Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Destiny, ma ju ütlesingi et see plaat on vähesema sumbumisega kui koonustega plaat. Koonuseid ei kaeta tehases. Kena et näitasid sileda aga katmata plaadi andmeid. Oluliselt see ei muuda midagi tegelikult, sest ma soovisin just näidata et vahtplaat saab olla parem kui sinu viidatud "päris hea toode" sinu nõutud tingimustel.

    Vahtmaterjal on siiski selline et väga keeruline on sellega saada kuidagi väga erinevat tulemust, ei aita siin ka n.ö. mulli suuruse vahe. Koonuse mõõtmed on need mis hakkavad tegema muutusi ja seetõttu on mul kummaline lugeda:

    Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
    Need tohmani vahtkummide juures ei ole andmeid, mis sagedusel töötavad ja sellel on väga hea põhjus. Need on lihtsalt nii halvad, et peale avaldamist keegi neid enam ei osta. Kes on natukene teadlikumad, need neid nii ehk naa ei osata. AGA enne kui poodi tormad, pead teadma, mis su ruumil viga on ja alles siis otsi õige toode / lahendus
    Kuidas sa tead et need on nii halvad kui andmeid ei ole? Sile ja kaetud materjal ju pole sugugi halb.
    airFOAM on polüesteri baasil, T.Akustik on polüuretaani baasil tehtud. Põhimõtteliselt sama materjal, kuid polüester on toodetud erineva happe abil ja on odavam toota, seda ei lubata kasutada Californias keskkonnamõjude pärast.
    Absorberi tööpõhimõte seisneb järgnevas: "acoustic absorbers slow down the vibration of the air particles (=sound) because of their porous structure. Due to the resulting friction the given sound energy is turned into heat energy."
    Niisiis, lähtudes põhimõttest ei suuda need kaks materjali küll kuigivõrd erinevalt käituda...
    Tõesti, Thomann ei ole andnud oma toote kohta tehnilisi andmeid, küll on teada materjali erikaal 16,5kg/m3 mis näitab et bassidel pole selle materjaliga palju teha. Ega tehtagi, stuudiotes on selleks näiteks nn basstraps lõksud mis basse mõjutavad. Iga asi töötab omal kohal.

    Ma arvan et 80% moodsatest elutubadest vajab nimelt laiaribalist absorbeerimist, sest vaipu ei kasutata, raamaturiiuleid pole nähtud ja ühes seinas on max kolm siledat asja reas. See et 803 on just sellise kõrge otsaga nagu ta on, ei muuda teiste jaoks ju midagi. Sa siiski proovid üldistada oma kogemust kõigile, mis ei lähe kokku su enda ütlusega "pead teadma mis ruumil viga on ja alles siis otsi õige toode". Sellega muide olen 110% ka nõus . See aga ei tähenda et kõik millel pole andmeid või mida müüb Thomann, on ilma tingimusteta rämps.

    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Piigid peaks olema pigem vaiba sisse surumiseks et kõlar ei vibreeriks pehmel pinnal, mingitel sagedustel vms.
      Isegi kerge kõlariga vaevalt et vaiksel kuulamisel märgatavat erinevust tekiks ja 25kg+ kõlariga surub piigitagi vast vaiba alla kui mingidgi jalad all.
      Sarnased vahud on paljudel kõlaritel ka sees , tõenäoliselt kastil resonatsid võtab ära aga vanematel on nagu klaasvatt vms topitud.
      viimati muutis kasutaja q139; 14 m 2016, 20:10.

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud q139 poolt Vaata postitust
        Piigid peaks olema pigem vaiba sisse surumiseks et kõlar ei vibreeriks pehmel pinnal, mingitel sagedustel vms.
        Huvitav lähenemine...

