Teade

Collapse
No announcement yet.

Audioposimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audioposimine

    Esmalt postitatud waints poolt Vaata postitust
    Vastuväide: kui kaablid teevad heli ainult halvemaks,siis miks kulutavad inimesed suuri summasi kaablitele kus kaupleja kiidab oma kaableid taevani.Toon näite.paneme kraani otsa vooliku mis on tehtud riidest ja pärast vooliku mis on tehtud kummist.Edasi said juba aru mida ma silmas pidasin.
    Kulutavad palju raha kaablitele, sest:
    1. kõva marketing omab tõhusat mõju.
    2. ei saa aru, et seadmete omadused on olulisemad kui kaablite omadused.
    3. ei saa aru, et samasuure kaablitele kuluva raha eest saaks märksa olulisemalt tõsta seadmete klassi/kvaliteeti.

    Näide veevoolikutega: tulemuseks on, et mõlemad voolikud takistavad vee voolu, kuigi takistamise tulemus on ka teoreetilis-pragmaatiliselt tuletatuna erinev. Järeldus: nii voolikud kui kaablid on passiivsed komponendid ja nende mõju voolule on takistav, mis on ka minu eelpoolse selgituse sisu.
    Elektrilisi kaableid iseloomustab aktiiv- (oomiline) ja reaktiivtakistus (kapasitiivne ja induktiivne) ja nende kombinatsioonid.
    "Edasise" asjus ma ei saa aru, mida sa silmas pidasid?

    Vastuväide:Oskavad teha küll ja väga hästi.Sellise lõikamise teel eemaldati liigsed kõrgsagedused mis olid selle elemendile omased ja mis rikkusid üldist heli pilti.valjuhääldi koonust ei ole kortutatud ja elemendid on viidud vastavusse nende kastide ehitusomadusele mis tagavad selge ja elava heli.kastide ehitusega on saavutatud seda,et muusika on kastidest lahti.võiks siin veel pikemalt jaurata sellel teemal aga pole mõtet.aru sa ei saa kuna sa pole ise ühtegi kõlarit valmistanud.
    Millest käib jutt? Mingitest konkreetsetest kõlaritest? Kui siis millistest? Palun alustuseks esitada mõõtmistulemused, siis saame olukorda edasi analüüsida.
    Minu kõlarivalmistamised on jäänud aastate taha, seevastu oskused kuulata paranevad aasta-aastalt.
    Jaurata võid kodus peegli ees, siin foorumis arutletakse asjade üle.

    Vastuväide: me võime minna väga anatoomiliseks seoses iga inimese kõrvakuulme ava suuruse osas ja kuni toitumiseni välja.iga inimese kuulmine on erinev ja vanusega kuulmine halveneb sellest saad sa ometi aru.me võime mõõta ja samal ajal raamatust sõrmega järge pidades,et ikka kõik oleks vastavuses kirjutatuga.
    Kokk teeb ka süüa retsepti järgi aga ta ka maitseb enda tehtud toitu ja teeb muudatusi,et parandada maitse nüanssi.
    Kuulmine ja kuulamine,selles peitub kogu lahendus.Enne kui kritiseerid kellegi tulemust valmista ette ruum kus kuulatakse ja kuulaja asukoht kus ta kuulab,alles siis me saame rääkida kuulamisest ja kuulmisest.
    Mida sa siin selgitada üritad? Et kuulmine ja kuulamine on üks ja sama? Või et kuulmise olemasolu annab eelduse kuulamise oskamise saavutamiseks? Või et audiost raamatuid kirjutanud ja asja sügavuti tundvad inimesed ei tea, mida nad on kirjutanud? Ma ei saa aru, et siin oleks vastuväiteid minu väidetele, pigem toetab arvamust, et "posijad" ei tea sisuliselt, mida nad teevad.

    kõikidele kõlaritele on olemas kuskil võim mis edastab infot seda mida on tahetud saavutada kõlari ehitusega.
    Võimendite konstrueerimisel ja valmistamisel võetakse eesmärgiks üldiselt võimalikult sirge ja moonutusvaba ASK saavutamine. Kõvera ASK-ga võimendid annavad kõvera tulemuse.

    Ma võin panna Ferrarile siguli mootori,ega ta siis kiiremini sõitma hakka.sama on ka võimudega.Ma võin osta hirmkalli võimu mis tootja juttu järgi on jumalus kastis aga kui ei mängi siis ei mängi.Veel räägiks mahamängijast millelt esitatakse muusikat. Telefonist kuulates sa ei saa kunagi head helipilti.Ma ei hakka sind õpetama mis moodi peab õige audiofiil ette valmistama ruumi kuhu ta kutsub ka teised kuulama.
    Mis on sellise jutu eesmärk? Me teame kõik, et võimendid on erinevad. Mis puutub siia telefonist muusika mängimine? Mina näiteks ei mängi telefonist muusikat ega soovita teistele, sest sellise koosluse tase ei ole tehniliselt piisav kõrgtaseme audio jaoks. Ja ruumi omadustest võime ka eraldi teemas rääkida.

