Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Kuulamis ruumi üks põhi eesmärk on ära "kaotada" esmased peegeldused, mis rikuvad heli kõige rohkem. Neid tuleb siis külgseintest, põrandast ja laest. Väikestes ruumides loetakse seda ~20 millisekundi kanti. Kuna minu kuulamis koht on vastu seina siis kõrvadest kuni peegelduseni ja tagasi on umbes 80cm ja see teeb peegeldus ajaks 18 millisekundit. Minu olukorra parim variant on siiski neelavad paneelid AGA seda on keeruline öelda enne kui mõõtmisi tehtud pole. Oleneb ruumi pikkusest, siis tagasein võib madalate helisi suurendada ja samas teatud sagedusi ka ära nullida.

    Vaiba kasutamine leevendab kõrgemat otsa, et kui heli on liiga terav, siis vaip oleks üks lahendustest.

    Kuna kõlarid on vastu esiseina, siis mul on tegemist ka SBIR olukorraga, kus neljandik lainepikkus sagedused hakkavad ennast ära tühistama. Parim variant on lükata kõlarid vastu seina niipalju kui võimalik. Kui tahaks ära kaotada SBIR siis peaks kõlarid esiseinast olema ~3,2m kaugusel.

    Atikleid lugedes on parim lahenus tagaseinas neelavad paneelid. Diffuserid on väga head, kui tagaseina kaugus kuulamis kohast oleks 2...3m.
    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      Väljanägemiselt nii ilusaid summutajaid kui enda fantaasia lubab saab
      http://www.sofsci.com/webshop kaudu, tehakse neid Rakveres.

      Teine allikas "päris kunstiliste" summutajate kohta, ka Sofsci pakub neid:
      http://tekstiilruumis.ee/tooted/heli...d-paneelid-k81
      Osatakse ikka küsida paari liistu ja tüki kaltsu eest. Me siin vist enamus DIY tüüpi tegelased.

      In this video I explore the possibility of making DIY sound absorption panels on a budget, later comparing them to much more expensive acoustic foam. The res...

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Ma alguses vaatasin ka et HOLY CRÄPP mida hinda. Aga kui hakkasin otsima, et palju maksaks fotolõuend, siis njaaaa Photopoindis 80x120cm maksab 119.- Siia juurde jalgratta leiutamine + summutavad materjalid. Lõpptulemust sa endiselt ei tea, et kuidas ta sagedusi neelab. Kui foto ära unustada, siis jahh saab ikka märksa odavamalt. Ma ise meisterdamise ideed pole maha matnud ja mõtteid kogun siit ja sealt. Üks materjal mis võib hästi toimida oleks kattemadratsite "memory foam" ja miks ka mitte tavaline raskemat sorti kivivill.

        Üha rohkem ja rohkem saan aru, et seda head mikrit oleks tarvis.

        Uuendus:

        Leidsin sellise lingi kus on kokku korjatud materjalide neeldumised


        Isoveril on olemas Akustic SSP2 vill, millel on päris head näitajad. Saksas on olemas kui meil selle saadavus on küsimus.
        Schallschutzplatte aus Glaswolle, einseitig mit schwarzem Glasvlies, als schallschluckende Auflage für gelochte oder geschlitzte Verkleidungsplatten an Akustikdecken. 


        Teine vill on URSA AKP2/V ja siin on esindus olemas http://www.ursa-ee.com/


        Leidsin ka fotolõuendi printimise, mis on mõistliku hinnaga. Oskab öelda, kes Tartus fotolõuendile prindib?
        viimati muutis kasutaja riksx; 16 m 2016, 15:12.
        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Tartus peaks lõuendi peale tegema Teleprint.
          -

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Nii nii MiniDSP UMIK-1 mikrofon jõudis kohale. Eks nüüd saab jalgratast paremini leiutada = )Eks näis kui "kole" elutuba siis on :P
            viimati muutis kasutaja riksx; 25 m 2016, 09:10.
            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Pane siis siia ka lühidalt kirja, kuidas mõõtsid.

              Hometheatershack-is oli vist isegi postitavatele graafikutele soovituslikud formaadid kehtestatud.

