Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #91
    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    Kui Sa mati 1 viitsiksid teemat algusest lugeda, siis sa mõistaksid, et kogu sellest kommenteerijate kambast kasutab ekvalaiserit ainult kasutaja madis64. Teised kuulavad directi, , aga ju siis on tehnika nii hea, et pole vajadust.
    Samas tean ka inimesi, kes oma oma kolmsada eurot maksva võimendi ja samas hinnaklassis CD mängijaga seda samuti teevad ja minuarust on tulemus enamusel juhtudel masendav. Kõlarid kusjuures maksavad tuhande kanti.
    Mul endal on Marantzi ressiiver 6010. Isegi kui kasutan lõppvõimendina Lyngdorf TDAI-2170 on tulemus jama. Seda siis stereomuusika jaoks. Filmide jaoks on ok. Isegi mu kõrvaklapivõimendi Arcam_rPac on sellest Marantzist peajagu üle eelvõimendina.
    Mul oli kunagi NAD c326BEE, aga tämbreid ja basse pidi ikka kasutama, directina oli heli täiesti tuhm. Seega ta ei olnud ju hea võimendi.
    viimati muutis kasutaja Veix7; 22 m 2019, 17:26.

    Comment


      #92
      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

      Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
      ... aga ju siis on tehnika nii hea, et pole vajadust.
      Oeh, ka kõige parem tehnika ei realiseeri oma potentsiaali, kui ruum kõlaritest tuleva heliga tšiki-priki teeb

      Ning moi kasutab dsp-d nii et ma ei ole helimudimises "selles kambas" teps mitte üksi ...

      Comment


        #93
        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

        Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
        Tulles veelkord tagasi sonicu toaheli juurde kuulamiskohal, siis selle (1/6 oktavile silutud, et vähem hüplik oleks) graafiku alusel

        [ATTACH=CONFIG]18110[/ATTACH]

        üritaksin ma siluda (ühel või teisel moel) kogu ask-d 76,3 db-le lisatud kursorijoonele lähemale:

        - bassiala alla 100 Hz on ilmselt omaette teema;
        - sagedusvahemik 300Hz...2kHz tahaks allatõmbamist;
        - sagedusvahemik 2...5kHz tahaks upitamist.

        Mul on mingi aimdus, et siis meeldiks see heli (oma kõlalt) mulle rohkem.
        Vaadates praegu oma ekvalaiseri regulaatorite seadeid, siis korrektsioonid ei ole kuigi suured - jäävad +3...-3 "nupu-dB" piiresse ("nupu dB" on paneelile kirjatud nupuskaala väärtus, tegelikkus võib sellest natuke erineda). Kuid minu jaoks teeb see olulise vahe sisse.
        Üldiselt suurelt tuunida pole soovitattav. Ja tuunida tuleb ainult miinusesse, mõistuse piires. Seda kinnitasid mõned profid ka. Kuidas käitub sinine joon sinu tuunimisega? Tõsi küll, tuleb sama võrra alla koos punasega, aga ikka jääb domineerima. Kui tegeleda ruumiga, tuleb alla punane ja sellest palju rohkem sinine.
        Lisatud failid

        Comment


          #94
          Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
          Tulles veelkord tagasi sonicu toaheli juurde kuulamiskohal, siis selle (1/6 oktavile silutud, et vähem hüplik oleks) graafiku alusel
          üritaksin ma siluda (ühel või teisel moel) kogu ask-d 76,3 db-le lisatud kursorijoonele lähemale:
          ...
          Mul on mingi aimdus, et siis meeldiks see heli (oma kõlalt) mulle rohkem.
          Vist on see ka natuke maitse küsimus. Pilt on kõige halvemast variandist, kui vasaka ja parem kanal on koos kuulamiskohalt mõõdetud, sedasi ei saa kõrgete otsast kindlasti adekvaatset tulemust kui mikker sentimeetri täpsusega mõlemast kõlarist samal kaugusel ei ole, kammfilter tuleb sisse.
          Kõigele lisaks on kõrv selline, et ta ei kuule ruumi heli täpselt sama moodi kui mikker mõõdab, mingis osas suudab kõrv ruumi peegeldusi ignoreerida natuke ja kuulda rohkem kõlarist otse tulevat heli ning seda olulisemaks pidada. Ilmselt on see omadus erinevatel inimestel/kõrvadel erinev ja ilmselt ka treenitav.

