Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Naljakad juhtumised ning äpardused -õnnetused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Kunagi suutsin "220v to 40v" trahvo valetpidi seina ühendada .
    Ma loll olin veel kätega kõigi nelja klemmi vastas.
    Tulemus oli "päris magus" trahvo kah tuline ja läbi.
    transistor[ätt]starline[punkt]ee

    Comment


      #17
      teeme nõnnamoodi et siia paneme oma kõige jaburamad, naljkamad õnnetused, mis on teil juhtunud seosed elektroonika, selle komponentidega või töövahenditega....

      Minu naljakas õnnetus:

      olin veel väike, süütu. Võtsin 10v 47uf lüüdi ühendasin selle akulaadijaga pingekas näitas 12v aga koormus 4 amprit .
      See konde lendas mul kätevahel ribadeks, põhjustades vaiba määrdumise, käte kipitamise, kohutava haisu toas.....jne
      Negatiivne tagasiside on saatanast

      Comment


        #18
        No lugematuil kordadel on jootevedelik ümber kukkunud ja imbunud nii laua sisse, kui ka viimistlenud raamatu raadiolülitused ilusti kollaseks.Tevalost ostsin uue pudeli jootevedelikku, kuna vana vene "löga" hakkas nii arvukal ümber kukkumisel kui intevsiisel jootmisel otsa saama.See pudel mis ma tevalost ostsin, on kitsas ja kõrge pudel...seega lausa loodud ümber minema Ple teist eriti kasutandki, aga pudel on peaaegu tühi.
        No kolviga olen ka kõikvõimalikke kohti kärsatand.Nii jalga, kätte ja isegi huulde :-[
        Võibolla tundub, et olen lihtsalt kobakäpp
        No kui ma ise avastasin, et konded lendavad õhku sai ikka palju nalja ;D
        muusika on kuulamiseks

        Comment


          #19
          Mitte nii eriti naljakas (mulle) aga siiski. Tipis olime praktikal Kalinini tehasses (Tallinnas ikka). Parandasin üht skeemi ja sirutasin käe jootekolvi järgi silmad skeemil. Üllatusega märkasin et kätte sattus kolvi vale otc ja ta oli veel eriti tuline sest otsik oli lühikeseks põlenud. Ma pole veel nii kiiresti 2 korrust allapoole kraani juurde lipanud, naha kärssamise hais oli jube. Seep (ja külm vesi) õnneks aitas!
          2. sado-maso trikk. Loputasin piiritusega plaati ja panin siis lahtise jõujoogi pudeli käest. Purk sai riiulilt nats tugeva müksu ja sisu loksus (ülespoole!) otse mulle silma. Õnneks jälle intensiivne veega loputamine aitas kuid silm oli nädal aega nagu pidurituli punane.

          Ärge siis proovige seda kodus...
          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

          Comment


            #20
            Mul juhtus paar aastat tagasi selline tegelt mitte naljakas lugu: Lihtsalt kukkus u 1cm3 sulatina palja jala peale. "Mõnus tunne" oli. Arm siia maani alles

            Comment


              #21
              Mul juhtus paar aastat tagasi selline tegelt mitte naljakas lugu: Lihtsalt kukkus u 1cm3 sulatina palja jala peale. "Mõnus tunne" oli. Arm siia maani alles
              Minule kukkus see 16 aastat tagasi jala peale. Üldse olen ma enamus tinutamisarme saanud siis kui oma ajal "suure hooga tinutasin ükskõik mida" Käed jalad märke täis. Kõige haledam lugu oli see,kui kolb hakkas jaua alla kukkuma ja ma siis haarasin sellest kinni (loomuliult tulisemast poolest ;D )

              Muide, kui olete ennast kolviga kõrvetand, siis kiiresti külma vee alla ja tehke seebiga asi kokku ja jätke seebiseks - säästate ennast hullemast