        Kui eelnimet soovitus kõrvale jätta siis on head kõlarijalad saadaval, eeliseid ei pea isegi ette lugema

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Piikide esialgne mõte oli tegelikult selles et kõlar ei tallaks vaipa ära, peened piigid hoiavad kõlarit piltlikult öeldes vaiba kohal ja vaip ei vaju ära. Hiljem keerati piikide idee aga cashmaschine kasuks tööle. Kuuekümnendatel maksid head vaibad läänes ikka korralikku raha, neid ei lörtsitud kui vähegi sai.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Esialgne mõte võis ju olla aga oh üllatust.

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Eks ta ole selline juhtum jah, kus ootamatut ilmub kasulik lisaomadus. Piik toimib hästi kui põrandaks on betoon. Kui on soojusisoleeritud puit, siis kasutegur väheneb ja selle kompenseerimiseks oleks vaja kasutada kiviplaate, mille mass = või ületab kõlari massi. Lisaks on effekt selges suhtes kõlarisse suunatava energiahulgaga, st et vaikselt taustaks tiksuv süsteem ei võida mitte midagi piikidest peale väljanägemise (mis on mõistagi maitseasi). Samuti ei võida väga suure massiga kõlarid, neid pole lihtsalt võimalik tavavõimsustel panna vibreerima.
              Kiviplaatide lisamine võib tekitada aga ka probleeme, näiteks algselt kuulamiskõrguse järgi valitud kõlarid võivad tõusta liialt palju ning akustiline keskjoon ei asu enam sobivas kõrguses. Hea kui saab piike reguleerides kallutada sobivalt, kuid reguleeringutel on ka omad piirid.
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                Kahjuks ma piike kasutada ei saa, kuid teen ka selle testi. Foorumites paljud räägivad, et unustage need kaablid ja pange kõlarid piikidega graniidile. Aga räägi mis osas sul asi paranes?
                Madalam ots tuli nagu põrandast ja seintest tuppa, bassi "kumin" oleks nagu ära kadund, heli muutus konkreetsemaks. Kui kuulata veidike kõvemini (-40...-30dB) ja katsuda plaate, siis nendes on tunda kerget vibra, põrandas täielik null. Eriti jõhker vahe on filmides, enne oli bassikas kummijalgadel parketil, nüüd piikidega kivil.

                P.S. Kaableid ei tohi kindlasti unustada! Sul on juba piisavalt hea süsteem kus tulevad vahed väga hästi välja. Ära loe/kuula igasuguseid arvamusi kellel pole sellist tehnikat! Pakun, et 90%-l "neti superstaaridel" pole sellist tehnikat.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Kui vibra on tunda kiviplaadis siis on midagi ju valesti. Piikimise mõte on et kõlar sidestatakse jäigalt temast suurema massiga keha külge (tavaliselt on see betoonpõrand) et kõlari korpus ei vibreeriks heliga kaasa. Kui miski ikka vibreerib siis on eesmärk ju täitmata.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                    Kena et näitasid sileda aga katmata plaadi andmeid. Oluliselt see ei muuda midagi tegelikult, sest ma soovisin just näidata et vahtplaat saab olla parem kui sinu viidatud "päris hea toode" sinu nõutud tingimustel.

                    Ma arvan et 80% moodsatest elutubadest vajab nimelt laiaribalist absorbeerimist, sest vaipu ei kasutata, raamaturiiuleid pole nähtud ja ühes seinas on max kolm siledat asja reas. See et 803 on just sellise kõrge otsaga nagu ta on, ei muuda teiste jaoks ju midagi. Sa siiski proovid üldistada oma kogemust kõigile, mis ei lähe kokku su enda ütlusega "pead teadma mis ruumil viga on ja alles siis otsi õige toode". Sellega muide olen 110% ka nõus . See aga ei tähenda et kõik millel pole andmeid või mida müüb Thomann, on ilma tingimusteta rämps.

