Teade

Collapse
No announcement yet.

Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

    Manuse pealkiri verity_pars, aga ei usu et õige on. Originaalis, kesk AT 5", bass AT 8".

    Comment


      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

      Juhiks teie tähelepanu sellele, et Parsifalil on olnud vähemalt 4 erinevat mudelit:
      Parsifal
      Parsifal Encore
      Parsifal Ovation
      Parsifal Anniversary
      Kõigil neil võivad olla erinevad filtrid ja valjuhääldid.

      Kas keegi oskab järgnevat kommenteerida?
      viimati muutis kasutaja Sonic; 09 m 2020, 10:14. Põhjus: täiendus
      "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

      Comment


        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

        Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
        Kas keegi oskab järgnevat kommenteerida?
        https://www.devialet.com/en-fi/exper...sifal-ovation/
        See peaks käima Devialeti DSP-ga võimu kohta, milega kõlareid järgi üritatakse aidata ja ruumi akustikaga sobitada.
        Devialet - High-End Speakers and Audiophile Amplifiers

        Devialet has received a lot of (mostly extremely positive) press since its launch. The company’s continual development and an increasing range of designs

        Maitse küsimus, kui juba kõlarid on head, kas neid siis on vaja järgi aidata DSP ja D-klassi võimuga ning lisa AD ja DA-muundustega.

        Comment


          Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

          Mõlemad skeemid pärinevad DIY ehitajate foorumitest, tont seda teab, mis õige on.
          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

          Comment


            Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

            Neid Devialeti SAM kõlbulike kõlarite mõõtmisandmeid on huvitav vaadata : esiteks on tehtud sõltumatud mõõtmised, mida pole põhjust mitte uskuda ja teiseks näeb ära ka kõlari potensiaali.
            Minu enda kõlarid siis SAM süsteemis:https://www.devialet.com/soon/expert-pro-sam-ready-speakers/system-audio/pandion-30/
            https://www.devialet.com/soon/expert-pro-sam-ready-speakers/kudos/super-20a/
            M
            ul on teine kõlaripaar küll lihtsalt Super 20, aga andmed on samad, lihtsalt välist crossoverit ei saa kasutada. Näiteks Lyngdorf TDAI-2170, mis Pandionitega ei sobinud, sobib samas väga hästi Kudostega ja bass on tunduvalt madalam. Kunagi võiks vahe ära mõõta, siis DSP-ga ja ilma, aga 10 Hz võib vahe küll olla.

            Comment


              Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

              Ma hakkasin nüüd kahtlustama, et seal devialeti kõlarite lehtedel peaks olema Before aja After all mingid graafikud aga mul neid ei õnnestu näha, ei Chromi, Firefoxi ega IE-ga. Mis pildid seal on, kuidas neid näha saab?

              Comment


                Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                Ma hakkasin nüüd kahtlustama, et seal devialeti kõlarite lehtedel peaks olema Before aja After all mingid graafikud aga mul neid ei õnnestu näha, ei Chromi, Firefoxi ega IE-ga. Mis pildid seal on, kuidas neid näha saab?
                Hea küsimus, ma ise ei näe neid samuti, loodame, et keegi loeb seda teemat ja jagab asja.

                Comment


                  Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                  on lingid piltidele, kui pilte endid ei ole.

                  Comment


                    Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                    Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                    on lingid piltidele, kui pilte endid ei ole.
                    Aga palun pane siis pildid näiteks minu kõlaritest siia, kui sulle see raskusi ei valmista.

                    Comment


                      Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                      Seal linkide taga lihtsalt pole pilte, failid ei asu serveris lingiga näidatud kohas.
                      Samas mulle tundub, et nende piltide puudumisega pole midagi olulist kaotatud.
                      Väga tõenäoliselt on need pildid midagi sellist, näitavad mingi hüpoteetilise unistuse ja tegelikuse erinevusi ilma SAM-ita ja koos SAM-iga:

                      Comment


                        Vs: Audiosüsteemi kuulamine ja mõõtmine elutoas

                        Jäi ette üks huvitav pilt, mis aitab ASK lohke ja muhke sõnades iseloomustada.
                        Click image for larger version

Name:	descriptors2.jpg
Views:	1
Size:	117,8 KB
ID:	872906

                        Comment


                          Foorumlane Novembre mõõtis mu elutoa stereosüsteemi ära. Tundub täitsa hea olema, kardinate lisamisega peaks RT60 saama 400 ms . juurde. Kuna mu RME dac sisaldab viieribalist EQ, siis on võimalus ka heli timmida, kui tahtmist peaks olema. Bassikõlarid on ühendatud võimendi kõlariklemmidelt, bassikõlari pool on speakON ühendus. Lõikesagedus on seatud 40Hz. Mõõtekaugus kuulamiskohani 2,5 m. Kõlarid Marten Miles 3 ja bassikõlarid BK Electronics XXLS 400 FF.
                          Lisatud failid

                          Comment


                            Kas sa neid kuvatõmmiseid koos legenditekstide ja selgitavate tiitlitega ei saaks paluda? Praegu tuleb failinimest mõistatada, millega tegu on.

                            Mis graafikutesse puutub, siis mulle (vaikeväärtusena, mõõtetulemuses) ei meeldi langus 1...3kHz vahel ja kõrgemat otsa näib sul ka tuba edukalt järavat.

                            Mõõte-allergikutele ütlen ennetavalt, et ma ei väida, et sirgeksaetud ASK on tingimata parem kuulata, kuid mängimisrtuumi siin nagu oleks.

                            Comment


                              Kui hiirekursoriga liikuda faili peale, siis mõne sekundi pärast ilmub info, mis on mis. Minu arust on pigem muhk alates 3kHz-st. Kõrgem ots on väga hea, eriti kui eeldada, et 3-6.5kHz on muhk.
                              Mina ja mitte keegi neist, kes on neid kuulanud, pole kurtnud kõrge otsa üle.
                              viimati muutis kasutaja Veix7; 27 m 2021, 11:02.

                              Comment


                                Muhk on ka, üks ei välista teist.
                                Tõmba mõtteline horisontaaljoon näiteks teisel graafikul (paberiserv ekraanil ajab asja ära) nii, et see poolitaks jämedalt graafikukõikumised. Mis allapoole jääb, on lohk, mis ülespoole jääb, on muhk. Ise paneks selle joone ca 77dB peale.

                                Comment

                                Working...
                                X