Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Esmalt postitatud riksx poolt Vaata postitust
    T+A on hea asi aga sa ei võrdle õunu õuntega. Puhta DAC eest küsitakse pool CP800 hinda. Aga sellel isendil puudub täielikult analoog eelvõim ja muud blink blink vidinad nagu puutetundlik ekraan, kumerad korpuse jooned jne. Hea, et sellel on olemas FIR filtrite võimalus, kuid jahh see töötab ainult digi puhul. CP800 protsessor töötleb ka analoog signaali ja eraldi kahe subbarit. Eks hind ole suhteline ja kindlasti mingi osa maksad nime eest.
    Võrdleb ikka õunu õunetga, ega sa ka seda võimenduse osa seal ei kasuta.
    pigem see cp800 on põhimõtteliselt kommutaator plokiga dac mida sul vaja ei lähe tõenäoliselt kuna tundub et sa analoog sisendeid ei kasuta.

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Pigem küsitaks pool Classe hinda kahe DACi eest - erinevalt Classe'st on T+A sees ju kaks eraldi DAC'i, kummagile formaadile täiesti oma otsast lõpuni. On mõttekoht kas kommutaator oma know-how juures maksab samapalju kui ükskõik kumb väga hea DAC T+A seest, aga küsija suu pihta ei lööda - kui leidub maksjaid, las maksavad. Võrdlusi see aga ei muuda. Eriti kui võtame aluseks konkreetse selgituse, mis Classe kohta käis. Minu võrdluse lähtekoht oli esmalt tehniline, seejärel alles toodete hinnastus. Bling-blingist ma ei rääkinud.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Nojahh kuidas nüüd võtta üks on eelvõim koos dac'iga teine lihtsalt dac. Eks seal on tõetera sees palju ma seda analoogi osa kasutan aga hea on teada, et selline võimalus on olemas ja see osakond ei ole teps mitte paha. Aga siiski trend on sinna, et üha rohkem ja rohkem pannake dacidele voli nupp külge ja varsti nimetatakse neid ümber digi eelvõimudeks. Ega see CD mängija pole ka midagi muud, kui DAC millel on CD rom sees. Päris analoog on ja jääb vinüül ning siin kohas võin kurbusega tõdeda, et CP800 phono sisendit ei ole. Saab küll kalli raha eest osta = )
        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Ma jäin natukese mõtlema. Olgu kuidas on aga need aistingud,
          ...seda viimast sammu, millal muusikud ilmuvad su ette veel ei ole.....
          ....Hetk milest edasi kuulad muusikat mitte heli.
          ei sõltu sellest, mis DAC'i kasutatakse. Need sõltuvad ühtehest teistest asjadest. Näiteks Harrison, SSL ja nedest kes neid asju juhivad. Nende asjadega on võimalik teha nii head miksi, kui kehva miksi. Hea miks kõlab ruumilisena iga instrument ja solist on selgelt eristatava asukoha ja liikumisega. Kehv miks jällegi kõlab nagu lugu oleks monofooniline, mis sest, et stereoindikaator põleb.

          mu helikaart on ainult karp, mille küljes on sisendid ja väljundid. See ei sisalda mingitki helitöötlust, ei ole sellist asja nagu DSP mis on päris helikaartidel, on ainult AKM adc/dac (ak4355vf, 2 x akm4381vt, akm5380vt). Aga heal miksil ja kehval miksil teeb raudselt vahet.
          hetk tagasi tuli raadiost https://www.youtube.com/watch?v=EOZleGekxog youtubesse pandud miksil pole pooltki seda ruumilisust, mis raadios mängitud lool.

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Arvan, et paljudele võiks huvi pakkuda mis on RC1590 ja CP800 sees. Võtsin eile käsile RC-1590 ja kruvisin kaane maha.

            Ei hakka kogu albumit siia riputama ja link on siin https://www.flickr.com/gp/144770225@N08/6s60SD



            Digi osakond




            RC1590 veab edasi siis täpselt AKM AK4495SEQ DAC http://www.akm.com/akm/en/product/da...rtno=AK4495SEQ




            Kajuks häid pilte analoog plaadist teha ei saa kuna digi plaadi kruvid on kõik plommitud.



            Igatahes head uurimist puurimist.
            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Puurimine on natuke raskendatud, S7 peaks originaalis suurema resoga hakkama saama kui 1365 x 768.

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Olen neid ise väiksemaks teinud foorumi tarbeks aga homme õhtul saan suuremad üles laadida
                B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Rotel on läbi aegade seest OK välja näinud. Head konded, trafod. See mida pole on heli. Olen kuulanud väga palju nende mudeleid. Igal pool värvitud, igav heli. Minu skaala järgi kindel 3-s klass. Võib muidugi oletada, et see RC-1590 parem on aga hinnaklass on ka juba selline kus saab juba valida.

