Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    ...ma pole nivoosid kunagi absoluutnumbris mingile konkreetsele nivoole ajanud ja mul on need suht umbkaudsed.
    Nivood peaksid olema kõlarikohased - et neid üle ei tüüritaks. Viimastes REW beetades peaks (eri nivoodel saadud) graafikute nihutamine olema juba suhteliselt lihtsalt teostatav.

    Comment


      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      Võin panna kui see midagi annab, sa mõtlesid ASK ja THD graafikuid? Kuigi ega mõõtmise nivood nagunii väga samad ei ole, ma pole nivoosid kunagi absoluutnumbris mingile konkreetsele nivoole ajanud ja mul on need suht umbkaudsed.
      Jah, ASK ja THD-d mõtlesin, huvitav oleks võrrelda programmi(Room Perfecti) ja sinu väljatimmitud tulemust.

      Comment


        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

        Sellised pildid. Ei viitisinud sügavalt kaevata, OB on suht väiksel nivool mõõdetud kuulamiskohalt, mürad on põhilised, mis moonutuse määravad.
        Sinine on Pandion.





        Leidsin ka ühe kõrgemal nivool tehtud mõõtmise, et OB väga kehv välja ei paistaks, OB punane joon:
        viimati muutis kasutaja moi; 29 m 2019, 22:33.

        Comment


          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

          Ja kumb siis millisel graafikul on?

          Comment


            Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

            Tänan, et vaeva nägid! Tundub, et Pandionite ASK on päris hea.

            Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
            Ja kumb siis millisel graafikul on?
            Sinine on Pandion

            Täpsemalt öeldes on graafikul SA Pandion 30. ja bassikõlar BK Electronics XXLS 400-FF koondtulemus. Ainult SA Pandion 30 päris nii madalale ei mängi, kuigi suudab mängida muljetavaldavalt madalale.
            viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2019, 03:30. Põhjus: järjestikpostitused kokku (3 tk)

            Comment


              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
              Tänan, et vaeva nägid! Tundub, et Pandionite ASK on päris hea.
              Kui sulle meeldib siis on väga OK, tehniliselt mõõtmiste järgi pole neil ka midagi viga, kui seda kesksageduse THD muhku ei oleks. OB puhul on see kõrgete tuntavalt madalam nivoo just maitse küsimus, mulle nii meeldib.

              Comment


                Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                Seda ma just mõtlesin, et miks selline langus, aga jah, kui sulle meeldib, siis on ju hästi

                Kuna siin teemas on juttu mõõtmistest, siis on mulle alati pakkunud huvi, kas 70-ndate ja 80-ndate eliitvõimendeid on võimalik võrrelda tänapäevaste tippvõimenditega ? Loomulikult eeldusel, et nad on renoveeritud. Kas keegi on võrrelnud näiteks Yamaha selleaegset tippmudelit ja tänapäevast ? Loomulikult võib see firma olla ka muu, näiteks Marantz.
                viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2019, 03:31. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                Comment


                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                  - supakaid tundus natuke rasvaselt palju olema, ta keeras neid ca 2dB maha, minu jaoks läks paremaks, eks ta ise kuulab edasi ja keerab vastavalt oma maitsele;
                  - kõrgemas osas jäi nagu ehedust väheks - eriti kui pärast panime lõpuks mängima Saxo 30-d.
                  - näpud tundsid vajadust ask-d millegagi korrigeerida, kuid sellel Lyngdorfil on ainult tehasesätete komplektid.
                  Mina jätaks suppakad üldse stereo süsteemist välja. Korra käisin linnahalli stuudios ja peremees demonstreeris supaka mõju, ühes ruumis oli supakas kasutusel. Mulje jäi, et kui ei tea, kas on sees, ei osaks arvata kas on sees või väljas. Kui aga puldist sisse/välja lülitada oli kuulda, et supakas annab ainult pisut mahtu (volumet) helile juurde. Mingit domineerivat rolli tal ei olnud, ainult kõige madalam ots oli mängus. Alla 50hz kindlasti.
                  Mis mõttes ehedust väheseks?
                  Veel selline küsimus, kui mõõtmised kõrvale jätte, mis mulje jäi üldisest pildist võrreldes Sonic-u juures kuuldud? Kumb on elusale helile lähedam? Kas oli kohe kuulda, et süsteemid on erinevast hinnaklassist?

