Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Karbid pole ilusad aga akustilised omadused ehk on olemas.
    viimati muutis kasutaja q139; 11 m 2016, 10:55.

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Täna hommikul teles näidati ühe Eesti firma männiokastest paneele,jäi kõrva et on saksa sertifikaat ka.

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
        Sellist jama ei tasu küll teha!
        Täitsa õige. Munakarp sobib hästi sisekujundus elemendiks ja rohkem ei midagi

        Esmalt postitatud q139 poolt Vaata postitust
        Karbid pole ilusad aga akustilised omadused ehk on olemas.
        Kõikidel materjalidel on olemas akustilised omadused. Pakun, et kui vaiba seina naelutada, saad parema tulemuse kui munakarpidega.

        Esmalt postitatud q139 poolt Vaata postitust
        Karbid pole ilusad aga akustilised omadused ehk on olemas.
        Nägin ka seda saadet ja tegemist ilusa ja dekoratiivse asjaga.
        Jahusid küll sertidest aga tegemis on siiski mingiste mõõtetulemustega, mida nende kodulehel üleval ei ole.
        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Te ütlete, et munakarp ei tööta, siis ei tööta need asjad ka: https://www.thomann.de/intl/the_taku...chaumstoff.htm

          ?

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            1000Hz ülespoole on lihtne helisi ära tappa, pane käterätt kõlari ette ja volahh ongi olemas. Alla selle läheb kõik asjad keeruliseks. Nende õhukeste vaht kummidega võid saada RT60 madalamaks ja tapad kõik kõrged ära. 80% ulatuses elutubadest on probleemsed kohad alla 1000Hz

            Need tohmani vahtkummide juures ei ole andmeid, mis sagedusel töötavad ja sellel on väga hea põhjus. Need on lihtsalt nii halvad, et peale avaldamist keegi neid enam ei osta. Kes on natukene teadlikumad, need neid nii ehk naa ei osata. AGA enne kui poodi tormad, pead teadma, mis su ruumil viga on ja alles siis otsi õige toode / lahendus

            Sul on vaja absorberit, mis töötaks hästi 125hz kuni 1000hz ja üle 1k jätaks "puutumata"
            Ehk siis midagi sellist http://www.vicoustic.com/product/wavewood-120






            Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
            Te ütlete, et munakarp ei tööta, siis ei tööta need asjad ka: https://www.thomann.de/intl/the_taku...chaumstoff.htm

            ?
            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
              Õhtust!

              Mõni postitus tagasi oli küsimus kõlarite alusplaadidest.... welllllll see on nüüd olemas. Teema siis selles, et originaalis plaate ei ole ja kõlar ise seetõttu on üsna lihtsasti ümber lükatav. Olen siin aeg ajalt mõelnud selle peale ja pole leidnud ühtegi sobivat lahendust. Ja äkki ei kusagilt tuli küsimus kivist alusplaatide kohta. See pani tulukese põlema. Tegin joonise ja lasin valmistada Kiviseppades. Külastasin ka nende tootmist ja seal on vajalik tehnika olemas, alustades vesilõikusest ja lõpetades CNC pinkidega. Teenindus oli super ja kellel sama mõte siis soovitan.

              Kasutasin poleeritud 30mm graniiti ja jäljendasin kõlari kontuuri. Plaat ise on igast küljest 50mm suurem ning kinnitub kõlari külge.
              Kas kõla muutus ka plaatide asetamisega ?

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Heli on sama vinge ja ei kuule erinevust. Oluliselt paranes aga välimus ja nüüd paistab tervik. Üks plaat kaalub sinna ~25kg kanti ja enam kõlarit nii lihtne ümber lükata ei ole, mis oli ka algne eesmärk.

                Esmalt postitatud Timmu poolt Vaata postitust
                Kas kõla muutus ka plaatide asetamisega ?
                B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Esmalt postitatud _rein_ poolt Vaata postitust
                  Täna hommikul teles näidati ühe Eesti firma männiokastest paneele,jäi kõrva et on saksa sertifikaat ka.
                  See üpris vana teema juba. Vana tuttav veab seda vagunit, ent reklaam on kõva ehk toode ka. Ise pole uurinud, ent vist siiski peaks.

                  Aga lugemine on vinge, vahel loen ja ei saa absoluutselt aru millest jutt käib

                  Mind huvitab kui kõvasti/vaikselt muusikat kuulatakse et seda helipilti nii detailselt lahataks Nagu ma aru saan tegemist pole eramajaga? :P

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Natuke huvitavat vaatamist kuidas ROTEL enda trafosi teeb.



