Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    Täna sai just Sonicu pool kogetud kui head heli ikkagi on võimalik veel nõukogude ajal, siin pool raudset eesriiet pressi alt tulnud vinüülist välja pigistada, eriti kui plaadi krõbin ära unustada.

    Seda peab siiski lisama, et vinüülimängijat me (ja eriti mina) ei mõõtnud, CD-mängijat samuti ei mõõtnud, võimude mõõtmiseks seda samuti nimetada ei saa.
    Antud teemat on juba näritud siin https://www.elfafoorum.eu/threads/56...ite-mõõtmine, softiks oli seekord REW.
    viimati muutis kasutaja moi; 11 06 2019, 16:10.

    #2
    Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

    Eile sai siis jah kuulatud ning esmakordselt ka mõõdetud minu helisüsteemi. Kohal oli mitu lugupeetud foorumlast, aga eks nad ise kommenteeri.
    "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

    Comment


      #3
      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

      Esmakordne see mõõtmine ei olnud. Mina mõõtsin sinu vinüülisüsteemi kui käisin . Kui mäletad, panid peale ju mõõteplaadi, mille ma salvestasin. Noise floor -63-65dB ja THD 0,5-0,6% ei pannud just silmi pööritama. Ja kordama lauset mille ütlesin esimese minuti jooksul kui süsteem häälitsema asus, ma vist ei hakka...
      Need olid küll tollased seadmed, mis ma arvan, on tänaseks vahetunud.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #4
        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

        Sonic, kui saladus pole, siis avalda millistest komponentidest sinu süsteem praegusel hetkel koosneb.

        Comment


          #5
          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

          Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
          Sonic, kui saladus pole, siis avalda millistest komponentidest sinu süsteem praegusel hetkel koosneb.
          Transport: Esoteric P-03
          DAC: Esoteric D-03
          Eelvõim: Audia Flight Pre
          Lõppvõim: Audia Flight 100
          Kõlarid: Verity Audio Parsifal Ovation
          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            #6
            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

            Keegi mingeid tulemusi mõõtmistest ka avaldab.

            Comment


              #7
              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Netist: https://www.soundstagenetwork.com/me...sifal_ovation/

              Comment


                #8
                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                SoundStage mõõtmistulemused on küll koledad ja tekitavad küsimusi, et mis filosoofia nende kõllide autoril(autoritel) küll on. Keskmise ja kõrge Xover paistab olema kusagil 3kHz juures või isegi üle selle. "Off axis graafikus" tekib seetõttu selge auk kuna mid on seal kohal juba üpris suunav. Ega "on axis" kara ka muidugi oma sirgusega just ei hiilga.... Igatahes graafikuid vaadates võiks selles kõlaris olla kuuldavaid hädasid....

                Aga need kes kuulasid - mis mulje siis subektiivses maailmas jäi ?

                Comment


                  #9
                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  Graafikutelt paistab et ka kõrged on küsitavad, see nn "dual ring tweeter" on oluliselt moonutav, alates 3kHz on see järsult märgatav. Mis jätab võimaluse et keskriba võib tal tõesti olla meeldiv subjektiivselt...
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    Kuulamisel kasutatud eel- ja lõppvõimendi:

                    https://www.hifiengine.com/manual_li...ight/pre.shtml

                    https://www.hifiengine.com/manual_li...ight/100.shtml

                    Comment


                      #11
                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Mul hetkel tulemusi näidata pole, teises aparaadis on kõik soft ja failid aga mälu järgi ütleks, et nii kole see ei olnud ja kõlarid mängisid paremini kui graafikutelt võiks arvata. Üsna kindlasti selline süsteem, mile puhul mõõtmine kõike välja ei anna vaid tuleb ise kuulata. Kesksagedused mulle meeldisid väga. Kirjeldada on seda natuke raske, olid sellised paksud ja täidlased aga samal ajal õhulised (sagedusala balansi mõttes) ja ruumis laiali, väljaspool kõlareid (ruumilisuse mõttes) ja hea resolutsiooniga, väikese moonutusega ning käisid hästi bassi ja kõrgetega kokku, võibolla ainult natuke liiga rõhutatud (see ilmselt mu isiklik kiiks kuna olen harjunud DSP-ga sirgeks triigitud ASK-ga). Bassil oli kuuldav ja mõõdetav resonants aga see oli ruumist, kõrged lõppesid õige natuke vara ja polnud super kiired aga see on ka mu isiklik kiiks, kuna olen lintvaljukatega harjunud. Üldmulje oli ikka vägagi hea, täpselt selline nautimise heli, mis ei väsita ka kõvasti kuulamisel.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

                        Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                        Keegi mingeid tulemusi mõõtmistest ka avaldab.
                        Kui sonic siin oma selgesõnalise nõusoleku postitab (tema ruum ja seadmed ikkagi) siis saab need kättesaadavaks teha.

                        Esmalt postitatud ergo poolt Vaata postitust
                        Aga need kes kuulasid - mis mulje siis subjektiivses maailmas jäi ?
                        Omalt poolt ütlen, et mulle isiklikult ilmselt meeldib natuke teistsugune kõlapilt kui "sirged kanalid" pakuvad. Nii et kuulasin, noteerisin, kuid enda komplekti kõla meeldib subjektiivselt rohkem (kutsusin sonicut ka läbi astuma kui kunagi teed Tallinna toovad - raske on oma maitse-eelistusi "kätega veheldes" selgeks teha ).

                        Mis tuli ka esile - samal kandjal SACD salvestis kõlas oluliselt paremini kui cd-salvestis.
                        viimati muutis kasutaja madis64; 12 06 2019, 20:00.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

                          Kuulda sai ka seda, et erineva väljalaske CD-d (rääkimata SACD-dest) on ka vahest erineva miksiga kuni sinnani välja, et teatud helid on liigutatud vasakust kanalist paremasse või vastupidi.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                            Bassil oli kuuldav ja mõõdetav resonants aga see oli ruumist... Üldmulje oli ikka vägagi hea, täpselt selline nautimise heli, mis ei väsita ka kõvasti kuulamisel.
                            Niiet kui ruumi muuta/vahetada, saaks su jaoks heli paika? Tean kuulajaid, kes maja projekteerides seda resonatsivabadust taotlesid. Sai maja/ruum valmis - ikka pole rahul - püstolipauk näitab mõõdetavaid ebakõlasid
                            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

                              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                              Kui sonic siin oma selgesõnalise nõusoleku postitab (tema ruum ja seadmed ikkagi) siis saab need kättesaadavaks teha.
                              Annan siis oma selgesõnalise nõusoleku
                              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                              Comment

                              Working...
                              X