Teade

Collapse
No announcement yet.

Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

    Kinnitan, on küll raske.

    Comment


      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

      = )
      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

      Comment


        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

        Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
        OSX
        Raske on teiega. Kõik on lollid. Isegi tõlk on süüdi selles, et ta hetke vait on. Kes ja kus kohas keegi veel seda "tagurpidi" lahendust kasutab?
        Hakkan tagurpidi vastama.
        1) Teie ise kasutate - Xmos USB moodulis. Mina kasutan, moi kasutab, Amanero mooduliga. Igaüks kes mängitab maha mis iganes mäluseadmelt, kasutab tagurpidi kella. See tähendab et teie puhul konkreetselt Xmos ütleb arvutisse, mis kiirusega pakette saata, Xmos'i plaadil oleva kella alusel ja see sama kell kamandab ka otseselt DAC kivi või muundurit, väljastades puhvrist sinna signaali. Sama teevad kõik USB asünkroonmoodulid - ka Amanero. Nii Xmos või Amanero on tööstuslikes DACides päris laialt levinud, nii Lampizatoris kui T+A kui veel paljudes muudes. Aastal 2008 esitles ESS Tech sellist kella tagant ette saatmist ligi poolteise tunnise loenguga, mis kahjuks juba mitu aastat YT'st maas on. ESS9018 muunduriga kasutati.

        Olgu see ühtlasi ka vastuseks stoosorokile, miks USB võiks olla hoopis parem kui SPDIF. SPDIF ei saa öelda tagasi transpordile mis kiirusel ehk timingul andmepakette väljastada.

        Igaühele oma, Novembre. Kui teile meeldib rohkem kontrollimatu andmevoog, kui teile meeldib rohkem CD heli - go for it! Te ei ole ainus siin foorumis.

        2) See tõlk. Kui ma promoks midagi mis tundub hea, hingelähedane või lihtsalt majanduslikult kasulik, mingil avalikul viisil, siis minu eneseväärikus ei luba seda teha niisuguse sahiseva mikriga, heliga milles laused on poolikute sõnadega sest mehel polnud oskust oma tõlketräkki õieti monteerida. Ma jätaks selle tegemata. Mida mehed tegelikult rääkisid, jääb paraku saladuseks, läbi selle sahina ei suuda ma küll originaalteksti kuulda.

        3)"Kõik on lollid". Pardoon - need on teie sõnad, mitte minu omad. Mehed kes esitlevad aastal 2015 sisuliselt kümme aastat vanu nõkse, ei tegele lollusega, vaid marketingiga lollidele.

        4) "Raske on teiega". Võib küll olla, ka minul on raske, mõnikord leian end mõttelt et milleks kõik see, näiteks kui vastas on oponent kes peab piibliks mingit Jõgeva Autotreff'i (vms) kahekümnel lehel välja antud ühepäevase audiovõistluse reglementi aga Heino Pedusaare raamatuid ei pea mitte millekski. Mis parata, erinevad lastetoad, erinevad fännluse objektid.

        Kas jätkaks nüüd teemakohaselt?
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

          Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
          Mul praegu kasutuses selline http://www.diyaudio.com/forums/digit...ml#post4711132 . Ja see päris odava otsa asi. Näita mulle mingit DAC-i kus kas või ligilähedane lahendus kasutusel on.
          Mis teeb selle Xmos Wave IO nii eriliseks? Mida teeb ta teistmoodi, paremini või lihtsamalt kui mõni muu USB-I2S interfess?
          ---

          Mingi pilt siis WaveIO ja Amanero kasutamisest - http://www.audiodesignguide.com/DAC32/index.html ning edasi arenes lugu nii et WaveIO'st loobuti Amanero kasuks ning lehe versioon 2 on selline - http://www.audiodesignguide.com/DAC32/index2.html
          Kui küsitakse "kus kasvõi ligilähedane lahendus kasutusel on? " siis WaveIO plaanis ei olegi vist. Vähemalt ma ei oska nimetada ühtegi seeriaviisil toodetavat DACi kus oleks WaveIO sees. Xmos kiviga on küll, aga see ei lähe väga arvesse kuna WaveIO on iseseisev nähtus koos spetsiaalse driveri ja firmwarega. Amanerot pannakse aga kõikidesse Lampizatori DSD mudelitesse, LKS DA003 meenub, Yulong on lausa omal toast läbi käinud, T+A DAC8DSD muidugi, AudioGD, Metronome Technologie C8+, Nagra HD DAC, Metrum Acoustic Pavane DAC, AMI Musik DS5, Amare Musica Tube DAC DSD jne.
          Kui kasutada custom firmwaret, saab Amanerost kätte niisugused formaadid:
          Click image for larger version

Name:	Screen Shot 2017-04-14 at 00.04.23.png
Views:	1
Size:	119,0 KB
ID:	869988
          Näib et ei saa nuriseda, edasiminek võrreldes SPDIF'iga on igal juhul ilmne. Lisan veel juurde et sellised parameetrid tekivad kui süsteem on võimeline DSD Native modes üle kandma.
          viimati muutis kasutaja OSX; 14 m 2017, 00:21.
          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
          Konfutsius

