Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Esmalt postitatud Alfonze poolt Vaata postitust
    Pigem huvitaks võrdlus 200w kanalisse vs 350w kanalisse võimude vahel (Roteli 1582 ja 1590 näiteks) ja seda reaalelus kuulatava kõvaduse juures.
    Eks see vahe sõltub oluliselt ka sellest, kui suurt osa väiksema võimendi ressursist "reaalelus kuulatava kõvaduse" juures ära kasutatakse s.t. kui suur võimsusvaru võimsama võimendiga reaalselt juurde tekib - kas protsentides või kordades mõõdetav...

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Tahtsin võrrelda ka lõppvõime kuid kahjuks ei jõudnud uued piisavalt kiirelt kohale. Olen otsinud seadet, mis võimaldaks koheselt võrrelda võime, kõlareid ja miks ka mitte kaableid. Oskab keegi midagi soovitada? Lugedes teisi foorumeid jõudsin sellise asja juurde nagu Bresford tc-7220 mk2 Puldi puudumine on miinuseks

      Possible applications

      Select between two audio amplifiers and a single pair of speakers
      Select between one audio amplifier and two pairs of speakers
      Select between two audio amplifiers and a pair of speakers

      http://www.homehifi.co.uk/S/tc-7220.htm

      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Väga "hariv" lugemine, nüüd väljundvõimsus ka kvaliteedi näitajate hulka arvatud

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
          Väga "hariv" lugemine, nüüd väljundvõimsus ka kvaliteedi näitajate hulka arvatud
          Ma nii irooniline ei oleks - võimsusvaruga võimendi saab sama tööga tõenäoliselt paremini toime kui samas olukorras piirvõimsusel töötav. Mitte, et ma seda väidet tõestada suudaksin, kuid üldiselt kipuvad väheke tugevamad asjad paremat tulemust andma.
          Aga mida ma ka selle klassi pillidest tean ...

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Tehnika on nüüd vinge, kuidas toa akustikaga lood on?

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
              Tehnika on nüüd vinge, kuidas toa akustikaga lood on?
              Olin Eestist eemal ja ka puhkus tuli peale ning pole olnud mahti midagi uut lisada. Tegelikult see olekski olnud järgmine küsimus, et kellelt võiks abi saada ruumi akustika parandamise kohta.
              Eraldi kuulamistuba pole ja tuleb läbi ajada sellega mis on. Kuulamis koht ja viis kuidas kõlarid ruumis paiknevad pole ideaalsed ja vajaks mõningaid akustilisi parandusi. Joonestasin korteri plaani ja need mõõdud ongi täpselt need mis on.

              Külgmised seinad kõlaritest on võrdlemisi kaugel, kuid kuulamis koht on otse vastu tagaseina ja sinna peaks paigutama miskitsorti diffuser'i. Vaipa maas ei ole ja seda sinna panna ei saa. Võimalus on tekitada eraldi kuulamis vaip, mille rullin õigel ajal lahti. Lakke saaks paigutada ka midagi.
              On plaanis soetada Mini DSP akustika kallibreeritud mikrofon ja mõõta ruumi akustikat. https://www.minidsp.com/products/acoustic-measurement/umik-1

              Härrased ootan teie poolseid nõuandeid, mida võiks/saaks ruumiga teha ja äkki leidub inimesi kes ruumi mõõtmistega tegelenud on.


              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Ruumi ASK (amplituudsageduskarakteristiku) mõõtmine pole eriti keeruline kui sul on teada kõlarite ASK. Mõõdad algul nii nagu kõlarid koos toaga mängivad ja lahutad tulemusest kõlarite ASK maha, saadgi ruumi ASK. Teha saab seda üsna mitme vabavaralise tarkvaraga.
                Võid ka ASKde lahutamise teha mõnes teises programmis, kuna mõõtmisprogrammid eriti matemaatikat ei taha teha, eksporid mõõtmise tulemused mingisse manipuleeritavasse formaati ja matemaatika tulemuse tagasi.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Paul vast mõõdab ära kui küsid, tal ostetud ju selleks puhuks seadmed. Akustika koolitus ka läbitud annab nõu ka.

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Õnnetu tuba. Ainus asi mida võiks proovida, diivan ja kõlarid/tv/rack oma vahel vahetada. Siis oleks võimalus kõlarid natuke rohkem laiali panna ja tagaseinast eemale.

