Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
    See on linuxi pulseaudios kinni.
    ...
    eks ma viska ühe windowsis kehtud mõõtmise üles.
    Mõõtetulemusel pole (ei peaks olema) vahet, millises OS-is ta tehtud on.

    Kui sul on Win olemas ja sa oma linuksiga asja tehtud ei saa, mida sa siis siin kurdad?

    Lahtiütelus:

    Minu - igati positiivne ja tulemuslik - linuksiliste algus jääb RH 7.3 aegadesse...
    viimati muutis kasutaja madis64; 24 m 2019, 22:34.

    Comment


      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
      Olen teinud vähemalt 2000 kontserti, ja enamus saalides üle 5000 tuhande kuulajaga, umbes sama palju olen teiste kontserte külastanud, ja suhelnud nende korraldajatega. Olen müünud ja paigaldanud helitehnikat alates suurtest lennujaamadest ja stuudiotest, kuni eramuteni välja.
      Vat sellest tahaks midagi rohkemat kuulda, soovitavalt näidetega. (c) OSX
      Eestis läheb 100a+, et need 2000 konserti kokku ajada. Külastamisega on pisut lihtsam, ehk 50 astaga saab kokku. Ah jaa suured lennujaamad on igas külas.

      Comment


        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

        Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

        Kui sul on Win olemas ja sa oma linuksiga asja tehtud ei saa, mida sa siis siin kurdad?
        ei kurdagi. kasutan linuxit just jacki pärast, see võimaldab heli ruutida ilma daw'ita.

        Comment


          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

          Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
          Eestis läheb 100a+, et need 2000 konserti kokku ajada.
          OT: Võin eksida, kuid kas home polnud seotud selle bändiga?
          Aastal 1977 tegutsemist alustanud Radar oligi algusest peale kuni 1983. aastani Joala saateansambliks.
          ... koostöö lõppes sügisel 1983, ...Pärast seda jätkas Radar veel neli aastat instrumentaalansamblina.
          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
            Venelaste lingi pildid on aga täielikult puu taha. Proovisn tekstist leida mis nad seal kemiseerisid, et sellised ebaloogilised ASK-d said aga ei leidnud mingeid detaile, ilmselt käis kogu mõõtmine autos. .
            Jutt käibki autos mõõtmisest. Auto ruumiakustika mõjutab väga palju alumist otsa, nagu ka toas näiteks seinte lähedus jne.
            Autos mõõdetud alumine ots võib erineda vabas õhus (õues) mõõdetust teinekord 10...12dB.

            See oli lihtsalt näidiseks 12 ja 24dB langusele oktaavi kohta madalamas otsas.
            viimati muutis kasutaja Svago; 25 m 2019, 11:25.

            Comment


              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
              Ja mina pole kordagi näinud et sellistest, absoluutselt ilma mingi põhjuseta mõõtmistest oleks kellelegi mingit kasu olnud...
              Kes palub sul vaadelda ilma põhjuseta tehtud mõõtmisi?

              Selles teemas kõneksolnud mõõtmistel on omad põhjused olnud

              Comment


                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                Kurb on, kui isegi 2000 kontserdi helindamise juhtumid ei ole andnud sellist kogemust mida annaks edasi anda kasvõi "kohalikus pubis" tegutsemise tasemel. ---
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Kurb on, kui isegi 2000 kontserdi helindamise juhtumid ei ole andnud sellist kogemust mida annaks edasi anda kasvõi "kohalikus pubis" tegutsemise tasemel. ---
                  kesse leiva käest ära annab. ega meil siin jaapan ole, kus sa ei pea töökoha säilimise pärast värisema.

                  Comment


                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    Ma panen siia hoopis parem lingi, kus juttu kuidas ja millega toas bassi seisulained summutada http://fitzpatrick.se/wp-content/upl...hite-Paper.pdf , enne kui teil asi väga isiklikuks andmiseks jälle läheb.
                    Antud failis on juttu membraan summutajatest, need on põhimõtteliselt täpselt häälestatavad vajalikule sagedusele lisa massiga nagu pasiivkiirgureid häälestatakse kõlarites. Teeb neid konkreetseid selline firma: https://www.artnovion.com/product-ca...sub-trap-range ainult hindasid pole väga kuskilt leida, odavad nad kindlasti ei ole.
                    Põhimõte pole väga keeruline ja nad on järgi tehtavad aga vaja on kõvasti katsetamist, et õiged materjalid leida.
                    viimati muutis kasutaja moi; 26 m 2019, 17:22.

                    Comment


                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Kellel "teil" jälle millegiks läheb? Meil pole ei kohalike pubide ega ka 2k kontsertidega pistmist, nii et väga keeruline oleks mingi isiklik puude leida.

                      Ma isegi ei saa aru mis on pistmist võimalikul suurkontserdi helindamisel elutoas mõõtmisega, sellest ka minu huvi mingigi kogemuse jagamise vastu. Mis teha, kui ei suutnud vastata.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                        Antud failis on juttu membraan summutajatest, need on põhimõtteliselt täpselt häälestatavad vajalikule sagedusele lisa massiga nagu pasiivkiirgureid häälestatakse kõlarites.
                        Kui see lahendus oleks selline et kasutaja isesevalt saab selle häälestatud, on mõõtmistel toas täiesti tõsiseltvõetav põhjendus olemas - vähemalt keskmise ja kõrgema taseme süsteemides..

                        Üks variant on vast veel - kardioidbass, aga see ei võimalda muusikahuvilisel valida võibolla meelepäraseid kõlareid, kuna see on aktiivne meede ja piirab kõlarivaliku 2-3ribaliste juurde ning füüsiliselt ei ole teab mis WAF heakskiiduga. Aga kõlaribaasi ümbruses on bass niiviisi päris ilusa kontrolli all.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                          Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                          Kui see lahendus oleks selline et kasutaja isesevalt saab selle häälestatud...
                          See lahendus just ongi selline, et kasutaja ise häälestab summutajad vajalikule sagedusele.

                          Comment


                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            Moi lingil pdfist loen:
                            pg 10 Figure VII shows the acoustic measurements... Note that we cannot totally
                            discount the room effects as our measurement room is not perfectly rigid at low
                            frequencies (i.e., the room becomes more absorbent as we drive it harder).

                            Taas peitusmäng, mis helitugevusel kuulatakse/mõõdetakse. Poistel läks tuba 110Hz juures 96dB puhul käest ära.
                            Mina oma keskmise suurusega toas vajan bassi üle 96dB, et saada kontsertelamust.Loomulikult need, kes harjunud kuulama tüdrukut kitarriga, neile pole sellest bassist sooja ega külma.
                            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                            Comment


                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                              Ega see pdf mingi teaduslik uuring just ei ole aga paremat pole ma leidnud.

                              Comment


                                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                                Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                                ...

                                Taas peitusmäng, mis helitugevusel kuulatakse/mõõdetakse. Poistel läks tuba 110Hz juures 96dB puhul käest ära.
                                Mina oma keskmise suurusega toas vajan bassi üle 96dB, et saada kontsertelamust.Loomulikult need, kes harjunud kuulama tüdrukut kitarriga, neile pole sellest bassist sooja ega külma.
                                Mis kontserditest jutt käib? Meenus Nihilistikrypti kontsert Vana-Vigalas... oli tüdruk ja paari kitarri, trumm ka. Oli äge aga kontserelamust koju ei tahaks. Manovar ja Motörheadi kontserditel olevat näiteks mõõdetud ~130 dB.
                                -

                                Comment

                                Working...
                                X