Teade

Collapse
No announcement yet.

Audioposimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Audioposimine

    Ma arvasin pikalt, et ei osale enam teadjameeste vestlusringis.Loen ikka.Meelelahutus on ju tore.Nüüd aga läks jutt päris konkreetseks klemmide osas ja arvasin, et võin enda kogemustega kaasa rääkida.

    Tuleb tunnistada, et kontaktil on ka väga suur mõju tulemusele.Kui endale kõlareid tegin , siis mulle tulemus teatud nüansis ei meeldinud.Algul elemente valides ma ei teadnud ühe elemendipaari teatud probleemi.Olles jõudnud viimase osani kõlari valmistamisel, olid jäänud veel kaabli klemmid.Kuna probleem oli tõsine , siis olin väga mures tulemuse osas, et hea klemm võimendab probleemi.St laseb veel puhtamalt probleemi läbi.Kuna olin juba otsustanud nö. haiendi peale minna, siis otsustasin ka klemmi pealt mitte kokku hoida.Need jäid kindlasti sinna ülal postis olnud numbri kanti.Aga hoopis positiivne oli tulemus.Muhk läks väiksemaks , kui oli nende odavate klemmidega.

    Muuseas detaili hind ja brändi nimi ei tee tulemust.Filtrikomponentide osas tegin valiku hoopis odava komponendi kasuks, kuna nö maailma parim ja kallim tegelikuses on hoopis kehvem.MA EI HAKKA SELLEST PIKEMALT RÄÄKIMA.Olles üles haibitud ja massipsühoosi pärast neid kasututakse.

    Probleem vähenes mu uute klemmidega.Probleem ise seisnes selles, et konkreetsel kõrgsageduse elemendil on hüpe 6000 hertzi juures ja see kraapis kõrva.Filtriga kombineerides sai selle madalamaks teha, aga siis kadus emotsioon.Jäi hüppega 6000hz juures, aga emotsioon säilis.Kõlariaableid sai ka erinevaid proovitud ja lõppeks jõudsin kaablini, millega säilis emotsioon, aga lava läksiks veidi kitsamaks, kui teiste kaablitega.Ma teadsin, millist kaablit tahan, aga see on ülirariteet ja mul kulus üle terve maailma otsides nende hankimisele 1,5 aastat.Ma ei ole ühegi teisega võrreldes nii laia lava kuulnud , kui algul proovitutega.Aga emotsiooni ei olnud.Seega kitsam lava, aga muusikas on emotsioon.

    Ma saan aru küll, et enamuse jaoks ei ole see mingite arusamiste arust võimalik.Kaabli osakaal.SEDA LIHTSALT EI OLE OLEMAS.Mina konstanteerin ainult fakti.Seda , mida mu aju tuvastas.Füüsikaseaduste ja mõõtmistulemuste osas ma ei oska kaasa rääkida. .Nii kaua, kui ise ei osale tegevuse, vaid teadmisi hangitakse teiste kindla veendumustega teadlaste tarkusi netist taga ajades, ei saagi mitte kunagi ise aimu.
    viimati muutis kasutaja tm101; 29 m 2019, 00:19.

    Comment


      Vs: Audioposimine

      Kui sa mõtled lava laiuse all stereobaasi, siis viitab see faaside erinevusele vasaku ja parema kanali vahel.
      Klemmide jutt jäi küll segaseks, aga kas sul oleks võimalust ja huvi demonstreerida kaablite erinevust?
      Võtaks ühe suvalise laiatarbe kõlarikaabli ka võrdluseks kaasa ja vaatas kui kitsaks lava sellega muutub.
      viimati muutis kasutaja Scott; 30 m 2019, 05:09. Põhjus: mispärast oli vaja eelnevat postitust KOGU PIKKUSES tsiteerida?

      Comment


        Vs: Audioposimine

        Esmalt postitatud tm101 poolt Vaata postitust
        Muuseas detaili hind ja brändi nimi ei tee tulemust.Filtrikomponentide osas tegin valiku hoopis odava komponendi kasuks, kuna nö maailma parim ja kallim tegelikuses on hoopis kehvem.MA EI HAKKA SELLEST PIKEMALT RÄÄKIMA.Olles üles haibitud ja massipsühoosi pärast neid kasututakse.
        Sellest võiks küll rääkida, saaks teised ka teada. Ilmselt oleks ka üsna antud teemasse.

        Comment


          Vs: Audioposimine

          tm101 juurde tuleks kah siis, mõõtemikker kaenlas. Veidi lähemal kui Valga.

          Comment


            Vs: Audioposimine

            Esmalt postitatud jannozz50 poolt Vaata postitust
            tm101 juurde tuleks kah siis, mõõtemikker kaenlas. Veidi lähemal kui Valga.
            Mis ühikutes sinu mõõteriist emotsiooni mõõdab?
            "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

            Comment


              Vs: Audioposimine

              Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
              Mis ühikutes sinu mõõteriist emotsiooni mõõdab?
              A mis asi see emotsioon üldse on ?

