Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    ;D ;D ;DKui neid jutte lugeda, tuleb nii mõnigi asi tuttav ette.Tuli üks lugu veel meelde.
    No mul on tuba üsna suur, aga kola on tekkind selle toa jaoks liiga palju.Seega olen toppind kõikvõimalikud nurgad täis(riidekapp kaasa arvatud)Ükskord tahtsin ülevalt kapist midagi kätte saada, aga koos selle asjaga tuli kaasa kogu kupatus mis seal parasjagu oli.Noh väga hullult ei läindki.Pea jäi terveks.Aint paar haavakest kätel.No osa asju suutsin isegi kinni püüda.
    muusika on kuulamiseks

    Comment


      #32
      Veel kondedest.
      Juhtus kord nii, et oli vaja välklampi parandada, et ei viilgu. Noh testid tehtud, saba seinas, tõesti ei tööta, saba seinast välja ja kohe lahti kakkuma. See, et seal sees oli 300 mikrot laetud 300 voldini tuli mul meelde alles siis ,kui silme all käis vägev litakas koos kruvikeerajal vastavate jälgedega ;D
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #33
        Veel kondedest.
        Juhtus kord nii, et oli vaja välklampi parandada, et ei viilgu. Noh testid tehtud, saba seinas, tõesti ei tööta, saba seinast välja ja kohe lahti kakkuma. See, et seal sees oli 300 mikrot laetud 300 voldini tuli mul meelde alles siis ,kui silme all käis vägev litakas koos kruvikeerajal vastavate jälgedega ;D
        TÄPSELT sama lugu siin:Vahetasin välkari juhet ja suutsin näpud konde vastu panna

        Comment


          #34
          Nüüd tuli ka mul meelde see välklambi asi... ei tea kas mingi tüüpõnnetus kõikidel elektroonikutel? Ainult mina olin siis vist 10 aastane ja ei teadnudki veel, et pinge võib ka siis veel sees olla kui võrgujuhe eemaldatud, aga litakas oli ikka vahva :P
          ...

          Comment


            #35
            Panen siis ka natuke oma lollimaid asju kirja:
            * Korra seisis riiulis kõrvuti 2 trafot, üks heli oma ja üks võrgukas. Ja kiiruga sai võetud vale neist... juhtus olema mingi ajutine "kaabel", lihtsalt paar montaazhijuhet rüüsi sees. Kiiresti ots külge ja teine ots pikendusse... Ei funkand... Märkasin, et teises toa otsas oli pikendus ununenud sisse pista. Saba seina ja vouh trafo hüppas laua peal ja see meeter rüüsi kukkus laualt alla-traadid aurustusid sees
            * Alles paar nädalat tagasi lollus - parandasin paari jõulukomplekti... Mingi juhtme katkestus. Ja tõmbasin vale otsa pikendusest välja, kõik nagu alati rohelised jne... Ja kui siis tangidega läbi lõikasin, oli ikka paras sädelus küll... Korke välja ei visanud aga nüüd enam lappida ei saanud ja kogu see viimane meeter läks vahetusse...
            * Kõige lollim elektrilöök: Tegin mingit ühendust ühes sügavas elektrikilbis, mingi loll vene klemmikas ja isoleerimata kruvikeeraja. Nagu alati, kõrvalklemm oli voolu all ja... ise toetasin otsaesisega vastu kilbi ülemist serva... Kui siis kruvikas ära hüppas, võttis hetkeks pildi eest ära küll...
            * Üks teine jama - eramaja kilp. Nagu alati, selle isoleeritud faasilatiga ühendatud. Aga keegi lollakas oli selle faasilati rauasaega lühemaks lõiganud ja otsa isoleerimata jätnud, isegi teravad servad puhastamata. Telefoni- ja võrgujuhtmed tulid ülevalt kilpi ja altpoolt läksid edasi. Nagu alati, tõmbasin kiire liigutusega need paneeli taga... Kuni sinnani kus see isoleerimata lati ots ette tuli ja üle mu näpu 380v kahe ja kahe faasi ülelöök toimus... Kärsahais missugune ja näpul oli kuu aega 2 musta triipu peal.
            * Kondekaid pole täiesti laiali lasnud. Ükskord jootsin teleka toitekasse selle võrgupinge lüüdi valetpidi sisse. Tõmbas teise kumeraks igat pidi ja hakkas vedelikku välja ajama aga põles enne lühisesse kui midagi hullemat oleks juhtunud
            * Üks uln2003 kivi, kogemata toiteploki otsad läksid skeemil vahetusse. Kivist viskas laksuga sellise koonusekujulise tüki välja.
            * Mitmed läbi lastud transid, sest testriots libiseb minema