              Ja... Palun ärge mitte kunagi ühendage toitelüüte tagurpidi..
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #22
                Toitelüütidest veel...
                Tegin oma esimest lampskeemi (väga palju aastaid tagasi). Kasutasin pingekordistit aga 1 lüüt oli juhtumisi tagurpidi. Pinge oli madal, näppisin testri otsaga skeemi ja nina ja imestasin... Mõõdan +300 aga peaks olema +600, tuli halb eelaimdus, liikusin skeemile lähemale ja ... kõmm.. just sel hetkel kui olin eemale jõudnud, lendas lüüdi topsiku otc visinaga silmast mööda.
                Ütle veel et jumal ei kaitse lolle...
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #23
                  No eks minulgi on palju juhtunud, kui neid just õnnetusteks lugeda, aga väikesed äpardused ikkagi. Käsi on küll ja küll kõrvetatud, laua sees on kah ikka nii mõnigi auk... aga eks see käib asja juurde. Nii paar nädalat tagasi sain minagi sellise asjaga hakkama, et hoidsin natuke sulatina peos, aga õnneks tajusin seda enne kui jõudsin kuuma tunda ja põletus oli suhteliselt väike. Asi juhtus nii, et jootsin lahti ühte 30-40 pinniga pistikut, kuna imejat mul pole, siis tulin uue idee peale, katta pistiku kõik pinnid tinaga ja siis korraga üles sulatada, ning pistik välja tõmmata. Aga see tina jooksis läbi plaadi aukude otse pihku...
                  Kondekaid polegi mul õnnestunud õhku lasta : aga see-eest, siis kui ma olin veel üsna pisike juhtus selline asi et üks kellapatarei lendas õhku. No ega ma siis veel suurt midagi ei jaganud, üritasin seda 12 voldiga laadida ;D ja mis selle asja tõsiseks teeb on see et kupatus lõhkes just nina all, kuigi õnneks midagi hullu ei juhtunud, aga peale selle loobusin patareide laadimisest :P Siis mitte väga ammu oli väike õnnetus arvuti toiteplokiga, võtsin lüliti maha ja ühendasin need juhtmed kogematta valesti kokku ja tekkis lauslühis, pauk ja tuba pime... Siis oli selline asi, et pillasin maha teleka toitetrafo, ega selles midagi eriti imelikku polegi, aga ei jäänud palju puudu, et see oleks varba peale kukkunud ja see oleks valus olnud. Kindlasti on veel midagi juhtunud, aga praegu nagu ei tulegi meelde. Tahaks rääkida hoopis ühe naljaloo...
                  Kes on õppinud Polütehnikumis ja kokku puutunud õpetaja Kuusiga võibolla teavad seda. Aga kes ei tea, need saavad siis natuke hirnuda...
                  No õpetaja käseb üle kontrollida mõned hõõglambid, et kas hõõgniit on ikka terve ja annab selleks testri. No poiss on muidugi selline liugulaskja olnud ja ega tal pole asjast õrna aimugi. Uurib siis testrit ja uurib lampi. Lõpuks siis leiab lambilt kirja "220V". No paneb siis testri mõõtepiirkonda "250V", mõtleb siis aga mõõtma ei hakka, kahtleb ikka veel... paneb siis "1000V" piirkonna peale, no ikka kindlam! Hakkab siis hästi ettevaatlikult mõõtma, hoiab keha kaugemale ja sirutab käed ette. Õpetaja küsib siis, mida sa kardad? No ikka 1000 volti, tuleb vastuseks... ;D ;D ;D

                  Teine lugu... poisid mõtlevad, et huvitav kui suur on ikkagi see vool seal võrgus...mõtlevad veidi... no mõõdame ära! Võtavad siis testri, panevad amprite peale ja otsad seinakondakti... voolu suurust nad vist teada ei saanud, aga pauku kuulsid vist küll ja ega sellest testrist kah enam elulooma polnud peale sellist mõõtmist.
                  ...

                  Comment


                    #24
                    No minul juhtub üks ja see sama asi juba mitmendat korda, nimelt ma põhiliselt võimendeid parandan ja seal on tähtis, et keskpunktis oleks pinge võimalikult nullilähedane ja ohsa imet olen ideaalse nulli kerge vaevaga saanud, võidurõõm, tuju hea ja alles hiljem selgub, et mõõdetav skeem tuleb ikka tepslisse kah lülitada ;D ja siis kahjuks pilt ei pruugigi nii ilus olema.

                    Comment


                      #25
                      Olin ca. 10 aastane, oli mingi konstruktor(miskid magnetid, pirnid - 15a tagasi). Mäletan, et patareid said tühjaks ja tekkis kaval idee asi 220V pistikusse ühendada. Ühendasingi...pauk oli võimas. Õnneks ei olnud ma üksi kodus.

                      Mingi paar aastat tagasi oli garaaziz torulambil starter läbi. Mõtlesin, et pistan korraks starteri asemele traadi ...