    Sellel teemal pole rohkem mõttet vaielda ja paneme selle teema lukku.
    Me ei vaidle siin, vaid arutleme. Jääb mulje, et tahad blokkida arutelu mingite jäikade, samas ühekülgsete ja pealiskaudsete seisukohtade propageerimisega, välistades muud arvamused, reaalselt enda omasid põhjendamata. Palun täpsusta/laienda oma seisukohti.
    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

    Comment


      Re: Vs: Audioposimine

      Kaks aastaarvu: 1997 Auto Tune ja 2001 Beat Detective. Enamus muusikat on juba enne kaablisse jõudmist ära kohitsetud. https://youtu.be/AFaRIW-wZlw
      Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

      Comment


        Vs: Re: Vs: Audioposimine

        Aga dvai ma tahan kuulata sinu tehnikat.Mida sa välja pakud?Siis annan sulle korraliku hinnangu sinu tulemusele.Sa väidad,et energia liikumist ei saa parandada ise kaablite valmistamisega,et ainult insenerid suudavad,veel küsin miks te siis raiskate raha kaablitele?Mul endal on Audes 105 jooniste järgi tehtud kast.Originaal 16mm MDF minul 19mm MDF ja elemendidena olen kasutanud 40W69.Võim on Telefunken TA750. ja selle võimu taga on käinud sitaks kaableid,enne kui sain selle õige.Modimisest oled midagi kuulnud või on see sulle nii uus sõna,et selle tähendusest aru saada.Ma olen enam kui kindel,et sinu kõlarid ei mängi. Sa võid teha nad nii heaks kui tahad aga minule sa neid maha ei müü.Ma pole õppinud seda raadioelektroonikat ja muud elektrivärki.Selleks on teised inimesed,mina tegelen kuulamisega.Kas sa suud pakkuda mulle sellist lahendust nii,et mul oleks live ees kui slmad sulgen.Nii,et kui AP tegeleb audioposimisega (sellist sõna pole olemas).Siis ta teeb seda sitaks hästi.Oled oodatud külaline Haapsalus kus vastame sinu küsimustele,peale AP kõlarite kuulamist tema enda ehitatud võimu taga.Aamen!

        Ps:Õpi pidevalt. Alati on "veel üks asi", mida õppida! Õpi teistelt inimestelt midagi uut, ka nendelt, kes sulle ei meeldi. (Steve Jobs)
        viimati muutis kasutaja waints; 14 m 2019, 08:34.

        Comment


          Vs: Re: Vs: Audioposimine

          Huvitav (administraatori) tähelepanek, et sarnastesse teemadesse ilmuvad aegajalt "uustulnukad" , kellel on mõne vanema foorumlasega üsna sarnased mõtted ja ka kirjutamisstiil .
          Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

          Comment


            Vs: Re: Vs: Audioposimine

            Ma tunnen kaasa inimesele kes kuulab ainult 40W69 kaudu. Mitte et see mudel halb oleks, aga midagi olulist jääb küll puudu...
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              Vs: Re: Vs: Audioposimine

              Kas see allpool kirjutatud tundepuhang peaks olema kuidagimoodi otseselt minule adresseeritud või?
              Esmalt postitatud waints poolt Vaata postitust
              Aga dvai ma tahan kuulata sinu tehnikat.Mida sa välja pakud?Siis annan sulle korraliku hinnangu sinu tulemusele.Sa väidad,et energia liikumist ei saa parandada ise kaablite valmistamisega,et ainult insenerid suudavad,veel küsin miks te siis raiskate raha kaablitele?Mul endal on Audes 105 jooniste järgi tehtud kast.Originaal 16mm MDF minul 19mm MDF ja elemendidena olen kasutanud 40W69.Võim on Telefunken TA750. ja selle võimu taga on käinud sitaks kaableid,enne kui sain selle õige.Modimisest oled midagi kuulnud või on see sulle nii uus sõna,et selle tähendusest aru saada.Ma olen enam kui kindel,et sinu kõlarid ei mängi. Sa võid teha nad nii heaks kui tahad aga minule sa neid maha ei müü.Ma pole õppinud seda raadioelektroonikat ja muud elektrivärki.Selleks on teised inimesed,mina tegelen kuulamisega.Kas sa suud pakkuda mulle sellist lahendust nii,et mul oleks live ees kui slmad sulgen.Nii,et kui AP tegeleb audioposimisega (sellist sõna pole olemas).Siis ta teeb seda sitaks hästi.Oled oodatud külaline Haapsalus kus vastame sinu küsimustele,peale AP kõlarite kuulamist tema enda ehitatud võimu taga.Aamen!

