Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    To Svago: mismoodi kinnine kõlar alusel käitub teistmoodi kui aukkõlar. Esimese puhul ju alati/sageli tootja rõhutab, et madalsageduslik väljuhääldi peaks olema toetuspinnast vähemalt bassivaljuka 2 diagonaalipikkust kõrgemal ja tänapäevaste postkõlaritega on see mitmekordselt täidetud, kuid bass ikka kõrvuhäiriv.
    Inverterkõlaril kukub allpool resonantsi madalate ots järsult ära. Kompressioonkõlaril on alumine ots lamedam ja teatud ruumiresonantsid selles madalamas otsas mõjutavad toas mõõtmist.

    Ükskord üritasin toas leida sobivat kohta, kuid loobusin ja läksingi õue.

    Learn how to measure speaker frequency response using good quality equipment that doesn't break the bank account.


    viimati muutis kasutaja Svago; 23 m 2019, 12:24.

    Comment


      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

      arvestavad ikka, juba kontrollruumide suurusi planeerides. kohalike helimeestega on juttu olnud, et enamasti on kontrollruum umbes sama suur kui keskmine elutuba lasnamäe paneelikas.

      Mu toake pole suurem kui abbey roadi teise stuudio kontroll kamber ja träni (kappe, laudu, ja pehmemat mööblit) on samapalju.

      kõlarid muidugi ei ole kolmekordselt dubleeritud. mulle aitab mu lähiväljadest küll.



      punane on ca 45 kraadi alt. Roheline on sealt kus ma tavaliselt istun.

      Comment


        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
        Roheline on sealt kus ma tavaliselt istun.
        Sellise ask juures ei näe ka mina põhjust ekvalaiseri (ask korrigeerimiseks) kasutamiseks.

        Kui kaugel sa kõlaritest istud?

        Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
        Otsustasin ka EQ-le võimaluse anda.
        ...
        Kõrgem ots kohe ilusti lisandus, mida oli kõrvaga ka puudu.
        Kuidas see muutus 3D-le ja lavapildile mõjus?

        Comment


          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
          Sellise ask juures ei näe ka mina põhjust ekvalaiseri (ask korrigeerimiseks) kasutamiseks.

          Kui kaugel sa kõlaritest istud?
          antud hetkel vähem kui meeter. kõllid peaksid olema kaugemal ja laiema baasiga kuid see pole puht füüsiliselt võimalik.

          Comment


            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

            Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
            .



            punane on ca 45 kraadi alt. Roheline on sealt kus ma tavaliselt istun.
            Kas sa 10 db skaala joontega ja vähema keskmistamisega pilti ei saaks panna?

            Comment


              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
              Inverterkõlaril kukub allpool resonantsi madalate ots järsult ära. Kompressioonkõlaril on alumine ots lamedam ja teatud ruumiresonantsid selles madalamas otsas mõjutavad toas mõõtmist.
              Aukkõlar mängib ju madalamalt, kui kinnine. Vaatan aukkõlarite alumist otsa> 25Hz@-3db, vaatan kinnist kõlarit> 28Hz@-10dB. Millistest ruumiresonantsidest jutt, kas oktaav äramärgitutest allpoolsetest?
              Ja mida sellest arvata:
              Remember that an amp with 'flat' frequency response with a resistor as load ( as most measurements are made ) will no longer be 'flat' with a real world speaker connected to it. How bad it is depends on several factors especially the amps output impedance and the speaker impedance over the whole bandwidth which is never flat for most loudspeakers.
              Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

              Comment


                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                Kas sa 10 db skaala joontega ja vähema keskmistamisega pilti ei saaks panna?
                Kõige karvasem


                Psühhoakustiline


                eelmised olid 1/2 smoot

                Comment


                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                  Ja mida sellest arvata:
                  Remember that an amp with 'flat' frequency response with a resistor as load ( as most measurements are made ) will no longer be 'flat' with a real world speaker connected to it. How bad it is depends on several factors especially the amps output impedance and the speaker impedance over the whole bandwidth which is never flat for most loudspeakers.
                  Seda, et lisaks ruumile (heli kuulamiskohas) on kasulik mõõta ära ka ASK kõlariterminalidel.

                  Comment


                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    To olavsui1 graafikutest: Et siis mõõdame kõnelemise st 60bB tasemel kuulatavat muusikat:
                    viimati muutis kasutaja martk; 23 m 2019, 17:19.
                    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                    Comment


                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      on sel valjemaks keeramisel muud vahet, kui püsiva kuulmiskahjustude tekitamine?



                      päris valjuks ei julge ajada.

                      ma mõõdaks ikka sellel helitugevusel, mida tegelikult kasutan.

                      Comment


                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Kui vaadata seda pilti, siis kuulad ca 7 meetri kauguselt (et kuulmiskahjustust vältida):
                        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                        Comment


                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                          Nende absoluutsete dB numbrite taga ajamisel pole mingit mõtet. Sa ei tea kunagi, kui spetsiaalselt ei kalibreeri, millisele reaalsele ruumis olevale helirõhule vastab softis saadud dB number, kuna poole teada täpne mikrofon tundlikus või kui palju täpselt võimendab helikaart või mikrofoni eelvõimendi ja tihti on neil mõlemal võimenduse timmimise potekad ka peal ning võimendused pole konstantsed.

                          Comment


                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            Ruum hakkab ebameeldivalt "kaasa elama" kui teatud helirõhk on tekitatud. Ja mõni ruum "ärkab" suht varakult. On olnud olukordi, kus üks persoon kuulab praktiliselt vaikse kõne tasemel oma muusikat ja kiidab/mõõdab ruumi ASK-d, lähed kohale, palud volüümi lisada ja saad vastuseks, et temale piisab, kuna kõvemal kuulamisel pidavat miskid ebameeldivad kaashelid tekkima. Ja jutt pole kuulmiskahjustavast helitugevusest.
                            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                            Comment


                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                              Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                              Ruum hakkab ebameeldivalt "kaasa elama" kui teatud helirõhk on tekitatud.
                              vot see on asi mida soovin igati vältida. kõlarite all on kasutusel neopreenist põlvematid ja pehmendused vanast läpaka kotist.

                              kuigi leidub inimesi kellele meeldib kui seinad/lauad (ja naabri omad ka) kaasa plärisevad.

                              viimane mõõtmine oli minujaoks liiga vali. ja mingist piirist tekib lühis (mikker kostab valjukasse ja tulemus on kole) sest REW ei oma jacki tuge, et saaks lühise vabalt ruutida.

                              Comment


                                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                                Olen teinud vähemalt 2000 kontserti, ja enamus saalides üle 5000 tuhande kuulajaga, umbes sama palju olen teiste kontserte külastanud, ja suhelnud nende korraldajatega. Olen müünud ja paigaldanud helitehnikat alates suurtest lennujaamadest ja stuudiotest, kuni eramuteni välja. Ja mina pole kordagi näinud et sellistest, absoluutselt ilma mingi põhjuseta mõõtmistest oleks kellelegi mingit kasu olnud, see lõpeb alati läbikukkumisega.
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X