          Comment


            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
            Igaühele oma, Novembre, kui teile meeldib rohkem CD heli - go for it! Te ei ole ainus siin foorumis.
            Ma ei väitnud, et mulle meeldib CD heli, ma väitsin, et heade CD mängijate helipilt on parem, kui sama klassi PC-DAC. Võib olla ei oska nii hästi lahti seletada, aga leidsin väga hea artikli, küll vana, ja palju on muutunud aga seis on ikka CD playeri kasuks. Kui minu rühmadesse seda ümber sõnastada, siis arvutiga üle 4-na rühma ei ole võimalik jõuda.
            http://www.hifi-advice.com/blog/audiophile-insights/digital-info/pc-audio-versus-high-end-cd-player/
            I don’t know why but any computersystem I’ve tested, and I’ve tested many, sounds less meaty, less colourful, less spacious and simply less real than the best CD players available.

            What’s more, I now have a PS Audio PWD (Streaming audio client and DAC) that not only betters my best PC solution but actually matches and even betters a highend CD player in certain areas.


            Incidentally, the PWD illustrates how much a computer actually messes up the musical information.

            Comment


              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

              Novembre, see on 8a vana artikkel.

              Üks naljakas asi mida olen veel kohand, need kes räägivad, et ~30a vana spdif on parim aastal 2017, ühtlasi räägivad "mürast" ja jitterist. Mis krdi mürast? Ja async usb dac-il põmst. puudub jitter.

              Comment


                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                Kahjuks oleks vaja tehnilist põhjendust.
                sest viimane tsitaat on pigem valdkonda loen mis minu arvamuse ja sooviga sobib.
                Tunnen osx'le kaasa raske on teinekord seletada asja mis nii ilmne näib.

                Comment


                  Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                  Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                  Üks naljakas asi mida olen veel kohand, need kes räägivad, et ~30a vana spdif on parim aastal 2017, ühtlasi räägivad "mürast" ja jitterist. Mis krdi mürast? Ja async usb dac-il põmst. puudub jitter.
                  Sellist asja et "jitter puudub" pole olemas põhimõtteliselt, ta võib küll väike olla aga ta on ikka olemas. See kell, mis USB DACis sagedust määrab ja mille järgi recklokingut tehakse on ju ka oma isikliku jitteriga.

                  Comment


                    Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                    Jah sul on õigus, aga põhimõtteliselt (põmst - loll lühend) võrreldes enamuse spdifi kasutavate seadmetega võrreldes "puudub". Üldiselt jitter pole vist eriline näitaja, LP puhul on see ju tohutu.

                    ***
                    Üks huvitav asi tuli välja. Sain naise nõusse kuulma M. Buble viimast albumit kus vahetasin playerit - rPi3 (usb2) vs vana i3 itx kuubik (usb3) ja ta ütles pimetestis iga kord ära kumb mängis. WTF? Eelistas i3 kuubikut.

                    Comment


                      Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                      Küsisid ka mille järgi erinevuse ära tundis?

                      Korraliku seadme SPDIF võib olla üsna väikse jitteriga, ei maksa seda nii alahinnata.
                      Aga proovi oma aparaatidel jitter ära mõõta, vaja on korraliku analoog sisendiga helikaarti, spektraalanalüsaatori softi ja faili, mille saab siit teemast http://www.diyaudio.com/forums/digit...al-matlab.html
                      Pilti numbriks aitab tõlgendada http://www.lessloss.com/page.html?id=42 , päris absoluutset täpset numbrit ei saa aga saab võrdluseks erinevusi näha küll.
                      viimati muutis kasutaja moi; 14 m 2017, 18:12.

                      Comment


                        Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                        Esmalt postitatud stosoorok poolt Vaata postitust
                        Jah sul on õigus, aga põhimõtteliselt (põmst - loll lühend) võrreldes enamuse spdifi kasutavate seadmetega võrreldes "puudub". Üldiselt jitter pole vist eriline näitaja, LP puhul on see ju tohutu.

                        ***
                        Üks huvitav asi tuli välja. Sain naise nõusse kuulma M. Buble viimast albumit kus vahetasin playerit - rPi3 (usb2) vs vana i3 itx kuubik (usb3) ja ta ütles pimetestis iga kord ära kumb mängis. WTF? Eelistas i3 kuubikut.
                        Naistel kuulmine teravam kui meestel. Paljud audiofiilid käivad koos naisega apparatuuri valimas.

                        Comment


                          Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                          Vokaal olevat selgem/detailsem. Kuulasin ka, nagu oleks jah parem. Näiteks D. Kralli dsd-ga ma vahet ei teinud.

                          Keegi sellist DIY DAC-i on proovind? Kuskil foorumis kiideti.

                          Comment


                            Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                            Selle kiviga dual mono on plaanis küll, aga kus see aeg tuleb...

