Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Võiks jagada ka algfaile, seal on rohkem infi peale.

    Sain aru, et tahtsid waterfall'i näha ja ilmselt oluline info on kuni 500Hz



    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Ma mõtlesin küll Decay pilti aga Waterfall on põhimõtteliselt sama asi. Decay on natuke ülevaatlikum ja kiiremini arusaadavam, ei pea mõistliku pildi saamiseks väga punnitama. Waterfalli peab keerama ja skaalasid valima, et bassi ots oleks hästi loetav. Spectrogram on ka hea ülevaatlik asi, mis näitab sama heli sumbumist ajas mida Decay ja Waterfall. Algfail oleks ka huvitav, saaks kõike vaadata nagu tahtmine tuleb.
      viimati muutis kasutaja moi; 29 m 2016, 14:03.

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Decay pildil on neid jooni mega palju ja silme eest läheb kirjuks.

        Muidu baas mõõtmised on siin ja kui REW ära installida, siis saab neid analüüsida.



        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Kui saan akustika paneelid seinale, siis olukord ilmselt paraneb aga arvatavasti asi poleks päris see ja ikka peaks mingised EQ filtrid tegema. Ehk siis oleks tarvis ikkagi mingit DSP vidinat juurde, kuhu filtrid laadida. Äkki on juba kuskil juttu sellest olnud aga millisest protsessorist võiks korrigeeritud signaali läbi lasta? MiniDSP DDRC-24
          Sellel on Dirac Live Room Correction peal
          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            DSPga peab ettevaatlik olema, võid oma süsteemis "elu" ära tappa. Uurisin neid mõõtmisi REWiga, kahe kõlari koos mõõtmise kõige ülemist otsa ei maksa väga tõsiselt võtta kuna kõlarite kaugus mikrofonist on 4 cm erinev. Üldine summutus on enamvähem sobiv, alla 500 Hz hakkavad ruumi resonantsid oluliselt ASK-d mõjutama ja eriti vaibumise graafikutes. Kui gated moodis mõõtmist vaadata, siis on näha ka B&W800 "signature" muhk 10 kHz peal. Suurimad peegeldused tekkivad vasakust kõlarist pindadelt, mille kaudu heli jõuab kõlarist mikrofoni 0.85, 1.11, 1.41, 2.20, 2.92, 3.69 meetrit hiljem kui otse, paremast kõlarist on need peegeldused sisuliselt samasugustel kaugustel ja pikemad võivad olla topelt või rohkem peegeldused.
            viimati muutis kasutaja moi; 29 m 2016, 16:52.

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Lisa vidinat juurde ei taha, kuid samas tahaks, et asi paraneks. Kas keegi oskab juhendada, kuidas saaks teha läpakast äppiga juhitava Media Serveri, millega saan käima panna nii salvestatud faile kui ka Spotifi'd? Ma saan REW'ga igasuguseid filtreid teha, kuid millise softiga saaks tekitada juurde Digital Room Correctioni? Eelvõimu rändab info USB kaudu.

              Lisatud:
              Üks soft on Dirac ise ja stereo versiooni eest küsitakse 386.- EUR http://www.dirac.com/online-store On olemas proovi periood ja teen testi ära, ning mõõdan REW'ga üle. Dirac soft on peal nii Arcam kui ka Emotiva kodukino resiiveritel.
              viimati muutis kasutaja riksx; 31 m 2016, 15:15. Põhjus: Dirac Live Calibration
              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Kui on vaja Windos PCl töötavat asja siis ühteist peaks saama teha sellega http://www.thuneau.com/allocator.htm

                On olemas isegi tasuta soft-DSP Windowsile: http://rruitr.home.xs4all.nl/sxq.html
                viimati muutis kasutaja moi; 31 m 2016, 17:51.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Vaatasin mõõtmisi, nii väga kriminaalset midagi ei näe. Ainus asi mis ei meeldinud, impuls. Midagi peegeldab hullumoodi. Esmased peegeldused peaks alla 15db saama. Oletan, peamised põrand, lagi, ees ja tagasein. Täpselt saab teada kui ms-meetritesse konverdida. Saad erinevuse otse signaal vs peegeldatud. Eksperemendiks võib padjad/tekkid põrandale visata, näeb kohe milline peak kaob. Jah kõik DSP soft või raud ei mõju hästi muusikale, soovitaks neid vältida.
                  Click image for larger version

Name:	Destiny.jpg
Views:	1
Size:	84,5 KB
ID:	869722

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Tervitused

                    Õnnestus nädalavahetusel natuke katsetada nii teoreetiliste paneelidega kui ka Behnirgeri FBQ1502 ekvalaiseriga.
                    Idee oli siis selles, et mõõtsin uuesti üles eraldi nii parema kui ka vasaku kõlari ja tegin nendele parandus EQ. Üritasin siis max ja min'e siluda. Kui kõlareid mõõta eraldi, siis tulemus isegi paranes:

                    Vasak kontroll vs EQ




                    Sama tegin parema kõlariga, mida nii heaks ei saanud, kuid midagi siiski. Peale EQ tegin uue mõõtmise, kus mõlemad kõlarid mängisid koos ja tulemus polnud see mida ootasin.