              Ps:Õpi pidevalt. Alati on "veel üks asi", mida õppida! Õpi teistelt inimestelt midagi uut, ka nendelt, kes sulle ei meeldi. (Steve Jobs)
              Elektrienergia (elektronide) liikumisele on igasugune juht (kaabel) alati takistuseks. Kaabel on passiivne komponent, seega temas tekib vältimatult kadu. Seega kaabel ei saa teha heli "paremaks". Olenemata sellest, kas kaabel on ise valmistatud või poest ostetud (inseneride, raamatupidajate või tont teab kelle valmistatud). See on universaalne fakt, mitte minu väide. Kas sa füüsika tundides ikka käisid üldse?

              AP on tubli mees selles mõttes, et viitsib jännata. Kahju et ta ei tunnista, et jändamisele lisaks on vaja ka teadmisi ja metoodikat, mõõdistamisi ja asjadest sisuliselt aru saamist.
              AP juures Haapsalus olen käinud, tema esitletud seadmed ei avaldanud tookord oodatud muljet. Lootsin AP viimasest külaskäigust Tartusse paremat tulemust, sest aega areneda on olnud. Kahjuks on tase endiselt ligilähedaselt sama.

              Miks Aamen? Siin on tehnikafoorum, mitte mingi usulahk. Kõike tehnikat mis mul on, demon meeleldi ja alati.
              Kaablite kohapealt: osad oma kaablid koostan ise, osad ostan valmis kujul. Valmis kaablite puhul jälgin alati, et need oleks signaaliedastamise mõttes tehniliselt adekvaatsed.
              Tore humoorikas lugemine, kui inimene on täiesti veendunud et minul olevad kõlarid ei ole toimivad, ise neid kuulmata-nägemata
              Selgeks sai järjekordne "audiofiil", kes väga tõenäoliselt ei oska kuulata.
              viimati muutis kasutaja GU50; 14 m 2019, 10:25.
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                Vs: Re: Vs: Audioposimine

                Aeg ei ole seisma jäänud ja tehnoloogia areneb nii ka kaablid ja nende materjalid:iseasi on kuidas me nendest maksimumi võtame.AP oma kaablilahendustega saavutus minimaalse energiakadu mis muudab oluliseltheli paremaks.Ega ta seda ise välja ei mõelnud.Igal inimesel kui ka sul on omad kriteeriumid millele sa toetud ja mis on kuulamisel just see õige mida sa arvad olevat.Ei ole olemas ühte kindlat kriteeriumit,et heli peab kõlama just niimoodi.Tulevad mängu stuudiod ja seal olevatel inimestel on hoopis teine nägemus helipildist kui sul,viimaks siiski otsustab inimene oma kuulmisega mis on tema jaoks õige.selleks ei pea füüsikat õppima,et kuulata muusikat.Me võime siin lõpmatuseni vaielda.millal sa AP juures käisid? sel ajal on palju vett merre voolanud ja AP on Targemaks saanud.Jah ma olen ka temaga vaielnud helikvaliteedi osas,sest meil on erinevad nägemused helipildist.Nii sinul Jüril kui ka Maril. PEACE!

                Comment


                  Audioposimine

                  Esmalt postitatud waints poolt Vaata postitust
                  AP oma kaablilahendustega saavutus minimaalse energiakadu mis muudab oluliseltheli paremaks.
                  Palun konkreetsed mõõtetulemused, näiteks võrreldes "tavalise" OFC-vasest litse-juhtmest või plank-juhtmega (millest ilmselt AP kaablid olid koostatud, otsustades nende jäikuse järgi?) millel on sama ristlõige ja pikkus. Näide mõõdistamisest leidub kõrvalteemast (madis64 teemas "kaablimutantlus"), samuti andmed kaabli induktiivsuse, mahtuvuse ja oomilise takistuse kohta.
                  Inimese kõrv ei ole siinkohal arvesse tulevate andmete esitamise mõõtevahend. Samuti Youtubest viited vene "spetsialistide" "teadustöödele" ei ole piisav materjal reaalsete mõõdistamiste vältimiseks.