                    Ära saa valesti aru, mul pole vahu vastu midagi, see sama Wavewood 120 on ka vaht, mis on kaetud MDF plaadiga ja näeb esteetilisem välja. Kui ma oleksin poissmees, siis kannatab ka munakarpe seina kleepida =) Aga just nimelt, see pinnakate, olgu siis mingi tekstiil või MDF, häälestab konkreetse absorberi töötama rohkem kesksagedusle, mida meie väiksed elutoad karjuvalt vajavad. Häda selles, et Wavewood 600x1200mm plaat maksab 130.- eur tükk mis on bloody expensive = ) Sinu tekstiil on 3x odavam ja sama hea. Ma kaalun selle vahu soetamist kuna lahtine kivivill eluruumis pole päris õige valik.
                    Vicoustic is a world leader in design, manufacture and delivery of acoustic panels and sound insulation booths, engineered with innovative sustainable solutions. Our acoustic consultants develop room acoustic treatment projects worldwide for recording studios, hi-fi rooms, home cinemas, offices, restaurants, auditoriums and schools.


                    Mida ma algselt tahtsin öelda, et see konkreetne Thomanni 40mm (millest täis osa on 20mm) plaat töötab ainult kõrg sagedustes jättes kesksageduse puutumata. Kui nad avalikustaksid mõõtmistulemused, siis saame aru, et see toode tegelikult ei paranda suurt midagi. Jahh ma olen nõus, et käte plaksu tilina võtab ära aga see pole tegelikult lahendus. Kesksageduse piike sellega ei silu.

                    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                    Lisaks on effekt selges suhtes kõlarisse suunatava energiahulgaga, st et vaikselt taustaks tiksuv süsteem ei võida mitte midagi piikidest peale väljanägemise (mis on mõistagi maitseasi). Samuti ei võida väga suure massiga kõlarid, neid pole lihtsalt võimalik tavavõimsustel panna vibreerima.
                    Minu üks kõlar kaalub 40kg ja nüüd olen lisanud alusplaadi näol veel 25kg, et kokku 65kg. Ilmselt suurest kõlarikaalust mul seda "holy crap" efekti ei esinenud. Küll aga juhtus see, kui sain taga seina absorberid.
                    Valdavalt on eluruumide põrandaks parkett või laminaat, mis ei ole aluspõranda külge kinnitatud ja on nii öelda vetruv ujuv põrand. Kõik kastist tulnud vibratsioonid kanduvad põrandesse ja põrand hakkab mingisel hetkel resoneerima. Nii, et kui vähegi võimalik, siis tuleb vähendada kasti vibratsiooni kandumist põrandasse. Selleks on väga hea lahendus raske alusplaat ja kõlar piikidega sinna otsa.


                    Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                    Madalam ots tuli nagu põrandast ja seintest tuppa, bassi "kumin" oleks nagu ära kadund, heli muutus konkreetsemaks. Kui kuulata veidike kõvemini (-40...-30dB) ja katsuda plaate, siis nendes on tunda kerget vibra, põrandas täielik null. Eriti jõhker vahe on filmides, enne oli bassikas kummijalgadel parketil, nüüd piikidega kivil.

                    P.S. Kaableid ei tohi kindlasti unustada! Sul on juba piisavalt hea süsteem kus tulevad vahed väga hästi välja. Ära loe/kuula igasuguseid arvamusi kellel pole sellist tehnikat! Pakun, et 90%-l "neti superstaaridel" pole sellist tehnikat.
                    Kui paraneb, siis peakski just madal ots paranema. Kui paksu ja suure alusplaadi võtsid?
                    Rääkides kaablitest, siis kõige suurema ja tuntava efekti saab kõlari kaablitega. Ma olen vaatanud andmeid ja hetkel on kasutusel Supra PLY 3,4 Resistance (ohms/km) -> 5,1 ja Inductance (uH/m) 0,2 (PLY/W on see 0,15)

