Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

    Kunagi küsisin kinniste kõlarite proovimise kohta. Olid ignorantselt vait ja suhtlesid vaid moiga. Pakun, et ask pole süüdi, vaid kõlar ei kohendu ruumiga.
    Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

    Comment


      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

      Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
      Õhtust!

      Sain ASK ver 2 ära teha ja ver1 see väga ei erine. Mõõtsin ära ka bassid ja need on identsed, et eraldi filtreid neil ei ole.
      Ma nüüd ei oska bassi ja midi graafikuid nii kokku panna, et tuleks õige tugevusega graafik.
      Pildilt ei saa üheselt aru, kas need valjukate mõõtmised on tehtud mikker siuliselt vastu valjukaid (bass või mid) ja inverteri mõõtmine mikker inverteri ava ees vahetult?
      Kas nende mõõtmiste REWi faili saad ülesse panna?

      Comment


        Minu kodukino ja HI-FI tehnika

        Esmalt postitatud marcor1 poolt Vaata postitust
        Isiklik kogemus - pole nii palju head muusikat või õigemini viitsimist seda üles leida, et iga päev kuulata tunde, nö. "Hi-Fi" asendis.
        Ehk kuna elutoaga ikkagi tegemist, siis kas viisakad, ratastega alused ei sobi kuidagi "sisedisainerile". Korra nädalas/kuus kõlarid õigele kohale veeretada, pole väga suur ettevõtmine. Tõstmine on märksa tüütum ning võib vigastada kõlarit, seina, põrandat, kaablipesasid, allajäänud kassi jne...
        Ma kuulan muusikat praktiliselt iga päev, kuid jahh neid häid hetki on märksa vähem. Uue muusika leidmisel on Sotify abiks seal on päris palju liste stiilis "Hifi Test" Sealt edasi on juba enda teha kas Tidal või ostad plaadi.

        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
        Kunagi küsisin kinniste kõlarite proovimise kohta. Olid ignorantselt vait ja suhtlesid vaid moiga. Pakun, et ask pole süüdi, vaid kõlar ei kohendu ruumiga.
        http://i43.tinypic.com/4j1ux.jpg
        Ma üritan tulevikus natuke parem olla aga enda teada vastasin sulle seisvate lainetega. Kui ruum ei võimalda, siis ega see kinnine kast suurt midagi paremaks tee. Hea kuulamisruum on mõõtmetega 5x7m ja kõrgus 3m. Ja isegi see ruum ilma töötlemiseta hakkama ei saa.


        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        Pildilt ei saa üheselt aru, kas need valjukate mõõtmised on tehtud mikker siuliselt vastu valjukaid (bass või mid) ja inverteri mõõtmine mikker inverteri ava ees vahetult?
        Kas nende mõõtmiste REWi faili saad ülesse panna?
        ASK ver2 on nii, et tõstsin kõlari midi täpselt toa keskele 125cm ja mõõtsin 1m kauguselt. Bassid ja inverteri mõõtsin ~5cm kauguselt ja kõik kolm. Failis on nii see 80db, mis oli 1m (graafik lendas lakke) ja ka see 80 db mida üritasin saavutada 5cm kaugusel. Nende kokku panemine on hea küsimus, et kuidas. Mõõtmised on muidu siin

        HIFi meestele kohustuslik vaatamine




        Ja meie armsad kaablid = )



        viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2016, 05:04. Põhjus: järjestikpostitused kokku
        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

          Kuidas digiühendustega saab puusse panna on siin päris hästi seletatud:
          How come some digital connections sound better then others. It's only ones and zeros, it either work or it doesn't according to some......Facebook: https://w...


          Kas sa nii pole mõelnud tuba panna, et tv ja kõlarid on selles "pikas" seinas ja kõlarite taga summutuspaneelid?

          Toa akustika parandamiseks annab äkki disainer loa paksu kardina akna ette tõmbamiseks (tavaolekus lükkad nurka kokku) ja "kitsa" seina peale (selja taha) korralik summutuspaneel.

          Comment


            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

            Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
            ASK ver2 on nii, et tõstsin kõlari midi täpselt toa keskele 125cm ja mõõtsin 1m kauguselt. Bassid ja inverteri mõõtsin ~5cm kauguselt ja kõik kolm. Failis on nii see 80db, mis oli 1m (graafik lendas lakke) ja ka see 80 db mida üritasin saavutada 5cm kaugusel. Nende kokku panemine on hea küsimus, et kuidas. Mõõtmised on muidu siin
            Uurisin seda fail ja tundub et nende mõõtmiste järgi ei saa eriti kogu kõlari ASKd kokku panna.
            Vist pole mõõtmised kuigi hästi õnnestunud, kõlarite kiiksu nagu hästi ei usu.
            Et teiste valjukate signaal võimalikult vähe segaks oleks bassi ja midi valjukaid vaja nii mõõta, et mikker on võimalikult valjuka tsentris ja membraanist mitte kaugemal kui 1 cm, parem kui veel lähemal ning invertri puhul, et mikker oleks inverteri avas sees umbes selle koha peal kus on esipaneel, või natuke sügavamal. Eriti imelik on see kuidas inverteri piik on 16 Hz peal, loogiline oleks kui ta on kuskil 30 Hz kandis. Absoluutne detsibellide number pole eriti olulised, peaasi et signaal ei läheks piiramisse.

            Teine asi mis silma paistis, et mikri asukoht kas kõrgete ees, midi ja kõrgete vahel või midi ees muudab ASKd väga vähe, tuntav lohk 2 kHz juures ja muhk 10 kHz peal jäävad ikka sisuliselt samasuguseks.