                            See dsd'ga vahe tegemine ongi keerulisem, sest kuna koolipoiss Interpolaator puudub klassist siis tema tegemised jäävad signaalist ära ja analoogfiltreerimine ei tekita niipalju erinevusi. Jõudsin selle järelduseni kui püüdsin väga erinevast klassist pillidel nüansse leida. PCM'iga samad masinad näitasid kohe hierarhia järgnevuse kätte, nõrga kiviga oligi nõrk tulemus.
                            Kui nüüd arvuti juhtus konvertima reaalis PCM'i DSD'ks, siis teoreetiliselt suurema jõudlusega arvuti peaks tegema parema tulemuse. Konkreetsel juhul siis i3 over Rasberry. Kui mängiti faili maha nagu nad on, ilma konvertimata, siis on mitmed muud tegurid mis saavad mõjutada, aga ei välista et Rasberry võiks mõnel juhul mõne muu platformi seljatada. Endal sellist pole ja ei saa praktikaga kaasa rääkida.
                            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                            Konfutsius

                            Comment


                              Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                              Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                              Mis teeb selle Xmos Wave IO nii eriliseks? Mida teeb ta teistmoodi, paremini või lihtsamalt kui mõni muu USB-I2S interfess?
                              ---

                              Mingi pilt siis WaveIO ja Amanero kasutamisest - http://www.audiodesignguide.com/DAC32/index.html ning edasi arenes lugu nii et WaveIO'st loobuti Amanero kasuks ning lehe versioon 2 on selline - http://www.audiodesignguide.com/DAC32/index2.html
                              Kui küsitakse "kus kasvõi ligilähedane lahendus kasutusel on? " siis WaveIO plaanis ei olegi vist. Vähemalt ma ei oska nimetada ühtegi seeriaviisil toodetavat DACi kus oleks WaveIO sees. Xmos kiviga on küll, aga see ei lähe väga arvesse kuna WaveIO on iseseisev nähtus koos spetsiaalse driveri ja firmwarega. Amanerot pannakse aga kõikidesse Lampizatori DSD mudelitesse, LKS DA003 meenub, Yulong on lausa omal toast läbi käinud, T+A DAC8DSD muidugi, AudioGD, Metronome Technologie C8+, Nagra HD DAC, Metrum Acoustic Pavane DAC, AMI Musik DS5, Amare Musica Tube DAC DSD jne.
                              Kui kasutada custom firmwaret, saab Amanerost kätte niisugused formaadid:

                              Näib et ei saa nuriseda, edasiminek võrreldes SPDIF'iga on igal juhul ilmne. Lisan veel juurde et sellised parameetrid tekivad kui süsteem on võimeline DSD Native modes üle kandma.
                              Vaatasin seda amanero värki. Ei ole päris korrektne võrrelda amanero vs waveio, pigem amanero vs xmos. Kui võtta antud dac32 lahendus, siis amanero on tõesti mõistlikum valik, sest on palju odavam ja tarnega probleeme pole. Üldisel, nagu ka kogu usb-ga seotud, see amanero sõltub kuidas keegi seda realiseerunud on, kuna by default puudub galvaaniline isolatsioon ja toite võttab usb kauda, väga tähtsad asjad. Ja selle viimase pildi võib ka xmos-ga ette saada. Usb probleem on, et seda korrata pole võimalik, windows/linux/mac os, playerid, draiverid, seaded, arvuti raud, kaablid jne kõik mõjub. Ja ka üks ja sama konf võib oma heli muuta draiverite ja muu softi uuendusega. Ideaalne lahendus oleks võrgumängija ja DAC ühes korpuses. Ja kui need kõik DSD viled juurde jääb ainult delta sigma. Mida teha, kui multibit heli istub kõrvale rohkem? Jääb võrgumängija ja SPDIF või kui valida USB microrendu garanteeritud tulemusega. Iga ühele oma.
                              viimati muutis kasutaja Novembre; 18 m 2017, 16:11.

                              Comment


                                Vs: Arvutist muusika kuulamine, olgu selleks siis PC, mäkk või lausa vaarikas

                                Esmalt postitatud Novembre poolt Vaata postitust
                                Iga ühele oma.
                                Eks selle USBga on juba tema sündimist saadik olnud üks häda ja viletsus. Minule jäi silma TASCAM DA-3000, selle heli on üsna meeldiv, ja sisuliselt on tegu klassikalise magnetofoniga kõigest mis kätte jääb, saab endale koopia teha. Kui millestki puudu jääb, võib lisaks soetada TASCAM CG-1000.
                                CDga on selline mure, et pole enam eriti võtta korraliku lindistusega plaate. Soetasin endale DENON DAP 2500, lootuses parandada CD kuulamise kvaliteeti, mängib väga puhtalt, aga minu üllatuseks dünaamika on väga nõrk, ei tea miks ta nii aeglane on.
                                Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                                Comment

                                Working...
                                X