Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Originally posted by Padasonic@Oct 16 2004, 02:06
    Vene värvikas. Kogemata lühistasin seal miskit ära, mille peale üks lüüt solvus ja otsustas kosmosesse põrutada. Paraku jäid valitud trajektoorile ette mõned objektid: teleka šassii nurk->aknaklaas->lagi->sein->põrand. Siis sai kütus otsa... Selle käraka ja kolina peale tõusis kolleeg püsti, pani jope selga ja ütles, et ta läheb nüüd koju, sest siin tapetakse inimesi...
    ... see oli hea
    endalgi mingi aasta tagasi [kui alles tekkis huvi elektroonika vastu] selline 2pardus, et sai igavese posu mingeid trafosid kogutud vanadest aparaatidest [2ra lammutatud], m6tlesin et v6taks siis asja ette, et prooviks nad siis k6ik j2rgi 220V -ga. et mis t88tab j2tab alles jne.kuskilt lugesin tookord, et mida j2medam traat seda suuremale pingele m6eldud vms, lasin siis k6ige j2medamaga traadiga m2hitud m2hisele 220V sisse ja trafo oli hetkega lausleekides, jaanituli missugune :P.
    korke läbi ei lasknud ning pauku [õnneks] ei käinud.

    Comment


      #62
      Ma oma lolli aruga 7.aastaselt tahtsin näha,et mis juhtub, kui pista midagi kahte auku, mis on seina peal. Siis leidsing kaks alumiinium traati ja pistsin need siis nendesse aukudesse. Õnneks oli ainult terve maja pime,aga minul olid ainult käed mustad ja need traadid sulasid ka sinna sisse kinni. Olin vist hea elektrijuht.
      tel 53729764

      Comment


        #63
        minu lõbusaim lugu ilmselt see kuidas ma 7 aastaselt "jootsin"

        oli siis selline tavaline taskulambi pirn, kleeplindiga olid kaks juhed külge pandud (tänu taevale et olid, muidu oleksin veel näppudega kinni hoidnud neid )
        ja juhtus selline kurb lugu, et patarei sai tühjaks, no mis seal ikka, mõtlesin et pistan siis juhtmed seina, laualamp ju sealt töötab :lol: lükkasin ühe sisse, sellele järgnes teine, ja siis - laks! lamp sähvatas korraks, siis jälle vaikus (korgid läbi - pole ka ime ju) siis vaatasin lambipirni - juhtmed olid selel külge kinni sulanud
        asja naljakad kohad need, et see lambipirn töötas uue patarei taga edasi, ning kui ema koju tuli siis talle ütlesin et laualambi panin käima ja siis juhtus midagi, mina ei tea....

        Comment


          #64
          Originally posted by contramortem@Jan 13 2004, 23:07

          Kes on õppinud Polütehnikumis ja kokku puutunud õpetaja Kuusiga võibolla teavad seda. Aga kes ei tea, need saavad siis natuke hirnuda...


          Minu meelest olid need lood küll palju naljakamad mida Kuus täie tõe pähe rääkis(kui ta teinekord showd tegi kuidas asjad ei käi)
          Segu Jan Uuspõllu Zorrost ja elektrikust kes seda venda kohand pole
          Minu meelest olid need lood küll palju naljakamad mida Kuus täie tõe pähe rääkis(kui ta teinekord showd tegi kuidas asjad ei käi)


          Segu Jan Uuspõllu Zorrost ja elektrikust kes seda venda kohand pole oleks lühiiseloomustus.
          Maailm oleks puhas ja süüta
          kui poleks õllejogurtit
          - Õ.Õ.

          Comment


            #65
            lapsena oli mu lemmiktegevuseks kuuse elektriküünlaid remontida. Tavaliselt võtsin patarei ja kontrollisin sellega pirni korrasolekut, kuid vanaemal ei olnud patareid ja nii läks see otse seinakontakti. Käis ilge litakas 13,5V pirnil oli klaas pealt jäljetult kadunud ning pimedas istusime järgmise päeva lõunani, kui ükskord elektrik tuli ja korgid ära vahetas. Nüüd mõtlen enne, kui midagi teen!

