Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Midagi reede õhtuks arutamiseks ja ennustamiseks. Teen siis paneelide testi VER 2. seekord siis päris asi. Kuna on plaanis 5 paneeliga pilt seinale tekitada, siis tegin raamid sellistena nagu nad peaksid tulema. Lakke tegin 3 paneeli kaks 700x1800mm ja üks 600x1200mm. Kuna ma ei tea milline vill paremini töötab, siis hetkel kasutan seintes kivivilla ja laes klaasvilla. Siit ka suurele ringile, et millist villa võiks lõpptootes kasutada? Hetkel test villades midagi erilist pole ja tegemist on kõige tavalisemad seina soojustusmaterjalidega.

    Puitraamid on siis 45x45mm ja katteks tuuletõkkekangas Tyvek Soft. Kõige väiksemad on 400x1000mm, natuke suuremad 500x800mm ja üksik keskmine 600x1200mm.



    Raamid on lastud klambrite ja naeltega kinni



    Isover KL35 on lagede paneelides



    Katteks siis tuuletõkkekangas Tyvek Soft



    Midagi hüüber erilist testiks ei teinud ja tõmbasime sirgeks ja lasime lihtsalt klambritega kinni



    Rockwool läheb siis seina paneelidesse








    Loopisin kõik ilusti kenasti autosse



    ja tassisin koju... Oii oii kus naine "rõõmustab" = )



    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Villaga on üldiselt nii, et mida pehmem/elastsem ja suurema erikaaluga seda parem.

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Ise klaasvilla toas ei kasutaks kes sellega tööd teinud see teab, igaks juhuks. Suht kergelt lenduv materjal.

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
          Siit ka suurele ringile, et millist villa võiks lõpptootes kasutada?
          Tihedusega 90-100
          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Tiheduse numbriga on see häda, et Eesti lehtedel seda enam keegi miskipärast ei kuva. Mõne üksiku toote leiab, kus seda mainitakse.
            Vaatasin, et Rockwoolil on uus toode Rocksonic Super. http://www.rockwool.ee/tooted+ja+lah...ocksonic-super

            Tihedamad villad on reeglina sammumüratõkked või ventilatsiooni summutus villad. Need on mõeldud nii löögi- kui ka õhumüra efektiivsemale vähendamisele. Samas keegi sagedus neelavusi välja ei too. Isoveril on akustilne toode Echopon http://www.ecophon.com/et/tooted/Ver...kusto--Wall-A/

            Olen Isoveri tootjaga sellest pikalt rääkinud ja tegemist on hea asjaga millel ka pinnatöötlus olemas. Häda selles, et üks m2 maksab 45.- EUR ja pakk on minimaalne kogus, ning selle hind on ~500.- =)
            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              90-100 vast liiga palju. 50-70 on norm. Piltidel, mida näen on liiga lahja, nii klaasvill kui ka kivivill. Oletan 20-30kg/m3(oli vist). Kunagi ise otsisin, Eestis pole eriti suur valik. Klaasvilla ümber soovitan teha kott materjalist mida kasutataks ajanduses kurgide katmiseks, ei mäleta täpselt nime, selline läbipaistev kangas, ehituspoes ajanduse osakonnas saadaval. Ja karkassi peale panna sellised plaadid http://www.debreta.ee/toode/heradesign-superfine-a2/. Need plaadid on hea summutaja ja ei söö palju kõrgsagedust. Kui jätad lahtise kanga/viilu siis võib tekkida kõrgsageduse ülesummutus= tuim heli. Siis on sul lairiba summutaja olemas, ja midagi paremat raske leida.
              viimati muutis kasutaja Novembre; 09 m 2016, 18:44.

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                Tihedamad villad on reeglina sammumüratõkked või ventilatsiooni summutus villad. Need on mõeldud nii löögi- kui ka õhumüra efektiivsemale vähendamisele.
                Neid ei ole vaja, liiga tihedad. Rockwoolil olid sobivad päris odavad, ei mäleta nime ammu see oli, millal valikuga tegelesin. Esialgu võid need jätta mis on.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  See Rockwool peaks olema jahh sinna 30 kg/m2 ja Isover veelgi kergem. Kuskilt foorumitest lugesin ja seal soovitati ka sinna 60kg/m2 kivivillasi. Eks kõiki villasi saab erinevalt teha ja nende struktuur mängib neelavusel rolli.

                  Mul on häda selles, et ma ei saa suvalisi plaate seina panna, kuna naine lihtsalt ei luba. Pikkade läbirääkimiste tulemusena võin seina panna 5 paneeliga fotolõuendi, mille täidan villaga ära. Villa pakin eraldi ära ja ilmselt pakke kilesse. Pildi raam on 60mm ja vill ise 50mm. Paksemat raami paraku ei saa kasutada.

                  Fotolõuendi idee on midagi sellist.




                  Haa haaa.... paar õlut hiljem ja paneelid on seinas = )

                  viimati muutis kasutaja riksx; 09 m 2016, 19:26. Põhjus: Paneelid seinas = )
                  B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                    Villa pakin eraldi ära ja ilmselt pakke kilesse.
                    Kilesse, mitte mingil juhul. Siis kaob needuvus. Tuli meelde, katteloor on selle materjali nimi.

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Kas nende raamide sisse vatiini ei kannataks mõned kihid panna?
                      Abakhani e-poe valikus on saadaval kahe erineva paksusega mahuline vatiin, läbi õmmeldud vatiin, tepitud vatiin ning termovatiin. Vatiini kasutatakse vahematerjalina nii rõiva- kui ka mööblitööstuses. Tepitud vatiin lihtsustab rõivaste õmblemist, kuna voodrit ei ole vaja enam tootele õmmelda.


