Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Eks seal on ka see põhjus, et sellistel ise ehitatud kõlaritel ei ole olemas normaalset müügi hinda, kui tahad uut teha, tuleb vana peaaegu tasuta ära anda. Minu omadel on veel see "tõrge", et ilma DSP rauata, selle sees olevate tarkvaraliste filtriteta, miinimum 6-kanalilise DAC-ita ja kolme võimuta poleks kõlariga midagi teha.

    Comment


      ma hetkel lappasin 9 lehekülge läbi, aga ei leidnud seda mille lootsin olevat kahe silma vahele jätnud. natuke silmailu, ehk pilte ka heli tekitajatest endist.
      päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

      Comment


        Loe seda, saad teada miks pilte enam pole: https://www.elfafoorum.eu/forum/audi...35#post1113535

        Comment


          Selge, arusaadav põhjus.
          päikest, liblikat ja särisevat jootekolbi

          Comment


            Lae hoopis siia foorumisse aeg-ajalt mõni pilt.

            Comment


              Üks uus pilt, viimistlus veel tegemata aga häält saab juba teha.
              Click image for larger version

Name:	Hframe2.JPG
Views:	298
Size:	83,2 KB
ID:	1114391

              Comment


                Ma arvasin et sa ainult osa valjuhääldeid välja vahetad.

                Comment


                  See osa välja vahetamine ei lahendaks eriti mingeid probleeme, tuleb põhjalikum muudatus.

                  Comment


                    Panid sa ka katsetamiste käigus tähele, mis parameetrite muutmine "kastisoundi" tekitab? Kui kunagi 15" Eminence Beta elementi väikses H raamis katsetasin siis bassi tuli rohkem aga sound läks "kastiseks" ning loobusin. Kui enda laudade kõrgete ja keskmistega olen rahul siis bassiosa ikkagi kripeldab (korra katsetatud ~0.6x2m lauaga oli bass päris äge aga .... seal ruumis peab elama ka).
                    -

                    Comment


                      Mul ei ole õnnestunud ühestki OB kõlarist "kastisaundi" saada. Mis sa selle "kastissundi all mõtled, mina mõtlen spetsiifilist kompressiooni, resonantse ja faaskarakteristikut (võib ka kõlari Q-ks nimetada).

                      Comment


                        Jah - selline spetsiifiline kõla, vb. isegi kerge kumin, mis häirima hakkab kui OB bassiga ära harjud.
                        Ja selle eelpoolmainitud suurema kõlalaua "ägeda" bassi taga oli tõenäoliselt madalamad sagedused,
                        mis jäid küll mõõtmata kuna reaalsuses silm ei kannataks selliseid monstrume elutoas.
                        -

                        Comment


                          Pakun et ta pidas silmas mid-bassi jäävat kuminat, mis võib tekkida kui bass pole piisavalt madalale lõigatud. Muud ei oskaks mina küll välja pakkuda OB korral.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            See võib siis olla esimene dipole peak, koos H-frame mahu resonantsiga, mis võib mõnel juhul olla päris kõrge, +6dB ja rohkem, seda peab üldiselt natukene siluma. Ega korralikku bassi OB kastist ilma aktiivse korrektsioonita ei saagi. Passiivsed variandid on ikka väga suur kompromiss, peab olema väga palju ribasid ja/või väga spetsiaalsed filtrid, mis tundlikuse ära tapavad.

                            Comment


                              Ka siin OB bassi nautimas, kirjutuslaud + 2x Eminence Alpha 15A, 2.1 võimendi taga, ülemine lõige 300Hzi kandis, kuulamiskohas kuuldav bass hakkab 35Hzist.
                              Esipaneeli pole, kuminaid samuti mitte ja naabreid ei sega.
                              ​​

                              Comment


                                See on siis lihtsalt testiks tehtud katsetus?
                                Ei ole ei lihtsalt valjukad õhus rippumas, ei paneel ega ka U-frame, kuna valgus paistab valjukate vahelt läbi.

                                Comment

                                Working...
                                X