            Comment


              #66
              Njah juhtunud on palju.Näitex siis kui veel väike olin siis proovisin 9v mikromootorit seinakontaktis tööle panna:P Ega midagi hullu ei juhtunutgi kui ainult kõva pauk ja tuba pime :P KA kolviga on juhtunud nii et olen toitejuhtme seina lykanud ja unustanud selle ilusti diivani peale...selleks ajaks kui ma kärsakat tundma hakkasin oli kolb ilusti juba läbi tiivani põlenud :P

              Comment


                #67
                Originally posted by martinj@Jan 15 2004, 21:18
                Veel kondedest.
                Juhtus kord nii, et oli vaja välklampi parandada, et ei viilgu. Noh testid tehtud, saba seinas, tõesti ei tööta, saba seinast välja ja kohe lahti kakkuma. See, et seal sees oli 300 mikrot laetud 300 voldini tuli mul meelde alles siis ,kui silme all käis vägev litakas koos kruvikeerajal vastavate jälgedega ;D
                Paar kuud tagasi koormasin ühe inverteriga Keevitusaparaadi üle...
                kiskusin lahti, et mis siis viga on: lihtne- kaitse läbi.....
                Sai siis uus kaitse sisse topitud, ja kohe proovima mindud. Õnnetusek oli aga proovimisega nii kiire, et ei viitsinud korpust peale kruvida. Ilusti saba vooluvõrku, käpp kätte ja säristama- töötas. Kuna töö oli suht kiire, tahtsin kohe keevit8use kokku panna ja tööd jätkata. Ilma korpuseta keevitust maast haarates, aga unustasin, et seal sees oli nii umbes 6 suurt paarituhande mikrost kondet mis olid ilusti peale proovimist laetud... Õnnetuseks sattus käsi just nende kondede jalgade pihta...laks oli võimas... viis minutit seisin sama koha peal. mõtlesin, et mis see nüüd oli.
                teine variant (jälle töö juures):
                Vihma ajal ehitusel oli vaja kähku väljas pikendus kappi ühendada. krabasin sis pikenduse otsa(mis oli läbimärg) ja hakkasin seda pistikusse toppima... ütleme nii, et nii kiiresti kui seekord, pole ma veel liikunud
                Kolmas juhtum.(jälle tööjuures):
                Meil on tööl selline vend, kes alati topib ennast mingeid pikendusi vms. valmistama... anti sis talle selline ülesanne, et ta teeks kiiremas korras valmis ülemineku, et "tööstusvoolust" saaks tavalist "valgusvoolu" Vend sis kruvis kähku kokku ja oli oma kätetöö üle jube uhke. Uhkus (ja ka palganumber) kahanesid kohe peale seda, kui segupoiss võyttis pikendusest voolu segumasina jaoks, mina relaka jaoks. Mõlemad masinad hakkasid kiiremini ja võimsamalt tõõle, kuid seda ainult 10-ks sekundiks (nimelt oli "elektrik" pistikusse ühendanud 2 faasi mitte faasi ja 0-i)
                Intel inside.. Idiot outside...

                Comment


                  #68
                  Halenaljakas juhtum elust enesest. Üks mu hea kolleeg - elektroonika õppejõud rääkis:
                  Elektroonika loengus teema - operatsioonivõimendid, skeemid mida saab ov-ga teha jne
                  võimendid, stabilisaatorid, komparaatorid........multivibraatorid ja monovibraatorid .... Auditooriumist käis sahin läbi ,osad neiud muutusid näost veidi punasemaks kui tavaliselt ja osa rahvast itsitas.
                  Noh õppejõud lahendas olukorra nii. "Sellel asjal, mida te mõtlesite käib ka multivibraator sees"

                  Juhtum ka minu praktikast. Kui sisendpinge ületab teatud piiri, siis viskab Protek 506 ette pildi "OL" - Küsis siis üks neiu, mida see OL tähendab - vastasin Overload Millegipärast hakkas asjaosaline naerma ja muutis ka veidi näovärvi .
                  ......