                      Siseruumidesse vist natuke tervislikum kui klaasvill/kivivill.

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Vabandust, kui küsimus rumal on, aga kas mitu paneeli on kuidagi parem, kui üks suur?
                        Ja kas "Katteks siis tuuletõkkekangas Tyvek Soft " heli sumbumist sisuliselt ei tühista?...

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Pole veel jõudnud korralikke mõõtmisi teha ja loodan, et see õnnestub neljapäeval. Olen natuke mööda minnes katsetanud ja väga palju mõjutab kuidas kõlarid on suunatud. Teen testi ja panen kõlarid täpselt mõõdulindi abil paika ja hakkan neid kuulamis kohta järk järgult suunama. Üritan välja selgitada mis nurk on kõige sobilikum.

                          Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                          Kilesse, mitte mingil juhul. Siis kaob needuvus. Tuli meelde, katteloor on selle materjali nimi.
                          Katteloor on hea mõte ja seda võiks kasutada küll. Aga miks sa arvad, et neelduvus kile puhul kaob? See on nii hüüber õhuke ja sagedused lähevad kolinal läbi. Ma tean, et osad on kasutanud hoopis fooliumiga villasi, et tuua tagasi natuke kõrgemaid. Foolium peaks peegeldama ~2k juurest ülespoole.

                          Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                          Kas nende raamide sisse vatiini ei kannataks mõned kihid panna?
                          Abakhani e-poe valikus on saadaval kahe erineva paksusega mahuline vatiin, läbi õmmeldud vatiin, tepitud vatiin ning termovatiin. Vatiini kasutatakse vahematerjalina nii rõiva- kui ka mööblitööstuses. Tepitud vatiin lihtsustab rõivaste õmblemist, kuna voodrit ei ole vaja enam tootele õmmelda.


                          Siseruumidesse vist natuke tervislikum kui klaasvill/kivivill.
                          Ega ma ise väga õnnelik selle villade vastu ei ole ja vatiin võiks olla hea alternatiiv. Seda pagan ei loe välja kui paks ta on ja palju lõplikult tarvis oleks.


                          Esmalt postitatud atdoom poolt Vaata postitust
                          Vabandust, kui küsimus rumal on, aga kas mitu paneeli on kuidagi parem, kui üks suur?
                          Ja kas "Katteks siis tuuletõkkekangas Tyvek Soft " heli sumbumist sisuliselt ei tühista?...
                          Fotolõuendil on omad printimise limiidid ja ma tahtsin ära katta terve diivani laiuse milleks on 2,5m. Eks juppideks jagamine on maitse asi ja annab struktuuri juurde. Mis puudutab hetke test paneelide katte materjali, siis see Tyvek on nagu kangas ja ei mõjuta neeldavust. Sisuliselt võid võtta padjapüüri ja karjuda läbi selle.
                          viimati muutis kasutaja riksx; 13 m 2016, 14:10.
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Esmalt postitatud atdoom poolt Vaata postitust
                            Vabandust, kui küsimus rumal on, aga kas mitu paneeli on kuidagi parem, kui üks suur?
                            Ja kas "Katteks siis tuuletõkkekangas Tyvek Soft " heli sumbumist sisuliselt ei tühista?...
                            Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                            Kilesse, mitte mingil juhul. Siis kaob needuvus. Tuli meelde, katteloor on selle materjali nimi.

                            Tegin palju mõõtmisi kord nii kord naa ja lõpuks siis selle, et kas õhutihe kate miskil määral neelduvust ka mõjutab. assa pagan, pean enda sõnu sööma, sest mõjutab ja pagana pihta lausa päris palju.
                            Ma REW faili ei hakka saatama, kuna sellel pole enam mingit alust.

                            Siin siis olukord kus õhutihe kate on villal peal ja ilma. Vahe on päris suur ja eriti kõrgetes




                            Kuna kõige suuremaid muresi vekitavad seisvad lained, siis kuulamis koht on eriti kriitiline. Siin on mikri asukoht tagaseinast 60cm ja 90cm. Minu pea on pigem seal 50...60cm juures. Lasin probleemseid sagedusi ja kõndisin mööda tuba ja hästi on aru saada kus on max ja kus on min.



                            Teine katse oli välja selgitada milline kõlari suunamis nurk on kõige parem. Kõige hullem olukord on siis, kui kõlareid ei suuna ja esiseina suhtes on nad 90 kraadi. Kõige optimaalsem on nii kui kõlar on keeratud 4cm.

                            viimati muutis kasutaja riksx; 19 m 2016, 15:38.
                            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Loen su katsetusi kuulamisruumi mõõtmisest ja muutmisest.
                              Kas oled proovinud kasutada kinniseid kõlareid samas ruumis?
                              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Igal ruumil on omad akustilised parameetrid. See mida sa kuuled sõltub väga palju kuhu kõlarid paned ja kus istud. Selline olukord kus kõlarid on pikemas seinas, tekivad lihtsalt ja seisvad lained. Kuskilt lugesin, et hea heli retsept sõltub ~70% ulatuses kuhu paigutad kõlarid ja kus istud, ~20% igasugused akustilised töötlus paneelid ja 10% EQ.

                                See on hea näide seisvatest lainetest. Paljud helistuudiod ehitavad tagaseina ~10 kraadise nurga alla, võrreldes esimesega, et vähendada seisvaid laineid. Seda saab teha ka igasuguste peegelduspaneelidega.

                                B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                                Comment

                                Working...
                                X