Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    milline peaks olema tema arvates ideaalne kodune stereo süsteem, kõlarite ja tehnika näitudega?
    mis stereo, 7,1 kindlasti.

    täpselt sellise paigutuse ja võimalusel samade kõlaritega kui Kenji "kodus"

    Comment


      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

      Aru ma ei saa miks home retsept teile ei sobi?
      Võtate aega/kohta, et kuulata natuuris pillid alates orelist ja lõpetades taldikutega. Lähete koju ja kuulate neidsamu, et kas tundub samaväärne.
      Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

      Comment


        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

        ehh, enamus selle foorumi kasutajaist ei kuula iial sellist muusikat (ega lähe sinna kus sellist musa esitatkse) kui siis ainult kaks korda.
        esimene kord, siis kui neile lasso kaela visatakse ja altariette tiritakse. lugu on see: https://www.youtube.com/watch?v=U4J0MKsG_is
        teisel kord, kui ühe pruudiga 50 aastat vastu peetakse ja lugu on see: https://www.youtube.com/watch?v=MMkyqcnQixY

        iseasi kui pruute tihedamini vahetatakse...
        viimati muutis kasutaja Scott; 08 m 2019, 06:21. Põhjus: eelnevat postitust ei pea täielikult tsiteerima

        Comment


          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

          Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
          mis stereo, 7,1 kindlasti.
          täpselt sellise paigutuse ja võimalusel samade kõlaritega kui Kenji "kodus"
          Me pole stereost veel jagu saanud. Näen stuudiot.
          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
          Aru ma ei saa miks home retsept teile ei sobi?
          Võtate aega/kohta, et kuulata natuuris pillid alates orelist ja lõpetades taldikutega. Lähete koju ja kuulate neidsamu, et kas tundub samaväärne.
          Millest see retsept koosneb? Alustada tuleb sellest, kui hästi need instrumendid salvestatud on. Võib ka nii juhtuda, et salvestus võib kõlada parem kui reaalne heli. Kuna inimesel saalis on 2 kõrva. Mikrofonid võib aga panna mitu tükki ja palju paremasse kohta kui kus inimene istub. Usu mind, head stereo süsteemid teevad imesi.

          Comment


            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

            ükski stereosüsteem ei tee imesid. ainult vahendab.



            oskad sa soovitada stereosüsteemi, mis taastab peeti keeratud dünaamika?

            Comment


              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
              Siis tuleb teha 3Hz test. Kui sel juhul bassi ja keskmebraanid käivad ühes faasis, on moi'l õigus, kesk on alt filtreerimata. Kui ei käi, siis on filtreeritud.
              (3Hz on valitud seetõttu et nii on silmaga selgelt näha)

              Korralik muhk võib ka mitte olla, kui sa mõõtsid kõlari klemmidelt, mitte ribavaljuka klemmidelt.
              Pildilt on ju näha takistuse langus 100 Hz peal võrreldes 200 Hz, see näitab ilusti, et kesksagedust ei ole alumisest otsast filtreeritud.
              Vaadata võib ka moonutuste graafikut, kus moonutuste suurenemine hakkab juba 200 Hz juurest ja on pidev sageduse langedes, mis viitab ka sellele, et kesksagedus ei ole alt lõigatud.
              viimati muutis kasutaja moi; 08 m 2019, 09:57.

              Comment


                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                Alustaks sellest kuidas need pildid on tekkinud...
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  Alustaks sellest kuidas need pildid on tekkinud...
                  No kuidas siis?
                  Ma ei saa aru ka sellest siiski miks ta peab alt filtreeritud olema ?
                  See et on tõusvat ask'd korrigeeritud on ju tegelt ok.

                  Comment


                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    Nii neid mõõdeti: https://www.soundstagenetwork.com/me...udspeakers.htm

                    Comment


                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Nii neid mõõdeti - kõlari terminalidelt, mitte ribavaljukalt.