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                      Õnnetu tuba. Ainus asi mida võiks proovida, diivan ja kõlarid/tv/rack oma vahel vahetada. Siis oleks võimalus kõlarid natuke rohkem laiali panna ja tagaseinast eemale.
                      Lohutuseks võib öelda, et olles näinud aastate jooksul sadu eramu ja korteri projekte siis on vähe elutubasid, millel on võimalik norm kuulamiskoht tekitada. Ma paneks kõlaritele rattad alla, et kuulamise ajaks saab mugavalt parema koha peale veeretada.
                      -

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Tuba on keeruline, palju aknaid, uksi, läbikäike midagi soovitada on raske ja kuidas see tuba käitub prognoosida on suht võimatu. Ainult eksperementaalsel moel. Kunagi Alfred soovitas sellist meetodit, et kui enam vähem õige koht kõlaritele leitud, siis neid 5 sentimeetri kaupa sinna tänne nihutada ja kuulata milline koht on parem. Ratestega platform sobiks selleks ideaalselt.

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Üks variant on kõlarid lakke riputada
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Tuba on tõesti õnnetu, kuid hea on see, et kõlarid ei paikne täitsa nurkades. Ma pole veel näinud korterit, kus telekas ja diivan oleksid heas kohas. Tavaliselt kipub diivan ja sealne kuulamis koht olema kuskil toa nurgas, mis on veel hullem. Asi pole kiita, kui samas ka mitte päris lootusetu. Olen toonud kõlarid laiemale kus üks täpselt magamistoa ukse ja teine köögi avas. Häda selles, et iga avausel on akustilised omadused ja jätavad ka oma jälje. Üks võimalustest oleks kasutada paksu kardinat, mille saaks ette tõmmata ja nii öeld ära kaotada köögi "kõlari kasti" Suure rõdu akna ees on ribikardin ja otsest klaas pinda ei ole. Põrandale tuleb vaip aga mida võiks teha diivani taga oleva seinaga ja laega? Isegi kui leiaks ideesi, siis järgmine küsimus oleks,et kust võiks akustilisi tooteid saada?

                            Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                            Paul vast mõõdab ära kui küsid, tal ostetud ju selleks puhuks seadmed. Akustika koolitus ka läbitud annab nõu ka.
                            Panin selle ratta vaikselt veerema ja eks näis mis saab

                            Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
                            Lohutuseks võib öelda, et olles näinud aastate jooksul sadu eramu ja korteri projekte siis on vähe elutubasid, millel on võimalik norm kuulamiskoht tekitada. Ma paneks kõlaritele rattad alla, et kuulamise ajaks saab mugavalt parema koha peale veeretada.
                            Nii see kipub olema ja ka enda näppude vahelt on sadu elamu ja kortermajade projekte läbi käinud. Olen teinud projekte headele sõpradele kus üritanud tekitada võimalikult head kodukino elutuba ja mõne olen suutnud idee ka maha müüa. Aga pagan, kui ehituseks läheb siis jahhh lasevad oma loomingu käiku ja suudavad kõik hea ära käkkida =) Iseenesest kõlarite siia sinna nihutamine ei ole takistus ja eraldi rattaid pole tarvis

                            Tagaseina peegelduste vähendamiseks mõlgutan mõtteid midagi sellise diffuseri kasutamisele.
                            Ei taha midagi koletat teha ja see toode peab läbima ka naise kvaliteedi kontrolli. Aga üks headest ideedes võiks olla see

                            DIY Sound Diffuser Blueprints—Free designs for optimized diffuser panels & fractal sound diffusers. Come download them and learn about acoustic diffusion!




                            viimati muutis kasutaja Scott; 08 m 2016, 08:51. Põhjus: järjestikpostitused kokku (4 tk)
                            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Väljanägemiselt nii ilusaid summutajaid kui enda fantaasia lubab saab
                              http://www.sofsci.com/webshop kaudu, tehakse neid Rakveres.

                              Teine allikas "päris kunstiliste" summutajate kohta, ka Sofsci pakub neid:
                              Väga erilised vaibad, sisustustekstiilid. ja helisummutavad paneelid. Isuäratavad eksperimendid väärikate materjalidega. Loodud ja toodetud Eestis.
                              viimati muutis kasutaja moi; 08 m 2016, 13:01.

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Viimasel ajal eksitakse väga palju televiisori paigaldusega. Õige paigutus on selline, et üks kolmandik ekraanist jääb ülespoole ja kaks kolmandikku allapoole silmi. Kas teadmatusest või siis mugavusest kinnitatakse televiisor seinale ja liiga kõrgele.
                                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                                Comment

                                Working...
                                X