Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: 851w

    Tundub, et kuulamisruumi ja kodukino projekt läheb töösse ja vajaks tehinka valikul veidi nõu. Räägime, siis 7.2.4 Atmose ringhelist. Hetkel käivad mõtted selles sunas, et kas RX-A3070 kõik ühes või CX-5100 + eraldi võimud kanalitele. Esimesed L+R saavad oma toite Azur 851W lõpust. Ringheli omad näiteks "the 2x t.amp TSA 4-300". Eraldi protsessori ja võimudega peaks lõpp tulemus parem saama. Mul on üks E-800 mis müristab garaazis ja ei ütleks, et midagi väga kehva oleks. Lisaks see, et kui tahta midagi tulevikus uuendada, siis ht resiiveri järelturg on suht olematu. Eraldi ostes jäävad lõpud alles ja neid saab hiljem kasutada kus iganes.

    Teine asi on ringheli kõlarid. Tahaks külgmisi ja tagumisi täisribalistena ning atmose omi riiuli kõlaritena. Juhul kui tulevad täisribalised, siis tavaline resiiver jääb nii ehk naa nende toitmisega hätta.



    Väike uuendus ka kuulamisruumi idees. Külgseinad lahendan nii nagu seda meie kinosaalides on. Ruum läks veidi laiemaks 5,2m, pikkus jääb samaks 7,0m. Plaan on väike overkill teha ning 2x18" subbareid kasutada. Soovitage elemente aga PA omi ei taha. Niii.... kuhu neid võiks paigutada? Kuna esiseina taga on teine ruum, siis on võimalus teha auk seina ja paigutada hoopis subbarid seina sisse, nii et taga ots jääb teise ruumi. Sinna saaks panna kaks sellist suurt mölakat kus sees on 2 elementi ehk kokku 4x18" = )

    Click image for larger version

Name:	2018-07-09 kuulamisruum.jpg
Views:	1
Size:	163,3 KB
ID:	871373

    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Kui eraldi kodukinoruum ehitada siis võiks korralik ekraan ka tuppa mahtuda - ~150" või midagi sinna kanti? Nagu HV foorumist lugeda siis "õige" värviga fix raam annab hea tulemuse. Või kodukino on kuulamisruumile "pealekauba"?
      -

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Kodukino on kuulamisruumile pealekauba ja seda arendan nii kuidas hammas peale hakkab. Ruumi pealmine kasutus on ikka klassikaline stereo ja siis saab ka kino. Mul on lahti rullitav 120" ekraan olemas... projektor on puudu. Peast enam seeriat ei mäleta aga vist oli see https://www.euronics.ee/t/72187/tahv...reens/m120uwh2
        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Eks siis pead õige projektori ja õigele kaugusele panema. Mul 120" ekraan, tuba 5.5m lai ja kõlarid jäävad ette. Vaatamise ajal peab kõlarid laiali lükkama - ebamugav asi.Esiteks nühid põrandat, teiseks ajad täpse kõlarite paigutuse sassi.
          -

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Need thomanni võimud kesk-kõrgete peal vb pole kõige parem mõte, PA kogemuse pealt ütleks et üsna ebameeldiva soundiga. Soovitaks pigem midagi paremat second-hand turult, nt. lab gruppen või powersoft.

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Miks see tuba just sedapidi on? Loogilisem tunduks täpselt vastupidi keerata, ei jääks uks ekraani ega kõlareid segama...?
              viimati muutis kasutaja Cartman; 13 07 2018, 12:56. Põhjus: Trükiviga
              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Jah, aga siis sa ei näe ju, kes sulle filmivaatmise ajal tuppa sisse sajab Feng Shui järgi on alati vajalik näha oma positsioonilt ust.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                  Jah, aga siis sa ei näe ju, kes sulle filmivaatmise ajal tuppa sisse sajab Feng Shui järgi on alati vajalik näha oma positsioonilt ust.
                  Just tahtsin ennem kirjutada, haritud inimeste värk. Piisab kui keegi ei lähene lihtsalt selja tagant.

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Tegelikult on hea küsimus, et miks tuba just niipidi. Siin on kaks asja, esiteks on tõesti üsna ebameeldiv, kui keegi (naine) selja taga piilumas käib, et mida ma seal teen ja mis filmi vaatan. Teine asi on see, et mul on võimalus teise ruumi paigutada suuremat sorti subbarikastid, nii et subbarid jääksid kuulamisruumi senaga samasse tasapinda ja ei rööviks sealset pinda. Samuti on alternatiiv uks paigutada nii öelda paremasse ülemisse soppi. Nende subbari asetuste kohta ka küsimus, et kuidas oleks parem, kas kaks kasti ees või siis neli kuskil toas laiali
                    Lisatud failid
                    viimati muutis kasutaja riksx; 16 07 2018, 13:46.
                    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Meisterdasin pikilõike valmis. Plaan teha teise rea istmed kõrgemale. Siin näha ka subbari paigutuse ideed. Aga milliseid subbarid võtta ja kust? Mul oli kogu aeg idee, et paigutan ühte kasti ühe 18" ja siis veel kaks 18" passiivkiirgurit.

                      Click image for larger version

Name:	2018-07-16 kuulamisruum lõige B.jpg
Views:	1
Size:	112,6 KB
ID:	871381
                      viimati muutis kasutaja riksx; 16 07 2018, 14:29.
                      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Kui sul kasti suurusega ei ole vaja koonerdada, pole mõtet kasutada passiivkiirgureid, see teeb lihtsalt kallimaks kõlari. Osta säästetava raha võrra hoopis parem ja suurema võimsuse varuga valjukas (või mitu) ning tee tavaline inverter. Milline täpselt, on maitse asi aga nagunii peab ta olema PA valjukas, muid sisuliselt ei ole 18" läbimõõdus.

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Mida mina teeksin:
                          Liigutaks istumised kõvasti lähemale või teeks lausa 3 rida 3-3,5m esimese rea vaatamiskoht on paras selle 120" ekraaniga. Praegu tagumised ei näegi midagi 5+ meetrilt
                          Külgmised surroundid duubeldaks, iga rea juurde ühe, kahe rea korral siis 4 külgmist.
                          Supakad liigutaks ruumi sisse, ruum on nii suur, mingit mahutamise probleemi nagu pole ja saaks vajadusel liigutada paremasse kohta.
                          Müra - kas mingit isoleerimse plaani pole? Tuleks ikkagi mõelda selle peale ka...
                          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Miks mitte 21"? http://www.bcspeakers.com/en/product...-0/8/21ds115-8

                            Ja miks mitte kasutada 2. rea põranda kõrgendust suppari(te) mahutamiseks?
                            Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Selle valjukaga soovitatud kastis tuleb F3 43 Hz, kui juba ehitada, siis millegi sellisega mis 20 Hz ära lubab.

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                                Selle valjukaga soovitatud kastis tuleb F3 43 Hz, kui juba ehitada, siis millegi sellisega mis 20 Hz ära lubab.
                                Soovitatud kast on vanakooli raamatuvalemi järgi antud ja/või maksimaalse SPL jaoks 50Hz peal. Samad valjukad on päriskino supparites kasutusel ja 20 Hz ei ole probleem. Ehk kaotad 6 dB võimalikus maksimaalses helirõhus, aga ka siis suudab see loom nii 120 dB tekitada. Siin on B&C 21" valjukas sees: https://www.qsc.com/cinema/products/...fers/sb-15121/ Tootja soovitatud kastist on asi kaugel
                                Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                                Comment

                                Working...
                                X