Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
    Vaadates neid graafikuid tekib küsimus, et kuidas see heli kõlaks siis kui "vana hea" kõrgete tämbriregulaatorioga see 2kHz-st algav langus ära kompenseerida. Praegu meenutavad need graafikud mu enda tuba enne ekvalaiseri rakendamist (millest mul mõne aastaga villand sai)...
    Stoosoorok ütles, et heli on väga hea. Kindlasti loeb ka kui hästi keegi kuuleb.

    Comment


      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

      Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
      Stoosoorok ütles, et heli on väga hea.
      Nojah, ma seni ikka ise otsustanud, mis mulle hea tundub

      Aga tõe kriteerium on praktika - kui kunagi kuulata õnnestub, siis võib mu arvamus ka muutuda...

      Comment


        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

        Ma ise olen samuti rahul, aga ma ei ole ju erapooletu. Ja siiamaani on kõigile meeldinud, kes on kuulanud.
        viimati muutis kasutaja Scott; 20 07 2019, 01:00. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

        Comment


          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

          Kas sa suudad oma digitraktis lisada sellise shelving-tüüpi filtri, mis sujuvalt mingist sagedusest (nt 1 või 2kHz) alates ASK-d sujuvalt (mingi reguleeritava tõusuga) tõstab?

          Ehk mis emuleeriks tavalist kõrgete tämbriregulaatorit.

          Comment


            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

            Lyngdorfil on tegelikult võimalik kasutada erinevaid helisätteid, nagu Music 1, Music 2, Relaxed, Open, Open Air, Soft, Action 1, Action 2, Movie, Action Movie, News, Bass 1, Bass 2. Mina olen siiamaani kuulanud Neutraliga, mis tähendab seda, et ekvalaiserit ette kujutades on kõik sagedused nullis. Näiteks Music 1 ja Music 2 nõrgendavad kesksagedust. Aga ühegagi neist filtritest ei saa tõsta sagedusi absoluutskaalal, vaid saab tõsta või langetada neid üksteise suhtes. Maksimum on ikkagi ekvalaiseri skaalat ette kujutades null. Seega kui ma tahan, et tämber oleks tugevam, siis ma pean valima filtri, mis alandab kesksagedust ja bassi.
            Aga näiteks Lyngdorfi kallimal mudelil TDAI-3400 saab neid filtreid enda maitse järgi luua.
            viimati muutis kasutaja Scott; 20 07 2019, 01:01. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

            Comment


              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
              Kas sa suudad oma digitraktis lisada sellise shelving-tüüpi filtri, mis sujuvalt mingist sagedusest (nt 1 või 2kHz) alates ASK-d sujuvalt (mingi reguleeritava tõusuga) tõstab?

              Ehk mis emuleeriks tavalist kõrgete tämbriregulaatorit.
              No mispärast ta peaks seda tegema? Ja miks ta üldse sinule ette jäi, Veix7 on loominguline inimene, ja tema tegevuse suund on põhimõtteliselt õige, vaatab ringi, arendab oma süsteemi, selliseid võiks siin rohkem olla. Mis tolku on inseneridest, kui nad isegi sellest ei saa aru et ruumi korrigeerimine ekvalaiseriga, on sama hea, kui üritada ahvile hiina keelt õpetada. Käisin WRC sõitu vaatamas, vähe sellest et heli teha ei oska, põletati hunnik tehnikat maha, ja polnud isegi piinlik sellest meedijas pasundada.
              Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

              Comment


                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                Mis tolku on inseneridest, kui nad isegi sellest ei saa aru et ruumi korrigeerimine ekvalaiseriga, on sama hea, kui üritada ahvile hiina keelt õpetada.
                Saavad nad ka sellest aru, see on lihtsamat ja odavamat teed minemine, mis väikese, osaliselt näilise tulemuse ikka annab aga muidugi ei lahenda kõiki ruumi akustika probleeme.

                Comment


                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                  No mispärast ta peaks seda tegema? Ja miks ta üldse sinule ette jäi, Veix7 on loominguline inimene, ja tema tegevuse suund on põhimõtteliselt õige, vaatab ringi, arendab oma süsteemi, selliseid võiks siin rohkem olla. Mis tolku on inseneridest, kui nad isegi sellest ei saa aru et ruumi korrigeerimine ekvalaiseriga, on sama hea, kui üritada ahvile hiina keelt õpetada.
                  Veix7 "jäi ette" seetõttu, et ta siin oma tegevusi esitab. Kui ta istuks vaiki kodus või neist oma sõpradele saunaeesruumis kiitleks, ei huvitaks mind mitte sendi eestki.

                  Aga - vasaraonule viidates - siin on "avalik koht" ning siin postitamisega tuleb vastu võtta kõik, mis sellega kaasneb.