                  Edit: milliseid termineid siis kasutada tuleb ? :P

                  Martin@ei_tea_eriti_tänapäeva_slängi_enam
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #69
                    Lisaks ka ühe paljudest...
                    No arvuti toiteplokk on selline väga mõnus asi..sai siis sealt eraldi juhtmega välja toodud ka +5V ots...proovisin siis ühte CD-ROMmi..aga kui suraka sisse panin ei hakanudki asi tööle, vaid pildus natuke sädemeid ja +5V juhe oli terves pikkuses pehme(loe:sulanud kuumusest). Asi siis selles, et juhtme ots oli jäänud cdromi kesta alla ja lühis .
                    Teine lühis arvuti toitekaga oli siis kui toitejuhtmeks oli varjega juhe ja kolb oli liiga kuum. Sulatas siis vaikselt keskmise juhtme varjega...tuletaks veel meelde et see oli toite juhe. Järjekordne lühis....terve meetrine juhe oli terves pikkuses tulikuum ...

                    Comment


                      #70
                      Veel lüütidest:lõikasin tikksaega kõllikastile ava sisse ja järsku käis pauk ja sealt
                      käepideme seest tuli kiiruseregulaatori lüüt läbi plastikkorpuse otse pihku-...
                      Telekal läks toitetrants läbi,võtsin seinast välja,aga see 360V toite lüüt oli laetud
                      ja plaati välja võttes sain jälle särtsu...

                      ka mulle on kuum tina otse varba vahele kukkunud-see oli alles tore

                      alles hiljuti poolautomaat keevitusega töödates ei viitsinud värvi eemaldada,ja
                      oligi kuum traat läbi kinda näpus ja tuli läbi küüne,annab veel praegugi tunda.

                      Üks väga loll juhtum veel(kahjuks mitte elektriga seoses)naaber siis ehitas omale kaevu ja valas ilusti betoonist põhja ka alla,siis käis ja pirises:miks tal kaevus vett ei ole...

                      kinekat pole veel puruks teinud.

                      Comment


                        #71
                        Tinaga tuli ka veel meelde, et selline 1cm2 sulatina lärakas on ka palja kintsu peale kukkunud

                        Comment


                          #72
                          Aeg oli vist kuuekümnendate lõpp ja isa oli just meile peresse teleka ehitanud, puha suure ekraaniga ja igavene kolakas. Aga kuna isetehtud asju tuli ikka hiljem reguleerida, siis seisis see üsna tihti kirjutuslaua peal, tagumine kaas maas, isa regullimas, mina viieaastane klutt siis takseerisin nii lähedalt, kui lubati.
                          Ja ükskord sai isal siiber sellest teleka jalalt peale-maha kruttimisest, oli tagakaane koha peal ära kiskunud ja nii unustanudki.
                          Kedagi toas polnud ja ma mõtlesin, et tahaks ikka lähemaltnäha, millest pildikast tagant koosneb. Telekas asus nurgas ja ronisingi ettevaatlikult kasti alt läbi ja sama vaikselt tõusin teleka taga püsti...liigne vist öelda, et asi töötas täie auruga.
                          Niimoodi siis paarikümne sentimeetri kaugusel hõõguvatest lampidest oli igavesti põnev, kõik surises ja õhkas kuuma. Aga miski oli seal teistest põnevam, võibolla mõni jämedam tahmane juhe, võibolla mõni suur lamp kuplikesega...igatahes kinni tast võtsin...
                          See oli vist suurim sirakas mu elus, aga hambad risti ronisin ikkagi teleka tagant välja, ei hakanud isegi nutma: vist oleks isa ees häbi olnud...peitsin oma tahmased näpud taskutesse ja paps ei tea siiamaani midagi.
                          Praegugi on mingi pisike kartus telekate suhtes...tagakaas maas, siis vaja ikka viis korda kontrollida kas särts väljas. Ei meeldi kohe üldse see kõrgepinge.

