Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
    Valdav enamus muusikat, mis Sinul kodus on, on kokku lastud, just nimelt nende kastidega
    Ja mis siis. Mis see teadmine muudab et need kõlarid lähevad paremaks?

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
      Kui vibra on tunda kiviplaadis siis on midagi ju valesti. Piikimise mõte on et kõlar sidestatakse jäigalt temast suurema massiga keha külge (tavaliselt on see betoonpõrand) et kõlari korpus ei vibreeriks heliga kaasa. Kui miski ikka vibreerib siis on eesmärk ju täitmata.
      Kirjutasin "kerget vibra" võrreldes kõlariga. Ei raatsind paksemaid plaate osta kui 30mm ja kaal on enam-vähem sama kõlariga. Minu eesmärk on täidetud ja väga rahul tulemusega.

      Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
      Rääkides kaablitest, siis kõige suurema ja tuntava efekti saab kõlari kaablitega. Ma olen vaatanud andmeid ja hetkel on kasutusel Supra PLY 3,4 Resistance (ohms/km) -> 5,1 ja Inductance (uH/m) 0,2 (PLY/W on see 0,15)

      Kui keegi oskab soovitada madalama andmetega kaablit, siis võiks proovida. Samuti ootan soovitusi ka XLR kaablitele.
      Mul selliste kaablite "edasiarendus" põhiliselt bi-wire näol: http://diyaudioprojects.com/Power/Lo...peaker-Cables/

      XLR ei pea väga fäänsi olema, ma võtsin sellised - küll mitte hi-fi jaoks vaid pro helipuldi ja seadmete vahele: http://yeint.ee/it-multimeedia/kaabl...el-mf-15m-must

      Üldiselt oleks mõistlik korralikumad varjestusega toitekaablid ka teha/osta. Ma eeldan, et kasutuses on seadmega kaasa olevad "nöörid". Aga kui kõik XLR peal, siis pole see nii oluline.

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        endal on kõlari kaabliks http://www.elfadistrelec.ee/et/audio...-mm/p/15580362

        helikaardi poolses otsas: https://www.oomipood.ee/product/jc_0...ullatud_metall

        kõlari poolne ots: https://www.oomipood.ee/product/ntr_...aablil_neutrik //iga tahes mitte neutrik, vaid sama isane, mis eelpool pakutud yeint'i kaablil.

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Tinatatud vask kõlarikaabliks ei kõla küll väga hästi. Ma kasutaks ikka puhast vaske (instrumendi kaablit) nii palju kui võimalik. Pistikute/pesade jaoks on Neutrik väga hea.

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Kuum uudist kellel huvi on, siis Audiodesigni on demomiseks ROTEL RC-1590 eel ja RB-1590 lõppvõim. Ma ei tea kui kauaks nad sinna jäävad, et kiirustage seltsimehe unetud kiirustage = )

            BTW... kes tahab, siis must RC-1590 eelvõim on müügis täiesti uus pakendist välja võetud.

            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
              Tinatatud vask kõlarikaabliks ei kõla küll väga hästi. Ma kasutaks ikka puhast vaske (instrumendi kaablit.
              Millise kattega see puhas vask siis olla võiks - kui keegi kuskil kirjutas, et kõrgemate helide elektronid liiguvad juhtmes piki välispinda ja madalate helide elektronid mööda sisepinda? Pakun, et kui juhe teflonsukas/-kestas, siis kõrged jõuavad ennem kohale, kui bassihelid, sest teflon on ülilibe materjal. Kas olen tuletamisel õigel teel?
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                No mitte päris, sul on veel palju õppida. Eriti hea tulemuse saad siis, kui määrid teflonjuhtmeid iga õhtu enne magamaminekut kastoorõliga.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Siin teeks küll kaks suurt kummardust: ühe sulle ning teise su naisele, kes kõik selle "hulluse" on kaasa teinud

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Lihtsam oleks kaablite ümber kastooriõli torud ehitada et ei peaks pidevalt määrima sisse kui juba nisikesed võtted on.
                    Teine samalaadne võimalus olekeks 2 soolvee kaablit et kõlariteni juhtida heli.

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Niih sain lõpuks tehtud ka lõuendi mõõtmised ja asi täitsa toimib. Seljatagune lõuend teeb helipilti selgemaks ja piike silub kesksageduses ~2dB ulatuses. Sain küll juurde paar piiki 4k ja 5k juures, mis on seotud lõuendi materjalist. Ideaalis võiks olla absorberi paksus 100mm, siis toimiks vähe paremini.



                      Sain Mac'i peal diraci hästi tööle ja sellega saan teha peen häälestust

                      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Sain jõulude ajal tegeleda ka alusplaatide jalgadega.
                        Vanad tüüblid puurisin välja ja uued panin kahe komponentsega tagasi.



                        Kuna M6 düübel on väljast oluliselt suurem kui M5, siis pidin M6 keerme maha lihvima, et see mahuks M5 pessa.



                        Siin siis kolm kõrvuti M5, Maha lihvitud M6 ja originaalne M6.

                        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Üks oluline info, et see postitus on viimane, mida kasutaja "Destiny" alt teen. Olin vist täis kui selle nime valisin ja see enam ei lähe minu muude tegemistega kokku, et jätkan siit edasi kasutajana riksx. See kasutajanimi viitab minu päris nimele Riho ja on kasutuses ka teistes foorumites ning youtubis.

                          Oleks igati vinge, kui moded saaksid kuidagi minu ajalugu ülekanda.

                          Aga hetkel tsau = )
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Nagu tuhastsündinud ütlen Tere kõikidele =)
                            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                              Oleks igati vinge, kui moded saaksid kuidagi minu ajalugu ülekanda.
                              Moded küll seda teha ei saa, kui siis ainult admin saab. Saada vastav soov Martinj'le.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                                ... jätkan siit edasi kasutajana riksx. ... Oleks igati vinge, kui moded saaksid kuidagi minu ajalugu ülekanda.
                                Ära enne riksx nime alt sisulisi postitusi tee, kuniks pole Martinj poole oma sooviga pöördunud. Admin saab Su vana konto nime uue vastu vahetada, aga selleks tuleb uus kustutada, kuna tehniliselt kahte ühenimelist korraga olla ei saa.

                                Võib-olla saab ka kahte kontot liita, aga nimemuutmine on palju lihtsam.
                                73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                                ATiP1pN4XeM

                                Comment

                                Working...
                                X