Teade

Collapse
No announcement yet.

Minu kodukino ja HI-FI tehnika

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Seinale lähemal kuulates/mõõtes ongi enamasti bassi rohkem, ka siis on bassi rohkem kui kõlarid seinale lähemale panna.
    Mingi lihtne "room mode simulator" oskab neid asju näidata, ka REW-is on see olemas. "Tõstad" kõlareid ja kuulamiskohta ringi ning näed palju ja mis sagedusel ruum helirõhku lisab/vähendab.

    Comment


      Jeppp.. REW on simulaator olemas. Hetkel lähenesin klassikaliselt, et panin woofri kuulamis kohta ja jalutasin mööda ruumi ringi ja seal kus oli kõige parem bass tõstsin subbari sinna. Kohaks osustus tagaseina kas parem või vasak nurk. Tegelt vajaks abi kahe 18" Dayton Audio UM18-22 18" Ultimax kasti disainis. Juppe ise suure tõenäosusega ei jõua välja lõigata ja laseks kuskil CNC need läbi. Ma ise mängisin natuke WinISD'ga tundub, et jääb sinna 350l kanti ja tuning 20Hz
      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

      Comment


        Projektoriks tuli Epson EH-7100 ehk hea kiire mängude mängimiseks ja täitsa ok filmide jaoks. Selline tugev tegija omas hinnaklassis. Tegelt pole see midagi nii väike Click image for larger version

Name:	20210423_164518.jpg
Views:	911
Size:	255,3 KB
ID:	1113140 Click image for larger version

Name:	20210423_185220.jpg
Views:	917
Size:	223,5 KB
ID:	1113141
        B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

        Comment


          Subbakal on üsna mitu parameetrit mida optimeerides võib kasti ehitada. Sirge ja võimalikult madalale ulatuv ASK pole ainus. Mis see põhiline on mida sa sellest saada tahad ja kas see peaks ruumiga sobitatud olema?

          Comment


            Kurt keeruline öelda... kui vaid ise teaks = ) Tundub, et füüsilised mõõdud jääksid sinna ~300....350L kanti. Hetkel sobituksid need ikka jahh vastavalt ruumile. Kasti saab ehitada väga erinevalt ja tulemus peaks olema ka hea silmale vaadata. Ma ei tea kuhu need täpselt ruumis paiknema hakkavad. Hetkel tundub, et täpselt seljataga mõlemas nurgas on hea koht.

            Siin ka siis kogu mõõtmised mida teinud olen. Algne seade oli kõlaritel 1,5 külg ja 1,5m esi seinast. Loodan, et sealne info on arusaadav. Tundub, et mida lähemalt e toolile kõlareid nihutasin, seda sügavamaks bassi lohk läks. Igatahes need kolmnurksed seinad midagi teevad aga asi veel pole hea. Kui villad seina riputasin, siis need hakkasid toimima ~400hz ja üles.

            Link uuendatud
            https://drive.google.com/drive/folders/1wgkGxeztcVRL4pNWIR7pHcFVRXDgKkhh?usp=sharing
            Lisatud failid
            viimati muutis kasutaja riksx; 27 04 2021, 15:27.
            B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

            Comment


              riksx väga lahe, et viitsisid ka mõne video teha. Ootame uusi arenguid ja muljeid
              Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
              Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

              Comment


                Ma olen selline mega aeglane vastuste kirjutaja = ) Pagan viimased paar kuud on olnud üli tihedad töö mõistes ja pole jõudnud sammu pidada.
                Aga ma tänan ja ka teisi kes hea sõna ning jõuga on seda protsessi arendand.

