salvestusaeg suuremat mahtu nõuab.
                                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                                Konfutsius

                                Comment

                                Working...
                                X