Teade

Collapse

ELFA veebipoe info

Kui kellelgi on küsimusi, märkusi või ettepanekuid ELFA DISTRELEC veebipoe keskkonna või sealsete kaupade kohta, siis palun esitada need aadressil:

Klienditeenindus
E-R: 09:00-18:00
Tel.: 660 5327
Faks: 660 5326
E-post: eesti@elfa.se
See more
See less

Teeme uued reeglid ?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Teeme uued reeglid ?

    Esmalt postitatud tehnoloog poolt Vaata postitust
    ... mehanismid ... Samas kulub ära keeleline ülevaatus ja meil on ka mõni keelevalvur ....
    Ma arvan, et ei maksa ühest populaarteaduslikust foorumist teha õigekeelsussõnaraamatut. Jah, "viisakas oleks järgida õigekirja", kuid selle viisakusnõudega ei ole vaja üle pingutada.

    24h upitamise asemel võiks minu arvates olla pigem 7p või lausa 14p. Kui neid, müügi alamteemasid, vaadata, siis 24h jooksul ei jõua isegi lehekülg vahetuda, milleks selline tõmblemine?

    Ja ikkagi, kuidas jääb viidetega muudesse müügikanalitesse? Oksjoniportaalid, kuulutustelehed jne, kus mina pole tehingu osapool, kuid asi ise võib olle kellegile kaasfoorumlasele huvipakkuv või mingil muul põhjusel tähelepanu vääriv?

    Comment


      #77
      Vs: Teeme uued reeglid ?

      'upitusest': 7p. soovitan, 24 t. on kindlasti liiga lühike vaheaeg.

      Kui meil on reeglid (ja veel nii vähesed ja nii lühidalt kirjutatud!), siis ei muuda nende õigesse eesti kirjakeelde panemine foorumit veel kirjakeelefoorumiks. Jutt on reeglite kirjakeelest, eks iga foorumlane väärtustab enda keele jm. taset jätkuvalt ikka ise.

      Comment


        #78
        Vs: Teeme uued reeglid ?

        Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
        Ja ikkagi, kuidas jääb viidetega muudesse müügikanalitesse? Oksjoniportaalid, kuulutustelehed jne, kus mina pole tehingu osapool, kuid asi ise võib olle kellegile kaasfoorumlasele huvipakkuv või mingil muul põhjusel tähelepanu vääriv?
        Minu nägemus: Lubada taoline viitamine tehnilistes foorumi osades, kuid keelata ärifoorumites.
        Siis on selgelt piiritletud. Mitteavalikult (PS, meil) võib loomulikult saata suvalisi linke.
        Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

        Comment


          #79
          Vs: Teeme uued reeglid ?

          Mehhanism kuidas kogu asi töötaks, iga postituse all hallil real vasakul on kolmnurkne nupp, ma loodan et see töötab?

          Õigekirja koha pealt saigi selleks pehme väljendus et ei hakkaks pidev reeglitele viitamine kui koma vales kohas on.

          Kui müügi alamteemasid vaadata siis jah ei vaju nad kuigi kiiresti, aga kes see ikka viitsib käia spetsjom äriteemasid uurimas. Kui ongi midagi vaja siis lootus et seal on värske kuulutus just sulle sobiva kaubaga, no ei ole eriti tõenäoline. Selle pärast ma neid eraldi ei loegi vaid jälgin ainult kõiki viimaseid postitusi kust nad ka läbi jooksevad. Aga see ongi koht kus paika panna milline aeg ja miks oleks sobiv.

          Viited müügikanalitele on puht kokkuleppe küsimus, aga enne kui seda otsustada peab kokku leppima et kas siin pakutavat võib üldse muudkaudu müüa. Kui võib ja ka viidata siis toob see ühtepidi ärikaid kellele see oleks ainult üks lisaväljund omale reklaami teha ja ei midagi muud, ja kui ei või, siis foorumi niigi vähene aktiivsus langeb edasi.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #80
            Vs: Teeme uued reeglid ?