                  Comment


                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    Muuseas mul on samuti kaks häälestust, üks on ilma supakateta ja ma usun, et enamus inimesi ei saaks aru, kui ka ainult Pandionid mängiksid. Usu mind, Lyngdorf seob kõlarid ja subwoofrid väga hästi. Aga see kõige madalam ots tuleb ikka bassikõlaritega paremini.
                    Pärnu mnt. Hifi-Hiendis Andresel on Hegeli tipp eel- ja lõppvõimendi, Platinium II 300 kõlaritega, aga kui süsteemi lisandub ka Platiniumi supakas, on siiski vahe sees.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2019, 03:31. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

                    Comment


                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                      Seda ma just mõtlesin, et miks selline langus, aga jah, kui sulle meeldib, siis on ju hästi
                      Tegelikult olen pärast seda mõõtmist kõrgeid 1 dB võrra tõstnud.
                      Pandioni kesksageduse THD muhku võiks aga rohkem uurida. Natuke raske on uskuda, et Scanspeak sellise kala sinna sisse on lasknud. Hea oleks mõlemat valjukat eraldi mõõta mikker peaaegu vastu valjukat. Siis oleks natuke kindalm, et kõik mis mikkrisse jõuab on pärit valjukast. Imelik on see, te THD muhk on nii lai ja põhiliselt 2. harmooniline, kuigi ka 3. harmooniline on seal vahemikus kõrgem.
                      viimati muutis kasutaja moi; 30 m 2019, 10:10.

                      Comment


                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Esmalt postitatud Veix7 poolt
                        ...kas 70-ndate ja 80-ndate eliitvõimendeid on võimalik võrrelda tänapäevaste tippvõimenditega?
                        ...
                        Kas keegi on võrrelnud näiteks Yamaha selleaegset tippmudelit ja tänapäevast?
                        Kuidas sa selles kontekstis "tippvõimendi/mudeli" määratled?

                        Comment


                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                          Tegelikult olen pärast seda mõõtmist kõrgeid 1 dB võrra tõstnud.
                          Pandioni kesksageduse THD muhku võiks aga rohkem uurida: Natuke raske on uskuda, et Scanspeak sellise kala sinna sisse on lasknud. Hea oleks mõlemat valjukat eraldi mõõta mikker peaaegu vastu valjukat. Siis oleks natuke kindalm, et kõik mis mikkrisse jõuab on pärit valjukast. Imelik on see, te THD muhk on nii lai ja põhiliselt 2. harmooniline, kuigi ka 3. harmooniline on seal vahemikus kõrgem.
                          Kevadel stosoorok mõõtis ühe meetri kauguselt.Click image for larger version

Name:	sa_pandion_30_1m.jpg
Views:	2
Size:	245,5 KB
ID:	872117See on vasak kõlar.

                          Comment


                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                            Mina jätaks suppakad üldse stereo süsteemist välja. Korra käisin linnahalli stuudios ja peremees demonstreeris supaka mõju, ühes ruumis oli supakas kasutusel. Mulje jäi, et kui ei tea, kas on sees, ei osaks arvata kas on sees või väljas.
                            Vilets supakas? Ükski riiulikõlar ega põrandakõlar ei suuda piisavalt madalale mängida.

                            Comment


                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                              Kuidas sa selles kontekstis "tippvõimendi/mudeli" määratled?
                              No näiteks võrdleks A-S3000 ja mõnda 80-ndate alguse tippmudelit.

                              Comment


                                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                                Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                                ... ja mõnda 80-ndate alguse tippmudelit.
                                Ma küll ei tea, kas mu Onkyo MP-303/M-505 või Hitachi HMA-7500MKII "tippmudeliteks" liigituvad (massi on neil küll nii puuda kanti ja kanalid sees rohkem või vähem diskreetsed), kuid nende mõõtmistulemusi võib leida



                                alt saadavas viimases failikaustas.

                                Kui praegu sooviks võrrelda erinevaid võimendikomplekte samade kõlarite/kaablite ja toaga, siis võtaks (lisaks kõlarist väljuvale helile) täiendava mõõdetava signaali ka kõlariterminalidelt või lõppvõimendi väljundterminalidelt.

                                Comment

                                Working...
                                X