                    Hea kui keegi näitab ka enda köögi poolt.
                    Pass Lab võimendid, korpused on suured ja sisu... nohh ma ei oska siin kaasa rääkida ja iga üks otsustab ise.
                    X250.8 250W AB lõppvõimendi maksab 10000.- dollarit aga pean tunnistama, et välimus meeldib.

                    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Need tohmani vahtkummide juures ei ole andmeid, mis sagedusel töötavad ja sellel on väga hea põhjus. Need on lihtsalt nii halvad, et peale avaldamist keegi neid enam ei osta.
                      noh padja sisse kõlbasid, kõlariseinad on ka seest nendega vooderdatud.

                      oled sa üldse kajavaba ruumi näinud? sealgi on sellised pehmed ogad nagu the t.akustik mattidel ainult et pea meetri pikkused.

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Esmalt postitatud Timmu poolt Vaata postitust
                        Kas kõla muutus ka plaatide asetamisega ?
                        Ma panin ka plaadid alla. Plaatide ja põranda vahele panin kleebitavad vildid. Kõlarid ise on piikidel plaadi peal. Vahe on jõhker, ma ei saa aru miks ma seda enne pole teinud...

                        Ma pakun, et Destiny ei saa vahest aru kuna plaadid on kruvitud kõlarite külge (väga suur kontaktpind), aga õige oleks kõlarid piikidele panna ja siis plaadile. Lisaks tuleks plaadid põrandast "lahti siduda" kas vildiga või paksu vaibaga.

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          noh padja sisse kõlbasid, kõlariseinad on ka seest nendega vooderdatud.

                          oled sa üldse kajavaba ruumi näinud? sealgi on sellised pehmed ogad nagu the t.akustik mattidel ainult et pea meetri pikkused.
                          Piltidel küll, kuid reaalselt sees pole käinud. Need püramiidid on jahh meetri pikkused ja lisaks sellele on seinad kolme kihilised 250mm betoon 100mm õhk ja veel 250mm betooni. Nende õhukeste vahtude häda on see, et nad tööavad ainult kõrgetel sageduste ja see on ainult 10% lahendusest. Minu arvamus on see, et neid on suht mõtetu kasutada esmastes peegeldus kohtades.



                          Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                          Ma panin ka plaadid alla. Plaatide ja põranda vahele panin kleebitavad vildid. Kõlarid ise on piikidel plaadi peal. Vahe on jõhker, ma ei saa aru miks ma seda enne pole teinud...

                          Ma pakun, et Destiny ei saa vahest aru kuna plaadid on kruvitud kõlarite külge (väga suur kontaktpind), aga õige oleks kõlarid piikidele panna ja siis plaadile. Lisaks tuleks plaadid põrandast "lahti siduda" kas vildiga või paksu vaibaga.
                          Ma pole A/B testi teinud ja tava olekus kuulates vahest aru ei saa. Mul on samuti kleebitav vilt kasti ja plaadi vahel ning ka plaadi ja põranda vahel. See vilt annab ~3mm õhuvahe. Plaadi alla tulevad ikkagi kummist jalad, mida hetkel paigaldada ei saa. Kahjuks ma piike kasutada ei saa, kuid teen ka selle testi. Foorumites paljud räägivad, et unustage need kaablid ja pange kõlarid piikidega graniidile. Aga räägi mis osas sul asi paranes?
                          viimati muutis kasutaja riksx; 14 m 2016, 08:51.
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Vahtplaatide ja munakarpidega on need lood et need töötavad küll, kui osata kasutada. Munakarp on suht jäigast materjalist ja ei ole võrreldav vahuplaadiga, kuid teatud peenhäälestuseks sobib, kui nad panna samuti raami ja riide sisse.
                            Vahuplaadid ehk nagu me neid nimetame - poroloonid (mida nad tegelikult ei ole) töötavad munakarbist paremini ja sõltuvalt materjali paksusest või koonuse sügavusest ulatub mõju ka alla 250Hz'ini.
                            Vahtplaatide kasutamine on õigustatud kui ei saa kasutada vaipkattet põrandal, koos vaibaga summutab vahtplaat juba liialt ja ruum muutub kliiniliseks, surnuks.
                            Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                            Isoveril on olemas Akustic SSP2 vill, millel on päris head näitajad. Saksas on olemas kui meil selle saadavus on küsimus.
                            http://www.isover.de/Home/Produktwel...tic-SSP-2.aspx
                            Sumbuvused paksusega 50mm:

                            125Hz-0,26; 250Hz - 0,59; 500Hz - 0,98; 1kHz - 1,12; 2kHz - 1,05; 4khz - 1,10

                            Ja vahtplaat paksusega 50mm:

                            125Hz - 0,17; 250Hz - 0,73; 500Hz - 0,71; 1kHz - 0,59; 2kHz - 0,57; 4kHz - 0,45

                            Tegemist on lihtsa, sileda vahtplaadiga mis on riidega kaetud, niisiis puuduvad sellel koonused. Koonuste puhul on sumbuvustegur suurem.

                            Your expert on all aspects of sound insulation ✓ Free advice ✓ Low-priced direct from the manufacturer ✓ Less noise ✓ Better room acoustics ✓ Made in Germany ➤ Perfect acoustics with just a few clicks!


                            Mida siit järeldada? Tohmani vahtplaat töötab edukalt, sile vaht isegi paremini kui Isoveri "päris heade näitajatega" toode - sest summutab kõrgeid vähem nagu oli soovitud.

                            Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                            Sul on vaja absorberit, mis töötaks hästi 125hz kuni 1000hz ja üle 1k jätaks "puutumata"
                            Ehk siis midagi sellist http://www.vicoustic.com/product/wavewood-120

                            Noh? Aga see toode ju ei jäta üle 1kHz puutumata, ikka päris hoolsalt puutub, 1-3kHz vahel on sumbuvus ju ligi 0,70 juures, st rohkem kui 50mm vahtplaadil...
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust

                              Sumbuvused paksusega 50mm:

                              125Hz-0,26; 250Hz - 0,59; 500Hz - 0,98; 1kHz - 1,12; 2kHz - 1,05; 4khz - 1,10

                              Ja vahtplaat paksusega 50mm:

                              125Hz - 0,17; 250Hz - 0,73; 500Hz - 0,71; 1kHz - 0,59; 2kHz - 0,57; 4kHz - 0,45

                              Tegemist on lihtsa, sileda vahtplaadiga mis on riidega kaetud, niisiis puuduvad sellel koonused. Koonuste puhul on sumbuvustegur suurem.

                              Your expert on all aspects of sound insulation ✓ Free advice ✓ Low-priced direct from the manufacturer ✓ Less noise ✓ Better room acoustics ✓ Made in Germany ➤ Perfect acoustics with just a few clicks!


                              Mida siit järeldada? Tohmani vahtplaat töötab edukalt, sile vaht isegi paremini kui Isoveri "päris heade näitajatega" toode - sest summutab kõrgeid vähem nagu oli soovitud.

                              Noh? Aga see toode ju ei jäta üle 1kHz puutumata, ikka päris hoolsalt puutub, 1-3kHz vahel on sumbuvus ju ligi 0,70 juures, st rohkem kui 50mm vahtplaadil...
                              Mitte ükski toode ei jäta üle 1k täielikult puutumata. Sinu antud vahtplaat (1m2 hind on sama mis Isoveril ~40eur/m2) pole kaugeltki see, mida thomann pakub. Sellel on pinna töötlus, mis aitab vähendada kõrgete sumbumist ja on 2x paksem. Sama eesmärki teeb minu fotolõuend aga kui palju tont teab. Siin on sama vaht ilma pinna töötluseta ja üle 1k on see 100%
                              http://www.aixfoam.com/absorption-panel-sh001-plain

                              125Hz->0,19 250Hz-> 0,53 500Hz-> 0,81 1000Hz->1,00 2000Hz-> 0,94 4000Hz-> 1,01

                              Olen veendun, et ka materjalile ja selle omadustele ei saa võrdus märki vahele panna. Niikaua kui pole andmeid on Thomann väga hea "matšalka" = )
                              viimati muutis kasutaja riksx; 14 m 2016, 13:51.
                              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Siin venekeelses kah kirjas, et väikse ruumi puhul on poroloonilaadne lahendus odavaim variant:
                                Растерянность, разочарование, злость. Вроде бы и аппаратура хорошая, и установлена правильно, и записи отличные – а звучание системы все равно отвратительное. Кто виноват? Акустика помещения. К счастью, проблему можно решить даже при умеренных бюджетах – и мы расскажем как.
                                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                                Comment

                                Working...
                                X