Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Ärge jamage, ma pean kuidagi oma ostu õigustama = )

    Kui mälu ei peta, siis kunagi oli ütlus, et 100W kõlarile võiks olla 100W võimendi või isegi nõks rohkem.
    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

    Comment


      #62
      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Õiguste sellega, et sulle nii meeldis, sellest piisab.
      Videot, kus mõni tootja üritab oma võimude müümiseks pooltõdede kastmes näidata, et kodus on vaja 1000W võimu, ei maksa kuigi tõsiselt võtta.

      Comment


        #63
        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust

        Kui mälu ei peta, siis kunagi oli ütlus, et 100W kõlarile võiks olla 100W võimendi või isegi nõks rohkem.
        See võimsuse asi on päris lõbus, mõnele on piisav 5 W, teisele jääb 100 W tiba lahjaks ja kolmas opereerib tubastes tingimustes 300-700 Watiga ning kõik on rahul.
        Kas sul mitte Rotel RB-1590 võimendi pole? Kui jah, siis tolle sabas võiks ideaalis olla kõlar nominaal võimsusega 350W@8ohm. Sedalaadi 8 oomilist kodukõlarit poodides väga ei pakuta.
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #64
          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
          See võimsuse asi on päris lõbus, mõnele on piisav 5 W, teisele jääb 100 W tiba lahjaks ja kolmas opereerib tubastes tingimustes 300-700 Watiga ning kõik on rahul.
          Kas sul mitte Rotel RB-1590 võimendi pole? Kui jah, siis tolle sabas võiks ideaalis olla kõlar nominaal võimsusega 350W@8ohm. Sedalaadi 8 oomilist kodukõlarit poodides väga ei pakuta.
          Ma ostsin jah uue komplekti ning lõppvõimendiks tuleb RB-1590 mida ma pole veel kätte sanud. Idee poolest kunagi järgmine nädal peaks saabuma.

          Ka kõlarid on uued ja see võim peab hakkama saama 500w 8ohm, kus on kolm 7" bassi (Dual magnet bass driver motor), üks 6" kesk ja tweeter (Quad magnet tweeter motor).


          Kui googeldada "amplifier headroom" siis paljud räägivad et võiks RMS wõimsus võiks olla 1,6 korda kõlari omast suurem, pro mehed ütlevad 2 korda. Sellisel juhul saaks ilusti 3db kõrgema dünaamikaga hakkama.
          "One hugely important factor we've ignored so far in this discussion is whether the speakers (and the individual drivers) receiving these 200-watt or 400-watt instantaneous bursts of power from an amplifier capable of 3 dB or more of dynamic headroom can handle the peaks without significant distortion. Only then will our reproduced music and movie soundtracks not sound "too loud," and we'll sink back and revel in the thrilling dynamics that we've all experienced at one time or another with live music."
          viimati muutis kasutaja riksx; 26 m 2016, 20:56.
          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

          Comment


            #65
            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Mõlemat pidi, kui võimendi on võimsam või kui kõlar on võimsam, saab asju normaalselt ajada kui volumi nupu keeraja teab, mis ja milleks ning vähegi kuulmist omab.

            Comment


              #66
              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Kas plaanid kodus kontserte korraldama hakata või milleks sellist võimsust vaja on? 100W toas põhjas kuulates sa sellest enam üle ei räägi...

              Comment


                #67
                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Teadmata, kui suures ruumis teemaalgataja kuulama asub, pole 100+ W mingi eriline suurus:
                Let us assume that you are listening to your stereo at a comfortable volume of 8OdB. We will further assume that this level requires 25 peak watts from your amplifier.
                To just barely increase the volume, we might increase loudness by 3dB. As we can see from the chart, this will require a doubling of power from the amplifier, which will now be churning out 50 peak watts to produce a loudness of 83dB.
                If we want to double the apparent volume from our original level we will need to create 9OdB of sound pressure, requiring 250 peak watts.

