Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Sai tehtud kiire diffuser test ja selle eest ka suur tänu Taavetile.
    Oli siis mängida 8 wds-7 https://www.thomann.de/gb/the_takust...sor_8erset.htm

    Üritasin läbi teha põhilised paigutused,

    ainult tagasein "kast"





    " rivi"


    Kombineeritud 5 taga ja 3 ees



    ja ka lagi



    Kokkuvõtteks ütleks, et sagedusi väga ei mõjutanud ükski lahendus. Kõige kehvem oli, siis kui tagaseinas oli "kast". Kõige parem RT 60 saavutasin kombineeritud lahendusega 8tk laes ja üks absorber 600x1200mm tagaseinas.


    Minu puhul sobiks see toode kõike paremini lakke ja tagaseinas ikka absorber. Olen loobunud lõuendist, kuna ma ei saavuta soovitud tulemust. Kõikide villade põhi probleem on, et nad kakuvad maha natuke kesk sagedust ja palju kõrgeid. Kuna kõrged on niigi maas võrreldes kesksagedusega, siis vajan kombineeritud lahendust kus absorber töötaks hästi kesksageduses ja samas kehvalt kõrgetes. Tundub, et olen selle ka leidnud http://www.vicoustic.com/product/wavewood-120

    Plaan on panna horisontaalselt kaks 600x1200mm ning nende vahele ühe 600x600 tagaseina Paneelide vahele jätaks ~300mm ruumi, siis tuleks rivi pikkuseks 600x3600mm Hinna poolest oleks see nõks kallim kui lõuend. See on selline hea puiduga kombineeritud absorber, mis töötaks täpselt nii nagu mul oleks vaja. Vicoustiku tooted mõõduga 600x600mm on suht samad hinnad olgu see siis Wavewood, Cinema Round Premium või Multifuser DC2 tüki hind ~75.- Lae suhtes pole veel otsustanud kas tulevad mingised diffuserid või siis Flexi POL A50 http://www.vicoustic.com/product/flexi-pol-a50

    Wavewood 120



    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Huvitav, mis juhtuks, kui sa keeraksid laes olevad sooned risti?

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Lase RT60 graafikud natuke rohkemates sageduse punktides välja arvutada. Kui puhtalt numberid vaadata siis RT60 on enam vähem normaalne ilma midagi täiendamata.
        Sinu süsteemi puhul ei ole aga siiani väga selge, kui suur on otse heli ja kui suured peegeldused/resonantisd. Sa kipud enne asja lõplikult välja ehitama, kui tead mis on millest tingitud. Katsu ära mõõta ainult kõlari ASK, siis saad aimu mis ruumist lisandub.

        Comment


          Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          RT60 graafikut suuremaks ei saa teha või ma pole leidnud kohta kust saaks.
          Ma ei tea kui täpse kõlari mõõtmise tulemuse saaks, kui seda toas teha. Kui teeks, siis kas kõlar on seal kus ta tegelikult oleks või peaks ta seintest eemale tõstma?


          Vahepeal olen enda akustikapaneelidega ummikusse jooksnud, kuna ükski lahendus naisele ei meeldi. Eks peab siis mingit jalgratast leiutama hakkama
          Üks uuendus siiski on, nimelt installisin proovi versiooni Dirac http://www.dirac.com/room-calibration/

          Sain ka natuke mängida ja tulemus on täitsa mõõdetav. Vaja ainult sobilik ennustatav filter teha ja seda REW mõõtmisega võrrelda. Hetkel on lootused suured ja teen täna ka filtri kuulamise A/B testi.


          viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2016, 04:59. Põhjus: järjestikpostitused kokku
          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Tee ikka enne kõlarite ASK selgeks.
            Märksõna on "gated measurements". Kõlar kõikidest peegeldavates pindadest (ka lagi ja põrand) võimalikult kaugele ja mikrofon kõlarist umbes 1 meeter eemale, kui on suurem tuba võib ka rohkem. Mõõtmisel tuleb IR Windows alt määrata Right Window 3 ms (kui otseheli ja esimese peegelduse teekonna vahe mikrini on umbes 1m). See 3 ms lõikab peegeldused ära ja jääb ainult kõlari otseheli. Väike aga on selle juures, et alumine sagedus, milleni sedasi mõõta saab, on selline, mille lainepikkus on võrdne otseheli ja esimese peegelduse teekonna vahega mikrini. Suuremas ruumis saab madalamale mõõta.
            Üks natuke täpsem juhend on siin:
            https://www.minidsp.com/applications/acoustic-measurements/loudspeaker-measurements

            Päris madalama otsa saab ära mõõta nearfield mesurement meetodil, kus mikker pannakse peaaegu vastu bassi valjukat.
            viimati muutis kasutaja moi; 27 m 2016, 18:16.

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Uki-duki proovin = )
              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Kui kedagi huvitab, siis kaevasin välja vana "Unofficial Speaker Workshop Manual" https://sites.google.com/site/moijmoij/Home/SWM2.zip
                Sealt saab näha mis asju ja kuidas veel kõlarite juures mõõta saab.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Nuu niii mõõtsin selle ASK ära aga pagan mul läheb kogu aeg meelest selle ASK lühend = )
                  Sättisin kõlari ilusti kenast keskele, et külgmised ja tagaseina vahekaugused oleksid võrtsed. Mikrofon 1m kaugusel ja paigaldasin midi ning tweetri vahele







                  Selline mõõtmis meetod toimib siis ~250Hz ja ülespoole. Alla 250 pole mõtet vaadata, et seda teada saaks, siis peaks õues mõõtma nii, et kõlar oleks ka maast 2m kõrgusel
                  Lisasin ka ruumi graafiku kõrvale ja fail asub siin

                  B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                  Comment


                    Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    ASK=amplituudsageduskarakteristik

                    Saab ka alumise otsa ligilähedase ASK toas tead kui mõõdad mikker vastu bassi valjukat. Keeruline on asi siis, kui bassi valjukad 803-le on erinevate filtritega ja kesksagedus on madalamalt kui 300Hz lõigatud aga ka siis saab umbes teada.