                    Kui keegi oskab soovitada madalama andmetega kaablit, siis võiks proovida. Samuti ootan soovitusi ka XLR kaablitele.
                    viimati muutis kasutaja riksx; 15 m 2016, 14:08.
                    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                      Kõik kastist tulnud vibratsioonid kanduvad põrandesse ja põrand hakkab mingisel hetkel resoneerima. Nii, et kui vähegi võimalik, siis tuleb vähendada kasti vibratsiooni kandumist põrandasse.
                      Tegelikult tuleks probleemi lahendada nii et vähendatakse kasti enese vibratsiooni - sest pole vahet kas see kandus või ei kandu põrandasse, kõige suurem tegur on vibreeriv kõlarikast, mitte see kuhu see veel kandub. Tinglikult võime asetada kõlari ka vedrudele, eeldades et nii ei kandu midagi üle, kuid korpuse enese helin värvib ikka valjuhääldi heli ära.
                      803 on küll selline kõlar kus normaalsel kuulamisel ei tohiks nagu palju vibreerida. Et seda paremini määratleda, saab kasutada mõõtemikrofoni, see tuleb näiteks teibiga jäigalt panna uuritava asja külge ning saame suht hea pildi vibratsioonidest. Esmalt vaadata kõlari alumist osa, siis kiviplaate ja siis põrandat kõlari vahetus läheduses, seivige graafikud ja... .
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Minu üks kõlar kaalub 40kg
                        need suured kastid, mida eespool piltidelt nägin? siis on küll vähe kaalu. sama mahuga tublisti raskemaid ja jäigema kestaga kaste vaja.

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          need suured kastid, mida eespool piltidelt nägin? siis on küll vähe kaalu. sama mahuga tublisti raskemaid ja jäigema kestaga kaste vaja.
                          Nende keskpäraste kastide kohta on kaalu parasjagu.
                          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                            Valdavalt on eluruumide põrandaks parkett või laminaat, mis ei ole aluspõranda külge kinnitatud ja on nii öelda vetruv ujuv põrand. Kõik kastist tulnud vibratsioonid kanduvad põrandesse ja põrand hakkab mingisel hetkel resoneerima. Nii, et kui vähegi võimalik, siis tuleb vähendada kasti vibratsiooni kandumist põrandasse. Selleks on väga hea lahendus raske alusplaat ja kõlar piikidega sinna otsa.
                            Milleks piirata asi ainult kuuldavale kui on võimalus kanda osa muusikat edasi lisaks ka läbi põranda.
                            Kui panna all need rasked kivid andes rohkem massi millele vastu elemente liigutada ning parketti liikumist vähendada ja peale vibratsiooni summutavad piigid mis teevad vastupidist siis...

                            Vetruval vaibal olev kerge kõlar peaks ka suurel võimsusel hakkama mingil sagedusel vastu võnkuma. Vähendades väiksel määral edasikanduvat helirõhku?
                            Need piigid 50usd kui vähendavad vibratsioone siis ilmselt ka mingil määral helirõhku. Ja seal saidil pole vist välja toodud kõlari mass mille alusel see graafik ja kui suur võimsus sisse köetud.

                            Kui 200+eur eest piike kruvitud alla või magic kaableid siis ei tohiks olla alateadvuses sellist võimalustgi et midagi halveneb.
                            Pimetestis 0.5W kuulamisel vaevalt et telefoni kaabel vs 2.5mm vask-gi ära kuuleb.

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                              Nende keskpäraste kastide kohta on kaalu parasjagu.
                              Valdav enamus muusikat, mis Sinul kodus on, on kokku lastud, just nimelt nende kastidega
                              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                                Valdav enamus muusikat, mis Sinul kodus on, on kokku lastud, just nimelt nende kastidega
                                ei ole mitte nii. ükski near- ja midfield ei ole nii suur. enamus Minu kodus leiduvast muusikast on lastud kokku Adam S3X-H ja väiksemaid kaste kasutades.

                                Comment

                                Working...
                                X