          Kui veel helipildist (lavast e. 3D-st) natuke rääkida, siis mul jäi see ka nagu tähelepanu alt välja Sonicu juures. Ilmselt ei olnud kuidagi väga vaimustav ja kõige muuga oli palju tegemist, aega oli ka natuke vähe, ma oma kaasas olnud helipildi plaadini ei jõudnudki. Samas olid minu arust instrumendid ilusti kõlaritest väljas pool ja helis oli tunda mingit õhulisust ja vaba ruumi instrumentide vahel. Üks mis mulle veel hea kesksagedusega seostus, oli vist impulshelide loomulikus ja kiirus, eriti just seal kesksageduse ülemises otsas, ilmselt võiks seda ka nimetada heaks dünaamikaks.


          Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
          Kui Sa mati 1 viitsiksid teemat algusest lugeda, siis sa mõistaksid, et kogu sellest kommenteerijate kambast kasutab ekvalaiserit ainult kasutaja madis64. Teised kuulavad directi, , ...
          Mul on kogu kõlari filtrite majandus DSP peal, lisaks on DSP-l ruumi kompenseerimine PEQ-dega peal, selles mõttes nagu pole direct. Samas analoolgis poole üldse midagi muud vahel kui ainult 6 kanaliga volumi potekas.

          Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
          Üldiselt suurelt tuunida pole soovitattav. Ja tuunida tuleb ainult miinusesse, mõistuse piires. Seda kinnitasid mõned profid ka. Kuidas käitub sinine joon sinu tuunimisega? Tõsi küll, tuleb sama võrra alla koos punasega, aga ikka jääb domineerima. Kui tegeleda ruumiga, tuleb alla punane ja sellest palju rohkem sinine.
          Mis joon see sinine on? Miks ta palju rohkem alla tuleb, kui ruumiga tegeleda?
          viimati muutis kasutaja Scott; 26 m 2019, 06:57. Põhjus: järjestikpostitused kokku

          Comment


            #95
            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

            Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
            Ja tuunida tuleb ainult miinusesse, mõistuse piires.
            Mu kunagine tööandja ütles selle peale "teoreetiliselt on sul õigus"...

            Tean, et tegelikult peaks ainult summutama, kuid kui soovida otsekanali ja ekvalaiseri kaudu saavutatud signaali tunnetuslikult samal nivool hoida (et näiteks küllatulnud audiosõbrale "direct vs eq" ilma nivoo olulise hüppamiseta demoda), siis ainult summutamisega ei pääse.
            viimati muutis kasutaja madis64; 22 m 2019, 20:34. Põhjus: kirjavead

            Comment


              #96
              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Esmalt postitatud moi poolt
              Mis joon see sinine on? Miks ta palju rohkem alla tuleb, kui ruumiga tegeleda?
              Decay@160ms. Decay graph näitab ilusti room mode-d välja. Kui toa bassi summutada sumbub ka decay (kaja) loogiline.

              Comment


                #97
                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                Selge, nii see on, et ruumi resonantside koha pealt võib saada küll EQ-ga üldise ASK sirgeks aga sumbumise (decay) jooni ikkagi sirgeks ei saa ja seal jäävad resonantsid ikka domineerima.
                Seda saab ilusti näha mu OB kõlari waterfall pildilt, kus otse ASK bassi otsas on üsna sirge aga sumbumine bassi otsas ikkagi väga kehvake tänu ruumi resonantsidele.
                Sonicu ruumist veel seda, et tänu sellele, et tal on ruumis palju mööblit ja muud kraami, sumbub temal kõik, mis on 100 Hz-st üles, palju paremini kui minu suhteliselt tühjas ruumis.
                viimati muutis kasutaja moi; 22 m 2019, 22:47.