                It is obvious from the example above that adequate amplifier power is necessary to provide an accurate portrayal of music. This is especially true when attempting to reproduce realistic levels, or when driving inefficient speakers.

                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                Comment


                  #68
                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  See 80 dB ja 25W on väga väga tuimade kõlaritega tehtud eeldus.
                  viimati muutis kasutaja moi; 02 m 2016, 14:08.

                  Comment


                    #69
                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Paar lehte tagasi oli pilt tehnikast millelt järeldades, et tuba on 20-25 ruutu.

                    Comment


                      #70
                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Kui Alan Parsons ja Stephen Court 1995a test CD välja andsid, siis oli ajakirjandus kiunu täis, et mehed kuulavad vaid madalat otsa, mis kõlari bassivaljukalt suurt pingutust nõuab;

                      Kas pole siiani sedamoodi, et bassivaljukal alla 50 Hz on "kasutegur" kesine?
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #71
                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        See plaat anti välja küll juba 1993, aga 90. alguses oligi aeg kus juleti dünaamikat ja sagedusala piire kasutada vabamalt.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #72
                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                          Kas pole siiani sedamoodi, et bassivaljukal alla 50 Hz on "kasutegur" kesine?
                          Oleneb valjukast, mõnel on kesine, mõni ei mängi üldse, mõnel kasutegur alla 50 Hz väga hea.

                          Comment


                            #73
                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Kui vaadelda basside lainepikkust ja kiirguri pindala, siis on selge et "kasutegur" peabki vähenema. Konkreetse kõlarimudeli bassikiirguri omadustest tulenevalt esituvadki bassikäigud palju erinevamalt võrreldes keskriba või kõrgetega.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              #74
                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Annaks natuke rohkem infot juurde. Toa suurus on 27m2 ja sellele annab juurde avatud köök 10m2. Kui ma muusikat kuulan, siis liigutan kõlarid nii, et üks jääb köögi avasse ja teine kõrvaltoa ukse avasse. Sellisel juhul "võtan ära" tagumise seina, ning ka külgmisi seinu lähedal ei ole. Kuulamis koht asub ~2,5m kaugusel. Kui rääkida kuulamis kohast, siis see pole kaugeltki ideaalne aga nohh kui paljudel seda on, kus saaks tooli ilusti kolmandiku peale panna.

                              Lisaks võimudele tegin ka kõlarite vahetuse, ning uuteks on siis B&W 803D2 Diamond.
                              Ma nüüd ei oska kommentaarida, kuid tuimad need on aga tundlikus on 90dB spl (2.83V, 1m)
                              Nii palju kui olen Rootsi HI-Fi Klubeni meestega rääkind ja foorumeid lugenud, siis neid korralikult mängima saada on pigem keerulisem ja tahavad saada tugevamat võimu. Hetkel istuvad need Rotel RA-10 taga, mis annab 40W 8ohm ja teeb häält küll. Usun et enamik nõustub olukorraga, et nõrgem võim täisgaasil on kõlaritele kahjulikum, kui võimas võim, mis töötab poole gaasiga.

                              http://www.bowers-wilkins.com/Downlo...info_sheet.pdf

                              Click image for larger version

Name:	001 803d2.jpg
Views:	1
Size:	208,9 KB
ID:	869553 Click image for larger version

Name:	003 803d2.jpg
Views:	1
Size:	346,2 KB
ID:	869555


                              Click image for larger version

Name:	002 803d2.jpg
Views:	1
Size:	268,3 KB
ID:	869554 Click image for larger version

Name:	004 803d2.jpg
Views:	1
Size:	197,3 KB
ID:	869556
                              viimati muutis kasutaja riksx; 03 m 2016, 10:23.
                              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                              Comment


                                #75
                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Mõned klipid ka siia:

                                B&W youtube kanalis on neid palju https://www.youtube.com/user/bowerswilkins/videos



                                B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                                Comment

                                Working...
                                X