            Kui jääda tehnikafoorumiks, siis foorumi aktiivsus tõenäoliselt väheneb igal juhul. Inimesed ei tee kätega enam suurt midagi ja kogemus hääbub. Vähesed uued liikmed jäävad postitama "naljakate juhtumite" teemasse (et näe, ka minule pritsis tina silma!).

            Koma olgu või ärgu olgu, aga sõnad võiks olla õiged ja sõnade lugemisel võiks tulla mõte välja. Muukeelse koolitusega inimesi tuleks aga soosivalt kohelda: see on meie panus integratsiooni. Küll nad õpivad, kui me hirmsad ei ole.

            Äriteemad: see on reeglites kirjas, et juriidiline isik siin ei toimeta. Kui selline juhtum tekib, siis kiri kustutada ja konto kinni. Tegelikult võiks jätta 'mode' arbiitriks: kui võiks tekkida mõni erilist väärtust omav "tükk" lagedale, et sellest võiks anda teada 'modele' ja tema otsustaks, kas foorumlased peaksid saama erandkorras teavitatud. (Võibolla kuhugi eraldi teema: "Üks põnev asi on pakkumisel!!!" tekitada?)

            Ma arvan, et selliseid juhtumeid on harva (kord kuus?) ja tegelikult niigi üsna suure vastutuse ja pühendumusega pärjatud 'moded' sellest märkimisväärset lisa ei saa.

            Comment


              #81
              Vs: Teeme uued reeglid ?

              Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
              Mehhanism kuidas kogu asi töötaks, iga postituse all hallil real vasakul on kolmnurkne nupp, ma loodan et see töötab?
              Töötab. Kinnitan. Sain teksti:
              Paluks tagasisidet teemasse et see sõnum jõudis kohale
              Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

              Comment


                #82
                Re: Vs: Teeme uued reeglid ?

                Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
                Töötab. Kinnitan. Sain teksti:
                Mulle tuli ka:
                Paluks tagasisidet teemasse et see sõnum jõudis kohale

                Comment


                  #83
                  Vs: Re: Vs: Teeme uued reeglid ?

                  Kas modedele saadetud PSid jõuavad ka kohale?
                  Erilahendused.
                  PS või mail.

                  Comment


                    #84
                    Vs: Re: Vs: Teeme uued reeglid ?

                    Esmalt postitatud olevtoom poolt Vaata postitust
                    Mulle tuli ka:
                    Paluks tagasisidet teemasse et see sõnum jõudis kohale
                    Ooot, sa oled mingis salajases modede grupis või misasja? Kes selle veel sai või kuhu see välja ujub? Siis teaks kui aktiivselt seda on mõtet kasutada.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #85
                      Vs: Re: Vs: Teeme uued reeglid ?

                      Ta on mitte salaliidus vaid on lihtsalt keelekorrektor, õigusega muuta postitusi. Seepärast on loomulik et tallegi jõuavad need teated kohale. Vastuseks W@lduri küsimusele, moded on PM suhtes nagu iga teinegi kasutaja, seega kui sõnum saadetakse, see saabub. Ma isegi ei tea ühtki foorumit kus modedele ei saa sõnumeid saata - iseasi kas neile vastatakse. Olen näinud foorumit kus küsiti kuus korda adminilt selgitust kuid tulutult, null reaktsiooni. Eesti foorum, muide.
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #86
                        Vs: Re: Vs: Teeme uued reeglid ?

                        sry, kui ma hetkel ehk sellest teemast veidi kõrvale kaldun.. lihtsalt ma iga päev viimasel ajal ei käi siin ja teema areneb vahest kiiremini kui info liigub ...

