Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

    Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
    EQ on ikkagi süsteemi puudujääkide kompenseerimiseks. Mul pole kordagi sellist tunnet olnud ,,,eelmiste Monitor Audio kõlaritega ega ka praeguste Focali kõlaritega.
    Anna link, kus nende sullesobivate kõlarite tehasekarakteristikud, veel parem oleks kui isemõõdetud?
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      #47
      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
      Vinüülimaailmast analoogiat tuues - kuni sa ei ole hea nõelaga vinüüli kuulanud, sa lihtsalt ei tea, millest sa ilma jääd...
      No mis hinnaga hea nõela saab? Kõige kallim grammer mida kuuland olen oli kunagi Hifi-HighEndi poes Andrese juures. Hinda täpselt ei mäleta aga vist veidi alla 10k€. Oli küll hea sound, aga grammeri kasutusmugavus ei ole lihtsalt mulle vastu võetav. Pealegi DSD tundub mulle parem ja oluliselt mugavam kuulata.

      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
      Aga kui sul ei ole ASK (mõistuse piires) sirge, siis sa midagi ju juba sellega kompenseerid?
      Mingi hetk oli kõva lohk 56Hz kandis, aga sellest sain lahti veidi mikrit liigutades. Üldiselt jäävad minu mõõdetud ASK-d review-des avaldatutega sarnaseks.

      Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
      Anna link, kus nende sullesobivate kõlarite tehasekarakteristikud, veel parem oleks kui isemõõdetud?
      Aga palun:
      https://www.soundandvision.com/content/monitor-audio-silver-10-speaker-system-test-bench
      https://www.soundandvision.com/conte...-labs-measures

      Comment


        #48
        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

        Click image for larger version

Name:	freq.png
Views:	1
Size:	64,8 KB
ID:	872044
        Graafiku alla sagedusi kirjutada ei osata. Eks ta ole, enamus inimesi ei saa vist aru mis asi on sagedus, vähemalt müügimees arvab niimoodi.

        Comment


          #49
          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

          Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
          No mis hinnaga hea nõela saab?
          Seda teemat on soovi korral mõttekas seal:

          https://www.elfafoorum.eu/threads/65258-Helipea-vin%C3%BC%C3%BClile

          edasi arendada.
          Aga kuna juhtivaks faktoriks on dsd-kuulamise mugavus, siis suuremat mõtet ma sellel ei näe.

          Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
          Üldiselt jäävad minu mõõdetud ASK-d review-des avaldatutega sarnaseks.
          Millistel tingimustel mõõdetuna?

          Comment


            #50
            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

            Aga tänan, et muusikat kuulata, vaatan vaid violetset joont. Et kus kukub bass -10dB ja mis sagedusel on filtrivahetus (crossover monitor-audio 550Hz ja 2.7 kHz, fokal 350 Hz ja above 2.2 kHz). Fokali joon ja alumine crossover meeldib rohkem.
            viimati muutis kasutaja martk; 16 06 2019, 22:57.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #51
              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
              Millistel tingimustel mõõdetuna?
              Keset tuba 1m pealt suht sama, kuulamiskohal kukub kõrgete ots veidi alla, muu väga ei muutu.

              Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
              Aga tänan, et muusikat kuulata, vaatan vaid violetset joont. Et kus kukub bass -10dB ja mis sagedusel on filtrivahetus (crossover monitor-audio 550Hz ja 2.7 kHz, fokal 350 Hz ja above 2.2 kHz). Fokali joon ja alumine crossover meeldib rohkem.
              Mulle meeldib Focali heli ka rohkem. Need umbes 5x kallimad ka uuena, aga mitte 5x paremad, heal juhul 2x paremad. Samas on MA S10 bassi 2x rohkem, kohati isegi liiga palju.

              Comment


                #52
                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

                Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                Keset tuba 1m pealt suht sama, kuulamiskohal kukub kõrgete ots veidi alla, muu väga ei muutu.
                Siis on sul ju vedanud.
                Kuigi üks pilt mõlema ASK-ga ei teeks ka kahju

                Comment


                  #53
                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

                  Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                  Kuigi üks pilt mõlema ASK-ga ei teeks ka kahju
                  Huvitav on see, et kõlaritootja annab ASK 1 meetri kauguselt ja 1W võimsuse juures misiganes talle sobival kõrgusel kesk-kõrgete valjukate vahel. Kuid tavakuulajale nigu madis64 ja paljud, sellest ei piisa - käsib mõõta ASK kuulamiskohal peanupu kõrgusel Ja kui see on tavamikrofoniga ja tavakompuutriga tehtud, soovib kindlasti kordust Brüel & Kjær riistadega.
                  Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                  Comment


                    #54
                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas.

                    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                    Ja kui see on tavamikrofoniga ja tavakompuutriga tehtud, soovib kindlasti kordust Brüel & Kjær riistadega.
                    Kui see on tavamikri ja -kompuutriga tehtud, siis lahutades ühest signaalist teise saadki toa mõju kätte (millele ma siin oma tegevust põhjendades rõhunud olen)

                    Kusjuures 1W tundub päris lärmakas olema...