                      Comment


                        #26
                        Samas, kui ikka tagantjärgi mõelda, siis on ikka väga hea meel et mul on sellised äpardused juhtund. Asi selles, et saab kogemusi ja tarkust juurde ja samas ka tajutakse võimalikke ohte. Ka minul on lüüdid vastu lage lennand nii et pärast kõik kohad paberi täis.

                        Aga ega elekter pole naljaasi. Ei tea, kas tõestisündinud lugu, kuid kuulsin Tipis õppides sellist asja. Ülemiste kandis on raudtee peal jalakäijate sild. Alt läheb läbi loomulikult elektriraudtee. Üks vend olla vines seal peal tuikunud ja õudne häda ,mis pärast liigset õllemanustamist tavaline ,peale tulnud. Hakanud siis soristama sealt ülevalt alla. Äkki märganud, et all on üks traat. Kas saab pihta ...Mees olevat siiski ellu jäänd...

                        Edit: Kui mitu korda ma olen veel külma kolviga jootma hakanud(omas arust kolb nagu soe).
                        Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                        Comment


                          #27
                          Ehkek parim kino oli elektriga.Mina tarkmees tegin siis korteris elektriinstalli ja lükkasin süsteemil kaitsmed sisse.Noh käisin vahepeal ehituskaubamajas pistikutejärel.Omastarust lükkasin kaitsemd välja.Hakkasin siis plekikääriga jhet veits lühemaks tegema aga kus kurat-toapistikud olin pingeallla unustanud ))) Noh arvake ise mis siis oli tuld ja pauku--kogu 9 korrust olid pimedad ja plekikäärid ka ilusti augulised.
                          MSN- taneltreima182@hotmail.com
                          telefon katki.

                          Comment


                            #28
                            Olen isegi pingestatud kaablile kallale l2inud. Alles m88dunud suvel oli juhus, kui hakkasin elekrtilise muruniiduki kaablit parandama. Tunnen, mootoril j6udu eriti pole, kaablil yks inetu muljumis j2lg kah sees, liigutasin kaablit sellest kohast - viga k2es, kiud l2bi. Kaabel hea mitukymmend meetrit lahti keritud, ei viitsinud kilbi juurde minna, hyydsin vanamehele, et v6taks otsa lahti, tema kohe et v6tan v6tan. Tulin kuurialt riistadega tagasi, v6tsin kaabli eelpool mainitud kohast k2tte ja pussiga raksti l2bi. kus siis s2hvatas, pussi teral ysna kunstip2rane gravyyr. Ega see 3 faasi ilma maanduseta pole nalja asi, vana oli muidugi 2ra unustanud, et ma parandama hakkasin.
                            Yhes6naga ehe lohakus ja moraal->alati kontrolli k6ik ise yle.

                            Kunagi mingi 7-aastaselt vist sai proovitud, mida teeb vana hea kettaga telefoniaparaat, kui ta voolu v6rku yhendada. Vastus: v2ga imelikku ja kurjakuulutavat h22lt ning meeliylendavat k2rsa haisu.

                            Comment


                              #29
                              Mina akkasin kunagi 9 aastaselt mingit vene makki parandama(TOM vist),ise asjast tegelikult ei teadnud midagi.Näppisin siis seal trahvo juures....litaki surakas tuli,ega surakal äda polnud aga küünarnukil oli pärast valus sest riiuli nurk oli ees...

                              Päris kurb sündmus minu jaoks.....
                              Hiljuti parandasin Meloodia 104 võimendit.Olin teda juba iidamast aast sättind aga tööle ei saand Siis äkki õnnestus käima saada ,hakkasin veel pinsetidega kt805 jalgu tõmbama....säde lendas ja üks takk oli lausa leekides,jälle lõpud läbi :'(
                              Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

                              Comment


                                #30
                                Tõi kord sõber mingi vene võimendi parandada...Mina vaatan, et ohoo, lääne toitepesa taga ja puha, pistsin võrkanoodi sisse ja...ossa kurat kus käis litakas ;D Pärast tuli välja, et tema oli läbi selle pesa hoopis mingile teisele võimendile +-36V toidet võtnud, ehk siis pesa oli ühendatud natuke valele poole toiteplokki. Moraal: Igasugustele pesadele-pistikutele tuleb alati peale kirjutada, misasi sealt läbi jooksma peab.
                                Kui töötab - ära näpi! (A.Ots)

                                Comment

                                Working...
                                X