                        vabandust, kui minu otsekoheselt vulgaarsed väljaütlemised sellel luuserite teemal võisid kellelegi mõjuda solvavalt või foorumit vms halvustavalt.
                        minu ainuke toetus on elektroonikale ja sellele foorumile. sry, kui halvustan kedagi kuskilt mujalt K-foorumist, just nothing personal

                        ja kuna olen siin paar korda jäigalt sõna võtnud igatsuugu liidertajate suhtes ja omapoolset otsekohest negatiiivset hinnangut andes, siis sain omale privasse paar sapist sõnumit "varalahkunud" kasutaja vxx poolt.

                        minu point on endiselt - kui läksid "ära" - mida krt sa spämmid siin ja püüad veel p*ska üleskeerutada.
                        normaalne oleks sedasi: läksid ära - ok, case closed - keegi ei igatse sind, me elame ju aastal 2015.

                        aga käia aktiivselt veel foorumis sõna võtmas ja olemasolevaid kasutajaid salvamas, wtf!?
                        kui läksid tõesti ära 2 nädalat tagasi, siis palun ÄRA LOGI enam foorumisse sisse ja ära palun enam pommita oma üleolevate seisukohtadega teisi.
                        igaühele jäägu tema õigus, ja pealegi lahkuja õigus on viimast ja ainukest korda VAIT OLLA!

                        Comment


                          #87
                          Vs: Re: Vs: Teeme uued reeglid ?

                          Sa pole ainus

                          Aga rohkem ettepanekuid ja arutlust konkreetselt reeglite kohta, siin ja praegu on see koht.
                          Esimeses postis võiks olla viimane redaktsioon näha.
                          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                          Comment


                            #88
                            Vs: Re: Vs: Teeme uued reeglid ?

                            Infoks - raporteerimise nupp on ka privaatsõnumite juures. Kui keegi läbi priva teiste suhtes väga häirivalt käitub, siis annab raporteerimine modedele aluse selle kasutaja postitusõigusi piirata.

                            PM on teie erasuhtluseks, mida keegi peale vestluspartnerite endi ei näe ega loe, aga see ei tähenda, et seal võiks teist foorumikasutajat valimatult sõimata ja solvata. Ka sõnavabadusel on piirid.
                            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                            ATiP1pN4XeM

                            Comment


                              #89
                              Vs: Teeme uued reeglid ?

                              ma nüüd viimati vastasin pirivas üsna neutraalselt ja argumenteeritult, sest alati võib minna müügiteemas midagi valesti. ja sellepärast ei oleks vaja kohe paksu tolmu üleskeerutama hakata. sest alati on tõenäosus, et ei lähe kohe algusest peale ootuspäraselt ideaalselt.
                              ja sellepärast ei oleks vaja foorumit tervikuna maa alla vanduda ja konto sulgemist nõuda. lahendus on kuskil mujal, "the truth is out there".
                              kui asja rahulikult võtta ja asjal natuke settida lasta siis ehk on ka kõigile osapooltele positiivne lahendus olemas. vähemalt loota võiks ...

                              ps. minu esmane ägestunud reaktsioon oli otsene vaste ei-millegist tekkinud olematule pseudoprobleemile.

                              Comment


                                #90
                                Vs: Re: Vs: Teeme uued reeglid ?

                                Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                                Aga rohkem ettepanekuid ja arutlust konkreetselt reeglite kohta, siin ja praegu on see koht.
                                Esimeses postis võiks olla viimane redaktsioon näha.
                                Praegune viimane redaktsioon:

                                Elfafoorum on tasuta ja maksimaalselt reklaamivaba tehnikahuviliste foorum.
                                Kui soovid seda kasutada siis nõustud järgmiste reeglitega:
                                Oled vastutav kõikide enda poolt tehtud avalike postituste ja privaatsõnumite eest ELFA tehnikafoorumites.
                                Postitustesse ei tohi lisada solvava, nilbe, labase, pilkava ja muu ebaeetilise ja seadust rikkuva või rikkuma kutsuva sisuga sõnumeid. Postituses ei tohi avaldada teise kasutaja isikuandmeid (nimi, telefon, elukoht jne) ilma tema nõusolekuta, need eemaldatakse hoiatamata.
                                Viisakas oleks järgida õigekirja ja tehniliste terminite ja lühendite korrektset esitust.
                                Elfafoorumi kasutajal peab olema kehtiv ja toimiv meiliaadress. Elfafoorum ei kogu ega töötle kasutajate isikuandmeid.
                                Elfafoorumis ei kustutata ühegi kasutaja kontot, kes on foorumis postitanud. Erandi korras otsustab konto kustutamise administraator. Elfafoorumi haldajad jätavad omale õiguse teha antud reeglitesse vajadusel uuendusi ja täiendusi.
                                Elfafoorumi haldajad (administraatorid ning moderaatorid) jätavad endale õiguse kustutada, muuta, liigutada ja sulgeda mistahes teemat või postitust mistahes põhjusel.

                                Ärifoorumi osades kehtivad täiendavad reeglid.

                                Elfafoorumis võivad kaupu müüa vaid eraisikud. Juriidilistele isikutele (kauplused; firmad; e-poed; müügi- ja oksjonikeskkonnad jms.) on oma kaupade müük ning reklaam keelatud.
                                Teise foorumikasutaja poolt algatatud äriteemasse on keelatud konkureerivate pakkumiste tegemine. Nende edastamiseks tuleb teha oma teema.
                                Uue teema loomisel pane olenevalt sisust teema pealkirja esimeseks täheks üks variant kolmest: O: - ostusoov, M: - müügisoov, V: - vahetussoov, millele järgneb kauba nimetus.
                                Kuulutuses peab olema kauba või kaupleja asukoha info.
                                Kui sul on rohkem kaupa müüa siis tee seda ühes teemas.
                                Kui äritehing on on edukalt lõpule viidud, sulge teema.
                                ....
                                Nõuded avatarile.

                                Avatar on sinu sõnumites nime all olev väike pilt, mis sind teistest eristab.
                                Pilt ega selle üksikud osad ei tohi liikuda, maksimaalne faili suurus on 10KB
                                Avatarina ei tohi kasutada Elfafoorumi emotikone, nuppude pilte või mistahes muid foorumi välimust kopeerivaid elemente.
                                Avatari ei tohi kasutada ostu-müügi kuulutuste edastamiseks või firma reklaamiks.

                                Nõuded allkirjale.

                                Allkiri lisatakse soovi korral sinu sõnumitele. Maksimaalne pikkus 255 tähemärki.
                                Pildi sisestamisel allkirja on faili maksimaalne suurus 5KB, pilt ei tohi liikuda ega mõõtmetelt liiga suur olla, maks. mõõtmed 400x40 pikslit.
                                Allkirja kõrgus koos pildiga võib olla maksimaalselt kolm rida normaalsuuruses teksti.
                                Allkirja kasutamine ostu-müügi kuulutuste edastamiseks või firma reklaamiks on keelatud.

                                Hoiatuste süsteem.

                                Eksides foorumi reeglite vastu on Elfafoorumi haldajatel õigus Sind hoiatada. Olenevalt saadud hoiatuste arvust ja tihedusest võib uus hoiatus kaasa tuua Sinu postituste ajutise eelmodereerimise nõude või Sinu postitusõiguste ajutise kadumise. Sinu hoiatuste taset näevad kõik moderaatorid ning Sina ise.

                                .... Elfafoorumi haldajad.

                                * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

                                Äriteemade tõstmise-upitamise mure jätaks siin praegu välja. Äriteemade reeglistikku arutame haldusfoorumis edasi. Kogun mõtteid.
                                viimati muutis kasutaja vasaraonu; 02 m 2015, 15:42.
                                Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                                Comment

                                Working...
                                X