                    Comment


                      #55
                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Toa mõju on 1 tegur
                      kaugus kõlarist on 1 tegur
                      suundmikrofon on 1 tegur
                      kuulaja peakõrgus on 1 tegur
                      Talutav/meeldiv kuulamise helirõhk on 1 tegur
                      kuulaja kõrvalestade kuju on 1 tegur
                      ja veel mõned vähemtähtsad tegurid

                      Tagasi reaalsusesse - mida näitab ühe stosooroki mõõdetav ASK tugitoolis/diivanil istudes teistele stosoorokitele, kui need tegurid on kõigil erinevad?
                      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                        Tagasi reaalsusesse - mida näitab stosooroki ASK tugitolis/diivanil istudes teistele, kui need tegurid on kõigil lugejatel erinevad?
                        Seda näitab, kas sirge traktiga signaalis kuulamiskohal (eeldatavalt) märgatavat või olulist sisukadu esineb või mitte.

                        Comment


                          #57
                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                          Seda näitab, kas sirge traktiga signaalis kuulamiskohal (eeldatavalt) märgatavat või olulist sisukadu esineb või mitte.
                          Kuulamiskohta jõudes on heli miljon korda peegeldatud, sama palju keeratud faasiga, moonutatud, ja see signaal võib sirget ask-i näidata. Kuidas või milles sa tahad sisukadu mõõta? Ma seda ask-i üldse mitte ülitähtsustaks. Olen kuulnud kõlareid kõvera askiga mis tegid väga meeldivad häält. Ja olen kuulanud sirge askiga kõlareid mida ei tahtnud kuulata. Hi-end maailmas kõlaritele lõpp häälestuse teevad kõrvaga kuulates. Inimese kuulmine ei lange askiga kokku. Teha see heli just selliseks kui inimene reaalsuses kuulab on kunst. Kuulata ja sellest aru saada on ka kunst. Võib olla ka selle pärast Sonicu juures helit ei osanud hinnata kuna oled harjunud mõõta askis ja ekvalaiserit keerates.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                            Kuidas või milles sa tahad sisukadu mõõta?
                            Kui tirid kõlari keset tuba ning sellest meetri kaugusel mõõtes saad sirge ASK, siis selliseks see kõlar ehitatud ongi ja selline heli sealt väljub.
                            Kui sama kõlari paned tema "töökohale" ning mõõdad üles selle ASK, mida mikrofon su kuulamiskohal "kõrvapositsioonil" registreerib ning seal on tuvastatav märgatavad muhud (bassi osas näiteks) või langus (kõrgemate osas näiteks), siis mõtlevale inimesele on selge, et tuba mõjutab (rohkem või vähem oluliselt, sõltub mõõtetulemustest) kõlarist väljuvat (valmistaja poolt algselt sirgekstuunitud) heli.
                            Kui selline mõju on tuvastatavalt olemas ning see omanikule meeldib, on kõik korras.
                            Kui aga selline mõju on olemas, kuid omanikule tundub, et heli "ei ole päris see, mis võiks olla" (näiteks ei kõla selliselt meeldivalt kui meetri kaugusel kõlaripaarist istudes), siis on kuulajal kaks võimalust: kas järgida audiofiilide mantrat, et tämbriregulaatorid (ning miks mitte ka muu ruumikorrektsioon, mis osaliselt sama eesmärki täidab), on saatanast või võtta selle heliga midagi ette. Mina kuulasin mõni aasta ilma mõõtmata, misjärel võtsin kätte, ostsin mikri ja mõõtsin oma toa üle ning seejärel "võtsin heliga midagi ette" ja tulemuseks olen praeguse olukorraga rohkem rahul. Ning kuna tulemus (alguses mõõdetuna jämedalt paika keeratud, hiljem ca pool aastat kuulmise järgi peenhäälestatud) liigutas kuulamiskoha ask sirgemaks, siis minu jaoks on ask ning heli kõla vahel korrelatsioon olemas. Ka selles suunas, et kui keegi kiidab näiteks kõrgemas otsas oluliselt langevat ask-d, siis ma ei oska selle peale muud teha kui õlgu kehitada - maitseid on erinevaid, kes mida oluliseks peab ning ilmselt sõltub ka kuulaja audiogrammist. Kuid kui kõrgem ots sumbub, siis objektiivselt on tegemist infokaoga - miks mulle (mitte eesmärgipäraselt tekitatud) kaod meeldima peaksid?

                            Peegeldused ja faasinihked - kui mulle juba ask-st tingitud (näiteks dsp või ekvaga mängides tuvastatuna) kõla ei meeldi, siis miks ma peaksin peegelduste ja faasinihetega end vaevama? Esmalt teeksin ask enda jaoks korda (heli üldse kuulatavaks) ning alles siis tuleksid muud faktorid. Ilmselt jälle prioriteetide küsimus.

                            Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                            Võib olla ka selle pärast Sonicu juures helit ei osanud hinnata kuna oled harjunud mõõta askis ja ekvalaiserit keerates.
                            Sonicu heliga oleks päevakese mängida tahtnud, siis oleks ehk hakanud aru saama, mis ja milleks...
                            viimati muutis kasutaja madis64; 19 06 2019, 06:36. Põhjus: trükivead

                            Comment


                              #59
                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                              Mulle on jäänd mulje, et DSP võid kasutada kuni 300Hz umbes, seal on sellest kõige rohkem kasu. Mina kasutan subwoofri vahel ja seal on ikka korralik vahe kas on muhk või sirge joon. Novembrega olen ka nõus, et kõlarite lõpphäälestus tuleb ikka kõrvaga teha. Algusest lõpuni sirge joonega kõlarid ei ole kõrvale meeldivad kuulata.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                                Huvitav, et keegi sõna pole võtnud infrabassi teemal, sain aru et madalate valjuka asukoht on tagaseinas, kas sellega probleeme polnud?
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X