Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    Esmalt postitatud mati1 poolt Vaata postitust
    To home: see on tõsiselt hea , mis sa kirjutasid siia.
    Tore et siin leidub inimesi kes on oma peaga võimelised mõtlema, enamik parakult tegelevad internetti sukeldumisega, selleks et järjekordne sopa hunnik avalikkuse ette välja õngitseda.
    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
    home, me sõitsime sinna sonicu setti kuulama ning seda me suurema osa ajast ka tegime. Mõõtmised tegime me kõige lõpuks - kui sinul on mõõtmiste vastu allergia, ära siis neid ise tee.
    Ma pole kunagi mõõtmiste vastane olnud, aga teostus ja tõlgendamine võiks ka nägu teemaks olla. Sellel kes Teile selle "supikausi" ette pani oli ka huumorimeel, 1m, 1W, 1kHz nägu kohe mingi kolmainsus.
    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Kui jutt Sonicu süsteemist, siis minu jaoks oli see kesksagedus just üks parem osa.

    Ma pidasin silmas ikka Sinu valjukad. Järgmine kord ära nii kaugele sõida, küsi minu naise käest, ta on nii palju kuulnud et veatult määrab ära millega on tegu.
    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

    Comment


      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
      Ma pole kunagi mõõtmiste vastane olnud, aga teostus ja tõlgendamine võiks ka nägu teemaks olla.
      Kui sa võtaksid vaevaks selle teema pealkirja lugeda, siis ehk (?) saaksid aru, et see teema just sel otstarbel siin loodud ongi ja osa postitajatest sellesse jõudumööda ka panustab.

      Sinu panus "teostusse ja tõlgendusse" on siin paraku suhteliselt olematu veel olnud - ehk lisad ka midagi väärtustloovat omalt poolt?
      Kontserdihelile viitamine siin eriti edasi ei vii - üksjagu inimesi on kogenud nendel piisaval arvul juhtudest suhteliselt halba heli ning vaevalt seda enda toaheli jaoks eesmärgiks seadma hakkavad (ruumid ja olud on ka kardinaalselt erinevad)

      Comment


        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

        Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
        Ma pidasin silmas ikka Sinu valjukad.... tegu.
        Nende puudused on mul juba ammu teada.

        Comment


          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

          Mõõta võib ju ikka, aga kas sellest ka reaalselt kasu on ? Näiteks foorumlane stosoorok on mõõtnud oma kõlareid, MA Silver 10-eid ja Focal Electra 1038-d. Mõõtmistulemused on suhteliselt sarnased, heli aga täiesti erinev. Või kui muuta mikrofoni asukohta mõnikümmend sentimeetrit ja mingi muhk või lohk kaob. No see on ju mõttetus!
          Minu arvates on inimese kuulmine väga individuaalne, mitte nagu nägemine, seega minu arvates on mõtet kuulata, just kuulata muusikat üksinda ja lollus on kellegile oma tõekspidamisi peale suruda.
          Mina olen näiteks 48 aastat vana ja on ilmselge, et mu kõrgete sageduste kuulmine pole enam see. Ja ometi ma kuulan heli directina, siis pole heli vähemalt moonutatud. Ja kvaliteetne heli algab stuudiost, kahjuks on heal juhul 10% salvestistest, mis minule meeldivad.

          Comment


            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
            Mõõta võib ju ikka, aga kas sellest ka reaalselt kasu on ?
            Kasu sõltub muuhulgas ka mõõtetulemusi töötlevast inimesest.

            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
            Näiteks foorumlane stosoorok on mõõtnud oma kõlareid, MA Silver 10-eid ja Focal Electra 1038-d.
            Millises postituses stosooroki enda mõõtetulemused näha on? Selles teemas ta nagu teiste tehtud mõõtmistele viidanud.


            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
            Minu arvates on ... mõtet kuulata, just kuulata muusikat üksinda ja lollus on kellegile oma tõekspidamisi peale suruda.
            Loomulikult, kes siin kellele vägisi midagi surub? Peale nende postitajate, kes teiste tegevust mõttetuks kuulutavad

            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
            Mina olen näiteks 48 aastat vana ja on ilmselge, et mu kõrgete sageduste kuulmine pole enam see.
            Ma olen sinust vanem ja tean kindlalt, et kõrgema otsa kuulmine "ei ole enam see" (viimase kolme aasta jooksul kaks audiogrammi huvi pärast tehtud).

            Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
            Ja ometi ma kuulan heli directina, siis pole heli vähemalt moonutatud.
            Kas sa dsp-ga korrigeeritud heli moonutust tõesti arvad kuulvat?