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Eks ma vaikselt teen siin kodutööd, et kuidas mõõta ja kuidas REW ümber käia. Üks asi mis on hea, et kaasa tuli kaks kallibreerimis faili. Üks siis otse, ehk näiteks kõlari mõõtmiseks ja teine 90 kraadine, kus suunad mikrofoni kuulamiskohas lakke. Kuna tegemist omnidirectional mikriga, siis kuni 2khZ on otse ja 90 suunamise mõõtmised väga sarnased, kuid peale 2k ületamist tuleb erinevused sisse. Ruumi mõõtmisel paigaldan mikrofoni kuulamise kõrgusele ja suunan lakke ning kasutan 90 kraadist kallibreerimis faili. Eks väiksed juhised on ka olemas UMIK-1 setup with REW https://www.minidsp.com/applications...setup-with-rew Acoustic measurement with the UMIK-1 and REW https://www.minidsp.com/applications...c-measurements Loudspeaker measurement with UMIK-1 and REW https://www.minidsp.com/applications...r-measurements Pagan kuhugile on kadunud nupp "vasta täpsemalt" ja tööriistade nupud on kõik kadunud. Isegi rida ei saa vahetada :P
                B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Üks väike aga on USB mikrofoniga, kogu muud ahelat (helikaardi väljund, juhtmed) ei saa kuidagi kalibreerida aga ehk on seal erinevused nii väikesed, et mingit sisulist mõju need ei oma.

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Kuidas oleks võimalik kalibreerida tundmatu karakteristikuga kõlareid (midagi peab mikrisse kalibreerimistoimingu ajal ju signaali tekitama) sisaldavat mõõteahelat?

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Kui on ehk nii kuulsad kõlarid, et need on keegi kajavabas ruumis üle mõõtnud ja tulemuse netti pannud, saab seda kasutada. Kui ei leidu mõõtmisi, siis väikse vihe saab https://www.minidsp.com/applications...r-measurements alt lõikudest gated ja nearfield measurement.
                      viimati muutis kasutaja moi; 25 m 2016, 20:11.

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                        Sul ehk nii kuulsad kõlarid, et need on keegi kajabavas ruumis üle mõõtnud ja tulemuse netti pannud.
                        Oeh, oleks see ainult nii ;-)

                        Destinyle sellest aga abi ei sünniks, lisaks kõlaritele on ahelas ju veel ka kalibreerimata tüürimisvõimega võimendi vahel ...

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          No see võim on vist selline, et ükskõik mille võime puudust tal ei peaks olema.

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            No see võim on vist selline, et ükskõik mille võime puudust tal ei peaks olema.
                            Eks ta peaks siis pikoskoobiga (näiteks) oma signaaliallika väljundi ASK üles võtma, et hing rahule jääks...

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Ega elutoast polegi plaani helilaborit tekitada, vaid siluda max ja min lineaarsemaks.
                              Õnnestus mõõta toa baas väärtust, mille suhtes hakkan tulevasi tegevusi võrdlema. REW üles sättimine UMIK-1 mikriga on suht lihtne. Küsib kas soovid seda kasutada ja teiseks, kus asub kalibreerimis fail. Failks siis 90 kraadi, mikri paigaldasin kuulamis kohta ning suunasin lakke. UMIK-1 SPL on juba kalibreeritud ja seda uuesti tegema ei pea. Järgmine samm on sättida helitugevus 75dB peale ja sealt edasi mõõtma. Tegin kolm mõõtmist 10-20000Hz. Esimene mõõtmine on selline olukord, kui kõlarid on omas tavalises kohas ehk "kitsas" ja teine, kui kõlarid liigutan laiemale, nii et üks satub köögi ja teine ukse avasse. Kolmas mõõtmine on vasak ja parm kõlar eraldi.

                              Mõlemad graafikud on 1/6 oktavi silumisega
                              Kõlarid "koos" ja "laiali" Nojahh midagi ilusat siin ei ole = )





                              Siin parem ja vasak eraldi mõõdetuna





                              T30 aeg "Decay time based on the slope of the Schroeder curve between -5dB and -35dB"

                              viimati muutis kasutaja riksx; 29 m 2016, 10:03. Põhjus: Lisatud T30 graafik
                              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Näita ka mõlema kõlari kohta eraldi Spectral Decay pilte.

                                Comment

                                Working...
                                X