            Comment


              #36
              kunagi sai briboi lampvõimu parandatud(no mis parandamine see oli, aga vähemalt korda ta sain).Vahetasin taki ära, panin pistikusse, ootasin millal ära soojeneb, aga ei tööta...Lülitasin välja, lasin konded tühjaks(panin konded kääridega lühisesse)Hakkasin otsast peale.Vahetasin jälle mingi taki ära jne...No kui ma juba mitu korda olin seal käima/kinni pand seda, ei viitsind enam kondesid tühjaks lasta.No ja muidugi sain sealt paugu kätte ja pärast seda ei julgend ka pärast korralikku konde tühjendamist midagi puutuda.Ehmatas ära küll.
              Mälu sopist mäletan(oli mingi lasteaija ajast)kuidas mängisin sukavarrastega.No minu kujutlusvõime tunnistas sukavardad auto võtmeteks ja arvake ära mis oli süütelukuks :'(No igatahes siin ma praegu olen ja maha ei niitnud.
              muusika on kuulamiseks

              Comment


                #37
                Üks lõbus lüütide lugu tuli veel meelde. Praktikal oli ühe seadme küljes suur patarei lüüte 300uF/300V, kõik paralleelselt. Neid kasutati võimsustüristoride testimiseks. Noh seadet parandati ja see "sahtel" lüütidega oli seadmekapist väljas. Üks vend askeldas just ülemise plaadi kallal ja pillas pintsetid käest - otse lüütide patarei peale. Käis sünge mütc ja ... pintsetid jäidki kadunuks. Kõik otsisid, tükke ka ei leitud. Müstika
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #38
                  kunagi sai kuusetulukestel läbipõlenud pirne otsitud. patareid ei leidnud ja nii lükkasin 13,5V pirni 220V. ei ütleks, et sai palju nalja.

                  vahetasin laelampi. oli vist mingi neli juhet, testrit ei olnd ja nii ma siis katsetasin ja hiljem küünlaid põletasin.

                  kunagi andis telekas otsad ja isa arvas et annab midagi ise parandada. peale esimest litakat istus natuke ja arvas, et toide tuleb vist ikka seinast võtta. edasi "parandades" sai veel ühe litaka. siis istus pool tundi ja vahtis tummalt telekat ja kutsus parandaja. :P :P :P

                  Comment


                    #39
                    Kunagi ammustel aegadel olid telekate koobid (M/V oli siis) 70-kraadise laotusnurgaga. See tähendab et toru otc ulatus tagant pikalt välja. Kaitsekate oli ümber. Teleka nimi oli Neman ja isa hakkas seda parandama. Võttis lahti, uuris ja leidis et peab ikka töötuppa laua peale viima. Mõeldud-tehtud! Telku sülle ja minema. Paraku selgus et uks oli liiga kitsas...kuid siis oli juba hilja.Pisike nõks vastu koobi otsa kutsus esile kurjakuulutava susina ja parandamine oli selleks korraks läbi...