              Comment


                Vs: Audioposimine

                Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                A mis asi see emotsioon üldse on ?

                Comment


                  Vs: Audioposimine

                  dB ja % näiteks

                  Comment


                    Vs: Audioposimine

                    ; Eks ta ole! Väikesed tüdrukud, väiksed mured! Suured tüdrukud, suured mured! ... Väikesed poisid, suured mured! Suured poisid, väikesed mured! Sellesse mahub kogu elu, oma mitmekesisusega!

                    Comment


                      Vs: Audioposimine

                      Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                      Mis ühikutes sinu mõõteriist emotsiooni mõõdab?
                      Lavalaiust annab ju edukalt mõõta.

                      Comment


                        Audioposimine

                        Esmalt postitatud tm101 poolt Vaata postitust
                        Tuleb tunnistada, et kontaktil on ka väga suur mõju tulemusele... .Kuna olin juba otsustanud nö. haiendi peale minna, siis otsustasin ka klemmi pealt mitte kokku hoida.Need jäid kindlasti sinna ülal postis olnud numbri kanti.Aga hoopis positiivne oli tulemus.Muhk läks väiksemaks , kui oli nende odavate klemmidega. Probleem vähenes mu uute klemmidega.
                        Kas sa saaksid avaldada, mis materjalist olid su uued klemmid ja mis kattega.

                        Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                        Punkti b) suhtes on silma jäänud nn. "Eesti hinnatase", mis tundub kulgevat kuskil €200 juures, ehk publik ei ole valmis rohkem seadme soetamisse paigutama. Isegi siis kui "maailma turuhind" sarnasele seadmele on midagi muud, peab keskmine eestimees selle saama üliodavalt.
                        Kas on ikka nii hull see olukord Eestis? Päris sinu naabruses on Moat Audio stuudio, sa ju peaksid teadma tema hinnataset?
                        viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2019, 05:03. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta multiquote nuppu mitme postituse tsiteerimisel)
                        "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                        Comment


                          Vs: Audioposimine

                          Esmalt postitatud Sonic poolt Vaata postitust
                          Kas sa saaksid avaldada, mis materjalist olid su uued klemmid ja mis kattega.


                          WBT Nextgen 0705-Cu

                          Ma võisin vist oma sõnavalikuga arusaamatust tekitada.Neid klemme-kontakte kutsutakse laiemalt ikkagi terminaalidideks.Mida iganes, sähmaka juhivad nad ikka edasi , olenemata sellest , mis nimega neid sõimata :-)
                          viimati muutis kasutaja tm101; 30 m 2019, 12:37. Põhjus: Lisa

                          Comment


                            Vs: Audioposimine

                            Esmalt postitatud Sonic poolt
                            Kas on ikka nii hull see olukord Eestis? Päris sinu naabruses on Moat Audio stuudio, sa ju peaksid teadma tema hinnataset?
                            Siin Audiofoorumi naabruses on üks audiotehnika ostu-müügi osakond, vaata läbivalt selle hinnataset, saad objektiivsema pildi kui Moat stuudio erandlikest üksikjuhtumitest. Erand kinnitab reeglit.
                            Ka üks tuntud ja tubli audiopoe omanik Tallinnast on toetanud minu arvamust, et Eestis nö. täishinnaga praktiliselt ei ole võimalik kõrgtaseme helitehnikat müüa. Ilmselt ka Moat ei müü normaalse marginaaliga ja kogu see tegevus on tal natuke selline eraviisiline-klubilaadne, minimeeritud kuludega ja see on kõrvaltegevus põhitööle.
                            viimati muutis kasutaja GU50; 30 m 2019, 09:20.
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              Vs: Audioposimine

                              Esmalt postitatud tm101 poolt Vaata postitust
                              WBT Nextgen 0705-Cu

                              Ma võisin vist oma sõnavalikuga arusaamatust tekitada.Neid klemme-kontakte kutsutakse laiemalt ikkagi terminaalidideks.Mida iganes, sähmaka juhivad nad ikka edasi , olenemata sellest , mis nimega neid sõimata :-)
                              Hea valik, minu arvates.
                              Aga vask vs messing? WBT vs Jantzen? Kumba rahvas eelistaks (10-kordne hinnavahe!)?
                              https://www.audiohobby.eu/et/wbt-connectors/9733-wbt-nextgen-pole-terminal-wbt-0705-cu-1pcs.html
                              https://www.audiohobby.eu/et/jantzen...atin-pair.html
                              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

                              Comment


                                Vs: Audioposimine

                                Kui mõlemad on korralikult kullatad nagu peaks, siis pole erilist vahet, rohkem kui klemmi enda materjal määrab kontaktpinna materjal ja seal tekkiv või mitte tekkiv oksiid.
                                Kui korralikult kullatud on, selgub alles aastate pärast.

                                Comment

                                Working...
                                X