Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Selle üle võib vaielda.
    Kui valjuka Fs on 30 Hz ja Qts on 0.23, siis sirge ASK-g (monotoonselt langeva kõrgpääs filtri ASK-ga tegelikult) kõlari saab selle valjukaga ainult sellise, kus F3 on kuskil 40 Hz juures, kõik muud variandid on mingi muhu või lohuga.

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Palju kasutatakse Dayton Audio bassikõlareid, 18" on neil saadaval 3 eri seeriat. Ise olen kasutanud http://www.daytonaudio.com/index.php...fer-4-ohm.html ja http://www.daytonaudio.com/index.php...ss460ho-4.html Toimivad mõlemad väga hästi juba väikesel võimsusel ja saab üpris madalale häälestada.

      Comment


        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
        Mida mina teeksin:
        Liigutaks istumised kõvasti lähemale või teeks lausa 3 rida 3-3,5m esimese rea vaatamiskoht on paras selle 120" ekraaniga. Praegu tagumised ei näegi midagi 5+ meetrilt
        Külgmised surroundid duubeldaks, iga rea juurde ühe, kahe rea korral siis 4 külgmist.
        Supakad liigutaks ruumi sisse, ruum on nii suur, mingit mahutamise probleemi nagu pole ja saaks vajadusel liigutada paremasse kohta.
        Müra - kas mingit isoleerimse plaani pole? Tuleks ikkagi mõelda selle peale ka...
        Ruum on planeeritud kahe realisena ja max 6'le inimesele. Kui kaugele tagaseinast sa muidu pea istumised paigutaksid? Ma hetkel proovisin seda kolmandiku reeglit jälgida. Mis ideed subbarite paigutamisel on, väike skeem ehk?


        Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
        Miks mitte 21"? http://www.bcspeakers.com/en/product...-0/8/21ds115-8

        Ja miks mitte kasutada 2. rea põranda kõrgendust suppari(te) mahutamiseks?
        Mmmmm... peale sinuga arutamist on asjal jumet..... aga miks mitte see http://www.bcspeakers.com/en/product...-0/8/21sw152-8
        Sellel on lausa 6" Voice Coil... vingel suur ja toetab koonust paremini. Graafik on ka sujuvam.
        Subbari põrandasse uputamise mõte käis ka endalt peast läbi ja suure tõenäosusega nii ka läheb.

        Esmalt postitatud tehnofriik poolt Vaata postitust
        Soovitatud kast on vanakooli raamatuvalemi järgi antud ja/või maksimaalse SPL jaoks 50Hz peal. Samad valjukad on päriskino supparites kasutusel ja 20 Hz ei ole probleem. Ehk kaotad 6 dB võimalikus maksimaalses helirõhus, aga ka siis suudab see loom nii 120 dB tekitada. Siin on B&C 21" valjukas sees: https://www.qsc.com/cinema/products/...fers/sb-15121/ Tootja soovitatud kastist on asi kaugel
        Kasti tahakski sinna 20Hz peale timmida ja kui vaadata selle mõte, siis saaks neid teha küll. Et kast võiks olla 1240mm kõrge, 760 lai ja 610mm sügav, ning element keske. Kui saabub see hetk, et läheb elementide ostmiseks, siis vajaksin kasti disainil abi.
        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Esmalt postitatud sage poolt Vaata postitust
          Palju kasutatakse Dayton Audio bassikõlareid, 18" on neil saadaval 3 eri seeriat. Ise olen kasutanud http://www.daytonaudio.com/index.php...fer-4-ohm.html ja http://www.daytonaudio.com/index.php...ss460ho-4.html Toimivad mõlemad väga hästi juba väikesel võimsusel ja saab üpris madalale häälestada.
          Ma alguses vaatasingi neid, kuid seda UM18-22 18" Ultimax. Need tegelased https://audiostatus.lt/ oleks koju kätte toimetanud ja tegid pakkumise ~390 +km
          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Esmalt postitatud riksx poolt Vaata postitust
            Mmmmm... peale sinuga arutamist on asjal jumet..... aga miks mitte see http://www.bcspeakers.com/en/product...-0/8/21sw152-8
            Sellel on lausa 6" Voice Coil... vingel suur ja toetab koonust paremini. Graafik on ka sujuvam.
            Subbari põrandasse uputamise mõte käis ka endalt peast läbi ja suure tõenäosusega nii ka läheb.
            Selle T/S parameetrid on natuke paremad kui eelmise siit läbi käinud 21" ja lubavad sileda ASK-ga F3 32 Hz juurde.
            Eespool pakutud Daytona RSS460HO-4 annab F3 kuhugi 20 Hz juurde, UM18-22 suures kastsi annab F3 alla 17 Hz.
            Muidugi on tundlikusega nii, et mida madalam F3 seda väiksem tundlikus. SB-15121 ja UM18-22 tundlikuse vahe on 11 dB, miillest tuleb, et sama helirõhu saamiseks on vaja UM18-22 jaoks anda 13 korda rohkem võimsust.
            viimati muutis kasutaja moi; 19 07 2018, 08:48.