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Esmalt postitatud riksx poolt Vaata postitust
                    Ei hakka kogu albumit siia riputama ja link on siin https://www.flickr.com/gp/144770225@N08/6s60SD
                    Nüüd albumis originaal suurusega pildid.
                    https://www.flickr.com/gp/144770225@N08/muW969
                    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                      Rotel on läbi aegade seest OK välja näinud. Head konded, trafod. See mida pole on heli. Olen kuulanud väga palju nende mudeleid. Igal pool värvitud, igav heli. Minu skaala järgi kindel 3-s klass. Võib muidugi oletada, et see RC-1590 parem on aga hinnaklass on ka juba selline kus saab juba valida.
                      Eks see hea heli on väga subjektiivne värk. Endal on kodus näppude vahelt läbi käinud hulk Roteli kraami ja mulle meeldib see heli. Suur põhjus on ka see, et Rotelit testitakse ja sobitaktakse kokku kõige paremini B&W kõlarite jaoks. Ainuke mitte B&W kõlar on olnud Polk RtiA9 ja Rotel tõmbas need kõlarid ikka väga hästi käima.

                      Siin mõni kuu tagasi oli testimiseks Cambrige Audio CXA60 https://www.cambridgeaudio.com/products/cx/cxa60 ja Rotel RA-12 http://www.rotel.com/en-gb/product/ra-12 Ma võin panna võrdus märgi CXA60 ja RA-12 vahele. Mõlemad on ilusa puhta, detailse heliga. Kui peaksin valima, siis määravaks saab välimus. Mingi x aeg tagasi valisin väiksemat võimu ja kuulasin kõrvuti RA-12 ning Maranz PM6006. Piisas 30s, et arusaada mis rohkem meeldib. Minu jaoks oli Marants detailitu, mudane, ühest torust tulev heli.
                      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Selline see hifi värk on, üks ütleb Rotel on jama, teine ütleb, et Marantz on jama, kolmas ütleb...

                        See Classe on küll äge, heli ma pole kuulnud, ümar disain ei meeldi, aga LCD ja tagapaneel meeldivad.

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Niikaua kui moi ja OSX teises teemas maadlevad jõudsin vahepeal CP800 kaane maha kruvida ja teha mõned pildid. Nii et laseme selle Džinni purgist välja.

                          Album täies hiilguses siin: https://www.flickr.com/gp/144770225@N08/N54P74



                          Mark 2 on uus digi board, mis võimaldab siis DLNA striimimist, äppidega eelvõimu juhtimist ja veel muud nipet näpet



                          CP -800 ei ole DAC ja analoog eraldi plaatidel, nii nagu seda on Rotel RC-1590, vaid kõik on koos.

                          ]


                          CP-800 on kanalid full balanced algusest lõpuni ja dual diferencial DAC WP8741
                          Two stereo D-to-A Converters (WolfsonWM8741) produce differential outputs for bothLeft and Right channels
                          Analog AudioBalanced signals remain balanced from inputto output and single-ended sources are convertedto balanced immediately upon arrivinginside the chassis



                          Muid vidinaid saate suurest albumist juurde kaeda.
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Väga tehnitsistlik aparaat, mitte tunde järgi kokku pandud "high-end".

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Kui suured need vahed siis selle ra-12 ja hetkel kasutuses olevate rotelitega olid ja mis vahed siis avaldusid.

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                                Kui suured need vahed siis selle ra-12 ja hetkel kasutuses olevate rotelitega olid ja mis vahed siis avaldusid.
                                Kui rahulikult kuulata ja mitte bassirohket musikat, siis ausalt öeldest ega sellist olukorda ei olnud, et kohe öökima ajaks. Küsimus on pigem üle üldises balantsis. Mõtlen siis seda, et väikseid võime on mõnus kuulata kuni teatud tugevuseni ja selle piiri ületamisel kukub kogu muusika nagu kaardimaja kokku. Nii juhtus selle RA12 kui ka CXA60'ga Nad lihtsalt ei jõua kuute bassikat, kahte kesk ja kahte kõrgsagedust piisavalt efektiivselt liigutada ja muusikast saab kiiresti müra. Kui bassid ei jõua järgi, siis kesk ja/või kõrgsageduse tugevused lähevad nihkesse ja sa hakkad teatuid sagedusi "kaks" korda tugevamini / nõrgemani kuulma. See pole kaugeltki meeldiv ja ütled, et bass on muddy ja üle üldiselt kõlarid tunduvad "bright" või "harsh" või midagi kolmandat.

                                RC1590 on võimu ja suudab ampreid välja köhida igas asendis. Eks need paremad eelvõimud ja tugevad lõpud teevad keskmisest ok helist väga väga Ok muusika. Sa saad juurde parema detailsuse, avarama helipildi ning kogu muusika tundub naturaalsem ja rohkem elus. Niipalju kui ma neid võime ja kõlareid vahetanud olen, siis olen jõudnud järelduseni, et kõige olulisem muusika komponent on ikka kõlar. Sa võid kehvale kõlarile ükskõik kui hea võimu külge panna ja heli on endiselt kehv. Aga kui paned väga heale kõlarile kehvema võimu, saad endiselt hea heli. Kui finants komponentide peale ära jagada, siis ~65% peaks minema kõlarisse, 30% võimu ja 5% kaablitesse. Eks see tõde on juba avastatud aga mõned asjad peab enda nahal ära proovima.
                                B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                                Comment

                                Working...
                                X