                          Comment


                            #73
                            1.
                            Minu karmim voolukogemus oli u 15 aastaselt, kui üritasin ühte vene raadiot parandada. Käepärast olid mul kaks peitlit, millega üritasin radasid ühendada, et näha, kus viga on. Kogemata aga läksin ~220 V piirkonda. Värisesin vist umbes 3 sekundit, enne kui korgid välja lõid. Ja ma mäletan, et ma kiljusin siis nagu plika, pärast üritasin ka nii peenikest häält järgi teha, aga ei suutnud. Ja kuna ma ühe käega puutusin faasi ja teisega nulli, siis olid pärast umes nädal aega õla lihased valusad ja kael ei kannatanud ka pöörata. Peitlid võis muidugi minema visata. Karm asi see 220 ikka.
                            2.
                            Isa tegeles 90nendatel metalli transiidiga ja käis siis venemaal, mingis kubermangus asja ajamas. Kohaliku Metallimagnaadi Toyotaga (Mis oli siis eriline lux auto) juhtus neil selline asi, et puldi patarei sai tühjaks ja ei saanud enam auto uksi lahti. Läksid siis kohalikku poodi, loomulikult sobivat patareid ei olnud ja metallimagnaadist firmajuht ostis siis kaks korona patareid, et nendega puldi aku täis laadida. Aga kuidas ta seda tegi - Võttis kaks patareid, pani ühe patarei plussi vastu aku plussi ja teise patarei miinuse pani vastu aku miinust ja ootas kuni aku täis saab! Isal pidi palju vaidlema, et veenda teda, et voolurig peab ikka suletud olema, vot sellised miljonärist direktorid on seal suurel maal.
                            3.
                            Paar kuud tagasi, just olin ostnud endale uue arvuti, 3 gigase. Prose vent undas kõvasti ja otsustasin, et panen talle suurema ja vaiksema vendi. Oli vaja natuke vendi juhet tinutada ja kuigi ma teatsin, et sedasi ei tehta, aga ikkagi ma tinutasin emaplaadi kohal ja sealt kukkus üks korralik plärakas tina mu tuttuue emaplaadi peale, nii, et pooled mingi kiibi jalgadest ja muud minimontaazi jublakad olid täiesti tina all. Tagusin konkreetselt pead vastu lauda, sest mõtlesin just enne, et nii ei tohi teha, aga ei viitsind midagi alla panna. Õnneks ei sulanud see tinaplärakas muu tina külge ja ma sain selle sealt noaga kangutades kätte -napp pääsemine :blink:

                            Comment


                              #74
                              Originally posted by martinj@Oct 20 2004, 20:39
                              ...Elektroonika loengus teema...
                              komparaatorid........multivibraatorid ja monovibraatorid .... Auditooriumist käis sahin läbi ,osad neiud muutusid näost veidi punasemaks kui tavaliselt ja osa rahvast itsitas.
                              Noh õppejõud lahendas olukorra nii. "Sellel asjal, mida te mõtlesite käib ka multivibraator sees"
                              õppejõud eksis.
                              sellel asjal, mida õppejõud mõtles, et tüdrukud mõtlesid, on sees mikromootor, millel ekstsentrik võlli otsas.
                              sama printsiibiga on ka moblade vibroalarm.
                              GSM: 5039624

                              Comment


                                #75
                                Originally posted by Eggy@Oct 20 2004, 23:49
                                Tinaga tuli ka veel meelde, et selline 1cm2 sulatina lärakas on ka palja kintsu peale kukkunud
                                Kas korraldame striptiisivõistluse, kellel ilusamad jootearmid.
                                Endalgi põlvepeal tinalärakas.
                                Auhind võiks olla stiilis "Miss Jootejaam" vms :lol:

                                õppejõud eksis.
                                Võimalik, aga mida ähmiga tal öelda oli.

                                Muide, kui sees on steppermootor (või mõni muu kontaktitu), siis on mingit generaatorit ju vaja
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X