            Comment


              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Lyngdorfil on võimalus kuulata heli bypassina ja siis room perfecti poolt muudetuna. Reaalselt muudab room perfect basse ja mõningal määral kesksagedust, selle koha pealt on küll mõõtmistest kasu, et näitab, mida muudetakse. Tead, raske on öelda, milline on originaalne heli, mul on ühe ansambli sama plaadi väljalaskeid erinevatelt tootjatelt ja nad kõlavad erinevalt. Kusjuures samal aastal välja lastud.
              Mina ei saa stosooroki mõõtmisi jagada, kui ta tahab, teeb seda ise.
              viimati muutis kasutaja Veix7; 29 m 2019, 17:39.

              Comment


                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                Tead, raske on öelda, milline on originaalne heli, mul on ühe ansambli sama plaadi väljalaskeid erinevatelt tootjatelt ja nad kõlavad erinevalt. Kusjuures samal aastal välja lastud.
                Originaalne heli on Live ilma võimenduseta või mistahes muusikariist ja hääl.

                Ma ka ootan pingsalt kasutaja Home ja mati1 panust siis lõplikult, sest ausalt seda tühja kaagutamist et "mina tean kuidas peab aga teile ei ütle" on päris piisavalt juba kannatatud, hetkel on need mehed lihtsalt kaks klouni.


                Seda miks mati1 valge müra ask on selgeks õppinud jääb ka päris arusaamatuks, ehk on soov pimetest teha ja seejärel ka kontrollida päris muusikaga.

                Comment


                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                  Reaalselt muudab room perfect basse ja mõningal määral kesksagedust, selle koha pealt on küll mõõtmistest kasu, et näitab, mida muudetakse.
                  On sul selle room perfect-i kohta ilma/rakendatud mõõtetulemusi?

                  Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                  Tead, raske on öelda, milline on originaalne heli, mul on ühe ansambli sama plaadi väljalaskeid erinevatelt tootjatelt ja nad kõlavad erinevalt.
                  Sonicu juurest tagasiteel me arutasime moi-ga, et ühe testloo kohta (ühe ja sama kontserdi salvestus kusjuures) teame me kolme ametlikku digikandjat ning ühte netist saadud faili, mis kõik kõlavad erinevalt ning kõige paremini kõlab see tundmatu päritoluga fail.

                  Comment


                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    Varsti panen uued tulemused ilma Room Perfecti ja siis Room Perfectiga. Ostsin teise bassikõlari juurde, siis on kummalgil kanalil oma bassikõlar, nagu ongi normaalne. Ma loodan, et stoosoorok siis mõõdab selle ära, kui tal aega on.

                    Comment


                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                      Varsti panen uued tulemused ilma Room Perfecti ja siis Room Perfectiga.
                      Ootaks huviga.

                      Üks mõõtmine võiks veel olla - võtta väljund kõlariterminalidelt. AGA SEE ON OHTLIK - ettevaatamatusest võib helikaardi sisendi läbi põletada (kuidas tean - ei ole vaja küsida). Kui on tegemist "sirge" signaaliga, siis üldiselt olen voltmeetri järgi 400Hz signaaliga alguses nivoo (kõlariterminalidelt) ca 0,5V peale paika seadnud ning kui kõik enam-vähem normaalne on olnud, korranud mõõtmist ka 1V ja 2V (teeb toas juba suhteliselt korralikku lärmi) nivoodel.
                      Selline mõõtmine aitab signaali ruumikorrektsiooni pealelülitamise mõju adekvaatsemalt välja võtta kui läbi kõlari lastud signaaliga.

                      Comment


                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Ok, olen siis teavitatud.

                        Comment


                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                          Minu tähelepanekud süsteemidest, kehvas süsteemis tahab käsi haarata tämbri nuppe (karke), aga kui süsteem on hea, siis directis on kõrvale hea.

                          Comment


                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                            ...aga kui süsteem on hea, siis directis on kõrvale hea.
                            Sa ignoreerid kuulamisruumi mõju helile.

                            Comment


                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                              Sa ignoreerid kuulamisruumi mõju helile.
                              Sa ignoreerid teiste arvamusi, ning oled liialt oma "kinnisidees" kinni.
                              Avalda palun oma süsteem.

                              Comment


                                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                                Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                                ... oled liialt oma "kinnisidees" kinni.
                                Avalda palun oma süsteem.
                                Mul puuduvad kinnisideed, mul on teadmus

                                Aga ok:

                                ADC XLM Type 1 (originaal)+Technics SL-Q2 või Marantz CD-67 / Onkyo P-303 / Onkyo E-30 / Onkyo U-30 / Onkyo M-505 / RRR FS-10.1 / elutuba

                                Kõik lülid (v.a. elutuba) "põhjalikult üle käidud ja vajadusel moditud".

                                Comment

                                Working...
                                X