                Comment


                  #98
                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                  Ja tuunida tuleb ainult miinusesse, mõistuse piires. Seda kinnitasid mõned profid ka.
                  Jap, olen nende profidega nõus - tingimusel et räägiti digidomeenis toimuvast EQ'st (sest PCM elu lõpeb 0dB saavutamisel, DSD korral on sama olukord +6dB peal).
                  Analoogekvalaiseri kasutamisel on mõõdutunne samuti kohane, aga võib ja vahel peabki ka pluss-skaalasse häälestuses minema.

                  Veix7 - mina näiteks kasutan analoogdomeenis loudnessi, mis on EQ erikuju. Kuna ma olen siin teemas enne kommenteerinud, siis pean end lugema ka kambas olevaks, seega leidsin täpsutuse olevat kohane.
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #99
                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    Ja mina kasutan Room Equalaiserit, mis ju samuti on eqvalaiser, seega ma olen ju madisega ühel poolel.

                    Comment


                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Otsustasin ka EQ-le võimaluse anda. Põhi room-moded ja seinte peegeldused pisut alla suruda. Kõrgem ots kohe ilusti lisandus, mida oli kõrvaga ka puudu.
                      Lisatud failid

                      Comment


                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Ma olen siis nede kambas kes ekvalaiserit ei pruugi. Milleks, kui seda on heli konserveerimisel juba tehtud.

                        Hetkel teeb häält see: https://www.thomann.de/intl/ee/behringer_umc1820.htm

                        OS on linux, sest winnis on see karp võimeline ainult stereot esitama. mis sest et auke on kena hulk......

                        Comment


                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                          Ma olen siis nende kambas kes ekvalaiserit ei pruugi......
                          Sa oled vähemuses.

                          Comment


                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                            Ma olen siis nede kambas kes ekvalaiserit ei pruugi. Milleks, kui seda on heli konserveerimisel juba tehtud.

                            Hetkel teeb häält see: https://www.thomann.de/intl/ee/behringer_umc1820.htm

                            OS on linux, sest winnis on see karp võimeline ainult stereot esitama. mis sest et auke on kena hulk......
                            Miks Sa soovid väita, et Sinu näiteks toodud helitehnikaga on võimalik kuulata hi-fi heli? Ma ei räägigi hi-endist. Ma ütlen ausalt, et ma ei tahaks tasuta ka seda.

                            Comment


                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                              Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                              Miks Sa soovid väita, et Sinu näiteks toodud helitehnikaga on võimalik kuulata hi-fi heli?
                              Noh, see kas Hi-Fi heli on võimalik kuulata sõltub tollest vennast kes puldi taga istus. Kui see vend tasemel ei ole, siis peab ise nuppe väänama ja sedasi saab sepiku aga mitte saia.

                              Mõnel on sinna pulditaha päris normaalne vend leitud.

                              /* tõepoolest windowsit kasutavale vaenlaselegi ei soovita seda karpi, sest draiveri tootja (kelle nime pole karbil, ega karbi paberites) on oma soperdusega selle karbi võimekuse ära solkinud. võipolla Steinberg UR824 ja paljud RME tooted oleksid etemad pole proovinud. */

                              Comment


                                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                                Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                                Ma olen siis nede kambas kes ekvalaiserit ei pruugi. Milleks, kui seda on heli konserveerimisel juba tehtud.
                                Heli konserveerimisel vaevalt su kuulamis- või elutoa omapäradega keegi arvestanud on.

                                Ega selle teema kontekstis siis keegi ekvalaiseri/dsp-ga salvestise kvaliteeti ei kompenseeri...

                                Comment

                                Working...
                                X