Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

    See müstiiline sagedus (100 Hz) on alaldatud pinge impulsside sagedus. Kui see ruulima hakkab, siis on toiteplokid lihtsalt saast.
    Vaevalt see antud süsteemis läbi saab kosta, mina küll ei kuulnud.

    Comment


      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      ...a paljud heliga professionaalselt tegelevad organisatsioonis soovitavad sama. Mulle umbes nii ka meeldib.
      Lõpetame siinkohal selle teema arenduse - mind ei huvita, mida "professionaalselt tegelevad orghanisatsioonid" arvavad, mind huvitab ainult see, mida ma kuulen.

      Sulle meeldivad need tapetud kõrgused - ok, minule ei meeldi.

      Comment


        Kui on väike monotoonne langus bassist kõrgete suunas, siis see ei tähenda tapetud kõrgeid, kõrged on täitsa olemas ja normaalsed kuna kõrgete nivoo ei paista silma (tegelikult kõrva) võrdluses bassiga vaid võrdluses kõige lähema madalama ribaga, ehk kesksagedusega.

        Comment


          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
          ..., kõrged on täitsa olemas ja normaalsed ...
          SINU aoks normaalsed, MINU jaoks mitte.

          Ma juba ütlesin, et selle arutluse võiks lõpetada...

          Comment


            Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust


            Aga kui mitmekiloeurone set ei võimalda kuulamiskohal ASK sirgekskeeramist - nojah, nutune lugu, aga mitte minu õlal.
            Kus kohast sa seda võtsid? RME võimaldab vabalt ASK sirgeks ajada.

            Comment


              Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
              ... siis jäävadki 2-3 dB lohud- muhud. Need on nii tühised, et ei tunne vajadust midagi muuta.
              Lihtsalt teadmiseks, kui me audimehega kõlarikaableid võrdlesime, siis me mõlemad kuulsime vahet, mis mõõdetuna oli 0,15dB .

              Kui sa ei kuule 3dB muhke-lohke, noojah, õnnelik inimene oled.

              Comment


                Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust

                Kus kohast sa seda võtsid? RME võimaldab vabalt ASK sirgeks ajada.
                No aga aja siis sirgeks ja hakka sealt liikuma.

                Viieribaline EQ - nuujah, oleks sul 32 riba kasutada...

                Comment


                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  Kui on väike monotoonne langus bassist kõrgete suunas, siis see ei tähenda tapetud kõrgeid, ...
                  Ma jätan selle sinu sügavalt isiklikuks arvamuseks, mida ma täie teadlikkuse juures jätkuvalt ignoreerin.

                  Comment


                    Pandionid, roheline ilma, pruun supakatega.
                    Lisatud failid

                    Comment


                      Esmalt postitatud Veix7 poolt Vaata postitust
                      Pandionid,...
                      Mälu järgi andsid täpse lavapildi kui sisendsignaal korda sai. Samas see ASK näitab ka langevaid kõrgeid - kellele meeldib, kellele mitte.

                      Comment


                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust

                        Ma julgeks küll arvata, et Pandionitel samas ruumis, sama ruumi paigutuse puhul seda muhku ei olnud kõrva järgi.
                        Pandionide decay. Ja pandion vs marten. Pandion punane, Marten sinine. Paigutus pisut erinev. Mikrofoni koht ka erinev. Decayst näha, et käituvad sarnaselt. Kui arvesse võtta, et need on "in room response", pole neil häda midagi mõlemal. Tänu sellele, et Pandioni bass on puhtalt "toru" bass. Paneb ta rohkem toa "käima". Esile toodud kõrgem kesksagedus tundub, et on Accutoni eripära. Paljud on sellest kirjutanud. Ka paljud tootjad pole sellest jagu saanud. Miles 3 üks esimestest Accutoniga Marteneid. Võib olla ei osatud veel nii hästi seda seadistada.

                        Lisatud failid

                        Comment


                          Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust

                          SINU jaoks normaalsed, MINU jaoks mitte.
                          Ega ma ei üritagi sind oma arvamust muutma suunata, ma selgitan kuidas ma ise selleni olen jõudnud, mis mulle meeldib.
                          Samuti ei näe ma mingit põhjust miks Veix7 peaks hakkama kõvasti EQ-ga möllama, kui talla hetke olukord meeldib, siis nii ongi.



                          Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                          Pandionide decay. Ja pandion vs marten. Pandion punane, Marten sinine. Paigutus pisut erinev. Mikrofoni koht ka erinev. Decayst näha, et käituvad sarnaselt. Kui arvesse võtta, et need on "in room response", pole neil häda midagi mõlemal. Tänu sellele, et Pandioni bass on puhtalt "toru" bass. Paneb ta rohkem toa "käima". Esile toodud kõrgem kesksagedus tundub, et on Accutoni eripära. Paljud on sellest kirjutanud. Ka paljud tootjad pole sellest jagu saanud. Miles 3 üks esimestest Accutoniga Marteneid. Võib olla ei osatud veel nii hästi seda seadistada.
                          Huvitav, sinu pandud Pandioni pilt on hoopis teistsugune kui Veix7 pandud, ilmselt üsna erinevalt mõõdetud. Erinevus just sealt 3kHz-st üles poole.

                          Comment


                            Mingi aeg olid mul ka Kudos Super 20-d. Nendel tundub samas piirkonnas muhk olevat. See Pandioni fail, mis ma üles panin, on Novembre mõõdetud. Samal ajal Kudoste mõõtmisega. Kudosed, vasak punane, parem sinine.
                            Lisatud failid

                            Comment


                              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                              Samuti ei näe ma mingit põhjust miks Veix7 peaks hakkama kõvasti EQ-ga möllama, kui talla hetke olukord meeldib, siis nii ongi.
                              Teadmine valgus, mitteteadmine pimedus. Kui sul on EQ võimalus olemas ning sa ei proovigi seda kasutada, siis sa lihtsalt ju ei tea, kas tulemus veel parem ei võiks olla

                              Ma ei kavatsegi väita, et EQ tal midagi kindlasti paremaks teeb, kuid mingi võimalus on olemas...

                              Comment


                                Kui juba EQ-ga mängida, siis mingi sellisega ja ajada ka faas sirgeks https://www.elfafoorum.eu/forum/audi...82#post1111882
                                Sain eile faasi üsna sirgeks ja on ikka palju parem küll ja väga teist moodi aga sõnades keeruline kirjeldada.

                                Comment

                                Working...
                                X