                    TEise sarnase triki tegin aastaid hiljem ise moodsama vene telekaga. Koobi kaelal istuv trükkplaat puutus vastu pilli tagaseina ava äärt. Telekas (sain teise juba korda) süles lifti pugedes sai tagasein pisikese müksu ja just "õiges" suunas. Susssss....ja oligi läbi.
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #40
                      Lapsena mulle meeldis salaja igasugu asju lahti kruvida ja vaadata igasugu vidinaid... Korra vanaema juures avastasin kahel vene raadiol sellise lüliti, et 220 ja 110 mina oma lapse mõistusega kohe mõtlesin, et ohoo, et miks see masin peab võtma 220V kui ta saab ka 110V mängitud. Läheb ju vähem voolu ja vanaemal ka hea meel. Sai siis ümber seadistatud ja tööle pannes hakkas trafo möginat välja ajama. Võtis ikka mitu aastat ennem kui ma aru sain milleks see 110 ja 220 oli ;D

                      Oma lapsepõlve korteris sai lastud lugematu arv korke läbi.. mulle nagu kohe meeldis see amet. Vanemad ajasid juba kaikaga mind taga. Kuna elasime suht ma kohas siis paaril korral oli juhus, et vool läks terves alevist minema. Ja loomulikult siis hakkas jälle vanamehe kisa pihtsa, et mina jälle mängin elektriga.
                      msn: pois11@hotmail.com

                      Comment


                        #41
                        Võtis ikka mitu aastat ennem kui ma aru sain milleks see 110 ja 220 oli
                        pois, ega sa juhuslikult umbes aasta tagasi ühel peol ei viibinud ja seal videoprojektorit "säästurežiimi" ei üritanud sättida? Nimelt siis mul lasti projar samamoodi läbi, jäi 10min valveta ja juba keegi jõudis... Felchile siiamaani õlled võlgu abi eest :-[
                        Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                        Comment


                          #42
                          mul endal paar aastat tagasi selline juhus et tegin midagi garaazis mingi alaldiga...220/12V oli vist...s2ttisin seal midagi ja "juhuslikult" l6i v2lk liini mingi paarsada meetit eemal...lendasin oma paar meetrit...imestan et ellu j2in...sydame alt jooksid punased jutid v2lja kyll aga jah...elan..

                          Comment


                            #43
                            oi sa kurat Vot seda on nüüd küll juba palju äparduseks nimetada.Sellist lõppu küll elekktrik vast ei soovi.Ise mõtlen, et kui surra, siis juba oma vea pärast, aga kellegi teise vea või juhusliku äikse pärast küll maha surra ei viitsi.
                            muusika on kuulamiseks

                            Comment


                              #44
                              Kisub küll veidi teemaväliseks aga välk on mullegi vähemasti korra "tagumikku" löönud. Kaheksakümnendate heavyajastul istusin rahumeeli needitud vööga garaaazhis äikesevihma eest varjul, selg peaaegu vastu metallradiaatorit. Ühel hetkel leidsin ennast keset põrandat ... teised rääkisid kümnesentimeetrilisest kaarleegist minu ja radiaatori vahel mis ilmnes samaaegselt kui välk garaazhi lähedal maasse lõi ...
                              Kondekaid on põhiliselt tahtlikult lõhutud - keskkoolis oli leivanumber madalapingelisi lüüte vooluvõrku ühendada, need eelnevalt juhtmega akna taha viies. Pauk ja tasuta tulevärk missugune :-)

                              Comment


                                #45
                                Sai kunagi koolis kondekaid laetud ja teistele siis särtsu antud.Aga ükskord oli kellegil kaasas konde, mi oli umbes 200v aga mahtuvust oli omajagu.(oli ikka paras jurakas konde)No keegi peale minu ei julgenud seda seina toppida.No suskasin juhtmed sisse, käis väike särin pistikus mis keevitas juhtmed ilusti klemmide külge.Sikutasin, aga välja enam ei tulnud.Hüppasin eemale ja siis see pauk käiski.Klass oli suitsu täis ja nalja kui palju.
                                muusika on kuulamiseks

                                Comment

                                Working...
                                X