            Comment


              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

              Tervitused. Väike progress on toimunud ja lõpuks sain lõuendid kätte. Igatahes www.minuprint.com lubas teha ja kui ütlesin, et teeme ära, siis keegi enam ei vastanud. Leidsin uue tegija Tartust http://www.stuffer.ee/ ais käis kiirelt ja sujuvalt. Raamid seekord klopsisin ise kokku ja sikutasin ka lõuendi peale. Raamideks on siis 28x70mm kaikad ja plaanin täita 50mm villaga. Villa veel hetkel ei ole ja tahaks kasutada hoopis mõnda pooljäika plaati. Samuti jätan õhu villa ja seina vahele. Kui asi seinas ja töökorras, siis teen uued mõõtmised. Samas ootan arvamusi täitematerjalide kohta.
              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

              Comment


                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                Noo nii.. sain lõpuks lõuendi paneelid seina. Täiteks jäi siiski 50mm kivivill Rockwool Super http://www.rockwool.ee/tooted+ja+lah...ioon/superrock

                Paneelide tagumise poole katsin kangaga, et villa osakesi lenduma ei hakkaks. Kui rääkida tulemustest, siis mõõtmisi veel teinud ei ole. Teleka juures käsi plaksutades on väga hästi kuulda tilisevat/helisevat kaja, mida diivanil enam ei ole. Võiks öelda, et diivan on nüüd kaja "vabas" tsoonis. Eks asi on ideaalist kaugel, kuid antud olukorras kindlasti hea samm edasi. Õnnestus eile kuulamis test teha ja mulle meeldis mida kuulsin. Muusika läks selgemaks ja on rohkem fokuseeritud. Hetkel tundub, et ka madalam otsas paranes. Nüüd on hea teha uus mõõtmine ja vaadata kas tunne saab kinnitust või mitte.

                Eks hoian tegemistega kursis aga hetkel Mii Häppii = )





                B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                Comment


                  Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                  Täna ajalehes reklaamiti akustilisi valgusteid- ehk abi sulle nendest , vähemalt ideid mida testida. http://www.valgustus.ee/NewsList#article-1174
                  Samas endal elutuba sama skeemiga ja mõõdusuhtega. Sain alles laupäeval esimest korda komp. tööle(Estonia komp.) ning hakkasin ka vaikselt kõlarid liigutama, õnneks sattusin sinu teema peale

                  Oskad ehk kommenteerida väidet 5. Suurem osa kõlaritest kõlab paremini, kui nende all on mõni raske ese.Näiteks teekatteplaat.
                  ( http://www.pistik.net/foorum/viewtopic.php?f=33&t=1061 )

                  Edu .

                  Comment


                    Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                    See valgusti värk on tegelt väga hea idee ja uurin mis hinda küsivad. Kujuten, ette et midagi vinget.
                    Lõunakeskuse Audiodesign'i kuulamisruumis on kõlarite all kiviplaat ning kõlarid ise piikidel. Kui palju see midagi parandab on raske öelda ja isiklikult ei usu, et see midagi olulist juurde annaks. Küll saan aru piikide ideest ja see vähendab kasti vibratsiooni edasi kandumist põrandasse. Aga kui metall piik hakkab kivi peal vibreerima, siis see võib omakorda kriipivat metallilst heli tekitada. Kui mõelda, siis pole kunagi näinud, et B&W oleks kiviplaate kasutanud oma mudelite demodel. Parandage, kui eksin aga see kivi kisub sinna blink blink teema juurde.
                    AGA samas ise otsin kõlarite alusplaate, kuid mitte heli parandamise eesmärgil vaid, et tekiks kõlari ümber selline visuaalne tsoon, et inimesed natuke suurema kaarega neist mööda kõnniks.
                    B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                    Comment


                      Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                      Esmalt postitatud Destiny poolt Vaata postitust
                      Noo nii.. sain lõpuks lõuendi paneelid seina.
                      Väga hea näeb lõpptulemus igatahes välja. Ootame jätkuvalt uusi katsetusi ja muljeid
                      Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                      Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                      Comment


                        Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                        Ribikardinad ?
                        Need tuleks küll korralike küljekardinatega katta .
                        ( lihtsalt soovitus )

                        Comment


                          Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                          Esmalt postitatud ottok poolt Vaata postitust
                          Ribikardinad ?
                          Need tuleks küll korralike küljekardinatega katta .
                          ( lihtsalt soovitus )
                          Njahh terve parem sein on klaas ja see head ei tee. Eks m pean järk järgult neid muutusi naisele serveerima = )
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika


                            Pagan teen kiir MÜÜGI RC-1590 eelvõimule, tahab keegi ? = )
                            Kurt mul on võimalus saada Classe CP-800 mk2 hea hinnaga, mida kogu aeg olen soovinud. Pagana pihta, tegelt on saada terve komplekt ka CA-2300
                            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                            Comment


                              Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                              Võrrelnud oled neid oma kõrvaga?

                              Comment


                                Vs: Minu kodukino ja HI-FI tehnika

                                Classe hinnas on 2/3 nimi. Hea tehnika, kuid muusikat seal on raske leida. Aga suund on õige, vahetada eelvõim. Kui võimalus on proovi lamp eelvõim, kas üldse selline sound meeldib. Teil seal Konka leiutisi peaks liikuma. Kui heli meeldib, vaata Audio Research, Octave suunas. Ja muidugi kõik ühendused kus võimalik XLR.

                                Comment

                                Working...
                                X