                  Ajuehitusi on mitmesuguseid - minu oma ei suuda kuidagi leppida sellega, et taasesitlusel "tapetakse maha" osa helist - see, et stosoorok seda heaks peab, mind absoluutselt ei huvita
                  viimati muutis kasutaja madis64; 18 07 2019, 00:04. Põhjus: kirjavead

                  Comment


                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    Hästi öeldud madis64! Ajuehitusi on tõepoolest mitmesuguseid. Kusjuures mõnel areneb, mõnel mitte ja eks enamus meist on kunagi omanud naeratavat Priboid ja RRR kõlareid.

                    Comment


                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                      Käisin WRC sõitu vaatamas, vähe sellest et heli teha ei oska, põletati hunnik tehnikat maha, ja polnud isegi piinlik sellest meedijas pasundada.
                      Nõus, 100%. Ainult et mis on sel teemal siin pistmist ahvidega Ralli Estonia'lt...?

                      Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                      No mispärast ta peaks seda tegema? Ja miks ta üldse sinule ette jäi, Veix7 on loominguline inimene, ja tema tegevuse suund on põhimõtteliselt õige, vaatab ringi, arendab oma süsteemi, selliseid võiks siin rohkem olla. Mis tolku on inseneridest, kui nad isegi sellest ei saa aru et ruumi korrigeerimine ekvalaiseriga, on sama hea, kui üritada ahvile hiina keelt õpetada.
                      Ta võiks teha seda katsetamise huvides, mille vastu tundis Madis huvi. Ja ma panen tähele et erinevalt teist, sai Veix7 sellest täiesti õieti aru - nii katse eesmärgist kui oma võimalustest seda teha ning ka digidomeenis helikäsitluse erinevusest absoluutskaalal võrreldes analoogdomeeniga.

                      Klassikalise analoogEQ kasutamine ühes kindlas ruumis koos püsiva seadmestikuga on täiesti kohane viis olukorda kontrollida. Sel on omad puudused, nagu ka digiprotsessitud EQ'del, igaühe enda valik.
                      Ja muide, Hiina loomaaedades on ahve, kes saavad aru hiinakeelsest suhtlusest, olgu see nii remargi korras .
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                        Aga ühegiga neist filtritest ei saa tõsta sagedusi absoluutskaalal, vaid saab tõsta või langetada neid üksteise suhtes. Maksimum on ikkagi ekvalaiseri skaalat ette kujutades null. Seega kui ma tahan, et tämber oleks tugevam, siis ma pean valima filtri, mis alandab kesksagedust ja bassi.
                        Lõpptulemuse või ktasetustulemuse seisukohalt väga jämedalt lähenedes vahet pole, kumba meetodiga ASK-d muudetakse, kas soovitu lisamisega või mittesoovitu alandamisega.

                        Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                        Aga näiteks Lyngdorfi kallimal mudelil TDAI-3400 saab neid filtreid enda maitse järgi luua.
                        See tähendab seda, et kui otsustan kunagi digimaailma astuda, siis Lyngdorfidest tuleks kaalumisele see 3400-mudel.

                        Comment


                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                          Sellised nad välja näevad. Kõik mõõdistamised on tehtud Neutraliga.Click image for larger version

Name:	20190718_093814.jpg
Views:	1
Size:	471,2 KB
ID:	872100Click image for larger version

Name:	20190718_093956.jpg
Views:	1
Size:	482,9 KB
ID:	872101

                          Comment


                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                            ... eks enamus meist on kunagi omanud naeratavat Priboid ...
                            Sa ju kiidad praegu näo vasema poole halvatusega Lyngdorfi, milles see oluline vahe küll peaks seisnema...

                            Comment


                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                              Lõpptulemuse või ktasetustulemuse seisukohalt väga jämedalt lähenedes vahet pole, kumba meetodiga ASK-d muudetakse, kas soovitu lisamisega või mittesoovitu alandamisega.



                              See tähendab seda, et kui otsustan kunagi digimaailma astuda, siis Lyngdorfidest tuleks kaalumisele see 3400-mudel.
                              Mitte ilmtingimata, võimalik, et TDAI-2170-e tarkvarale lisatakse samuti see võimalus, viimane tarkvarauuendus ilmus 11. märtsil, siis laadisin ta mälupulgale ja installisin võimendisse.
                              Aga ega neid TDAI 3400 mudeleid järelturul eriti ei liigu, omanikel oleks neid mõtet müüa siis, kui tuleb uus mudel välja. Vaata kasvõi HifiSharki, null tulemust. Ja mis on müüki tulnud lähevad nagu soojad saiad.

                              Comment


                                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                                Viimased uudised Lyngdorfist olid, et nad loobuvad direckt-digital võimenditest ja lähevad uutes mudelites üle tavalistele D-klassi võimudele.
                                Eks nad on ikka natuke kriitikat ka saanud, mitte ainult kiita: https://www.audiosciencereview.com/f...q-part-1.6738/

                                Comment

                                Working...
                                X