Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Robot - muruniiduk

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Robot - muruniiduk

    [quote=reuter] traktor ei karda kivi ega mätast, sest erinevalt niidukist, ei asu tema tera vända otsas, vaid aetakse rihmadega ringi.


    See et ta murutraktor on ei tähenda veel, et võib veel sellega traktori tegusid teha. Kui sa hakkad muru niitma, et igal pool on kivid ja mättad, siis hakkad kül iga päev jooksma Huskvarnasse uue vikatitera järgi.
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    Comment


      #47
      Vs: Robot - muruniiduk

      Hirmuäratav tundub juba see, et ühe hektati niitmiseks tuleks läbi käia umbes 20 km. Kes tänapäeval sellist maad jala käib ? Ok, enamikul küll nii suur muruplats pole aga mul küll on umbes hektari jagul.
      Ma ei saa aru,kuidas inimesed oskavad mitte millestki probleemi tekitada.Mul on ka muru suuruseks ca 1ha (10000m2).Muru niitmiseks on insenerid välja mõelnud sellise asja nagu murutraktor.Konkreetselt mina ostsin "raider" tüüpi traktori/niiduki.Kogu selle platsi niitmine võtab aega ca 2 tundi.Kas sa tõesti ei leia nädalas 2 tundi vaba aega?Sa ei pea ostma tuttuut niidukit.Võid osta kasutatud.Fakt on see,et sinu idee on ise ehitamiseks liiga utoopiline.Odavalt sa oma ideed teostada ei saa.
      Sinu probleemi kõige reaalsemaks lahenduseks on mingi bensiinimootoriga niiduk.Kas selleks on väike või suurem aparaat,see on su enda otsustada.Muud reaalset lahendust ma asjale ei näe.
      Vana helitehnika remont Pärnus

      Comment


        #48
        Vs: Robot - muruniiduk

        mina soovitan siis ka omaltpoolt seda:
        http://www.friendlyrobotics.com/robomow/

        Comment


          #49
          Vs: Robot - muruniiduk

          Kahjuks on kõik mis geniaalne, ka üpris lihtne.

          Vaja läheb:
          Iseliikuvat muruniidukit (ikka sihuke millel järel peab käima, mitte otsas istuma).
          Ühte posti, vist oli 15 cm paras läbimõõt.
          Pikemat juppi heinapallinööri.

          Posti kaevad keset muru sisse.
          Lööd posti sisse naela ja kinnitad sinna nööri, nii et nöör mööda posti ei libiseks
          Nööri teise otsa kinnitad muruniiduki külge. Mitte suvakalt, vaid tuleb teha nii et vasaku külje esi- kui ka tagaratta lähedale kinnitad 1,5m nöörijupi ja see nöör, mis posti küljes on, tuleb kinnitada selle 1,5m jupi keskele.
          Tõmbad niiduki käima, lükkad käigu sisse ja vaatad suure õnnetundega, kuidas ta mööda spiraali liigub.

          Tegijamad külamehed väänasid ka mingisuguse konstrui traadijupist valmis, mis päästis valla seismajätmise- käepideme, kui niiduk postile väga lähedale jõudis.

          Olen näinud seda töötamas. Ise teate kas uskuda või mitte

          Comment


            #50
            Vs: Robot - muruniiduk

            Suurt kasu sellest nööriga postikallistajast ikka pole, oleks muruplats ideaalne ring, ruut või ristkülik mis siis viga heinapakinööri, ühe naela ja postiga übermechanik riist ehitada.

            Hortese aianduskeskuses oli üks päris soodsa hinnaga traktor, täpset hinda ei mäleta, kuid pakkumist nähes läks igasugune ehitamishimu küll üle.


            Olen näinud kuidas pooleliitrine viin suult tõstmata ära juuakse. Usud või ära usu, vahet pole, hommikul oli tal ikka sitt olla.
            Tasuta präänikut ei anta, ei elus, ei elektroonikas.
            Ettevaatust! Postitan ainult ebakaines olekus!

            Comment


              #51
              Vs: Robot - muruniiduk

              Vabandan, et ei lugenud ennem teisi vastuseid, kuid üht-teist olen selle teema kohta kuulnud..

              Mu mõtte siis selline, et võta robot-tolmuimeja ja muruniiduk. Tolmuimeja saab ju toas takistustega hakkama ja uuemad jättavad meelde kah, kus miski asi on. No ja muruniidulike tuleb teha ülekanded ja asjad, et ikka oma ülesannet täidaks?

              Comment


                #52
                Vs: Robot - muruniiduk

                ma ei usu, et robot-tolmuimeja muruniidukist märgatavalt odavam on.

                Comment


                  #53
                  Vs: Robot - muruniiduk

                  ega odav ta ei tule jah.. natuke alla 10k maksab see tolmuimeja.. koos saatmisega loomulikult..

                  Comment


                    #54
                    Vs: Robot - muruniiduk

                    robot tolmuimeja 3,7k http://www.netikuller.ee/index.php?l...aloog&algus=24
                    Ehk huvitab kedagi!

                    Comment


                      #55
                      Vs: Robot - muruniiduk

                      Sellelt tolmuimejalt saad võtta ainult juhtimissüsteemi - ja seegi tagab sul ~20 ruutu tunnis...2000 ruudu jaoks siis koos laadimisega ~7 päeva. Polegi nii hull tulemus. Iseasi, kas suudad talle "selgeks teha" pika muru ja tolmu erinevuse.
                      -

                      Comment


                        #56
                        Vs: Robot - muruniiduk

                        tal tulebki selgeks teha, et ta niidab muru, mitte ei ime tolmu.. põhimõteliselt on vaja, et ta kivadest ja puudest möödasõidaks..

                        Comment


                          #57
                          Vs: Robot - muruniiduk

                          Aga kas talle pole selgeks tehtud et ta ei põrutaks kohvilaudadesse ja diivanitesse sisse?

                          Comment


                            #58
                            Vs: Robot - muruniiduk

                            Esmalt postitatud denry12 poolt
                            Aga kas talle pole selgeks tehtud et ta ei põrutaks kohvilaudadesse ja diivanitesse sisse?
                            on ikka... parematel jääb meelde ka, kus mis on..

                            edit: aga ta vast liigub aeglasemalt ka.. võrreldes muruniidukiga

                            Comment


                              #59
                              Vs: Robot - muruniiduk

                              niiduk võiks liikuda 5...10 km/h. 100W elektrimootorid äkki veavad ära. Aga mul tuli veel selline mõte, et kui auto genekas kah veel peale panna. siis pole vaja akusid vahetada

                              Comment


                                #60
                                Vs: Robot - muruniiduk

                                Aga mul tuli veel selline mõte, et kui auto genekas kah veel peale panna. siis pole vaja akusid vahetada
                                Kas sa tõesti arvad, et nii saad igiliikuri?

                                Comment

                                Working...
                                X