                    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Teine katsetus oli siis teoreetiliste akustika paneelidega. Kasutasin neid mida käepärast võtta oli



                      Vaibaks oli 4 kihti igasuguseid tekke



                      Üks materjal, mida plaanisin ka tegelikult kasutada on Memory Foami katte madrats.




                      Neid patju, vaipu ja madratsit kombineerisin omavahel

                      Padjad seinas ei muutunud suurt midagi, kuid vaip maas ainukesena muutis 1500..2500Hz ~2dB ulatuses.




                      Siin siis padjad ainult seinas vs padjad ja madrats taga seinas.



                      Kuna lakke ei saanud midagi riputada, siis üritasin selgeks teha kas teleka taga on mõtet midagi panna või ei. Tulemused näitavad, et suurt midagi juurde ei anna. Et kokku võtteks on esialgu kaks põhilist kohta - tagasein ja lagi.

                      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Võrdle Impulse pilte, sealt on näha milliseid peegeldusi need improviseeritud summutajad summutasid ja kas nende asukohad olid õigesti valitud. Tegelikult võiks REW faili(d) ka ülesse panna saaks ise täpsemalt uurida.
                        Kirjuta REWis mõõtmse nimeks see mis ta on, siis ei peaks kirjeldusse kirjutama, mis värvi joon mida tähendab, hiljem ka arusaadav mida mõõdetud.

                        Ega sul ei ole oma kõlari kajavabas ruumis mõõdetud ASK pilti?

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Neid kombinatisoone on muidu rohkem ja kõik asuvad siin
                          Igal mõõtmisel on kommentaar juures, et mis olukord on

                          Ma ei ole veel selle REW'ga kursis ja kuidas neid impulsse vaadata, et mis on peegeldus ja mis on otse heli?
                          Pagan ma pole veel leidnud enda kõlari ASK pilte, on olemas küll nendest suuremate omad.
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Uurin neid faile natuke. Kui REWis valid Save All Measurements, siis ta salvestab kõik lahti olevad mõõtmised ühte faili, ei ole vaja zippida muu kui mahu säästmise pärast.

                            Esimene impulss on otse heli, kõik teravad piigid, mis tulevad hiljem on peegeldused. Teravate piikidena peegelduvad aga ainult kõrgemad sagedused, kesmiste ja madalate peegeldusi päris nii lihtsalt ära ei tunne.
                            Võrreldes erinevaid impulsi pilte tundub, et teine piik on põranda peegeldus ja kolmas on lae peegeldus.
                            Mõõtmistest on muide näha, et memory foam nagu peegeldaks kõrgeid paremini kui paljas sein. Mis materjalist sein on, asi pole vist kuigi loogiline, või on kirjeldused valesti läinud?
                            viimati muutis kasutaja moi; 06 m 2016, 11:48.

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Need mõõtmised ei ole 100% identse keskonnaga, kuna pooled mõõtmised on tehtud sellisena kus suure elutoa akna ees ei olnud ribikardinat. Läks lihtsalt meelest ette tõmmata ja pärast polnud aega üle mõõta. Sellest võib tulla ka erinevused sisse ja pagan enam ei mäleta kust see piir läks. Eks need mõõtmised on rohkem test, et kas üle üldse midagi muutub. Positiivne on see, et max ja min muutusid ka suvaliste asjade seinale riputamisega. Eks kui õiged neelavad paneelid kätte saan, siis teen nii ehk naa uuesti ja katsetan erinevaid täitematerjale.
                              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Äge pöhjalik projekt!

                                Kui peaks diffuusereid vöi helipaneele vaja minema siis nt Thomann.de-s väga lai valik ja möistlikud hinnad. Korra nädalas tehakse ka ühistellimus kus transpordikulu puudub!

                                Ise tellisin selliseid 2 x 8tk = 16tk kokku 178€ ehk ca 11€/paneel (Eestist uurides olid hinnad KORDADES KALLIMAD!):

                                Absorber The precisely cut tiles allow combining and assembling different "t.akustik" models (for example, WAW-7), The absorption efficiency is increased by a special design, The correct use of the WAS-7 optimises the room acoustics and gives the...







                                116 erinevat helisummutuspaneeli:

                                Valitettavasti olet tullut sivullemme ilmeisesti vanhan tai viallisen linkin kautta - siksi pyytämääsi sivua ei löydy.


                                32 erinevat diffuusorit:

                                https://www.thomann.de/fi/diffuusorit.html

                                viimati muutis kasutaja basic; 08 m 2016, 03:43.
                                52 27 316 Risto
                                teknootik@gmail.com
                                Tallinna südalinn Foorumi keskus Narva mnt 5 / Tallinna Viru Keskuse OMNIVA

                                Comment

                                Working...
                                X