Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Jah, 77 dB peaks olema ok, siis jäävadki 2-3 dB lohud- muhud. Need on nii tühised, et ei tunne vajadust midagi muuta.

    Comment


      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
      Kas sa neid kuvatõmmiseid koos legenditekstide ja selgitavate tiitlitega ei saaks paluda?
      1 graafik 2 kõlarit koos, supakaga ja ilma.
      2. Vasak-parem kõlar eraldi mõõtes, mikrofon samas kohas kogu aeg.
      3. Supakad
      4. RT60 toas
      5,6 Impuls responce, vasak-parem kõlar. Piigid on peegeldused. 2,5ms juures on näiteks põranda peegeldus.
      Üks oluline pilt jäi lisamata. Toa resonantsid ja heli sumbumine. On hästi näha mis nad teevad. Ja kuidas kõrg sagedus langeb kiiresti suuremas toas.
      Lisatud failid

      Comment


        Mida see punane ja sinine tähistavad?

        Comment


          Decay graph - ehk kuidas mis sagedus sumbub toas. Punane on esmane signaal, sinine sama 160ms pärast. Seda 100 hz anomaaliat ma ei suuda seletada. Pandioniga ta nii selge polnud, aga ikkagi oli.
          Lisatud failid

          Comment


            Näppisin siis ekvalaiserit, tõstsin 100 Hz ala 3 dB, 280 Hz 3 dB, 6 kHz langetasin 2 dB ja alates 10 kHz -st tõstsin 2 dB. RME-l on väga laiade võimalustega EQ, saab muuta sagedusi , mida soovid ja kui järsult soovid. Esmamulje on igatahes hea, muusikasse tuli rohkem täidlust. Mõõta kahjuks ei saa...
            Lisatud failid

            Comment


              Proovi viia kogu EQ miinuspoolele ("allapoole") - vaata, kas tekib mingi kuuldav vahe või mitte.

              Ning kas EQ riba "kühmu" laiust (filtri Q) ka seadistada saab?

              Comment


                Jah, saab kühmu laiust seadistada, kui pilti vaatad, siis kõik neli seadistust ongi erineva laiusega. Eks ma homme proovin allapoole seadistada.

                Comment


                  Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                  Decay graph - ehk kuidas mis sagedus sumbub toas. Punane on esmane signaal, sinine sama 160ms pärast. Seda 100 hz anomaaliat ma ei suuda seletada. Pandioniga ta nii selge polnud, aga ikkagi oli.
                  See 100 Hz on põhjalik null ülekande funktsioonis ehk ruumi ASK miinimum, mis on kiirema sumbumisega kui ruum muudel sagedustel.

                  Mõõtmistelt paistab üsna selgelt välja 3-10 kHz muhk, mida ka kõrvaga kuulda oli, ma arvasin ta natuke madalamaks kui mõõtmiste järgi on aga nii Pandionidel samas ruumis, kui mu enda kõlaritel näiteks seda muhku ei ole ja see on väga hästi kuuldav erinevus.

                  Comment


                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Mõõtmistelt paistab üsna selgelt välja 3-10 kHz muhk, mida ka kõrvaga kuulda oli,
                    Probleem ei ole selles muhus (mis alla 1kHz tasemega näib ilusasti korreleeruvat), probleem on 1...3kHz lohus, mis helist elu välja imeb.

                    Comment


                      Minu kõrva kriipis just see muhk aga eks ASK peaks üle kogu riba olema ikka sirge, mingi kalle võib olla aga mitte laiu muhke ja lohke. Isegi mõni dB selliseid muhke ja lohke on väga hästi kuulda. Antud juhul on muhk julged +5 dB, kui nivoo oleks umbes sama kui 2 kHz peal, oleks summaarne ASK lihtsalt natuke langev kõrgete suunas, mida üldiselt soovitataksegi.

                      Comment


                        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                        ...oleks summaarne ASK lihtsalt natuke langev kõrgete suunas, mida üldiselt soovitataksegi.
                        Siinkohal pean ma vajalikuks teavitada, et ma isiklikult sellistest üldistest internetisoovitustest eriti lugu ei pea. Oma kõrv on see instants, mis ütleb, mis meeldib ja mis mitte.

                        Sellest ka isiklik lähenemine teemale - kõigepealt keera ASK sirgeks, siis hakka tuunima isikliku maitse (ja audiogrammi) suunas.

                        Aga kui mitmekiloeurone set ei võimalda kuulamiskohal ASK sirgekskeeramist - nojah, nutune lugu, aga mitte minu õlal.

                        Comment


                          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                          See 100 Hz on põhjalik null ülekande funktsioonis ehk ruumi ASK miinimum, mis on kiirema sumbumisega kui ruum muudel sagedustel.

                          Mõõtmistelt paistab üsna selgelt välja 3-10 kHz muhk, mida ka kõrvaga kuulda oli, ma arvasin ta natuke madalamaks kui mõõtmiste järgi on aga nii Pandionidel samas ruumis, kui mu enda kõlaritel näiteks seda muhku ei ole ja see on väga hästi kuuldav erinevus.
                          Kui sa pead silmas seda viimase pildi muhku, siis see on pigem ümber kõlarite kasutatavate materjalide eripära. Klaassein, katmata seinad, suur TV läheduses. Kõik nad peegeldavad rohkesti seda sagedust. See decay graph näitab kuidas ruum reageerib.

                          Comment


                            Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                            Kõik nad peegeldavad rohkesti seda sagedust.
                            See müstiiline sagedus (100 Hz) on alaldatud pinge impulsside sagedus. Kui see ruulima hakkab, siis on toiteplokid lihtsalt saast.

                            Comment


                              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                              Siinkohal pean ma vajalikuks teavitada, et ma isiklikult sellistest üldistest internetisoovitustest eriti lugu ei pea. .
                              Need ei ole üldised interneti soovitused, BBC ja paljud heliga professionaalselt tegelevad organisatsioonis soovitavad sama. Mulle umbes nii ka meeldib.
                              Võiks ilmselt pikal filosofeerida ka selle üle, kas kuulmist võiks suunata harjuma mingi konkreetse ASK-ga või on parem ASK-d keerata nii nagu kuulmine on harjunud.
                              viimati muutis kasutaja moi; 27 03 2021, 22:50.

                              Comment


                                Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                                Kui sa pead silmas seda viimase pildi muhku, siis see on pigem ümber kõlarite kasutatavate materjalide eripära. Klaassein, katmata seinad, suur TV läheduses. Kõik nad peegeldavad rohkesti seda sagedust. See decay graph näitab kuidas ruum reageerib.
                                Ma julgeks küll arvata, et Pandionitel samas ruumis, sama ruumi paigutuse puhul seda muhku ei olnud kõrva järgi.

                                Comment

                                Working...
                                X