                      MK - muidugi võib olla alt filtreerimata - aga sel juhul peab see keskriba tegelikult olema midbass vähemalt, sest ta peab elama kaasa ja üle kõik bassiharjutused mida seal "infrabassi" saavutamiseks tehakse .
                      Ka mul endal on praegu süsteem kus on nii, aga vastav valjukas on ametlikel tootjatel rohkem bassivaljukana kasutusel. Peab elama üle amplituudi ja võimsuse, mul alul oli ka 5" mõõduks, nüüd on 6,5". Ülemäärane amplituud tähendab koheselt ka moonutuste kasvu. Kui korpuskõlar ehk maskeerib moonutust, siis OB näitab iga vale liigutuse välja. Hää küll, Parsifalil on custom build valjukas, saab olla kuidagi kohandatud. Mina tekstist aga tõlgin asjad nii välja nagu varem kirjutasin.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Seal tekstis pole kesksageduse kõrgpääs filtri kohta sõnagi aga mitmed kaudsed asjas selle puudumisele viitavad. Nagu selgus, said sa sealsest filtri kohta käivast tekstist natuke valesti aru seega lisaks tekstile oleks mõistlik ka muid argumente aktsepteerida.

                        Kõlari üldist takistust mõõdetakse ikka kõlari terminalidelt, nii saab kõige rohkem infot kätte.

                        Comment


                          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                          Kõlari üldist takistust mõõtes saame üldise käitumise iseloomustuse, mõõtes aga riba, saame infot riba kohta, kas seda on raske aksepteerida... Nii nagu me mõõdame ASK'd tervikult või ainult riba korraga - tervik on ainult kõigi ribade resultaat, summa.
                          On päris kindel et te kõlarit lahti ei võtnud, ribasid ei mõõtnud, kahju et Sonicul puudub kompetents teha see 3Hz test - oleks ilma igasuguse kõhkluse või vaidluseta pädev info olemas.
                          Mis puutub minu arusaamise kohta selguse saamist sinu poolt, siis isegi praegu seda uuesti lugedes ei suuda ma aru saada nii nagu sina seda tahad näha. Mist teha, bad day. Mis ei tähenda et sul ei pruugi õigus olla,võib, aga ei pea ja mulle tundub et ma jään selles enda juurde. Mind suudab kõigutada ainult kas lahtises kastis filtris näpuga järge ajamine või vähemalt 3Hz test. No või füüsikas pädev tõlk...
                          Seniks, jätkame muude aspektidega, kui neid on.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                            See on küll väga kindel, et Parsifali kesksageduses 900 Hz peal ei ole mitte kõrgpääs filter vaid madalpääs, mis kompenseerib valjuka ASK tõusu kõrgete sageduste suunas.

                            Comment


                              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                              See "väga kindel" ei kõla nagu absoluutselt kindel, pigem nagu ümarpoliitikute "ma usun küll et on kindel" .

                              Minu jaoks pole tegelikult üldse kriitiliselt tähtis, sest ma ei ole sunnitud neid kõlareid kuulama. Olgu nii- või teistpidi, mõlematmoodi saab teha ja ma seejuures igapäevaselt kuulan seesugust lahendust. Mis minus tekitab küsimusi, on just see et enamik seeriaviisilisi 5" keskribasid, mis oleks piiratud alt 150Hz juures, ei kannata panna filtrita lahendusse ilma, et ei tekiks komplikatsioone suurematel võimsustel/helirõhkudel. Kui nn "custom build" on ületanud mingi trikiga neid probleeme, tore. Aga krdima väheusutav. Mina sellises konfiguratsioonis ei teeks nii, kuna selle hinnalipiku juures on kasutajal õigus eeldada et kõik on korrektne igal kuulataval helirõhul.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                                Siis tuleb teha 3Hz test. Kui sel juhul bassi ja keskmebraanid käivad ühes faasis, on moi'l õigus, kesk on alt filtreerimata. Kui ei käi, siis on filtreeritud.
                                (3Hz on valitud seetõttu et nii on silmaga selgelt näha)
                                Aga kuidas seda näha saab, kui valjukad vaatavad eri suundades?


                                Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                                kahju et Sonicul puudub kompetents teha see 3Hz test
                                Nojah, kui ühel puudub kompetents ja teisel finants, siis vist jääbki see test tegemata.
                                viimati muutis kasutaja Sonic; 09 m 2019, 08:52.
                                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                                Comment

                                Working...
                                X