                    Suurte muhkude-lohkude tõttu tundub, et mikri õige koht peaks olema täpselt midi keskteljel.
                    Toa kõrgus on ilmselt 2,5m? Siis oleks mõistlik kõlar nii paigutada, et mid oleks maast umbes 1,25m, saab esimes peegelduse õige nautke kaugemale ja mikri võib ka tiba kaugemale nihutada.

                    Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                    RT60 graafikut suuremaks ei saa teha või ma pole leidnud kohta kust saaks.
                    Kui RT60 graafiku settingutes (Controls) valid "One Octav Bands" asemel "One Third Octav Bands" saadki täpsema pildi ja näed ka natuke rohkem millistel sagedustel sumbub paremini ja millistel halvemini.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2016, 05:01. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Lagi on jahh täpselt 2,5m ja kesksageduse tsenter on mast 99cm, seega pean 26cm kõrguse puki tegema ja uuesti mõõtma.
                      Lugesin ka, et bassi saaks mõõta hästi lähedalt aga kas see pigem ühe elemendi subbari kohta ei käi? Neid basse on kõllil 3tk, et kas saaks nii õige tulemuse?
                      viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2016, 05:01. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima
                      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        No aga proovi siis kõik bassikad eraldi mõõta vaata kas annab erinevad tulemused.
                        Ja tee keskriba teljelt ka siis mõõtmine.

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                          Lugesin ka, et bassi saaks mõõta hästi lähedalt aga kas see pigem ühe elemendi subbari kohta ei käi? Neid basse on kõllil 3tk, et kas saaks nii õige tulemuse?
                          Bassikate enda mõõdud ja vahekaugused on võreldes nende mängitava ja oodatava ülemise sagedusega võrreldes nii väikesed, et summaarne ASK on üsna täpselt kolme valjuka ASK lineaarne summa, kui neid valjukaid erinevalt ei filtreerita kõlaris. Enda rahustamiseks võid igaks juhuks kõik kolm eraldi üle mõõta.
                          Tegelikult peaks ka inverteri avas mikriga mõõtmise tegema ja selle valjukatelt saadud ASKga kokku liitma (võrdeliselt valjukate ja inverteri kiirgava pinnaga), aga nii madalal nii täpne ASK teadmine eriti midagi juurde ei anna.

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Kas ma jätsin midagi vahele, milleks seda ASK-i vaja? Njah see kõlarite paigutus on väga õnnetu. Ma ei mäleta mis sai soovitusest?
                            Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                            Õnnetu tuba. Ainus asi mida võiks proovida, diivan ja kõlarid/tv/rack oma vahel vahetada. Siis oleks võimalus kõlarid natuke rohkem laiali panna ja tagaseinast eemale.

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Õhtust!

                              Sain ASK ver 2 ära teha ja ver1 see väga ei erine. Mõõtsin ära ka bassid ja need on identsed, et eraldi filtreid neil ei ole.
                              Ma nüüd ei oska bassi ja midi graafikuid nii kokku panna, et tuleks õige tugevusega graafik.

                              Aga ASK teadmine on tegelt väga hea, siis saab võrrelda kuidas kõlar on pandud mängima võrrelda sellega kuidas ta mängib kuulamis kohas.



                              Ma iga päev võitlen naisega, et missuguseid akustikalisi lahendusi saan kasutada ja mida mitte. Lõpuks suutsin veenda, et keerame toa teist pidi, et saaksin kõlarid panna lühemasse seina. Siis tekib olukord, kus kõlari ja esiseina kaugus oleks ~1,2m ning kuulamis koha ja tagaseina kaugus 1,5m. Olin jube õnnelik aga pagana pihta need esmased peegeldused ja kaja läksid nii hulluks, et kuulamisest ei tulnud midagi välja. Mida lähemale külgseintele kõlarid panna seda kehvemaks tulemus läks. Ilma akustiliste töötlemiseta on parem tulemus seal kus nad on. Aga lootust veel ei kaota ja saan meisterdada lae lambid mis töötavad kui difuuserid ja võtavad kaja madalamaks. Samuti fotolõuendi idee on ka veel jõus, et toa ringi keeramine võib veel õnnestuda.







                              viimati muutis kasutaja riksx; 30 m 2016, 19:16.
                              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Isiklik kogemus - pole nii palju head muusikat või õigemini viitsimist seda üles leida, et iga päev kuulata tunde, nö. "Hi-Fi" asendis.
                                Ehk kuna elutoaga ikkagi tegemist, siis kas viisakad, ratastega alused ei sobi kuidagi "sisedisainerile". Korra nädalas/kuus kõlarid õigele kohale veeretada, pole väga suur ettevõtmine. Tõstmine on märksa tüütum ning võib vigastada kõlarit, seina, põrandat, kaablipesasid, allajäänud kassi jne...
                                -

                                Comment

                                Working...
                                X