Teade

Collapse
No announcement yet.

OB kõlarid ~100 dB/W tundlikkusega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
    Et siis madalale mängimine pole seotud parema ja loomulikuma heliga, vaid on mingi tüütu number, mida tegelt jälgida pole vaja Tänases miskis päevalehes oli artiklis riiulikõlarist sarnane ütelus - ise pisike aga kõlab naturaalselt ja suurelt.
    Mina järeldaks hoopis seda, et 3 ja 4 riba mängib paremini kui teda on teinud keegi, kes asja tunneb, 2 ribaga saavad palju rohkemad hakkama.

    Kui sa mõtled seda Postimehe Definitive Techology Demand 11 kirjutist, siis see on väga sisuturundus, mitte objektiivne ülevaade.
    viimati muutis kasutaja moi; 31 01 2022, 23:32.

    Comment


      Selle 3 ja 4 riba jutuga väga nõus. Niisuguseid valjuhääldeid mis suudaks mängida enam-vähem kogu oma ribas võrdselt hästi ei välista, aga mina kohanud pole, nii ongi vahel kasulik võtta riba rohkem ja saada kokkuvõttes nauditavam tulemus. Muidugi läheb kogu lugu keerulisemaks, muidugi tuleb mõnd momenti mitu korda teha, aga lõpptulemus peab selle üles kaaluma. Ja kui vaeva on nähtud siis kaalub ka.
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
        Et siis madalale mängimine pole seotud parema ja loomulikuma heliga, vaid on mingi tüütu number, mida tegelt jälgida pole vaja Tänases miskis päevalehes oli artiklis riiulikõlarist sarnane ütelus - ise pisike aga kõlab naturaalselt ja suurelt.
        See kõlarite headuse mõõtmine "muljetavaldavate numbritega" (olgu need siis hertsid, watid, detsibellid või mis iganes) on pigem Hi-Fi ja marketingi pärusmaa.
        Hi-Endi seevastu ei ole võimalik ei mõõta ega kirjeldada ühegi numbri või parameetriga.

        Aga sulle ma leidsin sobivad kõlarid
        https://audiocity.ee/toode/magnat-mo...eme-ii-1002-2/

        ise eelistaksin vähe tagasihoidlikumaid, selliseid mis ei hakka juba 19hz alates mängima
        https://highendaudio.nl/product/magi...-sold/?lang=en

        Comment


          Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust

          See kõlarite headuse mõõtmine "muljetavaldavate numbritega" (olgu need siis hertsid, watid, detsibellid või mis iganes) on pigem Hi-Fi ja marketingi pärusmaa.
          Hi-Endi seevastu ei ole võimalik ei mõõta ega kirjeldada ühegi numbri või parameetriga.
          Kuldsed sõnad!

          "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

          Comment


            Esmalt postitatud scanspeak poolt Vaata postitust

            See kõlarite headuse mõõtmine "muljetavaldavate numbritega" (olgu need siis hertsid, watid, detsibellid või mis iganes) on pigem Hi-Fi ja marketingi pärusmaa.
            Hi-Endi seevastu ei ole võimalik ei mõõta ega kirjeldada ühegi numbri või parameetriga.
            Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust

            Kuldsed sõnad!
            Tõepoolest!
            Tükkis pähe paralleel, et missikandidaate mõõdetakse standardiga, 90-60-90 jne. Aga naisega peab tunne tekkima ja kuigi numbrid võiks ju ka teatud vahemikus olla, pole see määrav ega lõppeks isegi oluline. Eks selle õige heliga ole samamoodi. Tõenäoliselt päris metsas numbrid tunnet ei taga, aga õiged numbrid ei ole kaugeltki mitte garantii, et asjad õiged oleks.
            Toidan trolle!

            Comment


              Mul näiteks Seas elemente sületäis läbi käinud ja vastavaid filtreid tootnud, aga eheduse mõttes PA bassid, lairiba kesksagedused + pasunaga või lairiba valjukad kõrgeid tootmas ikkagi kõikse nauditavam olnud. Vaielge kui tahate, see ei kahanda mu helinaudingut. OB lähenemine annab mu meelest parima loomutruuduse, mis kõlaritega võimalik. Veerand sajandit katsetusi on sellise järelduseni suunanud, mis ei tähenda, et erinevaid kõlariehituse soovitusi kuulda ei võtaks...

              Comment


                Siin siis ongi ülalkirjeldatu näitel ja praegu mängiv 3 riba OB. Filtrid bassidel endiselt 2. järk, muidu esimesed.
                10 riba eq äpiga dipole peak sagedusi maha timmitud ja ka mõningane bassikompensatsioon tekitatud - alates 500hz-ist 2dB oktavile.
                Disaini ja helipildi mõttes tahaks sihvkamaid kõlareid, aga aken tahab vahepeal lähti käia ja see seab piirid.

                Comment


                  Sa oled vahepeal peaaegu sama lahenduseni jõudnud kui mina, ainult keskriba ei ole MTM kõrgete ümber.
                  viimati muutis kasutaja moi; 17 02 2022, 21:52.

                  Comment


                    Njah, omajagu võhma on kulunud kõikide olemasolevate valjukate koosluste testimisel, siis peenemal filtri timmimisel, lõpuks veel eq äpi otsimisel, mille eest maksta oli vaja.
                    Näis, kauaks see variant hea tundub, aga vahelduseks ju võiks..

                    Comment


                      Mis eriline aparaat sul seda äppi ringi ajab, et sinna tasuta EQ-t ei saa? Windows see vist ei ole?

                      Comment


                        Huawei tahvel. Ja olen tunde kulutanud korraliku 10 riba Eq leidmiseks, mis muusikamängija, netiraadio ja muude allikatega toimiks ning 500hz riba omaks.

                        Comment


                          Milleni siis jõudsid? Androidile peaks pärsi hea asi olema USB Audio Player PRO, oskab välise DAC-iga asju ajada ja DSD mängimine on olemas lisaks EQ-le.

                          Teine kus on sees päris asjalik DSP on Neutron Music Player.


                          viimati muutis kasutaja moi; 18 02 2022, 10:57.

                          Comment


                            Comment


                              Poweramp on samuti välise DACi sõbralik ning parameetrilise EQga sain kõrvamonitoride kõrged hästi ära siluda. Dac/klapivõim on Miezu dongle.

                              Kõlarisüsteem on muutunud ja EQd enam ei vaja.

                              Comment


                                Mis kõlarite osas muutus, mis võimaldab ima EQ-ta läbi saada?

                                Comment

                                Working...
                                X