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Niih väike uuendus... kaks DaytonAudio UM18-22 18" Ultimax subbarit pandi minu poole teele. Loodan, et jõuavad ka kohale : P
              Oleks abi tarvis kastide projektis, et millised ja kui suured jne. Igasugune abi on teretulnud, et seltsimehed unetud tegudele = )
              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Kui lihtsalt vaja alla 20 Hz mängivat bassi siis on asi ka lihtne, võtad esimese kõlarite arvutamise softi ja saad mahu kuskil 300 l ja inverteri häälestusageduse 16 Hz umbes. Tegelikult oleks aga mõistlik kohe kõlari ASK ruumi ülekandefunktsiooniga sobitada, et pärast oleks võimalikult vähe vaja elektroonilist korrektsiooni teha. See on juba keerulisem ja pikem protsess, ehk ruum peab sisuliselt valmis olema ja see tuleb üle mõõta mikriga, ning mõelda välja kas summeeruv ASK peab kuulaja juures olema sirge või mitte ja täpsemalt millise kuulaja koha peal ja kui sirge.

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Click image for larger version

Name:	um18.jpg
Views:	1
Size:	76,6 KB
ID:	871435

                  Oleks nagu hea? Mul joonised ka kuskil paberil olemas, mille pealt saab adapteerida (teise 18" jaoks tehtud kast teise häälestusega, aga sama suur). UM18 tahab jämedamaid ja pikemaid torusid kui neli 10 cm x 70 cm (14 cm diameeter 150 cm pikkus kolm tükki peaks hea olema).
                  Kast näeb säärane välja (sügavust on ainult 45 cm, hea ekraani taha paigutada):
                  Click image for larger version

Name:	IMG_20180407_124223.jpg
Views:	1
Size:	321,9 KB
ID:	871436

                  Moi, idee ruumi bassiotsa sageduskara üle mõõta eeldab paradoksaalselt seda, et mõõtmiseks on ka alla 20 Hz mängiv teadaoleva 2Pi sageduskaraga subwoofer olemas Lihtsam on kohe enam-vähem sirge karaga kast teha ja DSP-ga ära siluda. Kui vaja, sest mõned dB-d tõusu alla 40 Hz on psühhoakustiliselt meeldivad, eriti filmide tarbimiseks. Ja DSP-ga siluma peab nagunii, sest mõistliku suurusega bassilõksud madalat bassiosa täiesti sirgeks ei aja, asi siis see üks low shelf filter juurde lisada ei ole.
                  Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    Mõõtmiseks sobib enamvähem iga subbakas, mis altpoolt lõigatud ei ole, kõlari nearfield mõõtmine annab sisuliselt selle sama 2Pi tulemuse, võib ka õues mõõta mikker vastu maad, parema tulemuse saab ikka kui lihtsalt ennustada.

                    Selline asi ka veel, et võib-olla konkreetse ruumiga sobib paremini kinnine kõlar kui inverter, selle saaks ka teada kui ruumi ülekandefunktsioon üle mõõta.
                    viimati muutis kasutaja moi; 26 09 2018, 15:47.

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      ~300L check.... aga millised propotsioonid on "paremad" …. ma mõtlen seda, et sinul tehnofriik on kast väga lai.. ei ole kõrge ja ei ole sügav.
                      Ma enda peaga mõtlen kõrget kasti, kus element ise on põrandast kõrgemal, oleks suht sama lai kui element ise ja siis sügavus nii nagu tuleb.
                      Invertei prooviks kasti seintega teha. Midagi sellist
                      Lisatud failid
                      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Näib OK, aga toestust pane kõvasti juurde, niiet kõik vastasseinad oleks üksteisega seotud. Midagi B&W maatriksi stiilis näiteks: google. Port tuleb ka kõvasti pikem 15 Hz häälestusega ja pordi laiuse-kõrguse suhe võiks alla 10 jääda (18" valjuka järgi tehtud paneelil ca 50x10...15 cm oleks paras), kitsad "pilud" kipuvad pigem aperioodilisena töötama. "Parimad" proportsioonid on need, mis tuppa kõige paremini sobivad
                        Algul tuli kõik lambist, siis leiutati transistor ning nüüd oleme otsapidi jälle kiviajas...

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          See pilt on mingine suvaline mille googlist leidsin. Tahtsin näidata ideed.
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                            Noo niii... kaks 18" Ultimaxi jõudis kohale… Proovin hiljem mingise võrdluspildi ka teha
                            Lisatud failid
                            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Avastasin Ameerika ja pole nagu 1,5a miskit kirjutanud... aeg lendab kui töö arvelt maja ehitad = )
                              Eks ehitusega on nii nagu on, kõik ei lähe plaanipärased ja asjad venivad. Lõpuks sai algust tehtud ka kõrvalhoonega, kuhu kuulamisruum tuleb. Põrand on valmis ja ootan majatehasest seinu ja katust, mis peaksid detsembri alguses jõudma. Kui need on kohal, siis hoone kerkib 1 päevaga ja sealt edasi pole palju jäänud.

                              Vahel aga jõudsid kohale uued kõlarid... kas tunnete ära?

                              https://photos.app.goo.gl/7BvG7Wp87ETLiAn9A
                              Lisatud failid
                              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Esmalt postitatud riksx poolt Vaata postitust
                                Avastasin Ameerika
                                Kodukasutuses ekvalaiseril, mis pole kapis/rackis, vöiks need kaks laiali kõrva ära kruvida - oleks puhtam ja kuivem pilt
                                Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                                Comment

                                Working...
                                X