                Eks selle filmi materjali kokku saamine ja töötlemine on paras katsumus. Proovin 10min miskit juttu ajada aga enamikul korral lihtsalt puterdan ära ja saan ühte ja sama asja mitu korda filmida = )

                Ok aga siin on midagi reede õhtuks õlle kõrvale närimiseks. Part 5 on üleval ja räägin projektori ekraani tegemisest.
                Lühidalt ka siia. Vaatasin Elitescreen ekraane ja seda suurust mida tahtsin lihtsalt pole saada ja seda mida on maksab miski ~1500 raha. Hakkasin otsima alternatiivseid lahendusi ja avastasin, et üsna populaarne on pimendavad rulookardinad. Selle tegin endale selgeks et valget ekraani ei taha ja peab olema hall. Nii ma siis Sunorekist läbi käisin ja ostsin lihtsalt materjali. Kuna ma ei teadnud mis suurus oleks ok, siis võtsin kõige suurema mida saada oli ehk rulli laius 2,5m ja 4jm. Ennem kui midagi lõikama hakkasin rippus ekraan seinal ja proovisin leida head suurust ja selleks sai 16:9 suhtega 1,77cm kõrge ning 315cm laiune ekraan. See on umbes ~142" diagonaaliga TV.

                Kokkuvõttes pimendav ruloo toimib päris hästi = )




                B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                Comment


                  Tervitused

                  Sain lõpuks subbarid valmis ja tegin ka mõõtmise. Nohhh bass on tsipa parem 30hz juures 122dB = ) seda on ka mõnusalt tunda. See on nii nagu tuleb ja ilma EQ peen häälestuseta.
                  Kasti välimised mõõdud: laius 550mm, kõrgus 1018mm, sügavus 700mm. Ilma ventideta on sisemine kasti maht ~300l . Vendi ristlõige 2x 80x250mm ja pikkus ~115mm

                  Rohkem pilte siin https://photos.app.goo.gl/4GFjAfzfPp74u4CW9
                  Lisatud failid
                  B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                  Comment


                    Kust see kasti disain pärit on?
                    Kas nii suure võimsuse ja mahu kohta seinad liiga õhukesest materjalist ei ole?

                    Comment


                      Uurisin erinevaid kaste kuidas keegi lahendanud on ning mõtlesin välja oma versiooni. Materjal on 18mm mdf ja tugevusribid sees. Esikülg on topelt plaadiga. Tegin cad joonised ning lasin CNC väljalõigata. Ribidele on omad sooned sees ja kokku panna oli täitsa lust. Õppisin palju ja kui järgmist peaksin tegema, siis olen märksa targem.
                      viimati muutis kasutaja riksx; 29 07 2021, 09:42.
                      B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                      Comment


                        300 liitrised auguga kastid ja
                        https://www.daytonaudio.com/product/...2-ohm-per-coil
                        tubli tulemus.
                        Enamik lugejaid simuleerib ja nillib seda lahendust arvutis.
                        Tagantjärgi küsimus - miks kinniseid ei teinud, kui valjuhääldi seda võimaldaks?
                        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

                        Comment


                          Tänud ja eks järgmised tulevad ilmselt kinnised, kuna portidega versiooni mõõdud on liiga suured ja ole palju variante kuhu neid saaks paigutada.
                          B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                          Comment


                            Kinnise või inverteri valiku peaks tegema ikka akustilise sobivuse järgi sinu ruumiga, mitte suuruse järgi.

                            Comment


                              Sellest ma esialgu lähtusingi ja tahtsin saada võimalikult madalat bassi. Iseenesest õnnestus ja kui müristab, siis projektor laes rapub ja pilt virvendab =)
                              Inverteriga kastid sümpatiseerivad rohkem kui kinnised aga probleemiks saab kasti suurus. Kui teha peen häälestust siis peaks paigaldama subbari sinna kuhu suur kast pahatihti ei mahu ja tuleb teha kompromisse.
                              B&W 803D2 / Beta 300RR / Sig Sauer X5

                              Comment


                                B&W müüdud, mis siis järgmiseks tuleb? Suure ruumi jaoks on vaja ju suuri kõlareid.

                                Comment

                                Working...
                                X