                  Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
                  Huvitav (administraatori) tähelepanek, et sarnastesse teemadesse ilmuvad aegajalt "uustulnukad" , kellel on mõne vanema foorumlasega üsna sarnased mõtted ja ka kirjutamisstiil .
                  "Üks parimaid spikreid, mille abil inimest lugeda, on tema keelekasutus – selle vaesus või rikkus, luguderääkimise stiil. Kas oskab nalja teha? On kuri? Pateetiline? Tark? Küüniline?"
                  (Juku-Kalle Raid)
                  viimati muutis kasutaja Scott; 14 m 2019, 22:09. Põhjus: 2 kokku
                  Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                  Comment


                    Vs: Re: Vs: Audioposimine

                    Esmalt postitatud waints poolt Vaata postitust
                    Mul endal on Audes 105 jooniste järgi tehtud kast.Originaal 16mm MDF minul 19mm MDF ja elemendidena olen kasutanud 40W69.
                    pista võimuks see: https://reconingspeakers.com/product...sii-amplifier/

                    see muudab arvamusi....

                    Comment


                      Vs: Re: Vs: Audioposimine

                      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                      pista võimuks see: https://reconingspeakers.com/product...sii-amplifier/

                      see muudab arvamusi....
                      Mis suunas see arvamus huvitav muutuma peaks ?
                      KRK-d kõlavad ju jubedalt.

                      Comment


                        Vs: Re: Vs: Audioposimine

                        kehva heliteose korral on jah jube.

                        Comment


                          Vs: Re: Vs: Audioposimine

                          Siin on räägitud kuulmise arendamise vajalikkusest, aga kuidas seda teha. Käisin IMAXis Ott Tänaku filmi vaatamas, heli oli väga nõrk, aga kriitikud räägivad et oli lausa vaimustav. Minule oli see puhtalt informatiivne film, teist korda seda lihtsad nautima mina ei lähe. Kunagi 80 te alguses käisin seal samas kohas West Side Story filmi vähemalt 10 korda vaatamas, puhtalt heli pärast.
                          Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                          Comment


                            Vs: Re: Vs: Audioposimine

                            Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                            kehva heliteose korral on jah jube.
                            Tegelikult lihtsalt pakkus huvi, mis eesmärgil see KRK võim sai välja toodud? Kas see peaks Audesed kuidagi paremini või halvemini kõlama panema? Ja miks just KRK aktiivkasti võim ? Pealegi tegemist ju bi-amp võimuga. Kuidas see Audese passiivkastiga üldse sobituma peaks?

                            Comment


                              Vs: Re: Vs: Audioposimine

                              Esmalt postitatud home poolt Vaata postitust
                              Siin on räägitud kuulmise arendamise vajalikkusest, aga kuidas seda teha. Käisin IMAXis Ott Tänaku filmi vaatamas, heli oli väga nõrk, aga kriitikud räägivad et oli lausa vaimustav. Minule oli see puhtalt informatiivne film, teist korda seda lihtsad nautima mina ei lähe. Kunagi 80 te alguses käisin seal samas kohas West Side Story filmi vähemalt 10 korda vaatamas, puhtalt heli pärast.
                              Kuulamise oskuse arendamise vajalikkusest. Kuulmine nüüd on jah, nagu see kellelgi on parasjagu, olenevalt ealistest ja ööpäevastest iseärasustest...

                              Kumb vaadatud film oli muusikaga seotud? Kas West Side Story või Oti film? Üldiselt kuulamise arendamisest rääkides peame silmas muusika kuulamise oskuse arendamist. Ja loogiline oleks siis kuulata rohkem muusikat vahetus esituses. Kindlasti aitaks väga ka ise musitseerimine, aga seda eeldada igamehe puhul on ilmselt võimatu. Tuleb siis kuulata spetsialistide selgitusi, kes on teemat sügavamalt õppinud, ja soovitavalt ise aktiivselt musitseerivad.
                              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                              Comment


                                Vs: Re: Vs: Audioposimine

                                Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                                Elektrienergia (elektronide) liikumisele on igasugune juht (kaabel) alati takistuseks. Kaabel on passiivne komponent, seega temas tekib vältimatult kadu. Seega kaabel ei saa teha heli "paremaks". Olenemata sellest, kas kaabel on ise valmistatud või poest ostetud (inseneride, raamatupidajate või tont teab kelle valmistatud). See on universaalne fakt, mitte minu väide. Kas sa füüsika tundides ikka käisid üldse?
                                Kui nüüd seda sinu teooriat aluseks võtta, siis häid kaableid pole olemas, on ainult vähem halvad ja rohkem halvad, kuna kõigis tekivad kaod. See tähendab, et referentsi polegi olemas. Mina väidan siiski, et kaabel saab muuta heli paremaks, sest alati on ju võrdluseks mõni teine kaabel, mille kaod võivad olla suuremad.
                                viimati muutis kasutaja Sonic; 15 m 2019, 14:20.
                                "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                                Comment

                                Working...
                                X